Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy podoba ci się Heroes IV?
Tak! - 133 (60.7%)
Nie! - 65 (29.7%)
Nie mam zdania. - 21 (9.6%)
Głosów w sumie: 219

Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 18    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Czy podoba ci się Heroes IV? (Czytany 83253 razy)
patusieq__

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 13


" ...jaką przejde droge, na taką zasłuże... "

Zobacz profil
« Odpowiedz #60 : 25 Kwietnia 2008, 22:11:38 »
Hm.. no powiem tak.. ostatnio sobie pogrywałam w IV :P bo nie miałam co robić.. ale szybko jakoś mi się znudziło xD ogółem to nienajgorsza gierka.. fakt, że pare jeszcze rzeczy by się do niej przydało.. :)


IP: Zapisane
Tylko Ty Skarbie! Kocham Cię Pawełku <3


"...nie zatrzymasz mnie - choćbyś nawet tego chciał
nie powstrzymasz mnie - ile by ten konflikt trwał
nie zastraszy mnie nawet ostrzegawczy strzał
rozpędza mnie życie, napędza mój własny plan..."
placjusz czarodziej

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil
« Odpowiedz #61 : 27 Kwietnia 2008, 11:18:15 »
Heroes 4 hmmm.... Można na nim było spędzić pare godzin ale po jakimś czasie (5godz) nudził. Nie to co piątka przy której zmarnowałem sporą część mojego życia


IP: Zapisane
Penelopa132

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 68


√ιק

Zobacz profil
« Odpowiedz #62 : 22 Czerwca 2008, 17:34:26 »
Heh wiadomo,że Heroes V jest o niebo lepsza od Heroes IV bo wadomo,że IV jest do chrzanu... :niepewny: Chociaż w IV dobre jest to,że dane postacie i stwory mogą wychodzić z miast bez jakichkolwiek problemów...


IP: Zapisane


"Bawisz się słowami. Upajasz się nimi. Słowami chcesz zastąpić normalne, ludzkie uczucia, których w tobie nie ma."
— Andrzej Sapkowski (ur. 1948)
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #63 : 22 Czerwca 2008, 17:36:04 »
dno totalne :P żenada. nie lubię H4. ale szanuję zdanie tych co myślą inaczej...


IP: Zapisane
kac95

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 28


ten kto cierpliwy ten mądry

Zobacz profil
« Odpowiedz #64 : 22 Czerwca 2008, 18:45:18 »
H4 to dno,żenada itp. ale gdyby w H5 dali te ruchome potwory to byłoby super mimo tego szacuneczek dla tych co lubię H4


IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #65 : 22 Czerwca 2008, 20:46:46 »
Heroes nie Heroes, w IV grało mi się równie fajnie co w inne części. Edytor map był kozacki, wprowadzenie zmian w wysokości terenu bardzo przypadło mi do gustu. :)


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #66 : 22 Czerwca 2008, 21:16:47 »
Heh wiadomo,że Heroes V jest o niebo lepsza od Heroes IV bo wadomo,że IV jest do chrzanu... :niepewny: Chociaż w IV dobre jest to,że dane postacie i stwory mogą wychodzić z miast bez jakichkolwiek problemów...
dno totalne :P żenada. nie lubię H4. ale szanuję zdanie tych co myślą inaczej...
H4 to dno,żenada itp. ale gdyby w H5 dali te ruchome potwory to byłoby super mimo tego szacuneczek dla tych co lubię H4
Argumentacja poproszę.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #67 : 22 Czerwca 2008, 21:57:21 »
Argumentacja poproszę.
A proszę  ;):
1) Złe wyważenie ras.
2) Zupełne odejście od wzorca jakim jest H3 (powiem że dzięki HoMM3 seria wspięła się na wyżyny i okryła sławą więc nie mów że żaden heros nie powinien się wzorować na H3 i nie powinien zachować jego zalet dzięki którym jest tak wyjątkowy i grywalny)
3) Większość nowych rozwiązań (alternatywne jednostki, połączenie ras, udział w bitwie bohaterów, przerobienie oblężeń czy ruchome jednostki) jest spieprzonych i bardziej psują (czy niepotrzebnie komplikują) rozgrywkę. Nie wyobrażam sobie gry grywalnej i prostej w której są takie niepotrzebne komplikacje zajmujące graczowi cenny czas gdy np. jest to gra przez neta. W herosach zawsze powinien być heros i tylko heros (nietykalny w czasie bitwy rzecz jasna).
4) Słaba kampania (nie będę podawał argumentów bo raz już to chyba wałkowaliśmy).
5) Grafika nie wyszła dobrze, już wolałem tą z H3.
Podsumowując ważne rzeczy są na siłę uproszczone a błahe na siłę bardziej skomplikowane.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #68 : 22 Czerwca 2008, 22:24:14 »
1) Tu muszę się zgodzić, ale to raczej wina 3DO niż NWC, bo poganiało tak, że nie dało się przeprowadzić nawet do końca beta testów.
2) Przecież nie można robić ciągle tej samej gry z nową grafiką...
3) Tu już zależy od podejścia. Mi się akurat podoba walka bohatera i możliwość posiadania kilku w armii, nawet bez jednostek. Oblężenia rzeczywiście do kitu, zaś wybór jednostek daje przynajmniej do myślenie i utrudnia trochę grę, choć lepiej jest to zrobione w TotE.
4) OK, nie wałkuję.
5) Smoki czy feniks wyglądający jak płonący kurczak to rzeczywiście głupia rzecz, ale reszta grafik jest ok.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #69 : 23 Czerwca 2008, 07:43:10 »
No tylko nie mówcie, że Wampir, Szkielet czy taki Anioł nie wyglądają kozacko? Co prawda były wpadki (Giermek O-o), ale ogólnie nie jest najgorzej.
Cytuj
Większość nowych rozwiązań (alternatywne jednostki, połączenie ras, udział w bitwie bohaterów, przerobienie oblężeń czy ruchome jednostki) jest spieprzonych i bardziej psują (czy niepotrzebnie komplikują) rozgrywkę. Nie wyobrażam sobie gry grywalnej i prostej w której są takie niepotrzebne komplikacje zajmujące graczowi cenny czas gdy np. jest to gra przez neta. W herosach zawsze powinien być heros i tylko heros (nietykalny w czasie bitwy rzecz jasna).
Te argumenty są beznadziejne. ; / 3DO zrobili trzy części - każda właściwie bardzo do siebie zbliżona. Chcieli wprowadzić trochę świeżości w serię. Czy to źle? Ani trochę. Zapewne pół świata narzekałoby na nowego HoMM III w nowszej oprawce. Poza tym system rozwoju bohatera był bardzo przemyślany i na większych mapkach z wymasterowanym herosem można było atakować zamki w pojedynkę (moje ulubione kombo - Magia Natury + Demonologia). ; )
Cytuj
Oblężenia rzeczywiście do kitu, zaś wybór jednostek daje przynajmniej do myślenie i utrudnia trochę grę, choć lepiej jest to zrobione w TotE.
Czym to jest spowodowane? Z jednego zamku można mieć w sumie naraz 5 jednostek. Bohater zajmuje jeden slot. Twórcy zwyczajnie przewidzieli, że gracz będzie miał dwóch bohaterów, więc dodali alternatywy. Całkiem ciekawe posunięcie. ; ] Jak to już Ptakuba powiedział - "daje do myślenia".

PS. Powiedzieć wam coś w tajemnicy? ;) Zanim miałem Dzikie Hordy, częściej wracałem do HIV niż HIII. ; ]


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #70 : 23 Czerwca 2008, 09:30:59 »
Buahahahahaha Melman najmądrzejszy i zacytował  ;> odszczekam mu więc ^_^

No tylko nie mówcie, że Wampir, Szkielet czy taki Anioł nie wyglądają kozacko? Co prawda były wpadki (Giermek O-o), ale ogólnie nie jest najgorzej.
Tia, wampir który przemienia się w wróbla, bądź gołębia albo jakiegoś innego ptaka ;> Jest jeszcze parę takich niedorobów + (najważniejsze) niechlujne i drewniane animacje.

Te argumenty są beznadziejne. ; / 3DO zrobili trzy części - każda właściwie bardzo do siebie zbliżona. Chcieli wprowadzić trochę świeżości w serię. Czy to źle? Ani trochę.
Moje argumenty nie są beznadziejne, tylko Twoje przeciw moim są żałosne. Świeżość to nie robienie z serii z długimi korzeniami i prestiżem gry na którą pewnie miało się złapać głównie stado frajerów nie grających nigdy w Hirołsy.

Zapewne pół świata narzekałoby na nowego HoMM III w nowszej oprawce.

Jakoś nie widzę aby pół świata narzekało na H5. Bo to H3 w nowej oprawie z paroma nowymi rozwiązaniami. Zerwali z tym dziwolągiem i Ubi ma na cukierki  ;D

Poza tym system rozwoju bohatera był bardzo przemyślany i na większych mapkach z wymasterowanym herosem można było atakować zamki w pojedynkę (moje ulubione kombo - Magia Natury + Demonologia). ; )
Przemyślany jest, nie mówiłem że nie tylko po cholerę mieć tak napakowanych bohaterów, skoro oni powinni biernie uczestniczyć w bitwie jak w pierwowzorze?

Czym to jest spowodowane? Z jednego zamku można mieć w sumie naraz 5 jednostek. Bohater zajmuje jeden slot. Twórcy zwyczajnie przewidzieli, że gracz będzie miał dwóch bohaterów, więc dodali alternatywy. Całkiem ciekawe posunięcie. ; ] Jak to już Ptakuba powiedział - "daje do myślenia".
Mi to dało do myślenia ile przy takich zmianach będzie poziomów w H5: 3 a może 2?
To nie jest poligon doświadczalny żeby sobie jaja robić z prawdziwych fanów Herosa bo widać że w H4 grają głównie ci którzy nie styknęli się z poprzednimi częściami.

PS. Powiedzieć wam coś w tajemnicy? ;) Zanim miałem Dzikie Hordy, częściej wracałem do HIV niż HIII. ; ]
A mnie to ------ obchodzi. Mogłeś nawet częściej grać w Barbie: Królestwo Różowych Słoni.




IP: Zapisane
Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #71 : 23 Czerwca 2008, 11:05:59 »
Zacznijmy od tego: podchodzisz do całej sprawy zbyt emocjonalnie. Wiem, że nie każdemu zmiany musiały przypaść do gustu, ale nie musisz się tak pluć. -,-'
Cytuj
Przemyślany jest, nie mówiłem że nie tylko po cholerę mieć tak napakowanych bohaterów, skoro oni powinni biernie uczestniczyć w bitwie jak w pierwowzorze?
To zależy od wielkości mapy, normalnie tak nie jest.
Cytuj
To nie jest poligon doświadczalny żeby sobie jaja robić z prawdziwych fanów Herosa bo widać że w H4 grają głównie ci którzy nie styknęli się z poprzednimi częściami.
Dowody, czy tylko przypuszczenia?
Cytuj
Jakoś nie widzę aby pół świata narzekało na H5. Bo to H3 w nowej oprawie z paroma nowymi rozwiązaniami.
Nie wiesz o czym mówisz. Między HIII a HV jest diametralna różnica w mechanice.




IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #72 : 23 Czerwca 2008, 11:15:10 »
Zacznijmy od tego: podchodzisz do całej sprawy zbyt emocjonalnie. Wiem, że nie każdemu zmiany musiały przypaść do gustu, ale nie musisz się tak pluć. -,-'
Nie pluję się, tylko bronię mojego zdania.
Dowody, czy tylko przypuszczenia?
Fakt

Nie wiesz o czym mówisz. Między HIII a HV jest diametralna różnica w mechanice.
Podaj chociaż 4 diametralne zmiany w mechanice. Ja nic poza dorobieniem paska inicjatywy i przerobieniem skillów nic większego zauważyłem.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #73 : 23 Czerwca 2008, 11:24:12 »
Zacznijmy od tego: podchodzisz do całej sprawy zbyt emocjonalnie. Wiem, że nie każdemu zmiany musiały przypaść do gustu, ale nie musisz się tak pluć. -,-'
Nie pluję się, tylko bronię mojego zdania.
Dowody, czy tylko przypuszczenia?
Fakt

Nie wiesz o czym mówisz. Między HIII a HV jest diametralna różnica w mechanice.
Podaj chociaż 4 diametralne zmiany w mechanice. Ja nic poza dorobieniem paska inicjatywy i przerobieniem skillów nic większego zauważyłem.
1. Zdania, które oparte jest praktycznie tylko na sentymencie do HIII, nie pozwalającym widzieć nic dobrego w niczym poza kopiami z lepszą grafiką...
2. Więc podaj dowody...
3. Jest parę zmian, ale nie tak znaczących jak mówi Dabu. Tak naprawdę to tylko kopia HIII dostosowana do bezmózgiej masy, tak żeby zdobyć więcej forsy.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #74 : 23 Czerwca 2008, 11:41:58 »
1. Zdania, które oparte jest praktycznie tylko na sentymencie do HIII, nie pozwalającym widzieć nic dobrego w niczym poza kopiami z lepszą grafiką...
2. Więc podaj dowody...
3. Jest parę zmian, ale nie tak znaczących jak mówi Dabu. Tak naprawdę to tylko kopia HIII dostosowana do bezmózgiej masy, tak żeby zdobyć więcej forsy.
1. Tyle razy mówiłem że w H3 jest zawarty fenomen HoMM a jednocześnie wzór (poprawnie użyty to przepis na sukces). Chodzi mi o rdzeń, na którym trzeba to opierać, zaś zmiany nie powinny być tak gwałtowne. Przykład H5- nie przesolili i mają dobrą grę, herosowatą grę.
2. Mam 3 przykłady z własnej rodziny: 2 kuzynów i brat. Rzecz jasna nie wiedza co to H3 ;D To daje 75% moich wiekopodobnych z mojej rodziny, a reszty świata nie chce mi się liczyć.
3. Patrz ptk. 1


IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 ... 18    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry