Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rasy w Fantastyce (Czytany 51521 razy)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #105 : 01 Grudnia 2010, 16:13:03 »
Tak, są ze świata Warcrafta


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #106 : 01 Grudnia 2010, 17:10:35 »
Tak w DnD, ta nazwa często przypisuje się drowom- niesłusznie, ktoś juz o tym mówił....

Wiadomość doklejona: 30 Lipca 2011, 14:40:47
a Azeroth i Kalimdor- frakcja elfów, które sprzymierzył się z Hordą (ma chyba to wiązek z Arthasem) walczyły z Draenai o rozbity statek kosmiczny, z którego i tak tylko śrubki wyszły. Odzwykłych elfów anatomicznie się nie różnią. Poza drobnym szczegółym- każdy krwawy/a jest blondynem/ką i uwielbia czerwony.


« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2011, 14:40:47 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #107 : 04 Stycznia 2011, 23:06:08 »
Bele, nie siej dezinformacji...
Tak jak każdy Norweg "jest blondynem", tak każdy Krwawy Elf "jest blondynem". Azeroth to świat, Kalimdor kontynent, a i tak laik nazw nie skojarzy, po prostu o uniwersum Wara chodzi. No i nie wspomnę już, że te wszystkie historie z WoWa to są płytkie jak kropla na widelcu, lotne niczym głaz narzutowy i zaprojektowane tak niezawodnie jak chiński plastik. Aż szkoda gadać...
No i niestety, nie ma już czegoś takiego jak "zwykły elf". :P Twórca fantasty tyle tych lolfów natworzyli...Generalnie Krwawy Elf i Elf Wysokiego Rodu z uniwersum Wara się nie różnią, poza drobnymi detalami.
Tyle tytułem sprostowania. Pozdrawiam


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : 04 Stycznia 2011, 23:12:37 »
Dziekuję Grommash za sprostowanie. To mam pytanie to jak się nazywał kontynent z którego uciekli orkowie pod wodzą Thralla Lorderończycy za przewodem Jainy Proudmoore. (Aż taki zielony nie jestem)


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : 04 Stycznia 2011, 23:18:48 »
Kontynent sam w sobie nazwy jako takiej nie ma...Mówi się o nim po prostu Wschodnie Królestwa (Eastern Kingdoms), złożone z trzech dużych części - Lordearonu (w tej części dzieje się akcja WC 3), Khaz Modan (Krasne Ludy) i Azerothu (inne królestwo ludzi). Jak widać, nawet Blizzardowi czasami brakuje inwencji w wymyślaniu imion. :>
Quel'Thalas, kraina Elfów Wysokiego Rodu/Krwawych Elfów jest przypisywana jako część Lordearonu lub (rzedziej) jako osobna część Królestw.

Cheers.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #110 : 28 Lipca 2011, 18:30:10 »
Mi się nie podoba, że w fantastyce są bardzo małe innowacje, tylko jest robione pod twórczość Tolkiena, wielkiego twórce wielu ksiąg fantasy, czyli ciągle mamy błędne koło- krasnoludy, elfy, ludzie + innowacja (zazwyczaj na marginesie lub coś podobnego do tolkienowskich goblinów, trolli, orków). Smoki i ludzi można jakoś podarować, ale nie kolejne pod-rasy elfów (mroczne, krwawe, itd.), czy nawet krasnoludów, to jest na siłę staranie się być oryginalnym, ale dla mnie to jeden ch*j. A wy co sądzicie, podoba wam się takie coś?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #111 : 28 Lipca 2011, 18:56:12 »
Tak, podoba się. Lubię klasyczne fantasy w którym występują ludzie, elfy, krasnoludy itd. Chociaż dzielenia na milion podras już trochę nie trawię. Rozumiem dwie, trzy, ale nie więcej.
Fakt, prawie wszyscy wzorują się na Tolkienie, ale mimo wszystko mi to odpowiada. Bardzo ciężko jest stworzyć coś nowego, a jeszcze ciężej zrobić to tak, aby było dobre, wpasowało się w klimat i współgrało z innymi elementami. Dlatego jest tak mało oryginalności, bo prawie każdy jedzie po prostej wytyczonej przez Mistrza. Ale, jak mówiłem, nic do tego nie mam.


IP: Zapisane
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #112 : 30 Lipca 2011, 14:19:49 »
Jak dla mnie istnieją dwie słuszne opcje - robić rasy klasyczne, bez udziwnień, ewentualnie z niedużymi zmianami, albo wymyślać rasy samemu, oryginalne, a nie milion typów elfów, smoków i innych tudzież ludzi ze skórą w dziwnym kolorze. Jak autor chce mieć nową, własną rasę, to niech się przyłoży i wymyśli coś dobrego!


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : 05 Sierpnia 2011, 03:10:23 »
W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest wymyślić taką oryginalną rasę. Zazwyczaj jest to coś w typie: niby-człowiek kudłaty. Niby-człowiek rogaty. Niby-człowiek z łuskami itp. Nic oryginalnego. Lanie wody. A jak jest coś oryginalne to ukombinowane np. Ma cztery ptasie nogi ogon węża, nos lisa, skrzydła pingwina i szyje kuny.


IP: Zapisane
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #114 : 06 Sierpnia 2011, 11:50:24 »
No, niestety często tak to wygląda. Głównie dlatego, że ludzie uzależniają całe życie fantastyczne od tego, które można spotkać na Ziemi. Ale to jest cecha charakterystyczna światów produkowanych masowo, tzn. pierwszy lepszy człowiek wymyśla, że zrobi sobie świat fantasy, i żeby nie być totalnie nieoryginalnym wymyśla takie właśnie rasy. Niestety nie jest to takie proste, jak się wydaje. Niektóre rasy Screndresu, jak workowce czy wrzasliki, powstały jeszcze zanim pojawił się zalążek Korialdu.

Ptakuba - to jest właśnie świat pod historię. Tak to wygląda. Jest kiepski, ale wystarcza, żeby napisać książkę, którą się miło czyta. Naprawdę uważasz to za jedyną słuszną formę?


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #115 : 06 Sierpnia 2011, 12:28:15 »
Do czego teraz się odnosisz? Warca? Warc akurat ma dobry świat xD


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : 06 Sierpnia 2011, 12:49:36 »
Mówię ogólnie. Bo tak wyglądają światy robione pod książkę.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #117 : 06 Sierpnia 2011, 12:52:18 »
Przykład który podałeś to raczej hipokryzja, oznaczająca, że autor robi to pod publiczkę. Jeśli rzeczywiście konstruowałby świat pod dzieło to byłyby w nim po prostu te rzeczy które mu są potrzebne i które tworzą konkretny klimat czy co tam chciał osiągnąć. I wtedy rzeczywiście wychodzą arcydzieła pokroju Eragona, gdzie elfy są, krasnoludy są, ale orkowie byliby zbyt sztampowi więc dał im baranie rogi i zmienił nazwę na urgale.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #118 : 06 Sierpnia 2011, 13:15:02 »
Poza tymi cechami to ci Urgale to orkowie. Z drugiej strony taki misz masz przeróżnych stworów raczej by nie odpowiadał wielu, bo łatwiej się utożsamić się z humanoidalną istotą, niewiele różniącą się od człowieka, niż np: z przerośniętym, nieważne jak inteligentnym i wyprostowanym ptakiem.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : 06 Sierpnia 2011, 15:36:45 »
Akurat Skredianie są wyjątkowo niehumanoidalni jak na standardy Screndresu. Reszta mniej lub bardziej przypomina człowieka.

Co do Eragona nie mogę się wypowiedzieć, nie czytałem.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry