Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy grales w Gorasul?
Tak - 2 (66.7%)
Nie - 1 (33.3%)
Głosów w sumie: 3

Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Gorasul - Legacy of the Dragon (Czytany 2100 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« : 31 Sierpnia 2009, 10:13:38 »
Witam!

Chciałbym rozpocząć, najprawdopodobniej jałową, dyskusję o grze "Gorasul - Legacy of the Dragon", wydanej na początku 2002 roku przez CD - Projekt jako Gorasul - Dziedzictwo Smoka.

Coby o grze powiedzieć - zapowiadano ją hucznie jako godnego następcę Baldur's Gate. I tutaj gra zawiodła, bo aż tak dobra nie jest, ma jednak ogromne pokładu potencjału i dlatego ktoś odpowiedzialny (...odsprzedajcie prawa do tytuły BioWare!...) mógłby się zabrać za drugą część. W grze kontrolujemy wskrzeszonego po 10 latach bohatera Roszondasa, później dochodzą towarzysze. Roszondas jako umierające niemowlę dostał podrzucony smokowi Cracanowi. Smoczek tchnął weń "tchnieniem życia", dając mu nadludzkie siły i dostęp do "smoczej magii", które w mechanicznym systemie przedstawiają się jako cztery moce - Smocze Oczy, Smocza Siła, Smocza Groza i Smoczy Dech. Anyway, Cracan został przybranym rodzicem Roszondasa, trenował młodego człowieka do walki ze złem. Przybrany syn smoka walczył ze złem, "dochrapał się" statusu legendarnego bohatera, lecz zginął (jak - to już pokazane jest w intro). Nasza historia zaczyna się dziesięć lat później, gdy Roszondas budzi się bez pamięci (chwilowo.

Co się wydarzy później, musicie odkryć sami. Jednak, jak już wcześniej mówiłem, dyskusja może być jałowa, bo to mało znana gra. Gra jest zaiste bardzo dobra, wykorzystano w niej wiele ciekawych rozwiązań, żeby wymienić tylko Smocze Moce, włączające się gdy Roszondas jest bliski śmierci, inteligentną broń, specyficzny poziom trudności gry ("nastawiony na walkę", "zbalansowany" i "nastawiony na zagadki") czy ciekawe zaklęcia.

Zapraszam do dyskusji. Grę wydano w swoim czasie na 4 cedekach (nieskończona, trwająca 35 minut instalacja jest nie mniej legendarna niż Roszondas...), w cenie 30 zł i pełnej polskiej wersji. Nie wiem, gdzie i czy można ją teraz dostać, jest raczej takim samym białym krukiem jak Etherlords (I) czy Disciples: Święte Ziemie.

Pozdrawiam

Wiadomość doklejona: 28 Grudnia 2012, 10:51:43
Robię epicki odkop bo ta gra na niego zasługuje.

Naprawdę nikt w to nie grał?


« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2012, 10:51:43 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
Alaron98
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7


Czy to ptak?Samolot? Nie! To Wuwu!

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27 Czerwca 2013, 18:37:57 »
Male pytanie czy ktos kiedys gral w Gorasul Dziedzictwo Smoka?
Mam male problemy z animacjami, nie chodzi mi czesc filmow i  portret broni. Jakby co to prosze o pomoc. Przy pozytywnych wynikach sprbuje stworzyc jakis watek o tej grze.

P.S. Sorry ze nie mam polskich liter, ale pisze z English Computer ;D


IP: Zapisane
,,Czy światło może widzieć ciemność?'' - Alaron98

,,Człowiek głupi patrzy, człowiek wykształcony widzi, człowiek mądry rozumie''

,,Wuwu lubi ciastka, a ciastka lubią Wuwe''
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry