Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Sztuka : ) (Czytany 3725 razy)
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« : 04 Września 2008, 14:51:29 »
Temat, jak wskazuje jego nazwa, będzie poświęcony sztuce. : ) A dokładnie poszczególnych dziedzin sztuki, które was interesują. Mówimy tutaj jaka dziedzina sztuki interesuje nas najbardziej (np. sztuka plastyczna, muzyczna itd) i dlaczego. Każdy też może się pochwalić swoimi zainteresowaniami co do sztuki i rozwojem w tym kierunku. To pod jednym względem pozwoli innym również was odrobinę bliżej poznać ;] Jak przystało na pierwszy post, mam obowiązek się wypowiedzieć pierwsza.;]

No więc najbardziej interesuje mnie sztuka plastyczna, bo rysowanie, malowanie i rzeźba to moje hobby. Co prawda, wolę raczej praktykę niż teorię sztuki plastycznej, bo to wiąże się głównie z historią sztuki, a tego tak łatwo nie da się ogarnąć.;] Niemniej jednak podstawy trzeba znać, żeby nie wyjść na głąba ;] rysowanie martwej natury, pejzaży itd są tego podstawami, ale jak widać fantastyka ma też tutaj swoje miejsce i z tego co widzę, licznych wielbicieli.;]

Jako druga idzie w parze z plastyką muzyka i nie mam tu na myśli muzyki rozrywkowej, aczkolwiek klasycznej. Nie mam niestety umiejętności muzyka, ani sprzętu dlatego wolę słuchać czyjejś muzyki niż ją sama tworzyć ;] Uwielbiam gdy ktoś gra na gitarze akustycznej, jednak moje serce mięknie tylko pod wpływem muzyki skrzypiec i innych instrumentów smyczkowych. Dlatego też jeśli ktoś z was gra na jakimś instrumencie smyczkowym, to dla tego kogoś jest kolosalny plus ode mnie. ;] Oczywiście muzyka rozrywkowa również się zalicza do swego rodzaju sztuki, nawet taki hip-hop czy metal, ale to już inna bajka;]

Jako trzecia jest sztuka teatralna, chyba każdy wie na czym to polega.;] Nie przepadam raczej za musicalami, wolę te "standardowe" przedstawienia, ale nie mogę zaprzeczyć, że te pierwsze też mają w sobie coś wyjątkowego (np. Taniec Wampirów w teatrze Roma). Kabarety również się do tego zaliczają, będąc coraz bardziej popularną formą przedstawień. Dzięki umiejętnej grze aktorów i pomysłowych rekwizytów nawet dwie godziny w teatrze nie są problematyczne, bo zazwyczaj na to narzeka młodzież : ) To by chyba było na tyle. ;]

Czekam zatem na wasze opinie i powody, dla których lubicie taki a nie inny rodzaj sztuki.  :) Mam nadzieję, że na forum Tawerny są jacyś ludzie, którzy mają przychylne zdanie i zainteresowania co do tego. ;>


« Ostatnia zmiana: 04 Września 2008, 14:56:39 wysłane przez Oliwsen7 » IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04 Września 2008, 15:23:25 »
Sztuka... dla mnie to słowo jest bardzo szeroko pojęte. W tym temacie przedstawiłaś to, co współczesna młodzież odrzuca, bo ma "lepsze" zainteresowania, a nie takie starocie. Ja sam przyznam że nieco się nią interesuję, lecz ma mało miejsca w moim wolnym czasie- po prostu wolę pograc na kompie, czy poczytac książkę.

Plastyka- nigdy się nią nie zajmowałem, bo moje rysunki, szkice i malunki mają ewidentny talent do wywoływania nagłych wymiotów gdy się na nie patrzy... Zaś teoretyką się dośc interesuję- bo historia jest moim ulubionym przedmiotem (a ma dużo wspólnego). I jeszcze jedno- lubię oglądac cudze szkice i rysunki oraz ich tworzenie (wiem, rozprasza to rysownika ;]), zwłaszcza jeśli są to rycerze w zbrojach walczący z potworami, albo krwawe bitwy. Wiem, brak mi subtelności pod tym względem.

Teatr- pod tym względem można by mnie nazwac prymitywnym, gdyż od zawsze byłem sztuce teatralnej niechętny- bo trzeba krawacik, albo że nie można jeśc... a same przedstawienia średnio mi się podobają. Inna rzecz, kabarety- zawsze je uwielbiałem, jeśli nie były przesadzone (np. Autobus, jedzie sobie, jedzie sobie z dala- pewno do Mrągowa ^^^^^). Osobiście najbardziej lubię Moralnego Niepokoju, Ani Mru-mru czy Mozarta. Niestety z powodu czasu zawalonego książkami nie mam zbyt dużo okazji do ich oglądania.

Muzyka- to akurat bardzo lubię. Każdy rodzaj, lubię świetne kompozycje Mozarta, Wagnera, czy Czajkowskiego. Podobają mi się też wszelkie soudtracki (Władca Pierścieni, Piraci z Karaibów). Lubiałem też słuchac Pavarottiego jak zarzynał swoje struny głosowe, ale już nie mam czasu na to. Co do akustycznej to uwielbiam słuchac wszelkie utwory, podoba mi się prawie tak jak elektryczna. Szczególnie najróżniejsze "pogrywajki przy ognisku".




IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 04 Września 2008, 19:15:49 »
Sztuka... mówiono że panować nad nią mogą tylko romantyczne dusze. W pełni prawdą to nie jest, ale trochę prawdy mimo wszystko jest :] Zacznę od końca:

Architektura- nie trawię. Niektórzy potrafią się zachwycać stylami kamienic, jechać specjalnie do odległych krajów byle zobaczyć styl budowania domów, kaplic, kościołów itp. Nie kręci mnie to ni trochę i do tej pory nie pamiętam w jakim stylu jest zbudowana choćby Fara.

Teatr- odległa przeszłość. Kiedyś mnie bawiło przebieranie i wkuwanie kilku stron na pamięć. Teraz pamięć nie ta(inne i więcej kartek do wkuwania ; ) ) i ogólnie przestało mnie to pociągać. Ostatnia moja przygoda z przedstawieniem, do dość świeże, bo sprzed roku.... jako dźwiękowiec ;)

Plastyka- czyli malarstwo, rysunek, rzeźba i jeszcze pewnie parę ciekawych rzeczy. Absolutna tragedia. Zostawiłem to już dawno temu, nie mam do tego smykałki. Pozostaje mi podziwiać prace innych. 

Pisarstwo- tutaj natura też mi poskąpiła talentu. O ile wiersze/teksty nie są jakimś wielkim wyzwaniem w ogule, tak dłuższe formy wypowiedzi już tracą na urodzie i dynamice.

Grafika komputerowa- nowoczesna forma sztuki przez niektórych zresztą nieuznawana jako sztuka. Mimo wszystko, żeby tworzyć choćby sygnatury, które wyglądają mało wiele, potrzeba ogarnąć podstawy manualne, techniczne i teoretyczne. Duża doza fantazji, kreatywności, pomysłów i samozaparcia też pomoże, choć to akurat przyda się w każdej dziedzinie sztuki. Grafiką tak bardziej profesjonalnie, będąc wciąż amatorem, zajmuje się 2 lata z przerwą ok pół roczną. Staram się wciąż umiejętności rozwijać, choć przychodzi to z trudem zwłaszcza przez samouctwo i małe zasoby czasowe. Siedzę tylko w rastrowej, jakbym miał jeszcze sam dochodzić tajników wektorowej i 3d to chyba by mi życia nie starczyło.

Muzyka -śpiew, blisko tragizmu. O ile słuch mam dobry i z trafianiem w dźwięki problemu nie mam, to częstotliwość głosu w okolicach basu i nieciekawa barwa mnie dyskwalifikuje. W sumie i tak lepsze są wokalistki... no śpiewać nie lubię. Jeśli chodzi o instrumenty, to potrafię zagrać na flecie(jak każdy), klawiszach(jak każdy), harmonijce(jak każdy) i gitarze (jak każdy), więc tu też się niekoniecznie wyróżniam, ale w tę stronę chyba zaszedłem najdalej.

Muzyką zajmuje się od ok 6 lat, wpierw zasłuchując się w Chopinie i Beethoven'ie. Potem był rap, rock no i ostatecznie metal w którym siedzę w pełni zaangażowany ponad dwa lata. Zarówno teoretycznie, rozkładając gatunki na czynniki pierwsze, poznając mechanikę i wzory, jak i praktycznie grając, komponując, coverując. Tutaj znów wszystko zawdzięczam tylko sobie, o ewentualnych kursach, będę myślał podczas studiów. Gram na elektryku, klasyku i jak kumpel wpadnie to i na basie. Staram się nie ograniczać, więc gram praktycznie każdy gatunek, wliczając w to covery popu- mnóstwo przy tym śmiechu, nie można ciągle grać metal, trzeba się też rozerwać :D




« Ostatnia zmiana: 04 Września 2008, 19:33:46 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04 Września 2008, 19:25:38 »
Hmm... Muzyka- O ile nie pociąga mnie gra muzyki klasycznej w moim wykonaniu na fortepianie<z wyjątkami> to lubię i bardzo często gram muzykę filmową na tymże instrumencie. Ogólnie to do teoretycznej części muzyki podchodzę niechętnie, a takich przedmiotów w muzycznej mam od groma. Lubię bardzo słuchać zarówno piosenki ówczesnych wykonawców, jak i muzykę klasyczną- głównie duże dzieła orkiestrowe-, muzykę filmową, również najchętniej w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Bardzo lubię partie smyczkowe< prócz pojedynczych skrzypiec :/> Z muzyki klasycznej lubuję się jedynie w akompaniowaniu skrzypcom  ^_^ Również śpiewam w zespole szkolnym <pięciu solistów>- głównie utwory z filmów starej daty- z towarzyszeniem orkiestry szkolnej.
Cytuj
Dlatego też jeśli ktoś z was gra na jakimś instrumencie smyczkowym, to dla tego kogoś jest kolosalny plus ode mnie. ;]
Moja siostra gra na skrzypcach od 12 lat, chodzi do orkiestry szkolnej  :)

Teatr- nie mam bliskiego kontaktu z tą formą sztuki. Owszem, interesuję się scenografią, reżyserią i muzyczną oprawą filmową, ale to nie jest za bardzo związane z teatrem<prócz reżyserii> Jednak w moich stronach nie można wykazać się za bardzo takimi zdolnościami- reżyseruję jednak większość przedstawień i akademii w mojej szkole.

Malarstwo i rzeźba- z tym również nie mam wiele do czynienia, podobnie jak egzeq jednak lubię oglądać wystawy i wytwory tychże artystów. Sam nie mam niestety talentu, więc pozostaję bierną osobą odbierającą przekaz autorów ;)



IP: Zapisane
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 06 Września 2008, 14:47:18 »
 Architektura - bez przesady. Raczej nie jestem wielką fanką tej dziedziny, jednak potrafię docenić ładnie zbudowany budyneczek, rozróżniam styl jonski dorycki i koryncki i wiem co to tympanon. To mi wystarcza
 Teatr - Tu już lepiej. Co roku jeżdżę na Festiwal Szekspirowski do Gdańska i świetnie się przy tym bawię. Na spektakle nieszekspirowskie chadzam rzadko, właściwie to najczęściej w ramach wyjść szkolnych.
 Malarstwo, rysunek - tu mnie masz. Przyznam się, zazdroszczę talentu wielu moim uzdolnionym internetowym koleżankom (na tym forum Oliwsen7 i hathostet). Niestety, z plastyki nigdy nie miałam dobrych ocen a moim szczytowym osiągnięciem jest rysowanie map i Buster Sworda, co i tak za dobrze mi nie wychodzi. W kontakcie z bardziej zawodowym malarstwem (gÓwnie w podręcznikach do plastyki) nie wykazuję specjalnego zainteresowania - potrafię docenić ładnie namalowany obraz, jednak nie zachwycam się światłocieniem i nie zastanawiam się co poe... Tfu, malarz miał na myśli czy chciał przekazać.
 Rzeźba - Swego czasu zdarzało mi się robić całkiem ładne figurki z plasteliny, jednak to już przeszłość. Ale do rzeźbiarstwa mam jeszcze mniej entuzjastyczny stosunek niż do malarstwa - nie interesuje mnie i już.
 Pisarstwo - <zaciera ręce i przygotowuje się do intensywnego maltretowania klawiatury> Mwah. Jestem kobietą pod tym względem doświadczoną, z obu stron. Swoje umiejętności pokazuję nie tylko na Tawernie, biorę lekcje od ekspertów (Fehu, moja polonistka, ojciec filolog). Z drugiej strony mogę się pochwalić znajomością Szekspira, Sofoklesa, Sapkowskiego (Król Edyp, Antygona) i wielu innych autorów nie tylko na S. Bardzo lubię analizować teksty, im bardziej zawiłe tym lepiej.
 Grafika komputerowa - UCH. Wyżej Painta nie podskoczysz... A tym przestałam się bawic kiedy skończyłam chyba dziewięć lat. Jako pozbawiona zdolności rysowniczo-graficznych, mogę jedynie podziwiać dzieła innych.
 Muzyka - jestem zainteresowana tą formą sztuki, lecz jedynie jako odbiorca. Mogę muzyki jedynie słuchać, tworzenie jej, granie czy nawet podśpiewywanie sobie pod nosem przekracza moje skromne możliwości. Co do moich gustów muzycznych, preferuję metal i muzykę z soundtracków, ale nie pogardzam też klasyką.


IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Markal Wielki
Rysownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 248


Nie, nie wróciłem xD Ale se tu czasem zaglądnę ;>

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13 Października 2008, 16:38:53 »
Moją ulubioną formą sztuki jest rysowanie, jednak wciąż ją próbuję polepszyć, bo chciałbym zostać rysownikiem. Mój styl to pół-komiks, pół-manga, dlatego jeśli chodzi o poważniejsze rysunki, to muszę odstawiać te dwa czynniki i dawać na całego.
Ciekawe jest to że drugą formą mojej sztuki jest Dubbing :) Chciałbym podkładać głos pod postaci, bo (nie żeby się pochwalić oczywiście)według wielu osób mam do tego talent...
Trzecia forma to muzyka, ale nie taka zwykła tylko właśnie coś na przykładzie Heroes V, WP, muzyka do Fantasy... Takie coś chciałbym tworzyć, jeśli ktoś zna to niech poleci mi jakieś programy do tworzenia takiej właśnie muzyki. Dzięki ;)


IP: Zapisane
Banan wszyscy!
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry