Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Drukuj
Galeria dzieł literackich (Czytany 2415 razy)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« : 12 Maja 2011, 23:16:10 »
Dzięki Pannie Laxx, Hadrianowi i Nekro_L'owi powstał pomysł by "zrekonstruować dinozaura", "wskrzesić niczym feniksa z popiołów", "reaktywować"- dział poświęcony literackim dziełom naszego tawernianego grona.
Przy poprzedniej odsłonie Tawerny, ów galeria była. Nie było opowiadań dużo (jak twierdzi Martin tylko Fasta), ale jakie dobre. Mi na przykłąd do dziś pozostał w pamięci kapłan zmieniający stronę na Przeklętych po zdradzie przyjaciela, czy krasnoludzkiego wartownika.

Niby odwiedzający stronę mogą czytać z forum powieści i opowiadania, lecz ma to jednak wady:
-Nie mają jak oceniać, komentować
-Posty, komentarze użytkowników, które moga przeszkadzac i wprowadzac chaos w czytaniu dzieł.

Stworzenie osobnej strony też nie wchodzi w rachubę. Wyszłoby to samo co z TKA:
-Nie ma linku ze strony tawerny do witryny z naszymi pracami
-Osoba prowadząca ten kącik musiała odejść z powodu braku czasu.

Dlatego składamy propozycję o odtworzenie kącika dla epików i być może liryków również na stronie tawerny, na równi z galerią rysunków, czy zdjęć.

Pytanie pozostaje jeszcze: Jak to ma wyglądać?- to znaczy: "Kto ma go prowadzić? Jak będą wstawiane prace?", itd.

Co do organizacji mam pewne propozycje, oto one:

1. Osoba/Grupa wybrana przez adminów wybiera teksty, które lecą na stronę. Przedtem jednak wysyłają wiadomośc do autora, on zaś jeżeli chce tekst zmodyfikować (dodać fragment bądź fragmenty, lub poprawić obecny). Potem tekst poddaje się przeróbce gramatycznej i jako gotowa, ładna i poprawna gramatycznie powieść trafia do kącika.

2. Robimy wybory- userzy wybierają jakie powieści idą do kącika. Grupa wybiera 2 najlepsze opowiadania i proces poprawy jak w pomyśle 1. Jeżeli autor tekstu jest od dawna nieaktywny- grupa lub osoba odp. za kącik poprawia pod względem gramatycznym.

Alternatywa (2*): Osoba/grupa wybiera opowiadania i wtedy trwają wybory między użytkownikami (żeby te stare sprzed kilku stron również mogły byc czytane i trafić na stronę).

Aktualizację byśmy robili co 3-4 tygodnie (lub raz w miesiącu), żeby autorzy mieli czas na pisanie nowych dzieł lub dokończenie starych nowymi rozdziałami.

Dla zachęty dla twórców mam również propozycję wynagrodzeń, to znaczy, że najlepsze byśmy nagradzali:
a)wersją PDF (na równi z modami w dziale Download)
b) upiekszenie rysunkami (autorów lub Panny Oliwsen jak się zgodzi)
c) specjalną rangą (złoty banner z kapłanem/druidem i napisem "Autor miesiąca")
d) lub jakąś nagrodą rzeczową

Wybory odbywałyby sie co miesiąc od momentu gdy zbierzemy więcej niż 5 dzieł (lub 10 rozdziałów). Raz wygrana praca w nastepnych wyborach nie bierze udziału.

Co o tym sądzicie? Drodzy administratorzy, moderatorzy, redaktorzy, moderze, ambasadorzy, vipy, zasłużeni, przyjaciele i przede wszystkim wy użytkownicy.

Czekamy na wasze opinie, propozycje i uwagi. 


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12 Maja 2011, 23:33:43 »
No jak dla mnie to pomysł zły nie jest. Ale nagrody rzeczowe?? Nie widzę tego jakoś. Jakby co to macie mój głos "za".


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13 Maja 2011, 06:52:37 »
Pomysł nawet, nawet, ale:
Dla zachęty dla twórców mam również propozycję wynagrodzeń, to znaczy, że najlepsze byśmy nagradzali:
a)wersją PDF (na równi z modami w dziale Download)
b) upiekszenie rysunkami (autorów lub Panny Oliwsen jak się zgodzi)
c) specjalną rangą (złoty banner z kapłanem/druidem i napisem "Autor miesiąca")
d) lub jakąś nagrodą rzeczową

Z tym dajmy sobie spokój, nie lepsze byłby punkty uznania?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13 Maja 2011, 07:30:56 »
To są zaledwie propozycje, po za tym jak galeria powstanie (być może) to form nagród będzie co najwyżej jedna z nich lub inna. Jednakże do sprawa drugorzędna. Ważniejszy jest temat czy checie żeby powstała ta galeria, czy nie.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13 Maja 2011, 13:32:26 »
Jest to świetny pomysł, proponowałbym zrobić w tym temacie zapisy dzieł, które byśmy wrzucali do opowiadań a ludzie z rangą: "redaktorzy", "przyjaciele" czytali by je, ocenili, które nadają się na stronę główną a wtedy:

- Osoba, która napisała dzieło do kącika, i zostało one wyróżnione - tym razem w wyborach dla użytkowników. dostaje nową rangę np:
"Mistrz Pióra", specjalny rysuneczek nad nickiem, upiększenie rysunkami lub grafikami.

To mój pomysł.



IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 13 Maja 2011, 16:32:35 »
Formami wynagrodzeń bym się na razie radził nie przejmować- coś się zawsze wymyśli, choć na dzień dzisiejszy przemawia do mnie tylko co najwyżej PDF w downloadzie (samo miejsce na stronie jest przecież wyróżnieniem/nagrodą).

Problemem nie będzie czy chcecie tylko czy będziecie potem tam pisać. Przykładów ogromnej różnicy między chętnymi przed a chętnymi po jest aż nadmiar. Poza tym to najłatwiejszy sposób żeby podkurzyć admina, który to wszystko zakładał. Z drugiej strony można potem pisać jaki to oni niesprawiedliwy/wredny/czepliwy itd.

Dlatego radziłbym się wpierw dwa razy zastanowić bo stworzyć coś takiego nie będzie problemem. Problemy zaczną się jak będą tam pustki.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13 Maja 2011, 19:40:07 »
Co do umieszczenia tam treści literackich, problemów raczej nie będzie. Raczej każdy z nas się tu zgodzi, jeśli zostanie wybrany jego tekst. Poza tym są jeszcze dzieła tych, których nie ma, a są dobre. Wtedy bez problemu można ich użyć, skoro ich nie zabrał lub nie usunął z tawerny, to oznacza, że tawerna może tą treścią dysponować. Gdy galeria zostanie otwarta będzie więcej chętnych, by jego dzieła trafiły na stronę. Potrzeba im tylko motywacją, a nią może być właśnie owa galeria.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 21 Maja 2011, 21:58:42 »
Sam nie mam żadnego dzieła, który mógłbym się pochwalić, ale myślę, że taka galeria jest naprawdę dobrym pomysłem. Powstało mnóstwo utworów, które naprawdę wciągały, czekało się na kolejne części, rozdziały.
Dodatkowo taka galeria pokaże, że Tawerna to nie tylko miejsce do rozmawiana o grach, ale także do odkrywania młodych (i nie tylko) talentów xD
Jestem jak najbardziej za. :)


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry