Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która część HoM&M jest wg. Ciebie lepsza?
HoM&M III
HoM&M V
Obydwie są tak samo dobre

Strony: 1 ... 6 7 8 [9]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes III vs Heroes V (Czytany 54425 razy)
Idarion

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 126


Amicus stultorum similis efficietur

Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : 02 Sierpnia 2011, 19:04:56 »
Wolę piątkę, choć zagrałem w nią później niż w trójkę. Do tej drugiej żadnego sentymentu nie mam, kampanie mi się kompletnie nie podobały, tylko naparzałem się na hot-seacie z kumplami. Zacząłem od dwójki, i szczerze to bardziej tą część lubię niż trójkę (wiem, to dziwne). Plusem/minusem HoMM3 jest duża ilość miast, która jednak może przerodzić się w "za dużą ilość". Po prostu trudno się zdecydować, kim grać.
Piątkę polubiłem najbardziej, i nie chodzi mi o grafikę, gdyż ta się ostro zestarzała. Po prostu jest ciekawsza (kampanie zachęcają do dalszej gry) i, jak ktoś wcześniej wspomniał, bardziej sycąca.
Ale to są gusta, a o gustach nie powinno się dyskutować : P


IP: Zapisane
czarcilord7890
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 20


widmowy smok i władca czartów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #121 : 03 Sierpnia 2011, 07:37:48 »
Według mnie lepsze jest Heroes V, ze względu na grafikę, rasy i jednostki, ale heroes III też jest super. Ale dopóki nie ma Heroes VI, to najbardziej lubię Heroes V.


IP: Zapisane
Zobaczcie moje forum



www.heroes6.pun.pl
Goblidak
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 20


Władca Goblinów i Orków

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #122 : 04 Sierpnia 2011, 15:54:33 »
Według mnie Heroes 5 jest lepsze od Heroes III, ze względu na

- lepszą grafikę
- rasowe miasta (ludzie, mroczne elfy itp.)
- muzykę klimatyczną

ale heroes 3 też było bardzo fajne ze względu na klimat, muzykę i jednostki

I jeszcze jedno

Heroes 3 i 5 mają podobną kampanie bo np. w Heroes 3 jest królowa Katarzyna a w Heroes 5 jest królowa Izabela.


IP: Zapisane
PaoDak
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41

Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : 10 Sierpnia 2011, 08:56:26 »
Według mnie H3 i H5 są tak samo dobre. Może Heroes 5 na nowocześniejszą grafikę, ale (jak ktoś już napisał) liczy się grywalność. Klimat w obu grach jest tak samo dobry. Kampania Heroes 3 jest podobna do tej kampani, co jest Heroes 5. Nawet w Heroes III podobnie mi się gra, co w Heroes 5  :) .


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #124 : 10 Sierpnia 2011, 21:38:49 »
Dla mnie na 100% jest lepsze heroes 3, ze wzglądu na ciekawą kampanię, fajną grafikę, dobry klimat gry i oczywiście grywalność.

Edit: Teraz uważam trochę inaczej. Heroes 5 jest dobre ze względu na najciekawszą kampanię. Więc teraz uważam, że obie części są dobre, na swój sposób.


« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2011, 19:22:47 wysłane przez Widmax » IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : 11 Sierpnia 2011, 10:53:26 »
No nie wiem czy grywalność większa w H5 niż w H3. H3 zna więcej osób i moim zdaniem H3 ma większą grywalność. A H3 ma tylko taką wadę, że brak profesjonalnych filmików kampanii i to tyle. H3 wciąga jak bagno, a H5 szybko się nudzi. :/


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Queen Fan nr.1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : 25 Sierpnia 2011, 13:51:47 »
Moim zdanie m trójka jest lepsza ze względu na grywalność i jest do niej więcej a codo wrót żywiołów w WoGu jest taka opcja żeby w popoulacji były między innymi 2 feniksy a nie cztery.Aha to do tych, którzy myślą że w piątce nie można dzielić armii :rolleyes: to proszę zobaczyć na załą czony screen. ;D


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : 25 Sierpnia 2011, 13:56:29 »
A jak włączyć tą opcję dzielenia armii?


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : 25 Sierpnia 2011, 13:59:31 »
No nie wiem czy grywalność większa w H5 niż w H3. H3 zna więcej osób i moim zdaniem H3 ma większą grywalność. A H3 ma tylko taką wadę, że brak profesjonalnych filmików kampanii i to tyle. H3 wciąga jak bagno, a H5 szybko się nudzi. :/
Nie zgodzę się! Nie można oceniać, który jest lepszy pod względem grywalności, czy grafiki! To fabuła i muzyka są ważne! Ale i tu jest problem... H5 jest bardzo podobne pod względem fabularnym do H3, więc i fabułę tutaj oceniać trudno. Grałem w H3 i nie czułem żadnego klimatu, czy coś podobnego. Miasta w H3-  mieszanki ras, w żaden logiczny sposób nie wytłumaczone czemu..


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Queen Fan nr.1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : 25 Sierpnia 2011, 14:03:28 »
Wystarczy nacisnąć jednostkę,którą chcesz podzielić i wcisnąć shift
Edit:to wie akurat nawet mój sześcioletni brat ;)


« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2011, 14:11:36 wysłane przez Queen Fan nr.1 » IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : 25 Sierpnia 2011, 15:37:11 »
Cóż już to kilka razy pisałem :)
Tak naprawdę obie części są równie dobre.

H3 jest grywalna i miała swój klimat te kilka lat temu. Na zawsze zostanie w naszej pamięci i dlatego jest taka popularna. Teraz jako nowa gra nie zrobiłaby za dużej furory. Nawet niektóre gry przez przeglądarkę są bardziej rozbudowane ale to właśnie dodaje jej uroku. Jest grą, z którą wiele osób wiąże miłe wspomnienia i tyle.

H5 jest bardziej rozbudowane pod wieloma względami i nie ma co patrzeć na grafikę czy fabułę bo to się zmienia. Nie będę się rozpisywał więcej bo to jest taka nowsza trójeczka po prostu bardziej rozbudowana.

Obie gry są równie grywalne. Bazują na tym samym, jedna jest bardziej rozbudowana od drugiej i tylko to definiuje fanów każdej z nich. Ja np. wolę pograć w piąteczkę bo trójka po jakimś czasie staje się monotonna (co nie oznacza, że po dłuższej przerwie z miłą chęcią nie wrócę do niej), moi rodzice wolą trójkę gdyż jest prostsza a im zależy jedynie na przyjemnej grze bez komplikacji i potrzeby myślenia przed każdym ruchem (o umiejętnościach związanych z korzystaniem z peceta już nie mówię :P).

Tak więc nie ma co porównywać tych części gdyż one będą posiadały jedynie ogólny zarys cech wspólnych no i podobną fabułę. Reszta będzie się zmieniała z części na część co nie znaczy, że będą gorsze.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Alorin

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 48


Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : 25 Sierpnia 2011, 22:19:25 »
No nie wiem czy grywalność większa w H5 niż w H3. H3 zna więcej osób i moim zdaniem H3 ma większą grywalność. A H3 ma tylko taką wadę, że brak profesjonalnych filmików kampanii i to tyle. H3 wciąga jak bagno, a H5 szybko się nudzi. :/
Nie zgodzę się! Nie można oceniać, który jest lepszy pod względem grywalności, czy grafiki! To fabuła i muzyka są ważne! Ale i tu jest problem... H5 jest bardzo podobne pod względem fabularnym do H3, więc i fabułę tutaj oceniać trudno. Grałem w H3 i nie czułem żadnego klimatu, czy coś podobnego. Miasta w H3-  mieszanki ras, w żaden logiczny sposób nie wytłumaczone czemu..
Też się zgadzam mnie H3 właśnie nudzi, a H5 wiem dlaczego to jest takie, a nie inne.
Tylko że nic nie wiem na temat fabuły H3, ponieważ według mnie jej nie było. Kampanie pomieszane, strasznie trudne i niewiele było wyjaśniane, poza tym opcje H5 dodały jej ciekawości, za każdym razem trzeba używać innej taktyki.   


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 [9]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry