Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która część Mortal Kombat jest najlepsza?
MK1? - 0 (0%)
MK2? - 1 (1.3%)
MK3? - 3 (3.8%)
UMK3? - 0 (0%)
MKT? - 0 (0%)
UMKT(mugen)? - 0 (0%)
MK4? - 1 (1.3%)
MKDA? - 0 (0%)
MKD? - 0 (0%)
MKA? - 3 (3.8%)
MK VS DC Universe? - 0 (0%)
MK9? - 9 (11.5%)
MKP (mugen)? - 0 (0%)
MK Anathology(mugen)? - 4 (5.1%)
Inna(piszcie w komentarzach)? - 1 (1.3%)
Głosów w sumie: 9

Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Mortal Kombat (Czytany 6819 razy)
ruszu

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« : 02 Lipca 2011, 19:42:45 »
W tym wątku porozmawiamy o Mortal Kombat.Która część MK jest najlepsza?

piszcie... :)


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 02 Lipca 2011, 20:07:49 »
Mi się podoba Mortal Kombat vs DC Universe. Nie podobają mi się jedynie te mało krwawe fatality, ale oprócz tego wszystko świetne. Mam też nadzieję zagrać w MK9, ale nie ma zbytnio ku temu okazji. Co ciekawe, jedno z fatality Shang Tsunga w MK9 to przerobione fatality Jokera w MKvsDC.

Ogółem, w DC Universie gram zwykle takimi postaciami jak Joker, Flasch, Sub-Zero i Shang Tsung. Ostatnio zaczynam grać też Scorpionem i Batmanem.

No i cóż, to by było na tyle. W ankiecie zagłosowałem rzecz jasna na DC Universe'a


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
ruszu

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03 Lipca 2011, 10:20:46 »
Ta MK VS DC Universe jest całkiem niezłe ale według mnie 9 wymiata
ale to jest moje zdanie o MK VS  DC  Universe może według ciebie MK VS DC Universe jest najlepszą częścią MK9

Ale masz rację z tym, że Shang Tsung w 9 ma podobne FATALITY jak Joker w DC Universe  tyle, że Shang Tsung zmienia się w bardziej głupkowatego i brzydkiego klauna w MK 9, więc po względem fatality Shang Tsunga z MK9, Joker z DC Universe ma lepsze fatalit od Shang Tsunga z MK 9. To tyle jeśli chodzi MK VS DC Universe

(Wiem, że za dużo napchałem wyrazów takich jak:   MK9,MK VS DC Universe, Joker i Shang Tsung.)

Wiadomość doklejona: [time]03 Lipiec 2011, 15:04:05[/time]
A przy okazji jaki jest wasz ulubiony Fighter ? ja zrobiłem taką listę Top Ten moich ulubionych i według mnie najlepszych fighterów pod słońcem
kolejność nieprzypadkowa to moja naprawdę lista Top

Top Ten Fighterów:

1.Kung Lao
2.Kabal
3.Rayden
4.Chameleon
5.Onaga
6.Kintaro
7.Motaro
8.Scorpion
9.Sub-zero
10.Reptlie

Teraz wy...:)




« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2011, 15:06:38 wysłane przez ruszu » IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 04 Lipca 2011, 19:20:24 »
Hmm, ja lubię kilku fighterów. Gram w Mortala Armagedon, więc z niego wypisałem fighterów. Wypiszę to w nieprzypadkowej kolejności, jak przedmówca:

1. Sub-Zero
2. Baraka
3. Rain
4. Kung Lao
5. Kabal


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 05 Lipca 2011, 10:02:23 »
Scorpion i Baraka są the best and baddest. Simple as that. :P

Ja jeszcze nie miałem przyjemności grać w "dziewiątkę", ale postaram się to nadrobić. Moje ulubione części to dwie pierwsze, może dlatego, że wtedy to było coś niespotykanego i się sporo bilonu przewaliło w automatach nad morzem...Stare dobre czasy.
Cheers.


IP: Zapisane
ruszu

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 05 Lipca 2011, 11:32:27 »
Scorpion jest rzeczywiście the best ale ja baraki nie lubię za bardzo

Edit:Może tak więcej hmm? Na przyszłość pisz bardziej rozbudowane posty./Loczek



« Ostatnia zmiana: 05 Lipca 2011, 11:39:29 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 05 Lipca 2011, 13:01:59 »
Mi tam bardziej chodziło o historię i kreację samej postaci, a nie jej moc w walkach. ;>

Scorpio generalnie uwielbiam za jego "GET OVER HERE!!" i inne zdolności do tłuczenia wroga z każdej możliwej strony i lokacji. Jest daleko - a harpunem go. Jest daleko - a z teleportującego kopa/pięści go. Jest blisko - TIGER UPPER...A nie, to Street Fighter.

Zaś Baraka ma pięknie zadbane zęby i jednym z fajniejszych broni jakie widziałem - ostrze na przedramionach. Tartakańska szatkownica i tyle. ;)

Jeszcze Kintaro był fajny...Jak Goro, ale miał tygrysie futerko i pazurki. ;P
Cheers.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 05 Lipca 2011, 23:36:43 »
Cytuj
Ale masz rację z tym, że Shang Tsung w 9 ma podobne FATALITY jak Joker w DC Universe  tyle, że Shang Tsung zmienia się w bardziej głupkowatego i brzydkiego klauna w MK 9, więc po względem fatality Shang Tsunga z MK9, Joker z DC Universe ma lepsze fatalit od Shang Tsunga z MK 9. To tyle jeśli chodzi MK VS DC Universe

No i ważniejsza różnica; standardowo w MK9 w 3/4 fatality z przeciwnika zostaje krwawa miazga lub coś w tym guście, jednak pozostała 1/4 też jest krwawa. No i tak jak tutaj; w DC Universie Joker strzelał w przeciwnika z rewolweru i ten po prostu padał, w MK9 jego głowa zwyczajnie się rozleciała (ciekaw jestem, czy w rzeczywistości też by było możliwe aby zwykła kula to z głową zrobiła).
Z tego co widzę też to Jax ma fatality (tzn. Heroic Brutality) jak Superman tzn. "wbijanie wroga w ziemię", choć standardowo w MK9 wyszło bardziej krwawo.

W MKvsDC mam taką listę ulubionych postaci:
1. Joker
2. Flasch
3. Sub-Zero
4. Shang Tsung
5. Scorpion
6. Batman
7. Kitana
8. Jax
9. Green Lantern
10. Baraka

Najmniej zaś lubię grać Supermanem, Raidenem i Catwomen.
Superman ma dużo ciosów, te łatwiejsze są beznadziejne a nad jakimiś bardziej użytecznymi trzeba się sporo natrudzić. Finałowa walka Supermana z Dark Kahnem była istną katorgą i ledwo co ją przeszedłem.
Raidenem niewiele próbowałem grać głównie z tych samych powodów. I tak jak przy Supermenie, walka finałowa z Dark Kahnem nie była zbyt przyjemna.
Catwomen z innych powodów. Postać nawet fajna, polubiłem ją, ale ma mało ciosów i w dodatku głównie takich, które ciężko zrobić. Zamiast trudzić się aby walnąć przeciwnika lassem albo skoczyć na niego i pazurami pociachać mordę wolę po prostu użyć któregoś z szybkich ciosów Flascha, zamrozić rywala za pomocą Sub-Zero czy Jokerem obrzucić go bombami lub przywalić wyskakującą z pudełka rękawicą.

Jedynymi postaciami, które opanowałem mimo wielu złożonych ciosów, są Batman i rzecz jasna Joker. Co prawda wiele Jokerowych ciosów jest mało użytecznych (np. podczas wykonywania Magic Trick nie opłaca się skoczyć na przeciwnika z góry albo uderzyć rewolwerem, bo o wiele lepiej użyć bomby czy podkosić go od dołu), Batman też ma kilka czarnych owiec w liście ataków, to jednak na ogół i jednym i drugim można pokonać wielu wrogów (moją ulubioną serią specjalnych ataków u Jokera jest rzucenie w przeciwnika bombą, i gdy siła wybuchu odrzuca go w górę to podejść do niego, za pomocą Magic Trick podstawić kolejną bombę, gdy już będzie leżał to kolejnym Magic Trickiem podkosić go od dołu po czym - gdy będzie wstawał - walnąć go rękawicą z pudełka).


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 06 Lipca 2011, 00:50:01 »
Cóż, obiektywnie rzecz biorąc to najlepsze teoretycznie jest Armageddon, bo są tam wszyscy moi ulubieni fajterzy.
Baraka rzeczywiście wymiata, te jego skoki są rozbrajające, a chopy niszczą system.
Reptile- ulubieniec od MK2, lubię gady, a ten tu jest moją najbardziej ulubioną postacią, szkoda tylko, że obecnie nie wygląda tak zajedwabiście, jak kiedyś.


Jest jeszcze Meat(nie wiem za co, polubiłem go i tyle), Scorpion(za całokształt) ,Nightwolf, Kano(za tego finishera z sercem) i Moloch, ale to nie to samo co ta dwójka.


IP: Zapisane
ruszu

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06 Lipca 2011, 12:47:01 »
@Regeth

Jest taki mod do MK9, który dodaje ci klasyczne skin paki i klasyczne fatality  zobacz sam

do skin paków:http://www.youtube.com/watch?v=oq8TMaiZL4k

do fatality:http://www.youtube.com/watch?v=-hGpPyC3BAQ&feature=related



IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 07 Lipca 2011, 01:15:07 »
Dziś miałem okazję wypróbować MK9.
Całość świetnie zrobiona, są łatwe i brutalne ciosy. Wpierw grałem z bratem wiele pojedynków 1 vs 1, które jednak non stop przegrywałem. W końcu była walka Kabala (ja) z Nightwolfem (brat), którą udało mi się przejść, i w sumie już teraz wiem, że Kabal to z pewnością będzie jeden z moich ulubionych fighterów.
Potem z bratem zagraliśmy grupowe walki, ja Kabal rzecz jasna, brat Nightwolf, i walczyliśmy. Ogółem przechodziliśmy bez oporu, jedynie ciężko było nam w siódmej walce (Kabal+Nightwolf vs Nightwolf+Baraka). Ósma (sam Shang Tsung) była łatwa, przy dziewiątej (Goro) było ciężko, ale się udało. Jedynie nie wygraliśmy finałowej walki z Shao Kahnem.

No dobra, koniec mojego sprawozdania ;D. Krótko mówiąc; MK9 przypadło mi do gustu tak jak MKvsDC. Co prawda dopiero zakosztowałem jedynie kilku walk, samym Kabalem używam głównie trzech ciosów (tył+tył+X; tył+tył+A; tył+bok+Y) oraz X-Raya (który również przypadł mi do gustu). Udało się też zrobić jedno fataliy.
Nie będę robił top10 moich fajterów w MK9 bo - jak pisałem - niewiele w to grałem, ale ogólnie gra na +

W sumie z rzeczy, które mi się nie podobają, można głównie wymienić wygląd niektórych postaci. Na przykład choć już w DC Universie Sonya miała męskie rysy twarzy, to tutaj już wygląda seryjnie jak jakiś transwestyta. Liu Kang z kolei też ma jakąś dziwną twarz natomiast twarz Baraki jest strasznie jajowata. Poza tym trochę kiepska jest jakość zamrażania u Sub-Zero. W DC Universie było to zrobione lepiej.

A tak swoją drogą, może ktoś wytłumaczyć jedną rzecz? Otóż, o ile mnie pamięć nie myli Cyrax zawsze był robotem. I tutaj jest to robot, ale czemu czasami na filmikach widać zmechanizowanego czarnoskórego mężczyznę który także zwie się Cyrax? I czemu niektóre ciosy (albo np. sposób wykonania jednego fatality) są zmienione?

Kolejna sprawa... jak odblokować niektóre postacie? Tzn. Quan Chi'ego czy Cyber Sub-Zero? Bo widzę, że są trzy wolne miejsca - w domyśle jest to miejsce na Goro, Kintaro i Shao Kahna. A więc czy Cyber Sub-Zero oraz Quan Chi to postacie grywalne? A może moja teoria o odblokowywalności takich postaci jak Goro czy Kintaro jest błędna?

To i to o Cyraxie bardzo mnie nurtuje. Może ktoś przybliżyć temat?


« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2011, 01:43:57 wysłane przez Kokoju » IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Eyyboy

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Prawdziwy wojownik nie je miodu! On żuję pszczołę.

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 07 Lipca 2011, 17:29:45 »
szeryfem jest ostatnia część ale dla mnie jest prostsza od poprzednich :) są banalne fatality ale za to dynamika jest elegancka :D a kolejna ktora najbardziej jeszcze mnie urzekła to 4 rzecz jasna :P


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08 Lipca 2011, 12:34:04 »
Z tego co pamiętam, Goro i Shao Khana nie da się odblokować, a Quan Chi grywalny jest albo DLC, albo PS3 Exclusive...


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 12 Lipca 2011, 00:01:55 »
Ok, po przejściu Story Mode'a już sam sobie odpowiedziałem na pytania ;D. Zamieszczę już tutaj odpowiedź na wypadek, gdyby ktoś miał podobne pytania.
Quan Chi jest dostępny po przejściu całego Story Mode'a, natomiast Cyber Sub-Zero gdy pokonamy go w walce w grze Kabalem (jest to chyba ostatnia czy przedostatnia walka)
Goro, Shao Kahn i Kintaro są - jak napisał Hellscream - niegrywalni.
A tak swoją drogą, spróbujcie zrobić fatality Kitaną, Ermac'iem lub Baraką na Sheevie ;D. Widać twórcy zapomnieli o tym, że jest to postać czteroręka na której można wykonywać fatality, i Kitana czy Baraka którzy w swym fatality pionowo ostrzami odcinają ręce pomijają dolną część rąk Sheevy i obcinają tylko górne (pomimo przejechania po dolnych ostrzami/wachlarzami). Ermac też podczas odrywania rąk i nóg zapomina o dolnych rękach Sheevy.
Co do Cyraxa i Sektora, tutaj zamieszczę wszystko w małym spoilerze

[SPOILER]
[/size]

Iście genialny zły i szatański plan Shao Kahna obejmuje porwanie i zamienienie w roboty czterech wojowników - Cyraxa, Sektora, Smoke'a i Sub-Zero, dlatego też Cyrax i Sektor na początku Story Mode'a są jeszcze ludźmi. Po przemienieniu ich w roboty następuje próba porwania Smoke'a, którą jednak udaremnia Raiden niszcząc wysłane w celu porwania roboty. Następuje potem próba porwania Sub-Zero. Smoke próbuje zniszczyć - tak jak Raiden - roboty, które obezwładniły Sub-Zero, jednak nie udaje mu się to (całość następuje po części 8 Story Mode'a, w której gra się ów Sub-Zero). Dopiero pod koniec części 13 (gra Kabalem) dowiadujemy się, że Sub-Zero zmieniony został w Cyber Sub-Zero (który jest jednak osobną postacią, a nie - jak Cyrax i Sektor - tą samą). Jest on połączeniem Cyraxa i Sub-Zero (np. może teleportować się jak Cyrax, zamrażać jak Sub-Zero albo potrafi wysłać bombę jak Sektor, która jednak wybuchając zamraża).
Tutaj jest dokładny spis części Story Mode'a:
Chapter 1: Johhny Cage
Chapter 2: Sonya Blade
Chapter 3: Scorpion
Chapter 4: Cyrax (jako człowiek)
Chapter 5: Liu Kang
Chapter 6: Jax
Chapter 7: Smoke
Chapter 8: Sub-Zero
Chapter 9: Kitana
Chapter 10: Jade
Chapter 11: Kung Lao (wyjątkowo; pięć walk zamiast czterech)
[Po grze Kung Lao następuje pojedyncza walka Liu Kang vs Shao Kahn)
Chapter 12: Stryker
Chapter 13: Kabal
Chapter 14: Cyber Sub-Zero
Chapter 15: Nightwolf
Chapter 16: Raiden



« Ostatnia zmiana: 12 Lipca 2011, 00:05:20 wysłane przez Kokoju » IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
ruszu

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 02 Sierpnia 2011, 16:02:48 »
dawno mnie tutaj nie było, a więc wrzucę trochę newsów  ;D

w MK9 dodano kilka nowych postaci takich jak kenshi,rain,skarlet i freddy krugge

jak są nowe postacie to też są nowe fatality i babality są całkiem ciekawe i brutalne, ale niewidziałem jeszcze babality freddy'ego

szkoda bo pewnie taka słynna postać powinna mieć fajowe babality

a przy okazji babality z MK9 są takim połączeniem friendship i babality


to tyle 


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry