Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 [3]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bioshock: Infinite (Czytany 9251 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 14 Września 2014, 14:23:58 »
W sumie to jestem za bardzo zje[kiwi] żeby wchodzić w dłuższą polemikę po podróży, ale mam zwyczajnie wrażenie, że dla Ciebie fakt, iż jakaś cząstka elementarna gdzieś się znajduje, oznacza, że można pod nią podciągnąć coś zupełnie innego. Tak jakby fakt, że słoń i wąż mają ogony czynił z nich stworzenie jednego gatunku albo gatunek pokrewny.

Tym niemniej - ja Biblii w sumie też nie czytałem, ale braki w wiedzy uzupełniłem artykułami z Frondy - i na mocy tej wiedzy stwierdzam, że w Bioshocku Infinite oprócz przyjętej stylistki to z chrześcijaństwa ni huhu, ni ma, a koncepcja /raju/ występuje zarówno u chrześcijan, muzułmanów, żydów, nawet w wierzeniach starożytnych Greków, Wikingów, itd. Co zaś się tyczy /raju wg pana X/Y/ to nazwałbym to spokojnie, rzucanym dość lekko terminem - czyli utopią.





IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 14 Września 2014, 14:40:19 »
To są gry o tym samym tytule, które podejmują podobny problem. Zmieniła się tylko koncepcja, ale idea jest taka sama. To nie jest żadne podciąganie.

Nie wiem, jak wygląda raj oczami Wikingów, ale tutaj teksty o wydostaniu ludzi z Sodomy i Gomory i poprowadzeniu ich do nowego Edenu raczej odnoszą się religii chrześcijańskiej. Co do utopii - też można byłoby zastosować to sformułowanie, lecz trochę bardziej ryzykownie niż w przypadku Rapture, gdyż w Infinite jakoś ta polityka mniej albo słabiej zarysowana. A pojęcie utopii bardziej łączy się z ustrojem politycznym.


« Ostatnia zmiana: 14 Września 2014, 14:48:46 wysłane przez Sylú » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Strony: 1 2 [3]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.22 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry