Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Cztery zapytania - Edytor (Dzikie Hordy) (Czytany 2168 razy)
Toth_Lar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« : 05 Stycznia 2014, 01:22:42 »
Witam.

1.Szukałem i nie znalazłem jak w armii neutralnego moba wstawić więcej niż jeden typ jednostki. Chodzi mi o to, że na przykład jak na mapie widać Diabła to w jego armii znajduje się dany Diabeł i dla przykładu Rogaty Demon. Chciałbym spytać o to jak to uczynić.

2. Co do drugiego pytania to chciałbym spytać jak dodać wyskakującą wiadomość po dotarciu w dany region. Nie chodzi mi o scenkę tylko wiadomość do czytania.

3.Czy jest możliwość zablokowania wrogiego bohatera? Chodzi mi o to, że dany, wrogi bohater ma stać w miejscu przez kilka minut bądź całą grę. Jak jest taka możliwość to prosiłbym o wytłumaczenie, ewentualnie o linki.

4. Po zakończeniu pracy nad mapą sobie ją zapisuje. Niby problemu nie ma, ale problem nagle pojawia się jak wchodzę w folder "maps", który znajduję się w folderze z grą. Problem mianowicie polega na tym iż w folderze nie ma stworzonej mapy! Czego to wina?

Wszystkim skorym do pomocy, dziękuję.


//Pytanie nr. 4 - Rozwiązane.


« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2014, 03:24:39 wysłane przez Toth_Lar » IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 05 Stycznia 2014, 11:42:34 »
1. Właściwości obiektu (drzewko po lewej stronie)
2. 3. Skrypty (czyt. poradnik i "Funkcje Skryptów") :P


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Toth_Lar

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 05 Stycznia 2014, 12:16:54 »
Dzięki za odpowiedź. Co do 1 to który parametr tam odpowiada za ilość i rodzaj jednostki?

Wiadomość doklejona: 06 Styczeń 2014, 19:04:53
Co do skryptów to czy istnieje jakiś polski poradnik wraz ze spisem wszystkich funkcji? Bo tego co znalazłem na necie nie ogarniam bo jest po angielsku, a ten język jest mi zupełnie obcy. Jeżeli istnieje coś polskiego to poproszę o linki. Głównie chodzi mi o zablokowanie danego regionu na kilka dni/tygodni w grze dla wrogiego gracza oraz na to by wiadomość pojawiała się w danym regionie. Dziękuję za pomoc. Hayven - z tego co widziałem na jaskini behemota to coś tam się orientujesz ze skryptami, jest jakiś kontakt do Ciebie gdzie jesteś częściej niż na forum? Ogólnie jest ktoś kto byłby chętny do łopatologicznego tłumaczenia skryptów?

Wiadomość doklejona: 06 Styczeń 2014, 20:22:23
function Meeting6( heroname )
    if heroname == "Rolf" then
        Trigger( REGION_ENTER_WITHOUT_STOP_TRIGGER,"wiadomosc_1",nil );
        MessageBox( "/wiadomosci/czaskary/test.txt" );
    end;
end;
Trigger( REGION_ENTER_WITHOUT_STOP_TRIGGER, "wiadomosc_1", "Meeting6" );

czy coś tutaj jest źle? plik .pak dodany do folderu data.  A skrypt nie działa.


« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2014, 20:50:42 wysłane przez Toth_Lar » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry