Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Na którą partię oddasz/oddałbyś swój głos w wyborach?
PO - 1 (12.5%)
PiS - 1 (12.5%)
SLD - 0 (0%)
PSL - 0 (0%)
Twój Ruch (palikota) - 0 (0%)
Ruch narodowy - 1 (12.5%)
Nowa Prawica - 0 (0%)
Korwin - 5 (62.5%)
Kukiz'15 - 0 (0%)
Inna partia (jeżeli jest to napisz w komentarzu) - 0 (0%)
Nie pójdę na wybory - 0 (0%)
Głosów w sumie: 8

Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wybory parlamentarne 2015 (Czytany 1596 razy)
gamePLay1987

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 40

Głośny myśliciel

Zobacz profil
« : 27 Lipca 2015, 09:44:17 »
Do wyborów daleko, ale temat można założyć.


IP: Zapisane
Głośne myślenie przynosi nieszczęście. Więc jestem pechowy bo za głośno myślę.

Wierzę w Fast'a. Fast to Bóg. xD
SyluZabroniłMiUżywaniaSpacjixD
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21 Sierpnia 2015, 21:15:24 »
Jak się już temat zakłada to wypadałoby coś więcej dodać od siebie. Ja do tego dodałabym jeszcze sprawę referendum (lub ewentualnych referendów). No to przyznajcie się jak będziecie głosować, misiaczki? Przypomnę pytania:

1   Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
2   Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
3   Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?

Osobiście: NIE, NIE, TAK

BTW zapomniałeś o Nowoczesnej w sondzie. I Zjednoczonej Lewicy.



« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia 2015, 21:18:14 wysłane przez Ireth » IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 21 Sierpnia 2015, 22:45:27 »
Niech mi ktoś wyjaśni - czy analogia pomiędzy wynikami wyborów parlamentarnych w UK i ewentualnie u nas, jest trafna? Bo ja osobiście patrzę na JOW-y bardzo sceptycznie.

Podobnie nie jestem pewien czy odcięcie partii od finansów z budżetu państwa wyjdzie nam na dobre. Bo przecież skądś oni te pieniądze będą brać. Teraz pokombinujmy chwilę - skąd?

Trzecia kwestia jest imo najciekawsza i jeżeli dostosowywanie urzędniczej wykładni miałoby mieć rzeczywiste przełożenie na sytuacje stricte życiowe, to byłoby super. Przy pomyślnych wiatrach - może udałoby się ukrócić rujnujący wpływ niektórych urzędasów, co paroma papierzyskami potrafią zniszczyć człowieka. A później po latach taki człowiek dostanie odszkodowanie na kwotę, która wystarczy mu na kawałek sznura żeby się powiesić.

A co do wyborów - nie mam na kogo głosować, tak abym potem nie miał wyrzutów sumienia.

A skoro już gadamy o pierdołach - to Dudu dołoży prawdopodobnie jeszcze 3 pytania do referendum. O szcześciolatki, lasy i wiek emerytalny.




IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22 Sierpnia 2015, 00:12:46 »
Cytat: Fast
Podobnie nie jestem pewien czy odcięcie partii od finansów z budżetu państwa wyjdzie nam na dobre. Bo przecież skądś oni te pieniądze będą brać. Teraz pokombinujmy chwilę - skąd?
Jeżeli mam być szczerym, to i ja nie wiem jaki sposób finansowania partii politycznych byłby najlepszy. Rozumiem, że wielu ludziom nie podoba się, że za pomocą ich pieniędzy politycy zaspokajają swoje potrzeby, ale czy jest jakiś bezpieczniejszy sposób niż finansowanie partii z budżetu państwa?

Fast, chciałbym jednak zaznaczyć, że pytanie referendalne brzmi tak:
Cytuj
Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
Przecież udzielenie negatywnej odpowiedzi na to pytanie nie musi oznaczać, że partie polityczne przestaną być finansowane z budżetu państwa. Jeżeli dokładnie przyjrzeć się temu pytaniu, to równie dobrze może ono oznaczać, że partie polityczne nadal będą finansowane z budżetu państwa, ale na innych zasadach, bo pytanie jest o utrzymanie dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Nie ma nic jednoznacznie o zniesieniu finansowania partii politycznych z budżetu państwa.

Martwi mnie właśnie to, że ludzie to pytanie interpretują jako możliwość zablokowania finansowania partii politycznych z budżetu państwa, co niekoniecznie musi być prawdą. Gdyby sformułować pytanie po ich myśli, to wyglądałoby ono zapewne tak:
Cytuj
Czy jest Pani/Pan za zniesieniem finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
a jak wiadomo, pytanie referendalne tak nie brzmi.


Cytat: Fast
Trzecia kwestia jest imo najciekawsza i jeżeli dostosowywanie urzędniczej wykładni miałoby mieć rzeczywiste przełożenie na sytuacje stricte życiowe, to byłoby super. Przy pomyślnych wiatrach - może udałoby się ukrócić rujnujący wpływ niektórych urzędasów, co paroma papierzyskami potrafią zniszczyć człowieka. A później po latach taki człowiek dostanie odszkodowanie na kwotę, która wystarczy mu na kawałek sznura żeby się powiesić.
Akurat to pytanie referendalne jest już po prostu nieaktualne, bo została ogłoszona ustawa, która wprowadza zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Co ciekawe, ustawa ta została podpisana przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, który wcześniej sam był inicjatorem, aby ta sprawa była rozstrzygnięta w referendum.

Jedyne bardziej konkretne pytanie, to pytanie o jednomandatowe okręgi wyborcze i tutaj jestem zdecydowanie na nie.

Czyli generalnie pierwsze referendum ma trzy pytania, z czego jedno jest już nieaktualne, drugie jest niejednoznaczne i równie dobrze może do niczego nie prowadzić, a w miarę poprawne jest tylko trzecie.

Cóż, według mnie ani jednego, ani drugiego referendum w ogóle nie powinno być, bo pytania formułowane w taki sposób mijają się z celem. Jedynym pozytywem (choć raczej bym to nazwał "plusem ujemnym") jest to, że przy całej tej dyskusji o referendach wyszła hipokryzja kilku osób.

A, jeszcze może o czymś wspomnę, tym razem odnośnie drugiego referendum. Pytanie o lasy i strach przed ich prywatyzacją wziął się tak naprawdę z depeszy ujawnionej przez WikiLeaks, więc nie jest tak, że ta obawa jest kompletnie nieuzasadniona.



« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2015, 00:15:03 wysłane przez Niedziel » IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Havola

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 23

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 25 Kwietnia 2024, 09:20:51 »
było... było... i się skończyło :)

___________________________________
https://megaprzeprowadzki.pl/technologia-a-przeprowadzki-inspiracje


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry