Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 9    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Seria Gothic (Czytany 42552 razy)
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #30 : 03 Grudnia 2007, 18:44:44 »
Przez to sterowanie omijam tą grę szerokim łukiem, czego nie moge powiedzieć o moim braciszku, maniaku gothica ;)


IP: Zapisane
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 03 Grudnia 2007, 19:02:52 »
osobiście najbardziej podoba mi się gothic2 i dodatek noc kruka. 1 jest beznadziejna


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #32 : 04 Grudnia 2007, 16:04:52 »
Nie rozumiem co jest złego w tym sterowaniu. W I w odróżnieniu od II (w niej wystarczy lpm), po prostu trzeba wcisnąć dodatkowy klawisz. Nie widzę w tym nic trudnego :) Ponadto walka jest bardzo dobra (nie mówię tu o III, ona to był hack&slash), nawet na początku dobrą taktyką można nieźle walczyć (atak, blok, atak, blok... :)). A jeśli nie chcecie się przemęczać w walce z klikaniem kierunków, to w opcjach można ustawić walkę taką jak w G3 :)
Cytuj
1 jest beznadziejna
Mógłbyś podać jakieś argumenty? ;)


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #33 : 04 Grudnia 2007, 18:33:28 »
a moim zdaniem 1 jest beznadziejna z paru powodów:
-Sterowanie ( chodzi o LPM + W :/ )
-Grafika ( znaczy to mi nie przeszkadza aż tak bardzo ale ta grafa potęguje powyższy efekt sterowania i sie jeszcze bardzo nie chce grac)
-Fabula na poczatku jest nie do zniesienia :[
-Bugi

ja rozumiem fakt ze to stara gra ale nie powinno byc az tak tragicznie :/


IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #34 : 04 Grudnia 2007, 18:41:17 »
A ja rozumiem, że w momencie gdy gra wyszła, grafika była bardzo ładna. Mnie nie przeszkadza nadal. Cóż, może i się trochę zestarzała, ale nie można jej tego zarzucać - wszystko kiedyś się starzeje. Ponadto sequel wcale nie ma dużo lepszej grafiki - po prostu dodano więcej elementów i odrobinę wygładzono krawędzie. A jakoś nikt się nie skarży ;)

Co do fabuły - po dołączeniu się do któregoś z obozów już się kuma wszystko. A to robota na pół godziny.

Bugi natomiast występują głównie wtedy, gdy komputer nie wyrabia :P Na mocniejszym sprzęcie można się spodziewać tylko maleńkiego przenikania obiektów :)

Robię za obrońcę Gothic'a, choć programiści tak naprawdę zrobili jedną dobrą grę. A właściwie jeden dobry silnik graficzny. Następna część, dodatek to po prostu nowe questy, nowa kraina... Po zmianie, moim zdaniem stworzono crap.


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 08 Grudnia 2007, 03:02:50 »
A co takiego złego jest w Gothicu 3? Ja niestety nie mogę wypowiedzieć się o poprzedniczkach bo mam tylko 3 część. Mam Pentium 4 3,2 GHz, 1 GB RAM, GeForce FX 5700 (256 mb) i działa dobrze.


« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2007, 03:05:19 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 08 Grudnia 2007, 09:04:34 »
Wiesz, mnie Gothic 3 nie przypadł do gustu. Engine graficzny jest kompletnie nie zoptymalizowany, ludzie są strasznie okrągli, a istoty żywe poruszają się jakby nie mieli kości (zwłaszcza w przypadku spadania i walki). Kilku umiejętności z drzewka nawet nie ma, dialogi są krótkie i suche jak pieprz. Fabuła strasznie naciągana ([spoiler]Xardas UDAWAŁ? Litości![/spoiler]), a samą grę można przejść w bardzo krótkim czasie (mnie osobiście zajęło to 3 dni, na słabym sprzęcie, za pierwszym razem - ale wierz mi, kolejny raz nie będę grał ;)).

Jedyne co mi się podobało w tej grze to muzyka i klimat Varantu :)

Takie jest moje zdanie, ale nie narzucam oczywiście, że tobie się nie może podobać. Polecam jednak zagranie w poprzednie części, ponieważ one były genialne (we wrześniu była druga część z dodatkiem w CD-Action).


IP: Zapisane
Celeb

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Nie panian?To z topora.

Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 02 Stycznia 2008, 16:47:50 »
Melam, żeś lekko przegioł."Dialogi krótkie i suche jak pieprz".Aż chce mi się pieprz przekształcić na inne słowo xDD.O ile dobrze pamiętam to wszystkie dialogi jakby złączyć to wyszło by 80 godzin gadania.Więc nie pisz, że krótkie.

Gothic I ma wspaniałą fabułę i realizm.Ludzie naprawdę wiedzą co zrobić jak się ich np.obrazi [ciach bronią nas po mordzie xD].Naprawdę w grze czuć klimacik, każda osoba ma własne problemy itd.

Gothic II ma wspaniały kontynent.Czuś tutaj naprawdę można się niebezpiecznie, gdy się pierwszy raz wejdzie do Górniczej DOliny[nienawidze tej ciemności xD] i bezpiecznie, gdy już się dojdzie do miasta/zamku w GD.Przy okazji można poćwiczyć szybkość i zwinność przy orkach xDDD.Mam sentyment do tej gry bo od niej zacząłem

Gothic II Noc Kruka ma fajną nową fabułkę, ale poziom trudności naprawdę jest holipnie irytujący =_=....

Gothic 3 jest naprawdę długo jak się gra dla przyjemności [widzisz Melman xD?].Wymagania trochę psują zabawę, ale jak ma się na minimalnuych i kompa nienajgorszego to można się cieszyć grą.Fajna jest muzyka, grafika, stwory, zadania, NPC i ogólnie sporo takich :D.Irytującą rzeczą jest też może, tryb towarzysza...Kiedyś Gorn mi utknął w Varancie i nie mogłem go wydostać...Ale seria Gothic jest naprawdę świetna.Szkoda, że Piranha Bytes nie będzie robić Gothic 4 :/....Nie będzie to super gra pewnie jak poprzednie części, ale się zobaczy


IP: Zapisane
Chcesz przeżyć przygodę?Spójrz w lustro, nigdy jej nie zapomnisz...
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 02 Stycznia 2008, 16:56:44 »
Cytuj
O ile dobrze pamiętam to wszystkie dialogi jakby złączyć to wyszło by 80 godzin gadania.Więc nie pisz, że krótkie.
To niech dadzą tekst! Niech wywalą słowa - które i tak się powtarzają - a dadzą długie teksty. Zresztą, w poprzednich częściach i tak jest więcej.
Cytuj
Gothic II Noc Kruka ma fajną nową fabułkę, ale poziom trudności naprawdę jest holipnie irytujący =_=....
I dobrze. ;D Jest wyzwanie. :P
Cytuj
gra dla przyjemności [widzisz Melman xD?]
To tak się da grać w tego suchego, zabugowanego hack&slash'a?
Cytuj
Fajna jest muzyka
To prawda.
Cytuj
Kiedyś Gorn mi utknął w Varancie i nie mogłem go wydostać
Pocieszę cię - to nie bug. ;P
Cytuj
NPC
Kłóciłbym się - nikt nie ma swojej historii, prócz starych znajomych, którzy NAGLE mają zbroję osób z danej krainy i NAGLE się porozrzucali po niej. :P


IP: Zapisane
Patrol Agraela

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 22

Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 02 Stycznia 2008, 21:26:32 »
Gothic to jedna z moich pierwszych gier na kompa. Najbardziej przypadła mi do gustu Gothic II: NK, następnie pogrywałem w III ale ta nie ma takiego klimatu, ale ogromność świata przytłacza. Gothic I rownież grałem lecz dla mnie nie był świetny.
Moje oceny:
Gothic I- 7/10
Gothic II- 8+/10
Gothic II: NK- 9+/10
Gothic III- 6/10

Czekam na Gothic IV, po czytanych recenzjach ma być świetne:
Gothic IV- 8+/10


IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 02 Stycznia 2008, 22:00:39 »
Cytuj
ale ogromność świata przytłacza
Widać nie grałeś w The Elder Scrolls. :)
Cytuj
Czekam na Gothic IV, po czytanych recenzjach ma być świetne:
Jak mogą być recenzje, skoro gra jeszcze nie wyszła! Nie możesz jej wystawić oceny nie grając w nią.

Gothic IV na 99% będzie chłamem. Spellbound nie ma żadnego doświadczenia z RPG'ami, a żadna ich gra mi się jeszcze nie spodobała. Nędza już się zaczęła w III, ale to będzie jeszcze gorsze. :)


IP: Zapisane
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 03 Stycznia 2008, 15:39:35 »
Cytuj
Widać nie grałeś w The Elder Scrolls. :)
Skąd wiesz?

Cytuj
Gothic IV na 99% będzie chłamem. Spellbound nie ma żadnego doświadczenia z RPG'ami, a żadna ich gra mi się jeszcze nie spodobała.
Z tym się zgodzę. Obejrzałem screeny ich gier i wyglądają fatalnie.


IP: Zapisane
Eternith

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 264


Fpatrz się...

Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 21 Stycznia 2008, 14:21:55 »
Ja mam właśnie problem :( .
Zabiłem Kruka, zabrałem Szpon, i Saturas daje mi wybór, czy mam go mu oddać, czy sobie zatrzymać.
Chcę zatrzymać Szpon Beliara, ale nie mogę go założyć!
Modliłem się już przy jednej z jego kapliczek, ale wciąż pisze, że "Tej broni nie można założyć" .
Czy ktoś może mi pomóc? :(

Wiadomość doklejona: 05 Grudnia 2014, 10:11:33
Tak, ale tam jest ogólna dyskusja i nie ma co robić zamętu ;) .
A tutaj mam pytanie.
No, ale jeśli Ci naprawdę tak przeszkadza, to mogę napisać mój problem tam, ale na razie nie widzę przeciwwskazań ;p .


« Ostatnia zmiana: 05 Grudnia 2014, 10:11:33 wysłane przez Hellscream » IP: Zapisane

Don't know how much I can take
Secret thoughts inside me wake
I've lost what it was within me
Oh sweet insanity
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 21 Stycznia 2008, 16:30:17 »
Może masz za małą siłę?


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
eragonpl

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 21 Stycznia 2008, 17:08:00 »
sprwadz w opisie miecza bo on chyba wymaga iles procent umiejetnosci w wladaniu mieczami  :)


IP: Zapisane
jak ktos chce pograc to piszcie na gg
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 9    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.092 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry