Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jak wam idzie?
Nie no, w miarę - 1 (11.1%)
Dobrze - 2 (22.2%)
Dobże - 1 (11.1%)
No dajemy radę - 1 (11.1%)
Jest stabilnie, ale stabilnie - 4 (44.4%)
Głosów w sumie: 9

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
KONKURS LITERACKI - Dyskusja (Czytany 53590 razy)
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 16 Września 2014, 15:33:23 »
Natomiast umieszczenie duńskich makaronizmów wpłynie na ocenę. Jednak nie za dużo, by reszta mogła zrozumieć.


« Ostatnia zmiana: 16 Września 2014, 15:35:34 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 16 Września 2014, 18:22:29 »
Daamn mam ochotę ale zobaczę jak z weną. Na razie mam spadek ale zamierzam się pozbierać :D

Ta tam pewnie nabazgrolę coś z systemu, który sama tworzę :) przy okazji sprawdzę jak się podoba i czy mam szanse iść w większe grono XD

System=/=setting=realia=uniwersum=świat
A co do weny, to czas jest do końca roku. Uważam, że to znakomite warunki, bo naprawdę każdy może przemyśleć coś epickiego w trzy miesiące, choćby nie wiadomo ile miał roboty.

Dobrze niech będzie setting, chociaż w tym przypadku jest on jeden do systemu więc można używać zamiennie. To nie jest aż tak rozbudowany projekt jak D&D aby mieć kilka settingów do jednego systemu.

Zawsze mam na podorędziu jeszcze jedne opowiadanie w głowie. Choć ono może się zaliczać do bardziej "dziecięcych bo wszystkie postacie są uczłowieczonymi zwierzętami".


IP: Zapisane
ryu15

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7


Wrużek

Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 17 Września 2014, 14:00:41 »
Zgłaszam się na proof-readera. Moja stawka to figurka z Clash of Heroes, albo koszulka w razie wygranej : >


« Ostatnia zmiana: 17 Września 2014, 23:22:14 wysłane przez ryu15 » IP: Zapisane
Czasem spełniam życzenia obcych ludzi, a czasem się z nich śmieję.
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 17 Września 2014, 14:36:30 »
Przecie pisałem, że pisać na PW :D

Dawaj CV i rozpatrzę Twoją propozycję. Jak nie ja, to mój copy-pasta-main-manager się Tobą zajmie.

Ewentualnie dzwoń do mojego semi-full-co-operative-main-leadera.

U mnie w Corpo musi być porządek 8)

EDIT 1: Ej Hellsu, nie bondź taki no ;(


« Ostatnia zmiana: 17 Września 2014, 15:48:43 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 17 Września 2014, 15:33:29 »
Kolejna fala offtopu i łagodnego nawet trollingu spotka się z moją kontrofensywą. Zostaliście ostrzeżeni.


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 17 Września 2014, 15:35:46 »
Hellllllllsu, w regulaminie pisze jest napisane, że ma to być jednostrzałowe opowiadanie; a czy po zakończeniu konkursu można pisać coś dalej w jego uniwersum?
Nie, to nie to co można pomyśleć  :P

спасибо


« Ostatnia zmiana: 17 Września 2014, 15:49:29 wysłane przez J'Bergo » IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 17 Września 2014, 15:45:33 »
Po konkursie to sobie będziesz mógł zrobić z tego nawet trylogię i stworzyć powieść na setki stron. Nobody gives a crap. To twoje uniwersum i ty masz do niego prawa.

Nie widzę też problemu, by stworzyć opowiadanie już w jakimś swoim uniwersum, w którym się już tworzyło.


« Ostatnia zmiana: 17 Września 2014, 15:56:22 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 17 Września 2014, 22:37:54 »
Mnie ciekawi inna kwestia:
czy jury da radę należycie ocenić każde opowiadanie?
Załóżmy, że będzie więcej niż 15 prac, każde średnio 2500 słów. Myśle, że niejeden czytelnik by wymięknął.
Jeśli będzie te 15+ opowiadań, macie zamiar podzielić się nimi między sobą czy naprawdę każdy z Was oceni każde konkursowe opowiadanie?

Jakby jednak nie było, jest bardzo miło i Smoku zgłasza swój udział  :).


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 17 Września 2014, 22:39:49 »
Kpisz? 2500 słów? Ja napiszę taką tyradę, że Hellsiu będzie się bił w pierś za każde nieprzeczytane zdanie moich poprzednich opowiadań i za każdy brakujący komć.

Fast nie zna litości.

EDIT2: Nie, nie, nie. Nie ma tak. Każdy niech czyta i ocenia i wyłapuje wszystko. Tak zaszczytna funkcja oznacza, że jury powinno wystawiać autonomiczne recenzje. Ptakowi się coś spodoba, a Sylowi nie. Hellsik coś polubi (bo np. będą mega-orkowie), a Belegor nie.

Każdy ma napisać komcia.

EDIT3: Znaczy recenzje autonomiczne, no ale werdykty muszą być wspólne :D



EDIT4: Czy któryś z członków jury ma prawo veta?





Ale Hellsik też nie ma, więc pewnie oberwę za ten pościk :(


EDIT: Smoku nie szukasz może kogoś na stanowisko main-copy-paste-leader-manager-pre-readera? Jestem w tym całkiem dobry.


« Ostatnia zmiana: 17 Września 2014, 22:44:29 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 17 Września 2014, 22:44:32 »
Do końca lipca 2015 się pewnie wyrobimy  :P

Każdy z jurorów będzie musiał przeczytać każdą pracę konkursową i ją skomentować. Oczywiście, szczególnie w moim przypadku, głęboka analiza każdego zdania odpada, więc możecie czuć ulgę  :P


« Ostatnia zmiana: 18 Września 2014, 11:05:16 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 18 Września 2014, 14:21:39 »
Smoku - 2500 słów to bardzo mało. Około 5 stron Arialem 12. Więc co to jest?

Dla porównania - w Fanfikowych Oskarach mamy do przeczytania kilkaset tysięcy stron i to nie jest przesada.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 18 Września 2014, 14:35:32 »
I każdy tyle musi?


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 18 Września 2014, 15:22:12 »
Osobiście nie mam nic przeciwko długim pracom, ale nie każdy z jurorów ma czas, by tyle czytać, co również należy zrozumieć.

Jeżeli jeszcze założymy, że każdy uczestnik będzie chciał maksymalnie wykorzystać czas i opublikuje swoja pracę w drugiej połowie grudnia, to przeciwstawieni np. 6 pracom po 70 stron każda, to nie każdy da radę w ciągu 14 dni się w to wczytać (a nie tylko przejrzeć).

No i kończąc - "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" jest dziełem dość krótkim, a mimo to lepszym od 90% sci-fi pulpy. Wielkość nie ma znaczenia, jak rzekł inny bohater gatunku. :rolleyes:

Wiadomość doklejona: 18 Września 2014, 20:19:13
Regulamin zaktualizowano o dodatkowe punkty:

Cytuj
5. Jeden uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną pracę. Opowiadanie ma być napisane specjalnie na konkurs. 24 godziny po nadesłaniu aż do ogłoszenia wyników zakazane jest jego modyfikowanie w jakikolwiek sposób.
6. Opowiadanie musi być samodzielną pracą autora, zabrania się korzystania z pomocy osób trzecich.

Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: 18 Września 2014, 20:19:13 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 18 Września 2014, 20:12:23 »
Cytuj
6. Opowiadanie musi być samodzielną pracą autora, zabrania się korzystania z pomocy osób trzecich.
Czy to znaczy, że pre-readerzy tracą pracę?


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 18 Września 2014, 20:19:56 »
Wiadomo, że nie zabraniam jakiejś drobnej pomocy. Wszystko z umiarem. Generalnie nie chcecie, bym dowiedział się, że ktoś kombinował. :]


IP: Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 15    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 22 zapytaniami.
                              Do góry