Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 26 27 28 [29] 30 31    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rozwiązania sprzętowe - czy gra pójdzie mi na moim sprzęcie (Czytany 141976 razy)
Sareb

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #420 : 22 Maja 2010, 14:39:41 »
Witam :) !

Dziś zadowolony jestem bo udało mi się mam obraz w grze!
Na sam początek ściągnąłem z linku sky directx9 i zainstalowałem go jednak nie pomogło.Następnym krokiem było ściągnięcie wszystkich patchy do mojej wersji kolekcjonerskiej. Zajęło mi to chwile czasu ponieważ razem ważyło to 360 mb. Więc gdy zainstalowałem wszystkie patche włączyłem gre i reklamy - film początkowy , menu wszystko się pojawiło . Gra działa na full detalach bez przycinania ;)

Dziękuje za pomoc


IP: Zapisane
maciekplp

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #421 : 24 Czerwca 2010, 15:57:01 »
Jaki sprzęt jest potrzebny do gry w HoMM 5 na najwyższych ustawieniach, tak żeby gra działała płynnie? :niepewny:  Ile może taki sprzęt kosztować?


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #422 : 25 Czerwca 2010, 00:48:11 »
Sprzęt taki jaki jest podany w wymaganiach gry i tak jest to trochę przesadzone , Heroes 5 nie ma wielkich wymagań jak na rok 2010.


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #423 : 25 Czerwca 2010, 10:11:43 »
2 GB ram, procek 2,6 karta 128 MB


Mam dwa kompy i w jednym jest 1 GB ram, tnie się na najwyższych, ale jak masz 2 GB na luzie na najwyższych ci pójdzie;)

Kosztów nie znam, na 2010 to standard;)


IP: Zapisane
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #424 : 25 Czerwca 2010, 13:42:43 »
Na moim starym kompie chodziło na Max bez zamulania na :
-Raedon X1700FSC (256mb) - ok. 100-200zł
-Procesor Intel Core 6630 (1,8GHz x2)  - ok. 100zł
-1GB Ram -ok. 50zł

Razem taki komputer masz za ok. 250-350zł ale nie polecam takiej konfiguracji bo już nowszych gier na maxa nie odpalisz (ale na niskich albo średnich gry u mnie śmigały :D )


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
maciekplp

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #425 : 27 Czerwca 2010, 12:48:34 »
Serdeczne dzięki. Będę miał się czym kierować przy kupnie :)


IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #426 : 02 Lipca 2010, 15:16:18 »
Teraz sam się zapytam, ale chodzi o Assassins Creed 2. Jaki sprzęt trzeba mieć i ile to może kosztować żeby AC2 poszedł na średnich ustawieniach? Czy zmieści się to w budżecie 1000 zł? Jeśli nie to ile może kosztować sprzęt potrzebny na wymagania minimalne:

Core 2 Duo 2.6 GHz
1.5 GB RAM
karta grafiki GeForce 8800 lub lepsza
8 GB HDD
Windows XP/Vista/7


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #427 : 03 Lipca 2010, 12:39:52 »
Witam. Zakładam ten temat ponieważ, potrzebuję pomocy "tych co się znają". Otóż chciałbym znaleźć jakiś tani i wydajny komputer. Jego cena nie powinna przekraczać 700zł, a chciałbym móc na nim odpalić i móc pograć w miarę komfortowo (choćby w rozdzielczości 800:600 i na średnich-niskich detalach) w takie gry jak wiedźmin, fallout 3, spellforce 2, fable, może fifa 10...
Nie chodzi o tytuły z najwyższej półki, w której światełka i super grafika to 70% gry...

Aha. Rozważałem np. takie komputery:
http://www.allegro.pl/item1110721820_zestaw_intel_x2_e3300_5ghz_dual_core_1gb_ddr3_g41.html

Tylko to co mnie martwi to:
Cytuj
Karta graficzna -- Zintegrowana  IntelŸ Graphics Media Accelerator 4500, Pixel Shader 3.0, DirectX 10.0 Maksymalna wielkość pamięci współdzielonej 1784MB 

Na ile taka karta zintegrowana jest w stanie unieść gry, bo z doświadczenia wiem, że spisują się one dużo gorzej niżeli ich stacjonarne odpowiedniki...  :niepewny:

Z góry dziękuje za pomoc i jeżeli łaska to proszę o zamieszczanie jakichś linków do konfiguracji, którą się proponuje  ;)
EDIT: Podawana konfiguracja może być używana (apropo serwisu Allegro, gdyby ktoś również tam szukał).


« Ostatnia zmiana: 03 Lipca 2010, 12:46:29 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #428 : 03 Lipca 2010, 17:16:14 »
Ta karta jest full wypas, spokojnie da radę, podobnie jak ten cały zestaw. Tylko radziłbym dokupić jeszcze dwie kostki RAMu po 512 MB.


IP: Zapisane
sky

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #429 : 03 Lipca 2010, 20:53:06 »
Nie wiem jak spisuję sie ta karta w zwykłym pececie, ale karta intel GMA 950 (to dużo słabszy model) używana w laptopach (zintegrowana) powodowała błędy w wyświetlaniu kolorów w grze heroes V, np kolor wody w morzu był brązowawy (mimo najnowszych patchów i sterowników) i z tego co pamiętam to był problem z wyświetlaniem intra zamku (natura i jeszcze paru, forteca była wyświetlana ok). Sama wydajność jak na miarę tej karty była znośna. W Herosach IV wszystko działało ok, kolory itp. Osobiście wybrałbym coś z inna kartą, jakiś GForce albo Radeon.


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #430 : 03 Lipca 2010, 20:54:26 »
To co mówisz to prawda, ale to się dzieje tylko w przypadku laptopów.


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #431 : 03 Lipca 2010, 21:14:07 »
Sky... :niepewny: co ty pierniczysz... zainstalowałem wszystkie patche, ściągnąłem wszystkie sterowniki, a moja woda WCIĄŻ JEST BRĄZOWA!... :-\ myślałem że to normalne, że u każdego widać brązowe dno, a potem poszedłem do kolegi...pomyślałem, że on ma cuś nie tak... :-\

-ale jakoś nie wszczynałeś alarmu na tawernie kiedy ekran Sylvanu zamienił ci się w wielką czarną plamę... - _-
Dobra sumienie, policzymy się w domu... :/

Kurczę, nie wiedziałem że przy kupnie laptopa 2 lata temu wyjdzie taka lipa z kartą... :-\


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
sky

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #432 : 04 Lipca 2010, 14:55:10 »
Tak to wygląda, Herosi dodatek Dzikie Hordy, mapa miasto cudów, sam początek rozgrywki;
1. Karta zintegrowana w laptopie intel GMA450,

Kolor wody na minimapie jest ok, na mapie przygody jak widać,
2. Karta Geforce 9600M też w laptopie, 


Uploaded with ImageShack.us

Jak ktoś gra w herosów na karcie intel x4500hd to niech zrobi zrzut z gry, wydaje mi się że ten nowszy intel nie powinnien mieć takich problemów - obsługuje directx10 i pixel shader 4.0
Wracając do głównego tematu to poszukaj zestawu z inna kartą, może być z obsługą directx9, często tak bywa że markowa karta z obsługująca dx9 lepiej śmiga niż zintegrowana z dx10


IP: Zapisane
Pablossd

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 460


Podpis zgodny z podpisem...

Zobacz profil
« Odpowiedz #433 : 04 Lipca 2010, 19:25:47 »
Hmm... nic już nie rozumiem - w podstawce wodę mam przeźroczystą z brązowym dnem, a w dzikich hordach normalną jak na drugim screenie... :niepewny: No nic, w podstawkę i tak już nie gram, a w dzikich hordach mam moda na kampanie i scenariusze... :)


IP: Zapisane
Pomyśl, co może być lepszego od udawania zadziwiającej istoty, której w realnym świecie jest się przeciwieństwem?... Prawdopodobnie robienie to ku uciesze innych ludzi, którzy podświadomie i tak uznają cię za idiotę... :>
groldominika

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #434 : 23 Lipca 2010, 13:05:37 »
Mam takie pytanie, jestem bardo skłonna zakupić grę jednak nie wiem czy warto pod mój sprzęt. Dokładnie posiadam laptopa C2D 2,1 GHz, 3GB RAM oraz grafikę GeForce 8600GS 512MB pamięci własnej. Czy gra pójdzie dość ładnie?


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 28 [29] 30 31    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry