Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
problemy z działaniem Heroes V ToE (Czytany 4530 razy)
ciurek

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 29 Grudnia 2014, 02:00:21 »
Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż pierwszy raz zmuszony jestem korzystać z pomocy forów, albowiem natrafiłem na problem, którego po raz pierwszy nie jestem w stanie rozwiązać samodzielnie... serdecznie przepraszam, jeżeli już gdzieś na forum pojawiło się rozwiązanie tego problemu, jednakże przebijając się przez kilkadziesiąt stron treści na forum mogłem coś przeoczyć...

Przechodząc do sedna sprawy: Heroes 5 Dzikie Hordy włącza mi się prawidłowo, wszystko okej, zaczynam jakąkolwiek nową mapę, gram kilka tur normalnie, aż do momentu gdy podczas ruchu komputera gra się zacina i Windows informuje mnie o wystąpieniu błędu, po którym gra się wyłącza. Jest to o tyle charakterystyczna sytuacja, że o ile normalnie tury komputera lecą z w miarę sensowną szybkością, to wtedy gracz komputerowy "myśli" w nieskończoność, aż wyskakuje błąd. Podobna sytuacja występuje w sytuacji wczytywania zapisanego stanu gry (nawet gdy save nastąpił w momencie "normalnej" pracy gry); wtedy pasek postępu wczytywania zamiast posuwać się z normalną prędkością to momentalnie dolatuje do ok. połowy, po czym następuje podobna sytuacja jak już wcześniej wymieniłem.

Gra jest jak najbardziej oryginalna (można rzec wręcz, że podwójnie: mam ją kupioną osobno oraz była dodawana swego czasu do CD-Action). Problem występuje w przypadku instalacji z obu nośników, bez względu na wszelkie znalezione przeze mnie i wgrane patche. Sądziłem, że może ma tu coś do czynienia Windows, lecz próby odpalania gry ze zgodnością z XP, Vistą czy innymi dziełami Microsoftu nic nie dały. Sterowniki kart graficznych i nie-wiadomo-czego-jeszcze są jak najbardziej aktualne. Specyfikacja komputera, jeśli cokolwiek może to pomóc:
Operating System: Windows 8.1 64-bit (6.3, Build 9600) (9600.winblue_r3.140827-1500)
           Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: LENOVO
          Processor: Intel(R) Core(TM) i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz (8 CPUs), ~2.4GHz
             Memory: 16384MB RAM
Available OS Memory: 16330MB RAM
          Page File: 3914MB used, 14848MB available
        Windows Dir: C:\WINDOWS
    DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce GT 750M
       Manufacturer: NVIDIA
          Chip type: NVxx
           DAC type: Integrated RAMDAC
        Device Type: Full Device
     Display Memory: 3999 MB
   Dedicated Memory: 1951 MB
      Shared Memory: 2048 MB
       Current Mode: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)
       Monitor Name: Generic PnP Monitor
      Monitor Model: unknown
         Monitor Id: LGD02D9
        Native Mode: 1920 x 1080(p) (59.906Hz)
        Output Type: Internal
        Driver Name: nvd3dumx.dll,nvwgf2umx.dll,nvwgf2umx.dll,nvd3dum,nvwgf2um,nvwgf2um

Szczerze proszę o pomoc, swego czasu zagrywałem się szalenie w Heroesy na PC'cie, tym bardziej moje zdziwienie gdy po zmianie komputera jedna z moich ulubionych gier płata mi takie figle. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy udzielą jakichkolwiek rad.



« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2014, 02:03:56 wysłane przez ciurek » IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29 Grudnia 2014, 08:29:54 »
Witaj ;)
Postaram się pomóc w miarę możliwości a więc; Sprawdź na opakowaniach płytek w wymaganiach czy gra obsługuje system Windows 8? Wtedy gdy gra miała premierę to jeszcze On nie istniał i nie było tak wyraźnego podziału na wersje 32 i 64bitowe ;) Idąc dalej jeśli nie jest to problem systemu to spróbuj zrobić re-instal gry i wgraj ponownie patche. Zazwyczaj wtedy wiele problemów znika, ostatecznie możesz zrobić tak iż jeśli zabezpieczysz folder gry z Moich Dokumentów to wystarczy że z drugiego PC który ma XP/7 skopiujesz całą grę i nałożysz na swoją gdzie masz 8.


IP: Zapisane
ciurek

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 31 Grudnia 2014, 00:47:48 »
Dziękuję, metoda instalacji ponownie z różnej maści zabawami z wgrywaniem patchy i trybami zgodności zadziałała, jednakże częściowo... mianowicie mapy, które wgrane są standardowo do gry działają aż miło, czego niestety nie można powiedzieć o mapach ściąganych. Mianowicie na mapkach pobranych chociażby właśnie z tawerny występuje dokładnie ten sam problem...

Tak aby tylko ustalić fakty, bo o wszystko nie zawadzi się spytać: Jak wgrywamy ściągniętą mapę to najzwyczajniej w świecie rozpakowujemy archiwum i jego zawartość dajemy do folderu Maps w plikach gry? Wiem, że pytanie może brzmieć absolutnie banalnie, jednakże już totalnie straciłem orientację walcząc z tą grą.

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry