Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jaką wersję kupisz?
Głosów w sumie: 32

Strony: 1 ... 143 144 145 [146] 147 148 149    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wszystkie problemy z grą - Patche, Instalacja, błędy, komunikaty itp. (Czytany 729744 razy)
Agrael9996

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


Twój pan i mentor.

Zobacz profil
« Odpowiedz #2175 : 17 Czerwca 2013, 15:40:39 »
Chodzi o to, że modyfikacja na kampanie z podstawki i kuźni przeznaczenia w DH nie działa. Nie ma w ogóle misji w kampaniach podstawki i KP. W Hordach są, ale po załączeniu jakiejkolwiek zostaje się spoliczkowanym przez przepiękny crash. Wersja jak widać 3.1. Z góry dziękuję za wszystkie propozycje naprawy. Ciao.


IP: Zapisane
Gdy rzucasz mi przed odnóża rękawicę, zastanów się czy nie roztopi się ona pod wpływem mojej aury.

Albowiem zwą mnie Agrael - jam zwykły żołnierz w wielkiej wojnie, a wojna wymaga poświęceń.
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #2176 : 17 Czerwca 2013, 15:58:34 »
Korzystam z tego moda od lat i ani razu się z czymś takim nie spotkałem. Na pewno wszystkie pliki pobrałeś? Może jakiś jest uszkodzony?
Ja bym to spróbował pobrać jeszcze raz i zobaczyć wtedy.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Agrael9996

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


Twój pan i mentor.

Zobacz profil
« Odpowiedz #2177 : 17 Czerwca 2013, 16:09:14 »
Taa, ściągałem ze trzy razy. Możliwe że to wina Serca Ashan, bo zwykła kampania też ma po nim jazdy.

Zainstaluje się czysty heroes i napiszę ;)

Wiadomość doklejona: 17 Czerwca 2013, 16:33:21
Reinstalacja zadziałała. Więc tak, rzeczywiście mod napsuł inny mod. Dziękuję Miker za dobre chęci, ale już zamykam wątek :)


« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2013, 16:33:21 wysłane przez Agrael9996 » IP: Zapisane
Gdy rzucasz mi przed odnóża rękawicę, zastanów się czy nie roztopi się ona pod wpływem mojej aury.

Albowiem zwą mnie Agrael - jam zwykły żołnierz w wielkiej wojnie, a wojna wymaga poświęceń.
AloneDangeon

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #2178 : 22 Lipca 2013, 15:41:31 »
Witam,
Mam problem z grą a mianowicie, odkąd kupiłem grę (a to było jakieś 5 lat temu  :P) to nie interesowałem się tym, lecz ostatnio zachciało mi się zaktualizować Heroes of Might & Magic V Edycja Kolekcjonerska, podczas instalacji jakiejkolwiek aktualizacji (od 1.2, gdyż tą wersję gry posiadam) wyskakuje mi błąd: "Brak zainstalowanej gry Heroes of Might and Magic V. Nie można dokonać aktualizacji". - Grę mam zainstalowaną Edycję Kolekcjonerską (HOMM V + Kuźnia Przeznaczenia).

Czy może to być problem z lokalizacją gry że nie mam jej zainstalowanej na dysku C ?
Proszę o szybką odpowiedź.
                                                    Pozdrawiam


IP: Zapisane
Boski Tron

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41

Zobacz profil
« Odpowiedz #2179 : 22 Lipca 2013, 18:27:34 »
.........Czy może to być problem z lokalizacją gry że nie mam jej zainstalowanej na dysku C ?
Proszę o szybką odpowiedź.
                                                    Pozdrawiam

Nie ma znaczenia na jakiej partycji instalujesz grę. Podczas instalacji gra sama dokonuje stosownych wpisów w rejestrze i podczas instalacji patcha "wie", gdzie jest zainstalowana gra.

Możliwe że powinieneś ściągnąć patcha do dodatku.
Tu http://www.tawerna.biz/pobierz_plik_37_patch-2.01-pl---dla-kuzni-przeznaczenia.htm masz adres.

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #2180 : 22 Lipca 2013, 18:49:00 »
Nie wiem, bo u mnie patch 3.1.1 też nie znajduje(ował) gry, na takiej samej zasadzie, jak u kolegi powyżej :/


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
ketyow

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #2181 : 10 Sierpnia 2013, 14:11:12 »
Cześć, wybaczcie ale znajomość z forum zacznę od problemów.

Mam Dzikie Hordy, które sprzedawano kiedyś z czasopismem, więc wersja oryginalna 3.1 po polsku, no i w końcu zacząłem grać. Jednak po wgraniu kilkudziesięciu map pojawiły się w grze błędy, np. w Nekropolii zmieniła się ikona Deidry na ikonę Naadira, mało tego: Naadir ma w standardzie Awatar Śmierci, a także umiejętność specjalną Twierdzy i nie uczy się czarów. Na dodatek część tekstów przy nim jest po angielsku. Wykasowałem wszystkie mapy i problemu nie ma - wszystko wróciło do normy. Z tymże problem ten pojawia się, nawet jeśli wgram dodatkowe mapy, ale uruchomię jakąś oryginalną. I teraz pytanie - czy to jakaś pojedyncza mapa może powodować bug (sporo zajęłoby sprawdzenie każdej po kolei), czy może w ogóle nie można wgrywać map obcojęzycznych? Ktoś się z tym spotkał i jakoś to rozwiązał?


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #2182 : 10 Sierpnia 2013, 14:55:20 »
Najprawdopodobniej jedna z używanych przez Ciebie map jest mapką-modem, co znaczy, że oprócz dodawania mapy modyfikuje również dane gry. Nie wszystkie mapy tak działają. Wystarczy, że będziesz korzystał z jednej-dwóch map naraz, potem jeśli nic się nie dzieje, możesz wgrywać kolejne, ale najlepiej jeśli będziesz na bieżąco kasował ukończone już scenariusze ;P


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
ketyow

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #2183 : 10 Sierpnia 2013, 15:06:25 »
Dzięki, nie wiedziałem że tak można (tzn. nie ma żadnych innych plików, oprócz pliku mapy). BTW - jest może jakiś mod, który rozszerza okno rozwoju umiejętności na wybór np. 6 kategorii zamiast 4?  :) Niestety, jakaś dziwna ta losowość w tej grze (tak wiem, że jest tyle a tyle % na wystąpienie talentu w danej klasie), bo ostatnio mi się zdarzyło, że chyba 6 czy 7 leveli z rzędu miałem do wyboru Werbunek, którego nie chciałem no i w końcu druga umiejętność trafiła się niepotrzebna i zawaliła rozwój postaci.


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #2184 : 10 Sierpnia 2013, 17:13:43 »
Bywa i tak. Niestety, taki mod raczej nie istnieje, a gdyby istniał, musiałby prawdopodobnie ingerować w kod gry :/

Co do mapek - modów, to działa to tak, że mapa sama w sobie jest modyfikacją, a żeby zmieniała dane gry, wystarczy dodać do stanowiącego ją archiwum rozpakowaną inną lub też własną modyfikację ;)


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
LohiMP

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #2185 : 11 Sierpnia 2013, 03:23:10 »
Bywa i tak. Niestety, taki mod raczej nie istnieje, a gdyby istniał, musiałby prawdopodobnie ingerować w kod gry :/

Taki mod na pewno nie istnieje, i zapewne nigdy nie powstanie z powodu o którym wspomniałeś. Jedyna (chociaż i tak bardziej teoretyczna) szansa na takie mody byłaby wtedy jakby ktoś upublicznił kod źródłowy, a tak się raczej nie stanie (a szkoda).  ;)


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #2186 : 11 Sierpnia 2013, 11:14:17 »
Gdyby powstało coś jak VCMI, tyle że do H5, to kto wie... tyle że piątka jest o wiele bardziej złożoną grą i jej przepisanie zajęłoby lata... kilka razy więcej, niż stworzenie VCMI, które też już powstaje od jakiegoś czasu.


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
ketyow

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #2187 : 12 Sierpnia 2013, 16:30:40 »
A czy ktoś z was ma jeszcze problemy z wczytywaniem gry? Tzn. z menu po odpaleniu gry wczytuje mi się normalnie, ale jeśli robię jakiś odczyt z poziomu gry, to w 90% kończy się to crashem do pulpitu.


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #2188 : 12 Sierpnia 2013, 17:45:09 »
Tak się dzieje w następujących sytuacjach:

a) wykasowałeś mapę, na której był zrobiony sejw
b) po zapisaniu gry wyłączyłeś komputer w zły sposób (guzikiem) albo samorzutnie Ci się on wyłączył ;)


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
ketyow

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #2189 : 13 Sierpnia 2013, 19:59:07 »
No map usunąłem dziesiątki, ale nie aż tak drastycznie - ta na której gram, jest nadal  ;>


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 143 144 145 [146] 147 148 149    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry