Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Lektura fantasy (Czytany 60063 razy)
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 20 Lipca 2010, 16:27:37 »
Tolkien dla mnie jest najlepszy  przeczytałem Hobbita, władca pierścieni trylogia,niedokończone opowieści,dzieci hurina,księga zaginionych opowieści,sillimarilion itp. a spkowskiego 4 pierwsze tomy za reszte zabiore się jeszcze ;)



IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 20 Lipca 2010, 22:19:34 »
Tolkien  nie jest najlepszy, racja że klasyka tylko.... troszeczkę drętwy za to wujcio Sapcio trzyma w gotowości... 1000x bardziej wolę sapka od tolkiena ... a zna ktoś może Grzędowicza ?? Teraz się nim zaczytuję istny majstersztyk XD


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 21 Lipca 2010, 11:48:15 »
Sapkowski jest też świetny bardzo podoba mi się jego styl jakbym to nazwał trochę luzacki. A ten grzędowicz jakie on tam księgi ma?


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 25 Lipca 2010, 10:48:45 »
Sorki że po takim czasie... ale odpowiem na pytanie.
Jarosław Grzędowicz Pan Lodowego Ogrodu 1-3 ( póki  co to przeczytałem 1-2 i nie wiem może jest więcej tomów niż 3) Oraz Księga Jesiennych Demonów ( podaję tylko te które sam przeczytałem,podejrzewam że jest ich więcej.) całkiem przyjemnie się czyta... trochę podobny do Sapka :)


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 25 Lipca 2010, 12:45:45 »
Dzięki Bardzo na pewno zaglądne do biblioteki :)


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Finarfin

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 27 Września 2010, 00:06:05 »
Z Tolkiena czytałem "Hobbita", "Władcę...", "Silmarillion" i "Niedokończone opowieści".

LoTR czyta się ciężko, bo wiele fragmentów jest nudnych, "Hobbita" czyta się bardzo łatwo, szybko i przyjemnie - jednym tchem - bo akcja jest odpowiednio wartka, "Silmarillion" wciąga i czyta się łatwo, z wyjątkiem rozdziałów od XIV do XVII. "Niedokończone opowieści" też wciągają.
Tolkien to geniusz - niedościgniony mistrz tworzenia własnego świata od zera. Świata tak dobrze wymyślonego, narysowanego, pełnego szczegółów, że nic tylko paść na kolana przed nim.

Z Sapkowskiego miałem kiedyś w ręku którąś część "trylogii husyckiej", ale nie pamiętam już, którą.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 27 Września 2010, 07:56:59 »
Tolkien i Sapkowski hm.... widać, obaj są jak lektury obowiązkowe- tyle, że chętniej czytani. Każdy fan fantasy je przerabia.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 27 Września 2010, 13:16:11 »
Jeżeli ktoś uważa ,że władca pierścieni jest nudny to po prostu brak mu wyobraźni bądź nie lubi czytać takiego bogatego języka  :/ to tak według mnie .Nie zgodzę się  z tym ,że hobitta czytało się lepiej chyba tylko dlatego  bo był krótszy  :P  a Sapek to mistrz polskiego fantasy ale Tolkien według mnie go biję na głowę ,gdyż to od niego wszystko się zaczęło.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : 27 Września 2010, 18:02:26 »
I tak i nie... Bo sam fakt że był pierwszy oznacza że dzieła które napiszą po nim będą lepsze. Jednak jest klasykiem i przeczytanie Władcy to podstawa. Jeżeli ktoś chce naprawdę poznać fantasy jest to lektura obowiązkowa( całkiem przyjemna) to jednak nie oznacza że zawsze musi być najlepszy, trzeba iść z czasem. A język Tolkiena był rzeczywiście bogaty... ale i w Sapkowskim znajdujemy równie wiele odniesień. Pamiętajmy: Stare nie znaczy że lepsze, jednak stare jest klasyką i już na zawsze będzie na czołowym miejscu!


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 27 Września 2010, 19:46:37 »
Racja raven ale po prostu ja wolę dłuższe dzieła ,które obfituję w liczne opisy bitew przedmiotów ,krajobrazów itp. Sapek jest świetny nie ma co szczególnie 2 części wiedźmina chrzest ognia ,krew elfów i pozostałe świetne np: boży bojownicy ,język jest taki fajny lekki dialogi zawsze świetne ,nazwy klimacik rodem z prawdziwego średniowiecza czyli bród i smród , kufle z piwem, w każdej karczmie dobra muzyka klasyczna grana na fujarce  itp. tego akurat mi brakowało we władcy -był bardziej bajkowy


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : 27 Września 2010, 20:00:54 »
Według mnie ciężko ich obu porównać bo oboje piszą w zupełnie innym stylu. Tolkien rzeczywiście ma teksty bogate w słownictwo, umie nadać książce fajny klimat, bardzo przyjazny i miły. Ma genialne pomysły jak np. wymyślenie całego języka elfów (zresztą pod tym względem Sapkowski niczego sobie) oraz poza fantastycznymi przygodami bohaterów przybliża wiele fajnych wartości. Przeczytałem z jego książek Hobbita, 3 części Władcy i Silimarillion i przyznam szczerze, że każda była bardzo dobra. Najbardziej podobał mi się Hobbit ale to raczej kwestia gustu. Sapkowski w przeciwieństwie do Tolkiena lubi pokazywać świat od strony brutalnej rzeczywistości. Przybliża takie dramaty jak choćby wojna, która się toczy przez 7 tomów Wiedźmina. Zrozumiały więc w sumie jest bardziej wulgarny język. Nie braknie jednak tam elementów komicznych zwalających z nóg (Sapkowski jest w nich mistzrem :D). Poza wszystkimi książkami o wspomnianym wcześniej Wiedźminie czytałem jeszcze jako lekturę szkolna Maladie ale to była tylko czysta przyjemność  ^_^


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 27 Września 2010, 20:01:29 »
Ja aktualnie kończę czytanie zbioru opowiadań Sapka- "Coś się kończy, coś się zaczyna". Coprawda nie wszystkie to fantasy, ale mimo to polecam, każde ma swój klimat i są wciągające. Następnie ( po przeczytaniu durnej lektury) chciałbym zdobyć Trylogię Czarnego maga, a jak nie, to zapewnie będę czytał podręczniki do D&D.

Tolkiena podziwiam i chętnie czytam, tak samo jak Sapkowskiego.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 27 Września 2010, 20:07:30 »
andre94nt ja też czytałem ten zbiór i on jest zabójczy ;D


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 27 Września 2010, 20:10:23 »
Mi zostało jeszcze to ostatnie, o wiedźmach.

A wcześniej czytałem "Krasnoludy żlebowe" z cyklu Dragonlance, również polecam, nie tylko fanom D&D itp.
Z Sapkowskiego czytałem cykl wiedźmina, bez 2 ostatnich tomów, których nie dostałem w bibliotece.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : 27 Września 2010, 20:12:20 »
Mi się szczególnie podobało opowiadanie o rodzicach Geralta bo jakoś z nim związane a ja tak się przywiązałem do tej sagi...

Wiadomość doklejona: 27 Września 2010, 20:13:32
Aż mi szkoda, że Sapkowski zakończył na tylu częściach bo mógłbym czytać to w nieskończoność :D


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9 10 ... 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry