Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 19 20 21 [22] 23 24    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Graficzna twórczość Cahan (Czytany 85173 razy)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #315 : 27 Sierpnia 2016, 01:14:03 »
Błąd - pterozaury nie miały skrzydeł nietoperzowatych. Nietoperz ma zupełnie inny szkielet skrzydła. Nietoperz rozpina błonę na przedłużonych kościach palców, a pterozaur nie.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #316 : 27 Sierpnia 2016, 16:37:37 »
Zadziwiające, że nigdy nie przyszło ci do głowy, żeby w rysowaniu wykorzystać chociaż minimum całej tej wiedzy biologicznej, którą tak lubisz się popisywać.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


Zobacz profil
« Odpowiedz #317 : 27 Sierpnia 2016, 21:15:56 »
Błona może być rozpięta na 1,2,3,4 lub 5 palcach. Zapewne im więcej palców tym skrzydła mocniejsze. To już są szczegóły. Bardzo ciekawe. Jednak jest to błona. Pióra to całkiem inna zasada. Gdy się rysuje warto studiować. Oczywiście w plastyce mamy skrzydła przyklejone do szyi, pleców czy w ogóle do niczego. Minimum logiki jednak być powinno.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #318 : 28 Sierpnia 2016, 00:35:41 »
Ptaq mój mistrzu XDDD Sylu nie kasuj, plz.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #319 : 28 Sierpnia 2016, 02:26:45 »
Zadziwiające, że nigdy nie przyszło ci do głowy, żeby w rysowaniu wykorzystać chociaż minimum całej tej wiedzy biologicznej, którą tak lubisz się popisywać.

No spoko, ale rysuję własnym stylem cosie z kreskówki, w której anatomia nie trzyma się kupy.

Tak wygląda szkielet skrzydła pegaza (nie ma sensu, nie?):
http://vignette1.wikia.nocookie.net/mlp/images/8/89/Doc_still_looking_at_X-ray_S2E16.png/revision/latest?cb=20160527153101

A to Flutterbat i jej skrzydełka. Sposób w jaki są skonstruowane również nie ma logiki i sensu:
http://vignette2.wikia.nocookie.net/mlpfanart/images/4/4c/Flutterbat_by_aquaticneon-d6zs8lf.png/revision/latest?cb=20140301175221

Zwróć też uwagi na nogi pucyków, które z dziwnego powodu są kłodowate (i mają magiczną zdolność kurczenia się i wydłużania) oraz na ich oczy, które nie zmieściłyby się w głowie tej wielkości.

Nie twierdzę, że to co nabazgroliłam jest idealne - dałam zbyt krępy kształt, trochę przez brak zaznaczenia fałdów błony w fazie składania.

A co do skrzydeł zwierzaczków:
1. Nietoperek:
https://www.conatex.pl/media/shop_files/0a/img_1133012_1--www_1000.jpg

2. Gad latający:
http://dinoanimals.pl/wp-content/uploads/2013/02/Kecalkoatl-Quetzalcoatlus-4.jpg

3. Ptak:
http://static8.depositphotos.com/1548395/1069/i/950/depositphotos_10696645-3d-render-of-bird-skeleton.jpg

Wszystkie inne skrzydła na dA (poza owadzimi) to fikcja i wymysł autora. I niespodzianka: większość nie ma szansy działać.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #320 : 28 Sierpnia 2016, 20:52:54 »
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/WillingSuspensionOfDisbelief

Tu nie chodzi o to, żeby nie robić żadnych "błędów", odchyleń od realizmu. One mają nie rzucać się w oczy jako błędy. Zdjęcie rentgenowskie potraktowałbym raczej w kategoriach ukrytego żartu. Ja tu nawet nie mówię, żeby te skrzydła miały wielki sens od strony anatomii - po prostu zawieszenie ich w poprzek tułowia rzuca się w oczy jako coś, co gdybyśmy założyli że działa, to działałoby bardzo dziwnie, zmuszając istotkę do fruwania cały czas głową w dół.

To zabrzmi niezbyt ciepło, ale po prostu brakuje ci zdolności i artystycznego obycia, które razem sprawiłyby, że wyłamania z realizmu uchodziłyby płazem.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #321 : 06 Listopada 2016, 08:11:01 »
I komisze...










« Ostatnia zmiana: 06 Listopada 2016, 08:13:57 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


Zobacz profil
« Odpowiedz #322 : 07 Listopada 2016, 22:22:03 »
Każdy w innym stylu. Bardzo dobrze.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #323 : 08 Listopada 2016, 17:47:33 »
I: Fajna głowa i ogon, niezła kusza.
II: Grzywa i ogon fajne, łeb udany. Magiczna energia wygląda jak ozdoba świąteczna. Czyżbyś nie mogła się pogodzić z wizją przemienionych podmieńców proponowaną przez autorów? Mi się bardzo podobała.
III: Tylko łeb fajny, choć trochę wygląda jak ośli w porównaniu do kuców. "Nasada" skrzydła słabiutka.
IV: Bardzo fajny praktycznie w całości, choć "tors" trochę zbyt płaski, róg też mógłby być krąglejszy.

U wszystkich bardzo słabo wyglądają nogi. Kompletnie mi się nie podobają, wszędzie są płaskie, bezkształtne.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


Zobacz profil
« Odpowiedz #324 : 08 Listopada 2016, 20:26:57 »
Te nogi chyba takie maja byc. To uproszczone modele cos jak filmy rysunkowe. Oczywiscie konie maja zgrubienia w łokciach i przed kopytami.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #325 : 08 Listopada 2016, 21:33:15 »
Ptaku, jak napisałam w poście z obrazkami są to komisze, czyli ktoś mi zapłacił za to co mam rysować. Kształt nóg też jest częścią mojej oferty, do wyboru jest również styl koński, który ostatnio robię rzadko, bo ten no... Mało kto zamawia, a dawno nie robiłam czegoś czysto pod siebie.
Styl nóg pseudoserialowych i tak starałam się ewoluować, podobnie jak kucykowe łby (lecz tu mam różne modele, zakładające różnice rasowe, osobnicze i dymorfizm płciowy). W efekcie poza komiksami wyszło mi coś takiego i chyba jest to w końcu ten cel, który zamierzałam uzyskać w obrębie tego stylu.

A przemienione podmieńce to rak, który wypala mi oczy. Jednak obrazek przedstawia OCkę zamawiającego, która jest podmieńcem, żyjącym jako klacz kuca ziemskiego. Z magii jestem średnio zadowolona, przyznaję. Była to też moja pierwsza próba zrobienia czegoś takiego i jak na pierwszy raz to chyba nawet tragedii nie ma.

Nasada skrzydeł japońskiego kucyka (bo tym jest ten ogier pegaza) jest schrzaniona, fakt. Wiem o tym od dawna, jest przede wszystkim za blisko łopatki i ustawiona jest pionowo. Jest to błąd, przyznaję. Odnośnie pyska - w dużej mierze jest to kwestia wytycznych jakie otrzymałam - kuc miał wyglądać inaczej, przez różnice rasowe.


Btw. Baronus, tak odnośnie anatomii poników:


U konia zgrubienia na przodach występują w stawach nadgarstkowym i pęcinowym.

I tak, jest to rodzaj stylu kreskówkowego. Jednego z paru jakimi się posługuję (tylko niekoniecznie wrzucam). Obecnie pracuję nad czymś jeszcze bardziej uproszczonym.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #326 : 08 Listopada 2016, 21:59:14 »
Dla mnie jest piękne.

Koń wyżej ma nakrapiane nóżki, prawda?


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #327 : 09 Listopada 2016, 11:41:58 »
Dla mnie jest piękne.

Koń wyżej ma nakrapiane nóżki, prawda?
Nope, to dziury w nogach.

tak jak tutaj: http://vignette2.wikia.nocookie.net/mlpfanart/images/a/a1/Changeling_Vector.png/revision/latest?cb=20120826020604


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #328 : 09 Listopada 2016, 22:52:11 »
Czy ja powiedziałem, że nogi nie podobają mi się, bo są nierealistyczne, czy dlatego, że są płaskie i bezkształtne? Są brzydkie, nie mają żadnej najmniejszej głębi. A usprawiedliwiania się "wada jest jaka jest bo za to mi płacą" to już nawet chyba nie skomentuję.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Baronus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


Zobacz profil
« Odpowiedz #329 : 10 Listopada 2016, 21:48:15 »
Pomyłka. Nie zgrubienie w łokciu tylko w nagarstku. Tu cała końska nogologia:
http://hdimagelib.com/horse+leg+drawing
TO WSZYSTKO NIE OBOWIĄZUJE W FANTASTYCE! Tu liczy się efekt.
Keśli to na sprzedaż to jednak klient decyduje. Nie można narzucać.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 21 [22] 23 24    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry