Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18 19 20    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misje (Czytany 103336 razy)
Ashia
Aenigma

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 372


"sztuko z fantazji i kamienia..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : 18 Października 2008, 22:45:11 »
Ja bym to rozegrała w zupełnie inaczej. Najpierw poszłabym jak najszybciej na zamek Sylwanu, a dopiero potem zdobyła Inferno, wtedy można by było łatwiej kontrolować sytuację, czyli gdzie się kręci wróg.


IP: Zapisane


„I gdzie ty widzieć będziesz,
gdy zamieszkamy w powidoku słońca
malowanym na powietrzu jak na szkle nieważkim,
jak nasze oczy przepełnione blaskiem
nieśmiertelnieją w pędzie
wzwyż, w ponad –

Tworząca,
Koniecznie wolna,
patrz! Dożyj siebie ze światła!”
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : 19 Października 2008, 11:48:34 »
Zdobądź zamek inferno i czekaj w nim aż przyjdzie bohater wroga stopniowo ulepszając i powiększając armię. Jednostki sylvanu niech będą w zamku a demony u Agraela. Przejmij okoliczne siedliska i po sprawie.


IP: Zapisane
Kierstaad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : 20 Października 2008, 20:57:17 »
Zdobądź zamek inferno i czekaj w nim aż przyjdzie bohater wroga stopniowo ulepszając i powiększając armię. Jednostki sylvanu niech będą w zamku a demony u Agraela. Przejmij okoliczne siedliska i po sprawie.

Łatwo powiedzieć, ale nie ma innej opcji. I nie ma sensu rozpisywać się jak kto przeszedł tą misję bo zrobić to samo jest praktycznie niemożliwe.


IP: Zapisane
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : 21 Października 2008, 16:48:39 »
Pisać możecie jak przeszliście misję tyle, że za dużo wam to nie da gdyż komputer może inaczej zareagować na jakiś ruch i po strategii kolegi. Ja się na czymś takim przejechałem. W poradniku było do jednej misji, że wystarczy zabierać w odpowiedniej kolejności zamki i komputer ze strachu będzie siedział w zamku. Oczywiście postępowałem zgodnie i instrukcjami i dupa. Ruszył na mnie z 2x większą armią.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kierstaad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : 22 Października 2008, 08:22:06 »
Pisać możecie jak przeszliście misję tyle, że za dużo wam to nie da gdyż komputer może inaczej zareagować na jakiś ruch i po strategii kolegi. Ja się na czymś takim przejechałem. W poradniku było do jednej misji, że wystarczy zabierać w odpowiedniej kolejności zamki i komputer ze strachu będzie siedział w zamku. Oczywiście postępowałem zgodnie i instrukcjami i dupa. Ruszył na mnie z 2x większą armią.

No jak grałeś na heroicznym...
Może poradniki są robione dla poziomu łatwego. No, ale z tym to chyba nawet początkujący nie mają większych problemów.


IP: Zapisane
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : 22 Października 2008, 16:42:31 »
Hmmm.... mam nową teorię xD. Ostatnio w to grałem i doszedłem do wniosku że lepiej jest zdobyć miasto Elfów najpierw gdyż mamy juz podstawy ich armii a demony trzeba od nowa.


IP: Zapisane
Sylana

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


Liczy się tylko tu i teraz.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #231 : 22 Października 2008, 19:23:01 »
No niestety się nie udało. Jestem już pewien, że to błąd. Czytałem coś o kodach ale nie moge ich wpisać. Podobno coś w jakichś plikach pozmieniać ale nie mogę ich znaleźć. Jak to zrobić???

Banal prostul. Poszukaj na www.miastogier.pl - wystarczy wpisać w panelu szukaj "Kody do HoMM 5". Wszystko. :)


IP: Zapisane
"... Gdy możesz zdobyć wszystko, czego pragniesz, wypowiadając kilka słów, cel nie ma znaczenia, liczy się tylko podróż."
                   Christopher Paolini
                               Najstarszy
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #232 : 22 Października 2008, 21:01:52 »
Kodów nie uznajemy. Z takimi odpowiedziami to idź do szkoły albo zachowaj je dla siebie. Tu mówimy jak sobie poradzić a nie wpisać kod i po krzyku. Frajda polega na grze samodzielnej.


IP: Zapisane
Melody0044

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : 24 Października 2008, 20:56:27 »
ok. WIelkie dzięki za pomoc. Lece próbować:)


IP: Zapisane
Uthar

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : 02 Listopada 2008, 20:57:42 »
Cóż inne misje to przy tej spacerek. Utknąłem i coś się nie zanosi na to bym szybko misje zaliczył. Jestem nowym użytkownikiem heroes5, Jak narazie 3 (po za dodatkiem armagedon blade) i 4 (wszystkie misje) to przy tym spacerek.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : 02 Listopada 2008, 21:39:47 »
Na stronie masz poradnik, jeśli to nie pomoże masz poradnik specjalny. A tak poza tym powiedz jaki masz problem.


IP: Zapisane
Uthar

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #236 : 02 Listopada 2008, 23:46:10 »
po 3-4 tygodniach od skasowania przy bramie G. paruje na mnie z 200 ulepszonymi lucznikami do tego 50 drudow wrozki(250) tancerze(ulepszeni 250) i jednorożce(25). Nie bardzo mam czym go powstrzymać.

Czuje sie jak jaikś newbie, a moja armia (mix demony z silvanami) nie ma żadnych szans.


IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #237 : 03 Listopada 2008, 15:22:25 »
O Cepek, jakbyś powiedział to razem byśmy poradniki pisali xD. Ważne jest abyś pokonał smoki, te które są w miejscu gdzie Girlaen sie pojawia. pokonanie ich ma spore znaczenie
1 - nie mają bonusu z bohaterem bo sa neutralne
2 - jest ich mniej niż z Girlaenem
No a jak cepek dał to i ja dam swój xD... łap


    Cele misji
- Przekrocz granicę
- Zajmij wszystkie miasta elfów
- Pokonaj Gilraena
- Zabij druidów
- Agrael musi przeżyć


Jako że ta misja sprawia bardzo dużo kłopotów powstał ten specjalny poradnik specjalnie na prośbę użytkowników. No to zaczynamy...
Jako bonus do tej misji weź rogate demony gdyż inne demony zaraz zginą po pierwszej walce.
Rozpoczynasz mając u swego boku Agraela oraz zamek na południowym zachodzie (1). Agraela skieruj do zamku. Ten rozbudowuj systematycznie, ale najpierw zbuduj urodzisko impów, a te dodaj do armii demona. Teraz udaj sie do na północ od zamku do bożka fortuny, za wchód od zamku po impy oraz na południe po rogate demony i do flagi. Teraz wróć do zamku by ulepszyć impy. Jeśli możesz zbuduj budynek z demonami a jeśli nie możesz targowisko.
Tak wzmocniony rusz drogą na wschód, tam będzie wrogi bohater, garnizon niepilnowany i granica. Stocz walkę z bohaterem. Uważaj przy tym żeby nie stracić zbyt dużo wojska. Na początku napisałem żebyś wziął demony gdyż rogaty demon i koszmar byłyby pierwszorzędnym celem wroga. A tak to demonów prawie nie ubywa. W poprzednim poradniku pisało żebyś nie atakował zamku (2a). Jest to dobra rada ale ja znalazłem coś łatwiejszego. Zaatakuj ten zamek jeśli masz czym. Czemu tak a nie inaczej? Z tego względu iż zamek inferno nie dysponuje pełną armią, i zarabia tylko +1000 złota dziennie, zaś zamek sylvan może mieć Kapitol oraz mieć nawet smoki. W takim układzie masz dwie możliwości - albo będziesz miał w armii swoje ulubione demony ale mało demonów i mało kasy - - albo będziesz miał a armii"po łąkach skaczące elfie syny" i dużo złota i silną armie - sam wybierasz. Nie zależnie co wybierzesz i tak opisze tą drugą opcje gdyż da pierwsza już jest opisana w normalnym poradniku. Toteż w zamku inferno kup bohatera. Daj mu armie jaką masz w zamku, a jeśli nie masz to ją zrób. Póki zamek elfów nie będzie gotowy armie weźmiesz z zamku (1) a drugi bohater będzie tragarzem.  Gdy uzbierasz armie, pozwiedzaj Agraelem okolice i zdobądź kopalnie. Pomarańczowy klucznik(okolice 4) nie będzie potrzebny skoro robisz armie sylvan, toteż poco tracić armie na strażników. Całe południe powinno być już twoje (odkryte, kopalnie zdobyte, surowce pozbierane). Ważnym jest aby każdą skrzynie na złoto zamieniać dopóki nie będzie kapitolu. Gdzieś 2 tygodnie do trzech po ogarnięciu południowej mapy pojawi sie Gilraen (u mnie sie pojawił w takim okresie mniej więcej). Jak zauważyłeś ma on w armii smoki. Te smoki sie do niego przyłączyły więc możesz je pokonać sam to będziesz miał łatwiej z wrogiem. Jest ich na normalnym poziomie 11 - 12.  Toteż nie mało. Ale lepiej pokonać je jak są same niż jak są doładowane bonusami jakie daje bohater. Sam Gilraen ma niewielka armie. Pokonasz go z łatwością (o ile nie ma wspomnianych wcześniej smoków). Gdy sie z nim uporasz masz praktycznie już tylko z górki. Bohater który robił za tragarza niech ma armie inferno i pilnuje zamku sylvan zaś Agrael obsiany elfami niech ruszy na zamek na wschodzie (2b) zajmie go i traktem północnym idzie na zachód na zamek (2c). Pokonaj go i poszukaj niedobitków wroga kręcących sie tu i ówdzie. Jeśli nie ma już zielonego to uzupełnij armię i udaj sie na druidy (3) i pokonaj je. Wejście do druidów jest od północy, pilnują go enty. Pokonaj je, zejdź na południe od nich zabij druidów i zakończ misje sukcesem. I po krzyku Mrugnięcie

Autor: Khaziu


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #238 : 03 Listopada 2008, 19:29:55 »
Khaziu buła ziom , coś nie jasne jeszcze jest teraz w misji czy już raczej wszystko ok??


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : 03 Listopada 2008, 19:51:48 »
No widzisz Cepek ziom ;D

Dodam jeszcze iż traktu północnego pilnują fenixy więc uważa na nie bo ciężko je pokonać.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18 19 20    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry