Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa Mafia- Edycja Średniowieczna (Czytany 50890 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #180 : 08 Maja 2012, 20:35:07 »
Aaa... to dziś było głosowanie :-/
Myślałem, że dziś morduje mafia, a jutro lincz...
Ci co głosowali na Cahan są mocno podejrzani, także Ryuu lub Hells.
A Vokial okazał się winnym, a nas kłamie w testamencie. Moim zdaniem nieuczciwe. No, ale nigdzie takiej zasady nie było, więc trudno się mówi.

Taka mała prośba do andre:
Warto by było jeszcze napisać kogo sprawdzał detektyw i/lub kapłan. Jakoś zaznaczyć. Byłoby by to miłe.




IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Ryuu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Yamiryuu

Zobacz profil
« Odpowiedz #181 : 08 Maja 2012, 21:06:45 »
Po pierwsze przepraszam ze nie odezwałem się dłuższą chwilę , jak o 11 pojechałem do ortopedy dnia wczorajszego do szpitala, tak mnie dziś wypuścili...jakąś pierdołę mi z nogą jeszcze wykryli, a że muszę być szybko sprawny, to mnie na obserwacje wzięli, ale to pewno nie wielu obchodzi tak wiec :)

Vokial kłamał w swoim testamencie...i akurat wskazywał na osoby na które już wcześniej padały podejrzenia, chce wykończyć tych, na których już rzucone zostały podejrzenia...wiec i na mnie paść musiało.

Do Hadrian
Powiedz mi, czemu jestem znów podejrzany? zagłosowałem na Cahan...bo zaczynała mi się nie podobać...niestety, zabiłem swoim głosem kapłana..cholera, miałem nadzieję, że chociaż raz trafię dobrze...


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #182 : 08 Maja 2012, 21:12:41 »
Eh... przecież widać, było że Cahan była niewinna. Teraz nie mamy księdza. super! Teraz mafia może tańczyć na nas, jak na parkiecie.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #183 : 08 Maja 2012, 21:16:45 »
Gratulację, zabiliście niewinnego. Ale i tak wam pomogę. Skoro nie lubicie osób siedzących cicho, polecam wam zlinczowanie Cahan i Ryuu, bo również się nie odzywają, a Cahan ma dobre alibi z tym mordowaniem elfów. Polecam też "sprawdzić mieczem" Niedzielę, który umiejętnie wszystkimi manipuluje. Dziękuję za grę.
Dziękuje! Właśnie ujawniłeś kim nie są mafiozi, a kim są mafiozi. Nie wymieniłeś Belegora i Hellsa... przypadek?

@Ryuu
Sam napisałeś czemu uważam cię za podejrzanego.

EDYT: A i Relag, nasz drugi cichacz.


« Ostatnia zmiana: 08 Maja 2012, 21:23:14 wysłane przez Hadrian » IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #184 : 08 Maja 2012, 21:19:25 »
Myślę, że to przypadek. Ale fakt, że Cahan i Ryuu nie są mafiozami, skoro Vokial jest w mafii. Pozostało jeszcze dwóch.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Ryuu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Yamiryuu

Zobacz profil
« Odpowiedz #185 : 09 Maja 2012, 16:27:37 »
W szachach istnieje pewien manewr. Polega on na poświęceniu pionka, w imię obrony króla.
Ta analogia przyszła mi do głowy dzisiejszej nocy...
Fenir oskarżył Vokiala, ten w ogolę się nie bronił jakoś porządniej...
od 2 linczów Fenir i Niedziela głosują na te same osoby, najpierw na Vokiala, potem atak skierowali we mnie.
Niedziela ostatnio głosować miał na Cahan... przybył Fenir, napisał jedno zdanie, i nagle Ten pierwszy zmienia zdanie i głosuje na mnie...wydaj się to niepojojące


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #186 : 09 Maja 2012, 16:53:58 »
Zauważ, że w szachach mamy 8 pionków a tu 2, więc poświęcenie tego jednego w pełni nie podejrzanego byłoby bez sensu, jeżeli jesteś taki pewny mojej winy to poczekaj do następnego mordu dostaniesz wtedy dowód w 100% mnie usprawiedliwiający.


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #187 : 09 Maja 2012, 21:47:49 »
UWAGA! ZASZŁY ZMIANY W HARMONOGRAMIE SPOWODOWANE MOIM WCZEŚNIEJSZYM GAPOWSTWEM :(

MORD MAFII DZISIAJ O GODZINIE 23:00 ( za późno powiedziałem mafii więc musi na spokojnie opis napisać)

BARDZO WAS WSZYSTKICH PRZEPRASZAM.

Umberto kończył wieczorną modlitwę, kiedy ktoś wszedł do jego komnaty. Kapłan odwrócił się i zobaczył postać w czarnym płaszczu, z kapturem opadającym na twarz.
- Myślałeś, insekcie, że możesz tak po prostu odwrócić się od Mrocznych Bóstw i żyć spokojnie? Przybyłem, by udowodnić Ci błędy – warknął człowiek.
- W imię Elratha, nakaz-
- Do diaska z twoim nędznym bożkiem! Przypomnij sobie potęgę swych dawnych mistrzów! – ryknął zakapturzony, pstrykając wiotkimi palcami. Znikąd pojawiła się chmara noży.

Tasareth zostało obudzone krzykiem jednego z zakonników. Znalazł on swego brata wiary, Umberto, rozkrzyżowanego na heksagramie nakreślonym jego własną krwią. Był on dosłownie naszpikowany nożami różnych kształtów i rozmiarów. Na ścianie, wypisane czerwoną juchą, lśniło zdanie „Z raz obranej ścieżki nie ma odwrotu”.

BELEGOR- niewinny, kolejna ofiara mafii.
Masz prawo do postu- testamentu.


« Ostatnia zmiana: 09 Maja 2012, 23:02:30 wysłane przez andre94nt » IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #188 : 10 Maja 2012, 07:17:35 »
Tak więc, to ja byłem inkwizytorem (detektywem)
Próbowałem wam pomóc pisząc na kogo nie głosować, oraz między wierszami wskazywać podejrzanych, niestety mafia szybciej niż wy to rozszyfrowała i mnie w końcu załatwiła.
Pomimo iż byłem podejrzany od samego początku (tylko z powodu postaci) nie czuje urazy, nie powiem ze stuprocentową pewnością na kogo macie głosować, bo nie złapałem mafii, mogę powiedzieć za to na kogo nie głosować:
-Fenir i Hadrian są niewinni, czyści. Podejrzani są za to Niedziela i Hellscream. Któryś z nich jest z mafii, wy musicie dojść, który.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #189 : 10 Maja 2012, 07:30:30 »
Napiszę tylko tyle, że od początku pisałem, że jestem niewinny i podejrzewam Niedziele, gdybym tylko pojawił się na poprzednim linczu mielibyśmy 100% pewność czy Niedziela jest w mafii, bo w końcu on lub ten drugi jest o.c. a nie zabijałby sam siebie lub członka mafii. 

Także, skończyły się twoje "analizy" i udawanie dobrego wujka, który pomaga zwalczyć heretyków. Robisz to samo co Sylath i tym razem nie dam się wyrolować.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Divine
(Armiwart)

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Зачем я...

Zobacz profil
« Odpowiedz #190 : 10 Maja 2012, 17:50:05 »
Hmm, czemu Cahan się modliła akurat za mnie. Jakieś dziwne mi się to wydaje...
I akurat Ci, których podejrzewałem, okazali się kapłanką i detektywem.  :( Teraz najbardziej podejrzewam Hadriana i Niedzielę-któryś z nich jest pewnie w Mafii. Zresztą Hadriana podejrzewałem prawie od początku gry...


IP: Zapisane
Nebirios7

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


Zwycięstwo albo Śmierć

Zobacz profil
« Odpowiedz #191 : 10 Maja 2012, 18:02:20 »
Eh... przecież widać, było że Cahan była niewinna. Teraz nie mamy księdza. super! Teraz mafia może tańczyć na nas, jak na parkiecie.

Ale o co wy tak się kłócicie? To jest tylko gra, więc nie ma co szarpać nerwów. Jak przegramy no to trudno, jak wygramy to się będziemy cieszyć.


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #192 : 11 Maja 2012, 17:29:28 »
Odezwa do wszystkich mieszkańców
Drodzy Mieszkańcy!
      Gra zbliża się ku końcowi. W przeciągu najbliższych kilku godzin każdy z Nas podejmie decyzję mającą istotny wpływ na dalszy przebieg rozgrywki. Dzisiaj o godzinie 20.00 odbędzie się kolejny lincz miasta. Niektórzy zapewne głosu jeszcze nie oddali. Mam nadzieję, że uda mi się wpłynąć na Wasz punkt widzenia. Ci, którzy głos już oddali niech się nie martwią, głos zawsze można zmienić. Dlatego każdy może przyłożyć cegiełkę do zwycięstwa. Zwycięstwa, ale kogo? To czy pomożecie miastowym, czy też mafiozom to już tylko efekt Waszych decyzji.
     Bardzo prawdopodobne jest, że to mnie dzisiaj wybierzecie. Polska jest krajem demokratycznym, więc macie do tego pełne prawo. Proszę jednak abyście przemyśleli ten wybór, bo głos na mnie to głos zbliżający mafię do wygranej! Miałem wkalkulowaną śmierć w tej grze. Żyję i tak dłużej niż się spodziewałem. Mogę zginąć i dzisiaj. Chcę jednak umrzeć ze świadomością, że moje wskazówki zbliżą miasto do wygranej. Będę niczym Gandalf, który poświęcił się w walce z Barlogiem. Moja śmierć niech oświetli drogę miastowym!
Oto lista osób żyjących:
1. Hadrian
3. Nebirios7 
4. Raelag1973
5. Fenir
6. Niedziela
13. Ryuu
14. Hellscream
Pokolorowałem swój nick na zielono, gdyż jestem niewinny. Pozostało więc 6 osób. Wśród nich siedzi dwóch mafiozów. Jeden z nich musi być Ojcem Chrzestnym. Ojcem Chrzestnym zostaje przeważnie jakaś grubsza ryba. Skoro nie jest nim ja, to zapewne jest to ktoś z trójki: Hadrian, Fenir, Hellscream (z całym szacunkiem dla Ryuu i Nebiriosa7 oczywiście). Dwóch pierwszych sprawdził już detektyw. Co nam to daje? A na no ten moment niewiele, bo detektyw sprawdzając Ojca Chrzestnego otrzymuje informacje, że sprawdził niewinnego. Dlatego nie możemy wykluczyć żadnego scenariusza. Pewne jest tylko jedno. Jeżeli zabijecie kogoś z duetu Fenir/Hadrian i okaże się, że któryś z Nich jest winny, to drugi automatycznie na 99 % jest niewinny! Dlatego wina jednego wyklucza winę drugiego. Fenir wydaje mi się z tej trójki najczystszy. Nawet nie chodzi o to, że mnie broni. Po prostu ma typowy miastowy styl. Dużo kombinuje, pomaga. Jeżeli okaże się winnym, to jedyne co mogę zrobić to złożyć mu pokłon i napisać książkę ,,Fenir – mafijna doskonałość’'. Teraz Hadrian i Hellscream. W tym momencie dużo myśli przechodzi mi przez głowę… Hadrian przede wszystkim głosował w linczu na winnego Vokiala i to Go trochę usprawiedliwia. Generalnie sytuacja wyglądała tak:

Cytuj
Freezona radzę odpuścić, także odpadnie w kolejnym linczu przez karniaki. Ja już sam nie wiem na kogo glosować. Na nikogo nie ma argumentów czemu linczować. Chyba zagłosuje na Vokaila, Ryuu albo Belegora.
P.S. Najprawdopodobniej odpadniesz ty Niedziela, ja na ciebie glosować nie będę.

Właśnie takiego oto posta napisał Hadrian (na dwie godziny przed linczem). Fenir potem zadeklarował, że:
Cytuj
Chyba zagłosuję na Vokiala bądź Ryuu.

Po czym Belegor:
Cytuj
Również będę głosował na "cichaczy", z czego Vokial jest najbardziej podejrzany.

I tak oto właśnie padł Vokial- pierwszy członek mafii. Do głosowania na Niego przyłączył się jeszcze Raelag. Możliwe, że Hadrian postanowił poświęcić swojego. Ale było chyba trochę zbyt wcześnie. Wystarczyło, że Hadrian zdecydowanie zapowiedziałby głos na Ryuu i to Ryuu by pewnie padł. Chcieliśmy ubić któregoś z tej dwójki. Gdyby napisał tylko ,,Głos na Ryuu’’ to inni wahający się między Ryuu i Vokialem zapewne zagłosowaliby na Ryuu, bo Hadrian z deklaracją zaraz po moim poście. Może zarówno Ryuu i Vokial są w mafii? Nie, to byłoby absurdalne, wystawiać dwóch członków mafii. Dlatego wina Hadriana wyklucza winę Ryuu, a wina Ryuu wyklucza winę Hadriana.
Pozostał Hellscream. Chyba mój główny kandydat do bycia Ojcem Chrzestnym. Miastu się jakoś specjalnie nie przysłużył. Przez całą grę dyskretnie mnie oskarżał. Pasuje mi to do taktyki jaką obrała w tej edycji. Pisałem już o tym wcześniej, ale myślę, że mafia eliminowała tych mniej znanych graczy (oprócz poprzedniego morderstwa na Belegorze), a w grze starali się lekko oskarżać te grubsze ryby i liczyć, że miastowi sami ich załatwią. W pamięci zapadła mi jedna akcja. Zwrócił na to uwagę Belegor (swą wypowiedź kierował do Hellscreama właśnie) :

Cytuj
Ty to szybko zmieniasz zdanie. Gdy ja z Niedzielą zmieniliśmy front na Vokiala, ty tylko nam przytaknąłeś i rzekłeś że zrobisz to samo  co wyszło? Zagłosowałeś na mnie. To jest podejrzane.

A Hellscream na to:

Cytuj
Jak głosowanie było w sobotę, ja głos wysłałem już w piątek, ponieważ jak pewnie zauważyliście, wróciłem na łono Internetu dopiero w sobotni wieczór. Dlatego też mój głos poszedł na Ciebie.   

WTF? Co ma jedno do drugiego? Ja rozumiem gdybyś W OGÓLE NIE ZAGŁOSOWAŁ, ale zagłosowałeś. Więc mogłeś pomóc w zlinczowaniu winnego Vokiala. Zmieniasz front i dajesz jakieś bezsensowne wyjaśnienia.

W sumie to ta podejrzana akcja z niegłosowaniem na Vokiala i ciągłe ataki na mnie to jedyne co w tej grze robi. Mimo wszystko to wystarczy, żeby powiedzieć, że Hellscream jest w mafii (i to zapewne Ojcem Chrzestnym). Przypomnę tylko jeszcze jedną rzecz. Testament Vokiala. Wstawił On go jeszcze przed sprawdzeniem trupów. Nie wiedzieliśmy więc czy jest winny czy też nie. Testament Jego brzmiał tak:

Cytuj
Gratulację, zabiliście niewinnego. Ale i tak wam pomogę. Skoro nie lubicie osób siedzących cicho, polecam wam zlinczowanie Cahan i Ryuu, bo również się nie odzywają, a Cahan ma dobre alibi z tym mordowaniem elfów. Polecam też "sprawdzić mieczem" Niedzielę, który umiejętnie wszystkimi manipuluje. Dziękuję za grę.

Widzicie pewne podobieństwo w taktyce? Vokial będąc w mafii zapewne dostał wytyczne, żeby oskarżyć mnie. To samo robi Hellcream przez całą grę. Warto też zauważyć, że ten testament oczyszcza nieco Ryuu (no chyba, że to miało być przemycenie nicku mafiozy).

    Teraz wniosek końcowy. Reasumując wszystkie moje przemyślenia mafiozami są:
1.   Hellscream
2.    Nebirios7/Realag1973
Nebirios coś mało się udziela. Dlatego można się wstrzymać z oskarżeniami (ale radzę mu się przyjrzeć jeżeli się uaktywni.)
Tyle ode mnie. Przemyślcie proszę to wszystko. Zwróćcie też uwagę na podkreślone zdania, bo mogę one Wam BARDZO POMÓC. Mogę one zaprocentować w przyszłości jeżeli zabijecie którąś z wymienionych tam osób.



« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2012, 17:41:01 wysłane przez Niedziela » IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #193 : 11 Maja 2012, 19:26:19 »
Tiehie, Niedziela napisał piękny post, w którym najbardziej w oczy rzuca się zielone zapewnienie o niewinności.

O byciu niewinnym może sobie pisać każdy - i co z tego wynika? Nie będę używał absolutów i pisał, jaki jestem czysty - bo i nie świadczy to o niczym. Liczę raczej na to, że sami gracze użyją swoich szarych komórek zamiast patrzeć na potyczki między Hellsem a Niedzielą.

Od początku Cię podejrzewam, bo nie podoba mi się to, co uskuteczniasz. Chyba nie liczyłeś na to, że powiem Ci to bezpośrednio albo że zaryzykuję głosowanie na Ciebie zanim będę pewny Twej eliminacji? Nie uśmiechało mi się szybkie odpadniecie jako element niebezpieczny dla mafii. Hadrian mądrze zauważył, że robisz to co Sylath w poprzedniej edycji - tylko masz więcej doświadczenia i robisz to lepiej, bo i jego przekonałeś do swoich "racji".

Dzisiejszy lincz to brutalna walka o życie między "dobrym" Niedzielą a "złym" Hellscreamem. Jeśli liczycie na piękny manifest niewinności i porównania do Gandalfa oraz na słodzenie innym użytkownikom, jak to zrobił Niedzielny - to na to nie liczcie. Po prostu, włączcie myślenie i nie popełnijcie błędu, nie posyłajcie w piach niewłaściwego człowieka. Ja zamierzam głosować na Niedzielę w celu przetrwania, a później wygrania tej gry. Zróbcie, jak uważacie za stosowne, ale niech nie kieruje Wami owczy pęd.

Cheers. :)


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #194 : 11 Maja 2012, 20:09:26 »
Sterk właśnie siedział przed swoim domkiem, na tarasie i obserwował piękny zachód słońca, gdy usłyszał skrzypienie- w jego chatce ktoś się czaił.Nie zdążył postąpić kroku w przód, jedyne co udało mu się zrobić, to nacisnąć klamkę, gdy drzwi otworzyły się, a starzec upadł ledwie chwytając się barierki, jednak i tak dało mu to tylko kilka chwil więcej w świecie żywych, gdyż kilka chwil później dwóch silnych mężczyzn ujęło go pod pachy i na raz-dwa-trzy zrzucili z tarasu. Mieli dobre oko- trafili idealnie na przygotowaną wcześniej deskę z nożami i gwoździami...

Niedziela- Fenir, Hells, Ryu,
Hells- Hadrian, Niedziela
Hadrian- Raelag

 Niedziela- niewinny. Kolejna ofiara linczu.

Przypominam, że jeśli Niedziela jest rzeczywiście niewinny, to w chwili, gdy w kolejnym linczu zabijecie niewinnego- mafia wygra.


« Ostatnia zmiana: 11 Maja 2012, 20:12:52 wysłane przez andre94nt » IP: Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry