Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes 2 gra przez sieć (Czytany 3078 razy)
Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« : 09 Sierpnia 2010, 20:49:12 »
Mam zainstalowaną Heroes of Might and Magic II wersja Gold z tej kolekcji Heroes I-V. Pożyczyłem koledze płytę do zainstalowania, a ja gram z płytą jako gospodarz.

Jesteśmy na hamachi, gramy przez TCP/IP. Wszystko dobrze do momentu gdy podczas tury jednemu z nas nie wyskoczy windowsowy komunikat "Wystąpił problem z aplikacją HEROES2W, zostanie ona zamknięta itd."

Na pewno to nie problem z połączeniem gdyż wyrzuca nas różnie, raz mnie, raz kolegę. Wszelkie zapory systemowe są wyłączone, ponadto wyłączyłem antywirusa i poczyściłem dyski żeby ładnie wszystko działało.

Próbowaliśmy przeinstalowywać też grę, grać na pełnym ekranie i zawsze to samo. Nawet ustawiliśmy grę w trybie zgodności z Windows 95 i nic. :-\

BAARDZO proszę o pomoc. Liczę na was, bo ta gra jest świetna, może ktoś jeszcze w nią gra i mógłby jakoś pomóc? A jak nie to macie jakieś propozycje...? Proszę :)


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10 Sierpnia 2010, 18:41:24 »
Hmm...Po pierwsze upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej i płyty głównej.
Po drugie spróbuj pobawić się konfiguracją grafiki , może problem stwarzać sam dźwięk przy którym gra się wyłącza na midi chyba. Ostatnim sposobem jest zmiana priorytetu gry , nie raz pomogło mi to w takich problemach postępuj według następujących wskazówek:

1. Uruchom grę
2. Po uruchomieniu gry wywołaj Menadżer Zadań (Ctrl + Alt + Del)
3. W menadżerze zadań przejdź do zakładki Procesy, odszukaj proces gry (w twoim przypadku chyba HEROES2W.exe) i kliknij na nim prawym klawiszem myszy
4. Z menu podręcznego wybierz Ustaw Priorytet -> Wysoki

Jeżeli zmiana priorytetu rozwiąże problem stwórz nowy skrót, który będzie automatycznie uruchamiał grę z wysokim priorytetem.

W tym celu kliknij prawym klawiszem myszy na pulpit, z menu podręcznego wybierz Nowy -> Skrót. W oknie, które się pojawi, w polu "Wpisz lokalizację elementu:" podaj następującą ścieżkę:

%windir%\system32\cmd.exe /c start "" /high "Tu wpisz ścieżkę dostępu do skrótu z grą"

O sposobach powyżej dowiedziałem się ze stronki gram.pl i pomogło mi w wielu sytuacjach.



IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Mantykor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 435


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12 Sierpnia 2010, 18:13:06 »
Dzięki za odpowiedź.

Próbowałem z dźwiękiem i priorytetem procesu (na obu kompach: moim i kolegi) ale nic to nie dało.

Zaraz spróbujemy nowe sterowniki.

Może to coś pomoże, ale to dziwne, bo jak włączam grę to użycie procesora wzrasta do ~50%, z czego na Heroes2W idzie właśnie ok. 50%.

O czym to może świadczyć?

EDIT: Zagrałem dla próby na tym samym komputerze u siebie, lecz na innym u drugiego gracza i po tygodniu w grze ani razu się gra nie zawiesiła.

Spróbuję popytać o sterowniki i łączę na tamtym stanowisku komputerowym, bo to pewnie przez to. Dziwne, że przez to mnie także wyrzucało z gry, jakby to u mnie też był problem ale to chyba działa tak że nam się obu psuje. A przez co dokładnie to do tego dojdę, chyba że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły :)


« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2010, 18:40:36 wysłane przez Mantykor » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 14 zapytaniami.
                              Do góry