Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18 19    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misje (Czytany 107541 razy)
hathostet
Retired

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 376


..:: Elitarny redaktor ::..

Zobacz profil
« Odpowiedz #225 : 09 Czerwca 2008, 11:13:04 »
Powiem jedno, kiedy Izabela rozwija Gildię Magów w mieście, powinna nauczyć sie takiego czaru jakim jest "Natychmiastowa Podróż" - pochodzi z Magii Przygodnej, czyli tej księgi, którą używamy podczas marszu po mapie, a nie podczas walki.
Kiedy Izabela nauczy się tego zaklęcia, podchodzisz do urwiska, czyli krańca mostu i za pomocą czaru przenosisz się na drugą stronę mostu, tam kierujesz się prosto i uruchamia się animacja kończąca misję ;)
Tak przynajmniej ja przeszłam tę misję i nie musiałam używać żadnych butów lewitacji ;)


IP: Zapisane
hathostet
Retired

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 376


..:: Elitarny redaktor ::..

Zobacz profil
« Odpowiedz #226 : 09 Czerwca 2008, 11:18:59 »
Tak jak mówili inni, trzeba pokonać wrogie oddziały Inferno, następnie pokierować się na północny-zachód tam czeka patrol Diabłów,a następnie należy pokonać Armię Inferno :)


IP: Zapisane
hathostet
Retired

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 376


..:: Elitarny redaktor ::..

Zobacz profil
« Odpowiedz #227 : 09 Czerwca 2008, 11:31:23 »
Chodzi tutaj o piątą misję Kampanii Haeven.

Podpowiem jak najlepiejprzejść tę misję. Zatem, po pierwsze, Godrykiem należy udać się do Dunmoor i zająć miasto, jeszcze w pierwszym tygodniu, po drodze radziłabym wstąpić do Przystanku patrolu Haeven, aby wzmocnić armię. Gdy zdobędziesz zamek, idź odbij Izabelę z więżienia, które znajduje się obok miasta pod strażą Czartów. Kiedy uwolnisz Izabelę, oddaj jej całe wojsko i niech schroni się w murach. Należy najpierw wzmocnić miasto, czyli Cytadela, zamek itd. Najlepiej byłoby to zrobić przed przybyciem Agraela, wtedy będzie miał większe trudności do podbicia miasta. Gdy go pokonasz, zacznij eksploatację terenu, czyli zajmuj pobliskie kopalnie (nie oddalaj się zbytnio od zamku!), a kopalnię złota podbij wtedy, kiedy poczujesz się naprawdę pewny. Kiedy wzmocnisz armię przygotuj się na kolejny atak Demona, który powinien pojawić się po dwóch tygodniach od ataku Agraela. Kiedy go pokonasz, powninien pojawić się jeszcze jeden Demon, jak pokonasz go, to masz praktycznie wolną rękę by szukać Łzę Ashy ;)
A później to chyba wiadomo, sprowadzasz relikt do Dunmoor i kierujesz Godryka na południe gdzie ma się spotkać z Nikolajem. Pokonujesz garnizon (ale ten słabiej strzeżony, nie tamten. gdzie jest pełno wrogich jednostek) i przekraczasz go Godrykiem dochodząc do krańca mapy. Wtedy pojawia się Nikolaj, toczy bój z Agraelem i ją przegrywa. O dziwo, przegrana Nikolaja jest jedynym warunkiem na zwycięstwo w tej misji.
Powodzenia ;)


IP: Zapisane
hathostet
Retired

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 376


..:: Elitarny redaktor ::..

Zobacz profil
« Odpowiedz #228 : 09 Czerwca 2008, 12:31:43 »
Twórcy gry, zapewne przewidziali, że gracze będą chcieli obejść główne cele i bocznymi drogami dojść do zwycięstwa, czy tam za pomocą skrótów, jednak koniec zawsze jest ten sam, bo takie byłe pierwotne założenia twórców gry. Tak więc, nawet jeśli pokonacie Agraela, to on i tak będzie się pojawiał, dopóki nie pokona i nie zgładzi Nikolaja ;)


« Ostatnia zmiana: 04 Lipca 2008, 17:46:55 wysłane przez hathostet » IP: Zapisane
Timothy

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 217


"...wszystko przemija..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : 09 Czerwca 2008, 15:37:39 »
Cytuj
To dość osobliwy przypadek, w końcu, czy twórcy kampanii przygotowali to umyślnie, czy to tylko wypadek losowy z tym tajemniczym Nekromantą?

Myślę, że to taki wypadek losowy, choć też możliwe, że twórcy postanowili zrobić psikusa. W Ashan dzieją się dziwne rzeczy: samoloty, czołgi, ufo, komandosi (jeden w misji 2 Zehira), więc nie dziwmy się pojawieniu nekromanty.
Swoją drogą chciałbym się na niego w tej misji natknąć, bo to jeszcze mi się nie przytrafiło.


IP: Zapisane
[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/6734/qqnv9.jpg[IMG]
Timothy

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 217


"...wszystko przemija..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #230 : 09 Czerwca 2008, 15:42:28 »
Cytuj
Widzisz, garnizon przed zamkiem jest nie do obalenia, nią nie należy się w ogóle zajmować, naprzeciwko niej jest drugi garnizon, z mniejszym oddziałem i tam trzeba pokierować Godryka.

Dla tych co mają problemy z przejściem przez właściwy garnizon - teren w miejscu właściwego garnizonu jest odkryty - nie można nie trafić.

Cytuj
W zasadzie kampania Heaven jest moim zdaniem dość nudna.

Muszę się zgodzić, ale w sumie to pierwsze misje i akcja się tam dopiero rozwija. Dalsze kampanie nabiorą tempa.


IP: Zapisane
[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/6734/qqnv9.jpg[IMG]
Timothy

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 217


"...wszystko przemija..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #231 : 09 Czerwca 2008, 15:46:57 »
Cytuj
Kiedy Izabela nauczy się tego zaklęcia, podchodzisz do urwiska, czyli krańca mostu i za pomocą czaru przenosisz się na drugą stronę mostu, tam kierujesz się prosto i uruchamia się animacja kończąca misję

Wow, nie wiedziałem, że tak można. Zawsze to jakaś aternatywa i zaoszczędzi zmartwień wszyskim co nie mogą (o dziwo) znaleźć butów lewitacji, bo takich nie brakuje.


IP: Zapisane
[IMG]http://img90.imageshack.us/img90/6734/qqnv9.jpg[IMG]
placjusz czarodziej

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 32


Zobacz profil
« Odpowiedz #232 : 09 Czerwca 2008, 19:16:54 »
to o dziwo ma pewną podstawę, po tych lochach ciężko się łazi.



IP: Zapisane
Iwo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 3

Zobacz profil
« Odpowiedz #233 : 03 Lipca 2008, 10:43:54 »
ja mam problem z zakończeniem kampani... jest animacja pojawia się okienko kończenia misji i..... nagle error h5_game.exe więc mam 2 pytania :                       
1. Czy może to być spowodowane starym savem (z v 1.0) na patch 1.6?
2. Można to jakoś naprawić (np. przejść misje od początku bez save'a) bez odinstalowywania gry?

jeżeli pojawiło się to pytanie to przepraszam ale nie czytalem forum proszę o natychmiastowa pomoc bo nie mogę nawet zacząć nowej misji (chociaż poprzednia zakończyłem )  :-\  :(


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #234 : 04 Lipca 2008, 08:07:24 »
JA ich nigdy nie pokonalem pamietam ze mialem
ok 170k kusznikow
150k krzyzowcow
70k gryfow
50k czempionow
80k inkwizytorow
i 10 k archaniolow

i tak przegralem on wtedy mial 500k sukkubow

I jeszcze jedno" Nie trzeba pokonywac garnizonu zeby dojsc do zamku inferno wystarczy jak bedziesz mial natychmiastowa podroz


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
andrej_snk

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : 13 Lipca 2008, 22:53:06 »
No dzieją sie dziwne rzeczy, ja sobie gram a tu czołg myślę o co chodzi !!! 


IP: Zapisane
Sylana

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


Liczy się tylko tu i teraz.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #236 : 17 Lipca 2008, 08:48:50 »
O matko, nawet nie wiedziałam, że może się wydarzyć coś takiego. To dość osobliwy przypadek, w końcu, czy twórcy kampanii przygotowali to umyślnie, czy to tylko wypadek losowy z tym tajemniczym Nekromantą?


To jest (chyba) tzw. Easter Egg, czyli Żart twórców. Na forum jest cały temat o tym.


IP: Zapisane
"... Gdy możesz zdobyć wszystko, czego pragniesz, wypowiadając kilka słów, cel nie ma znaczenia, liczy się tylko podróż."
                   Christopher Paolini
                               Najstarszy
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #237 : 04 Sierpnia 2008, 14:36:55 »
ja widziełem tylko czołg i ufo, ufo jaf przyzuwałem jednistki ze srebnych miast w dzikich chordach zehirem


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #238 : 22 Sierpnia 2008, 15:59:49 »
Ja tam nekromanty nie widziałem
ale znalazłem
czołg w drugiej misji kampanii przystani w H5
samolot w temptation w H5 KP
jakiś kosmicznych żołnierzy broniących różne istoty w podziemiach w przedostatniej misji Zehira w H5 DH



IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Kierstaad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #239 : 12 Września 2008, 14:23:12 »
Witam. Mam kłopoty z tą misją. Coś mi się wydaje, że wogóle powinnienem ją zacząć od nowa, zle może da się coś jeszcze zrobić. A więc zrobiłem wszystko - odbiłęm Isabel, zdobyłem łze Ashy itd. Z tym, że nie wiedziałem, gdzie jest ta łza Ashy i szukałem ją na tyle długo, ąe teraz w tym garnizonie przed zamkiem wroga jest m.in 1k arcydiabłów :D. Myślałem, ze trzeba ich jakoś pokonać, ale poprostu nie miałem szans. Przeczytałem cały temat i już wiem, że trzeba iść Godrykiem do tej bramy i wtedy pojawi się Nikolai. I tu jest właśnie problem. On się wogóle nie pojawia. Nie wiem czy to błąd gry czy może za długo już tą misje gram. Dodam tylko, że gram bez żadnych patchy. Licze bardzo na Waszą pomoc. Pozdrawiam

Czasami występuje ten błąd mimo, że przejdzie się przez właściwy garnizon Godrykiem. Może pomóc ponowne wczytanie gry albo... zaczęcie misji od nowa. Co do kolegów wyżej to nie jest wina gracza. A "pokwa" ma rację, że jak się za długo gra w misję to nie Godryk nie wyrusza po przejściu przez garnizon po Nikolaja. Trochę to dziwne, ale na razie na 1.6 się mi  to nie zdarzyło.


IP: Zapisane
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Strony: 1 ... 13 14 15 [16] 17 18 19    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry