Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 24    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Graficzna twórczość Cahan (Czytany 85433 razy)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #165 : 13 Maja 2014, 19:54:09 »
To chyba lekko zawyżona ocena twoich zdolności uznawać, że ktoś kradłby twoje prace xD Poza tym w momencie, kiedy wszystkie twoje rysunki wyglądają praktycznie tak samo, nie ma co się obawiać, że ktoś sobie jedno czy drugie "przywłaszczy", bo nie robi to różnicy. Zrób zamawiającym przysługę i zacznij przesuwać podpis na bok. A sama ćwicz, bo stoisz w miejscu.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #166 : 13 Maja 2014, 20:00:36 »
Matko jedyna, te fandomowe wojny, kradzieże, przekręty :D Nono :D Fragment o kradzieży prac mnie rozwalił xd

Ptaq ma rację, stoisz w miejscu. W dodatku jesteś ,,minimalnie" monotematyczna. IMO kuce nie różnią się od siebie niczym, prócz kolorem i pozą. No i czasem jakiś ma skrzydło więcej.

Weź narysuj smoka albo potrenuj rysowanie ludzi.


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #167 : 13 Maja 2014, 20:52:14 »
No, a z tego co ja zrozumiałem, a chyba to dobrze zrozumiałem to Cahan narysowała to co miała na zamówienie, a jak już zresztą sama rzekła zacznie rysować smoki bo sama też coś z tego będzie mieć, więc nie stoi w miejscu. Same kuce według mnie mają mieć taką formę jak rysuje Cahan jeśli chodzi o te wszystkie MLP i jakieś inne ustrojstwa-serie kucykowe..

Więc nie wiem o czym wgl panowie mówicie.


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #168 : 13 Maja 2014, 21:38:13 »
Cytuj
więc nie stoi w miejscu
Widzę i opisuję to co widzę. Z tego co widać jest jak mówię x]

A forma kucy zbyt efektowna nie jest, czym się zachwycać?


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #169 : 13 Maja 2014, 21:46:54 »
Forma kucy to raczej taka ma być, to jest pewien styl, schemat, koncept, którego można jedynie upiększać i rozróżniać elemntami ale nie ogółem, dlatego dla mnie one nawet nie powinny wyglądać inaczej niż te.. Poza tym krytykujmy jak zacznie Cahan sypać nam smoki, bo to zapowiada i ja np. z oceną tylko na to czekam i dopiero wtedy sypnę recke na ich temat..


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #170 : 13 Maja 2014, 21:53:50 »
Forma kucy nie jest zbyt efektowna?

Więcej tego autora: http://ziom05.deviantart.com/gallery/


To forma jak każda, ma spory potencjał jako po prostu świat fantasy na swoich specyficznych zasadach. Po prostu rysując w kółko to samo w ten sam sposób nie da się zrobić wiele - dlatego zresztą uważam się za gównianego rysownika mimo pochwał ze strony ludzi na uczelni patrzących na te w kółko wałkowane przeze mnie ryje postaci z Eiranu.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #171 : 13 Maja 2014, 21:59:39 »
Alez oczywiście, ze może być efektowna kto mówi, ze nie ? Tylko czy Cahan się będzie rozwijać w kucach w jakimś kierunku ? Jak dla mnie to kierunek który obrala po prostu dobrze opracowała i ustaliła SOBIE taki koncept, wobec tego nie ma potrzeby wałkować hiper efektów, tylko zmienić temat, bo ten będzie taki sam jak sobie nie da spokoju, na jakiś czas chociażby, cały czas o to mi chodzi..



IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #172 : 13 Maja 2014, 22:24:16 »
Co ja o kucach myślę chyba wszyscy wiedzą, osobiście uważam, że powinnaś ogarnąć coś spoza tego. Na przykład jakieś smoki czy inne krajobrazy. Twarze szczerze odradzam, bo to diabelnie trudne [nigdy w życiu nie narysowałem twarzy do końca, a zajmuje mi to mnóstwo czasu - całe 45 minut robiłem te subtelne linie pod nosem...].


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #173 : 13 Maja 2014, 22:33:32 »
Ze trudne to może i dobrze. Warto się tego nauczyć. Tylko, jeśli o twarze chodzi to to jest rzecz, której według mnie po prostu można nie dać rady się nauczyć. To jest aż za trudne. Ale smoki... Approves


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #174 : 13 Maja 2014, 22:47:32 »
Odpowiadałem Fastowi. A co do twarzy, to wszystkiego da się na uczyć, to materia do rysowania taka jak każda. Oczywiście, bardzo złożona i bardzo czule odbierana przez oko, ale idzie się nauczyć. Np te "kreski pod nosem" to ten sam problem co każdy - nie można przesadnie przykładać uwagi do takiego szczegółu. Można go olać zwłaszcza na poziomie lineartu. Szczegół nie może dominować nad ogółem. Nie uważam, że narysowanie twarzy miałoby być trudniejsze od narysowania wyraźnie realistycznego smoka czy epickiej sylwetki kuca. Wszędzie trzeba ogarnąć pewną anatomię i mieć ogólny warsztat.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #175 : 13 Maja 2014, 22:55:33 »
Docelowa, pierwotna forma kucy to, to:


No jakbym chciał to udałoby mi się nawet pewnie przerysować to cudo, wrzucić do painta i obrazek pewnie nie różniłby się szczególnie. A robiłbym to ja - człowiek bez talentu do rysowania. Dlatego ta forma jest niezbyt efektowna.

To co Ty wstawiłeś Ptaq wygląda bardzo, bardzo fajnie. Ale to jest zmiana formy. Nie chodzi mi o to, że kucyków nie można ładnie przedstawić. Można. Jak księżniczki Disneya można przedstawić jako zombie no to i to się da przerobić. Chodzi mi o to, że no ten >docelowy< styl jest ubogi. No szczególnie ładna ta grafika z kucami z MajLitlPuny nie jest. Od obrazek. To już chińskie bajki w niektórych anime są znacznie lepsze. No, ale wiadomo, że kuce nie mają porażać bogactwem detali i wyszukaną kreską...

Tym niemniej - by się nie ograniczać - Cahan mogłaby porzucić tę konwencję. Czekam na smoki, pozdro.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #176 : 13 Maja 2014, 22:59:08 »
Ptaku- zacznijmy od tego, że w tym fandomie zdarzały się kradzieże już prac o wiele gorszych. Robią to zazwyczaj osobniki z grupy docelowej serialu, a oni zgarniają wszystko jak leci.

Rysuję to co zamawiają i tak jak zamawiają. Jak powiedzą kuc ma robić cośtam cośtam, to ja im to załatwię. Jak nie powiedzą nic, to dostają samego kuca w losowej pozie, byle było widać mordkę.
A tak się składa, że od jakiegoś czasu robię praktycznie same requesty.

A konwencję kucy lubię. I o dziwo wolę własną, a nie kanoniczną.

Ludzi rysować nie zamierzam, jakoś mnie zupełnie do nich nie ciągnie.

Fast- uwierz mi, chciałabym tak rysować. Ale póki co jest to dla mnie nieosiągalne z 2 przyczyn:
1. Nie umiem na razie.
2. To co wstawiłeś było robione ewidentnie na tablecie graficznym, w jakimś specjalnym programie. Ja rysuję kredkami i nie mam 100 kolorów full profesional, tylko zwykłe Herlitze z TESCO 12 kolorów ;P.

Nie zamierzam też nad bezpłatnym requestem siedzieć X czasu  :rolleyes:. Jeden rysunek zajmuje mi obecnie max 30 min. Chyba, że rysuję dla siebie, wtedy więcej. Komisze robię pod klienta- ma być zadowolony. Oczekuje czegoś takiego, ja mu zapewniam.

A ponieważ requesty [którym wiele zawdzięczam, nie powiem] zabierają mi za dużo czasu, to niedługo na forum kucy zaczynam robić je płatnie, za symboliczną opłatą.

Nikt nie będzie zamawiał- super, będę mogła w końcu rysować sobie smoki i takie kuce, na jakie mam ochotę, a nie rysować coś, co dobrze wiem, że jest kiczowate od pyska do ogona.
Będą zamawiać- też super, będzie na nowe kredki.

A jeśli starczy mi kasy, to kupię sobie tablet i nie będę się już musiała męczyć z uzyskiwaniem różnych odcieni.




IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #177 : 13 Maja 2014, 23:56:16 »
A czarno-biały rysunek i skan, a później obróbka cyfrowa? Też dobry sposób na pewne pójście do przodu.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #178 : 14 Maja 2014, 00:01:10 »
Nie mam możliwości skanu niestety.
Będę musiała się pierwiej z  domu wynieść. Obecnie rysuję, robię zdjęcia aparatem i lekko obrabiam, bo słabo kolor oddaje mój aparat.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #179 : 14 Maja 2014, 16:20:28 »
Fast, nie masz więc na myśli kuców, bowiem kuce to tu treść, lecz formę kreskówkową/komiksową. To w prostocie kreski i minimalizacji szczegółów, cieni itp. leży ta niby nieefektywność a nie w poniaczkach.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Strony: 1 ... 9 10 11 [12] 13 14 15 ... 24    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry