Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Jakie jest twoje zdanie na temat dzieł tego malarza?
Jego obrazy są zachwycające! - 0 (0%)
Dżem - 3 (75%)
Nie nazwałbym ich wybitnymi, lecz mają w sobie coś przyciągającego uwagę - 1 (25%)
Niestety, w moim mniemaniu są zbyt prymitywne - 0 (0%)
Podobają mi się, aczkolwiek istnieje wiele innych, zdecydowanie ciekawszych dzieł - 0 (0%)
Głosów w sumie: 4

Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Malarstwo Petera Bruegla (starszego) (Czytany 1196 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« : 10 Lutego 2015, 23:04:08 »
Zakładam ten temat w celu szerzenia kultury na tawernie. Otóż zauważyłem, że nikt do tej pory nie założył ani jednego tematu, poświęconego Peterowi Brueglowi (starszemu), co mnie wysoce zaniepokoiło.

Postanowiłem czym prędzej zapełnić tę kulturalną lukę i podzielić się z wami kilkoma obrazami, które w moim mniemaniu - obdarzone są tym czymś, co przyciąga wzrok i sprawia, że miło się na nie patrzy. Oczywiście, nie będę się posiłkował oklepanym ,,Triumfem śmierci", ale dołożę kilka innych, równie ciekawych obrazów.

Zapraszam do dyskusji, komentowania, dzielenia się także innymi obrazami, które wzbudzałyby ekscytację estetyczną.

- tytuł: ,,Powrót stada"
- technika: olej na desce
Typowa tematyka brueglowska. Ukazuje on życie wsi, choć to co kojarzy nam się z polską idyllicznością, tutaj nabiera nieco innego wymiaru :)


- tytuł: ,,Szalona Małgorzata"
- technika: również olej na desce
- tematyka: i tutaj zaczynają się schody :> Interpretacji mamy wiele i idąc za wikipedią: ,,Wielu badaczy próbowało wyjaśnić symbolizm obrazu i przedstawionych na nim postaci. Nie ma jednak między nimi zgodności. Tytułowa Małgorzata bywa interpretowana jako personifikacja lub alegoria herezji lub przemocy, jako zły duch albo uosobienie niestałości, szaleństwa, chciwości lub żądzy. Próbowano także odnajdować w malowidle nawiązania do Apokalipsy". A wy? Co dostrzegacie w tym obrazie? :)

I tak by zakończyć czymś znajomym:

- tytuł: ,,Walka postu z karnawałem"
- technika: a jak myślicie? :)

Nie ma tutaj już takiego pola do interpretacji, jak przy poprzednim obrazie, lecz jest wiele szczegółów, których można nie dostrzec na pierwszy rzut oka. Wobec tego polecam przyjrzenie się ,,Walce postu z karnawałem" w wyższej rozdzielczości, tak aby delektować się poukrywanymi tu i tam smaczkami ^_^

Pozdrawiam.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry