Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Edycja Kolekcjonerska dodatku do M&MHVI - wasze pomysły (Czytany 3369 razy)
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« : 01 Listopada 2012, 01:36:48 »
Tak się ostatnio zastanawiam, czy dodatek do Heroesa VI będzie mieć jakąś edycję limitowaną? Niestety, ale żadnych oficjalnych informacji na ten temat nie ma, tak więc jedyne co możemy zrobić, to snuć domysły, co mogłoby się w takowej znaleźć, jeśli w ogóle się ukaże. Dlaczego podejrzewam, że może się ukazać? Kilka innych dużych dodatków do gier Ubisoftu(np. DLC do ACII - Brotherhood i Revelations) miało swoje kolekcjonerki, tak więc jestem gotów podejrzewać, że dodatek do Heroesa VI może mieć swoje wydanie limitowane. Co ja bym chciał żeby się w takowym pojawiło:
- Właściwa gra
- Steelbook
- Artbook
- Soundtrack na płycie
- Amulet związany z Lochem
- Figurka Raelaga
Co do moich domysłów, to w dużej mierze bazuję na tym, co mamy w edycji kolekcjonerskiej podstawki. Postanowiłem nie wpisywać koszulki. Czemu? Zawsze jest problem z rozmiarem, raz za duża, raz za mała, ciężko trafić w idealną... Figurka w takim przypadku wydaje się być bardziej uniwersalna. Szkoda tylko, że na figurki Crag Hacka czy Sandro nie mamy co liczyć, albo figurki ważnych postaci z podstawki, ale wtedy same figurki by kosztowały fortunę. :) Ew. jeśli Ubi jest leniwe, to Artbook można zamienić z Kompendium Ashan, przy czym, jeśli takie coś by się wydarzyło, to fani, którzy już mają KA byliby wkurzeni na Ubi, no i dla samego Ubi oznaczałoby to mniejszy zysk. :) A jakie są Wasze domysły? Piszcie w postach poniżej.


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01 Listopada 2012, 09:28:24 »
Artbook? Nie sądzę, bez sensu robić drugi artbook z tymi samymi istotami, co pierwszy. To samo się tyczy artbooka z samym Lochem.

Mam również wątpliwości co do figurki. Wszyscy wiemy, ile kosztował Michał.

Nie wydaje mi się też, że tych z Ubi cokolwiek będą obchodzić narzekania na koszulki. Ale nie spodziewam się T-shirtów, bo koszulka z podstawki była mhroczna, a Loch też jest mhroczny... Po co sprzedawać dwie, prawie identyczne koszulki? Ale znając Ubi, może tak właśnie zrobią... Tak, to aluzja do wspólnych modeli jednostek.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01 Listopada 2012, 11:03:22 »
Towarzyszu TTTr96. To niestety nie seria Assassin's Creed i takich cudów nie dają...


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 01 Listopada 2012, 11:16:17 »
Szczerze mówiąc, szanse na kolekcjonerkę dodatku są bardzo niskie, żeby nie powiedzieć żadne... Po prostu takich rzeczy się nie robi, co najwyżej można myśleć nad jakąś edycją limitowaną w boxie z jakąś pierdółką dodatkowo, ale wątpię, że Ubisoftowi będzie się chciało kombinować.

Nie obraziłbym się za coś w rodzaju edycji specjalnej Disciples 3: Wskrzeszenie, w niskiej cenie fani mogli dostać fajne opakowanie, t-shirt, artbook, bogatą instrukcję i oczywiście grę:



Ale D3 wydawał CDprojekt znany ze świetnych wydań gry (wydali np. premierówkę H5, a wszyscy pamiętają jak dobra była to robota - fajne opakowanie, instrukcja, książeczka z jednostkami + H3 gratis). H6 wydaje Ubi, które nawet krótkiej instrukcji nie raczy wydrukować.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 01 Listopada 2012, 11:24:58 »
Obecnie takie rzeczy Ubisoft robi, ale chyba tylko w USA, i na przykład z w.w przeze mnie serią. O ile dobrze pamiętam to do podstawki Heroesa 5 też zrobił sporą edycję kolekcjonerską...


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01 Listopada 2012, 11:33:43 »
Obecnie takie rzeczy Ubisoft robi, ale chyba tylko w USA, i na przykład z w.w przeze mnie serią. O ile dobrze pamiętam to do podstawki Heroesa 5 też zrobił sporą edycję kolekcjonerską...
Nie, nie robi. Twoje porównanie jest całkowicie chybione. Assassin's Creed to flagowa marka tej firmy, a gry z cyklu sprzedają się w nakładzie +/- 10 mln. Nie można tego porównać do pctowej strategii turowej...


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 01 Listopada 2012, 11:38:26 »
Ok mea culpa ostatnio nie robi. Albo zrobił tylko raz, jak wykupił serię of 3DO


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 01 Listopada 2012, 14:47:54 »
Oczywiście, zgadzam się z Wami, że seria Might and Magic, jest dla Ubi naprawdę mało ważna. W zasadzie największą popularność ma właśnie we wschodniej Europie, natomiast na zachodzie ciężko jedno znacznie określić. Co do Ameryki, to tam 3/4 graczy zapyta co to jest PC do grania. :) Co do Artbook, to moim zdaniem formatu A5, byłby fajny i wystarczający. Ten z podstawki jest śliczny(dziś go znowu przeglądałem), ale chciałbym trochę artów z DLC i nadchodzącego dodatku. Idąc dalej, nie mówcie mi, że ktoś by dał figurkę za 1000zł do kolekcjonerki. Ubi ma w swoim portofolio wiele tanich i ładnych figurek. No może nie tanich, ale średnio kosztują 110zł. Figurki z AC2, ACB i ACR, no i jeszcze z Settlersów 7 mam w swoich zbiorach i są naprawdę ładne. Każda z nich ma +/- 20cm i nie razi po oczach. Coś takiego mogliby zrobić z figurką z postacią z Lochu i dodać do kolekcjonerki. Naprawdę nie wymagałoby to wielkich kosztów, a spokojnie w cenie 250zł dałoby się zmieścić z całą EK. Jeśli chodzi o fakt, że seria jest mało popularna, to należy wziąć pod uwagę jeszcze to, że UbiSoftowi zależy na zyskach, a kolekcjonerka, pomimo tego, że zawiera wiele gadżetów, także przynosi zyski - większe niż zwykłe wydanie pudełkowe.


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 01 Listopada 2012, 16:12:44 »
"Chcesz coś mieć - zrób to sam". Obawiam się że w tej kwestii na inną opcję nie ma szans.


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 03 Listopada 2012, 23:34:52 »
A ja uważam, że Ubi jest na tyle zachłanne, że nie pozwolą mi czegoś zrobić samemu, a jakieś małe gadżety wypuszczą. Edycja Limitowana dodatku + figurka(chociażby do nabycia oddzielnie) to podstawowe gadżety od Ubi, więc sądzę że i tym razem się pojawią. :)


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 04 Listopada 2012, 00:41:03 »
Nie mówię, że figurka za 1000 złociszy, ale mimo wszystko taka za 100 zł... Czy dałbyś, powiedzmy, 200 zł za figurkę, grę, i, dajmy na to, koszulkę? A gdyby dołożyli jeszcze artbook, tudzież inny badziew, to by im się nie opłacało. No bo figurka - 100 zł. Gra - choćby nawet 70 zł. Zostaje 30 zł. Koszulka i minimalny zysk - jeżeli jakikolwiek. A gdyby dołożyli artbook i podnieśli cenę, żeby coś zarobić... To by była porażka, bo kolekcjonerka za tak ciężkie pieniądze z figurką, T-shirtem i malutkim artbookiem? Zauważcie, że napisałem "figurka - 100 zł, gra - (...) 70 zł". A jakoś nie wierzę, że będą sprzedawać figurkę za 100 zł. Ok, to jest jeszcze prawdopodobne. Ale dodatek na 90 procent będzie droższy niż tych 70 zł.


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 04 Listopada 2012, 00:53:00 »
Dobra, ale podbij wartość kolekcjonerki do 250zł i już mój zestaw staje się realny. Popatrz chociażby na edycję Freedom gry Assassin's Creed III. Mamy tutaj grę za 130zł, figurkę też za 130zł, kilka artworków, steelbook(piękny swoją drogą) i Dziennik Jerzego Waszyngtona. Cena dwóch pierwszych elementów to 260zł, a ja płacę za to 245zł, a sugerowana cena to 270zł(na Empiku, nie na UbiShopie). Tak więc, gra traci wartość, kiedy pojawiają się gadżety. Dlatego, nigdy się nie uwzględnia premierowej ceny gry, podczas zakupu kolekcjonerki. Po prostu wartość gry się zwiększa im mniej dodatków fizycznych jest w zestawie. Do zestawu za 1000zł gra jest gratis, ale do zestawu za 250zł płacisz max 40zł.


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 04 Listopada 2012, 09:35:54 »
Ok. Niech będzie. Ale choćby gra była za tych 40 zł, to i tak słabo to widzę. Gra za cztery dychy, figurka za stówę, koszulka za, powiedzmy, 20-30 zł... Sumując, 190 zł. Do tego artbook i już mamy powyżej 200 zł. Fakt, bardziej realne, ale nie liczyłbym na nic więcej, chyba że coś małego - a la sountrack. Na soundtrack bym się cieszył.

A tak przy okazji, to zastanawiam się, czy Ubi w ogóle wyda kolekcjonerkę dodatku...


IP: Zapisane
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 04 Listopada 2012, 11:57:50 »
To czy wyjdzie dowiemy się pewnie dopiero w lutym, może w styczniu jak Ubi będzie chciało zaraz po Sylwku nakręcić hype. Jednak edycja gra + wycięte DLC z gry jest moim zdaniem pewna, bo takie edycje od Ubi to prawie codzienność. To czy dostaniemy edycję z gadżetami fizycznymi, to jedna wielka niewiadoma. :/


« Ostatnia zmiana: 10 Listopada 2012, 13:28:24 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry