Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy podoba ci się Heroes IV?
Tak! - 133 (60.7%)
Nie! - 65 (29.7%)
Nie mam zdania. - 21 (9.6%)
Głosów w sumie: 219

Strony: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17 18    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czy podoba ci się Heroes IV? (Czytany 83102 razy)
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #195 : 22 Lipca 2010, 18:38:10 »
Spojrzałem, ale o niej zapomniałem ;D

Ogólnie raczej opuszczę ten temat bo jednak ''Dlaczego nie podoba ci się Hereos 4'' bardziej jest dla mnie. Niewiele rzeczy mi się w H4 podoba :/


« Ostatnia zmiana: 22 Lipca 2010, 18:45:56 wysłane przez Bandaro » IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #196 : 22 Lipca 2010, 23:46:16 »
*unosi dłoń do góry i wykonuje zamaszystego facepalma*
Po pierwsze to jest forum w którym możesz pisać w kilku wątkach jednocześnie
Po drugie tamten drugi, stronniczy temat jest bez sensu
Po trzecie, tu można wypisywać zarówno zalety jak i wady
Chyba znalazłem sobie kilku nowych tawernianych idoli. Za miesiąc znowu dostanę przez was bana.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #197 : 23 Lipca 2010, 08:23:40 »
Menelag podsumował to co my już tu wałkujemy od dawna, ale gdyby nie ignorancja fanów (tak jak przy forge) czwórka nie  yłaby task oryginalna, 3DO-wska piątka herosów byłaby w zasadach równie podobna do czwórki, tyle, że z nowymi rasami do starych miast.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Paladyn97
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #198 : 06 Września 2010, 18:12:25 »
Mi podoba się Heroes IV, głównie dlatego, że jest wiele nowych rzeczy np. karawany(nie było ich w trójce). Fajne jest też, że można chodzić po mapie samymi potworami i bohaterowie mogą walczyć. Złe jest to, że trzeba wybierać jednostki np.pikinier lub balista, ale mi to bardzo nie przeszkadza.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #199 : 06 Września 2010, 18:37:57 »
Dzięki temu można rozwinąć całkowicie swoje taktyczne zdolności i bardziej je ustawić pod kątem przeciwnika.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #200 : 09 Września 2010, 15:45:03 »
Tym samym można wywnioskować że ci się nie podoba.

Żadnych zalet, tylko wady, czy ta gra ma wg. ciebie same wady i ci się podoba?

Tak poza tym jest coś takiego jak ''ogonek'' czy ''kreska'' w literze,  zdanie zaczyna się dużą literą.'' Balsta'' oraz ''bohater-potwór'' powodują uśmiech politowania na twarzy.


IP: Zapisane
tominator

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #201 : 09 Września 2010, 16:18:25 »
Prócz muzyki w miastach, karawan i bezpośredniej walki bohaterem uważam, że Heroes 4 był totalnm niewypałem. Za bardzo chcieli pojechać na opinii 3 części, ale nie udało się i to bardzo. A mówienie, że 4 jest lepsza od 5 zahacza o śmieszność.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #202 : 09 Września 2010, 17:14:16 »
Pod względem oryginalności czwórka jest lepsza od piątki.
Niestety pewne rzeczy przesądziły iz czwóka została zniesławiona i pogrzebała szanse pzetrwania 3DO.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

tominator

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #203 : 09 Września 2010, 17:17:54 »
Pod względem oryginalności czwórka jest lepsza od piątki.
Niestety pewne rzeczy przesądziły iz czwóka została zniesławiona i pogrzebała szanse pzetrwania 3DO.

4 pod żadnym względem nie jest lepsza od 5. 4 nie uznaję jako kolejnej część serii Heroes. To było jakieś nieporozumienie.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #204 : 09 Września 2010, 17:32:12 »
Jak nie grałeś to się nie odzywaj.

Heroes IV należała bardziej  do sagi niż ubisowska przeróbka trójki i przyszła -szósta część.

Czwórka odnosiła się w pełni do historii poprzednich części. Kampania miała lepszą fabułę (poza The Gathering Storm), a było w niej wiecej innowacji. 


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #205 : 09 Września 2010, 17:37:18 »
@Tominator

Niech to Martin usłyszy, jest adminem lubiącym IV :P
Jeśli się nie przestraszyłeś to może jeszcze coś z ciebie będzie...
Choć nie sądzę, albo jesteś bezrozumny (bardzo możliwe), albo nie umiesz czytać postów, lub też nie wiesz co to oryginalność, nie uświadomię cię żeby pokazać iż takich jak ty na tawernie nie chcemy.

No niestety, szkoda że 3DO skopało IV, Antagarich był ciekawy, Axeoth mniej ale to zrozumiałe, jestem ciekaw co by było ''gdyby''...

No nie wiem Belegorze czy taką lepszą, wątek miłosny był do dupy, ale reszta taka zła nie była. Przyznam że przeszedłem IV tylko na kodach, ale uważam, że mimo iż zapoznałem się z fabułą, wolę jednak V.

Podstawka była taka sobie, te z Hexisem było IMO beznadziejne, ostatnia jedynie mogła być, przyznam szczerze że kampania piratki była ok...

/"5. Należy pamiętać o tym, że w dyskusji atakujemy poglądy, a nie ich autora! Staraj się zachować granicę pomiędzy krytyką a obrażaniem. Obrażanie użytkowników jest zabronione."

+20%. Luk


>...<


« Ostatnia zmiana: 09 Września 2010, 23:17:14 wysłane przez Bandaro » IP: Zapisane
tominator

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #206 : 09 Września 2010, 18:14:59 »
Belegor, jakbym nie grał to by się nie wypowiadał.
Bandro, mam się bać admina bo lubi H4? Widzę też, że obrażanie innych sprawia Ci przyjemność. Też mógł Ci pojechać, ale nie zniżę się do takiego poziomu. To nie jest temat na pyskówkę.

Ja nadal będę się upierał, że H4 nie był godnym następcą H3. H5 nie zawiodło mnie w żadnym stopniu. Mam nadzieję, że H6 też nie sprawi mi zawodu.


« Ostatnia zmiana: 09 Września 2010, 18:19:46 wysłane przez tominator » IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #207 : 09 Września 2010, 18:23:48 »
Cóż ogólnie to H4 był dziełem które miało jeden zasadniczy problem:
-Przewyższyć legendę jaką stało H3 które gracze pokochali i którzy oczekiwali na nowa część.
3DO więc miał utrudnione zadanie a dodatkowo finanse były już nikłe więc postanowili spróbować i wyszła im taka gra na jaką im wystarczyło, i dlatego właśnie gracze podzielili się na bojkotujących H4 oraz tych którzy je polubili.


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #208 : 09 Września 2010, 18:39:05 »
Tiaaa, obrażanie autorów postów typu że ''5 jest lepsza od 4 pod każdym względem, nawet pod względem oryginalności'', sprawia mi przyjemność, zanim napisze się posty trzeba troszeczkę pomyśleć, a ja zanim kogoś obrażę to robię, ty zanim coś napiszesz - nie.

A więc tak. Ponieważ myślę zanim coś napiszę, moje posty ukrywają pułapki.

Cytuj
Bandro, mam się bać admina bo lubi H4?
A tu:
Cytuj
Jeśli się nie przestraszyłeś to może jeszcze coś z ciebie będzie...

Cytuj
A mówienie, że 4 jest lepsza od 5 zahacza o śmieszność.

Mój ulubiony cytat:

Cytuj
O gustach się nie dyskutuje.

Dodam że także nie lubię 4, najbardziej lubię 5, mam nadzieję do 6, czyli pogląd podobny, ale z szacunkiem do fanów 4.

H4 wg. mnie:

1. W IV wprowadzili innowacje która pogorszyła grę. Bohater walczy, który dowódca naraża swoje życie w walce? Chyba tylko Barbarzyńca, lub ktoś ze średniowiecza, ale już śmierć i wskrzeszenie to naprawdę przesada.

2. Wybór jednostek - To mnie śmieszy. Jeśli chcę mieć jednostki latające muszę zrezygnować z kawalerii? Jeśli chcę mieć rzetelną piechotę muszę rezygnować z machin oblężniczych? Nie chodzi o balans w grze ale w ogóle o sens.

3. Brak indywidualnych zdolności bohaterów. Mimo iż w III nie były  mocną stroną, jednak były, a w 4 wszyscy są identyczni, no bez przesady, balans może być ale nie taki!

4. Niektóre jednostki. Np. Elfy Postawa strzelecka, jak się kiedyś przyjrzałem to pękłem ze śmiechu. Elfy niby tacy dobrzy łucznicy a tu wyglądają jakby nigdy łuku w rękach nie mieli, komedia po prostu.

5. Rezygnacja z ulepszeń. Mimo że VI będzie je miała, aż strach pomyśleć czy nie będzie podobnie bez altów, ale miejmy nadzieję że nie. Przez to wojska wyglądają niezbyt realistycznie, w końcu były oddziały gorsze, gorzej wyposażone i lepsze. Te elfy mogliby ulepszyć, w końcu są w zwykłym ubranku z lasu. Regularne oddziały, duma elfiej armii, powinna jakoś wyglądać i się prezentować, choćby w zbroi skórzanej.


« Ostatnia zmiana: 09 Września 2010, 18:41:15 wysłane przez Bandaro » IP: Zapisane
Demorator

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #209 : 10 Września 2010, 10:22:40 »
Heroes IV jest oryginalne i chwała za to, że tak różna od III (lubię obie części). To, że nie przypadła do gustu niektórym graczom nie oznacza wcale, że jest do bani, durna itd..
Uważam, że gdyby była tylko rozwinęciem III takrze byłaby nie doceniona. Wystarczy podać przykład niektórych opinii o M&M8 w stosunku do 7.   


IP: Zapisane
Lord Demonów jako przyszły Władca?
Strony: 1 ... 11 12 13 [14] 15 16 17 18    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry