Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 26 27 28 [29] 30 31 32 ... 109    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes VII - Aktualności - Dyskusja (Czytany 431365 razy)
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #420 : 14 Września 2014, 10:49:09 »
Ziutek, a rzuć okiem na komenty pod głosowaniem. Co drugie zdanie jest typu "OMG, JAK ONI ŚMIEJĄ PODDAWAĆ POD DYSKUSJĘ OBECNOŚĆ JEDNOROŻCÓW W SYLWANIE!?", "Dobrze prawisz ziom, bez rogatych sylvan to nie sylvan", "mówimy nie feniksom, my chceta jednorożcuff!!!111oneoneone."


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #421 : 14 Września 2014, 10:50:55 »
Sojlu - a dziwisz się? Jednorożec, trent i zielony smok to taka Trójca Święta Sylvanu.

No i co się dziwić, to były naprawdę dobre jednostki.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #422 : 14 Września 2014, 10:58:39 »
Zaraz raban będzie, bo smok według nowych wytycznych najprawdopodobniej będzie wyglądał jak Sylanna, czyli taki magmowy z H5, zastygnięty i porośnięty haszczami od kilku wieków... Meh, nigdy jakoś nie ubóstwiałem rogatych. A ylfy kojarzą mi się najlepiej z leśną partyzantką, zasadzki, szybkie wyczyszczenie wroga i takie tam. Może to przez skojarzenia z Wiewiórkami Sapkowskiego, no ale mimo wszystko taka wizja nie jest zła. Po drugie, jak by chciano defensywnej rasy, to powinni wybrać moich ulubieńców, czyli krasnale. Ciekawie by się komponowały z ich przeciwieństwem z H5 czyli Orkami (mocno defensywna-mocno ofensywna)


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #423 : 14 Września 2014, 11:02:26 »
Za bardzo polegacie na grafikach do Heroes VI ;).

Ja tam liczę na normalnego, latającego smoka.

Sojlu - tyle że elfy z Ashanu były rasą ofensywną. Miały strategię "unieruchomić i wybić". To nie Sapkowski. One bardzo różnią się od wizji Sapka.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #424 : 14 Września 2014, 11:03:50 »
Moim zdaniem Sylvan bez Jednorożców to tak jak Inferno bez Arcydiabłów ;P
No ale dało się bez nich zrobić grę? Dało :P (patrz MM:H VI)

I tak wszystko zależeć będzie od większości ;P Myślę, że warto postawić na zmiany i spróbować czegoś nowego ;) Jak ktoś chce grać utartymi schematami, to niech odpali starsze Herki :>

No ale tak jak już mówiłam... w demokracji 50+1 zawsze mają rację i jak wybiorą, tak będzie :P


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #425 : 14 Września 2014, 11:46:42 »
Cóż opcje są fajne i choć wybrałam juz to zawsze można zmienić przed końcem głosowania.

Zamiast mówić, która wersja mi się najbardziej podoba powiem, że najchętniej widziała bym, szmaragdowego wojownika, jelenia i którąś z kobitek. Reszta się powtarza bo była już wielokrotnie a część i tak ma zapewnione miejsce jak strzelec, druid, smok i ent.

Czyli najbardziej by mi pasiło gdyby była opcja(nie w kolejności):
- strzelcy
- driada/rusałka(tego czego nie było)
- jeleń
- druid
- ent
- smok
- szmaragdowy wojownik

Węże są ciekawym pomysłem, ale w głowie mam te z king's bounty Były mocne ale mało ciekawe ostatecznie. Gdybym zobaczyła ich art może bym się do nich przekonała. Mimo wszystko bardziej mi się kojarzą z trucizną i mrocznymi niż z leśnymi, chociaż potrafię sobie wyobrazić leśno-korzenno-roślinny motyw takiego gada.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #426 : 14 Września 2014, 12:07:17 »
W obecnym głosowaniu Ja oddałem na chwilę obecną głos na opcję pierwszą. Wybrałem dlatego iż jestem zwolennikiem klasyki choć innowacji się nie boję ale głównie dlatego opcja pierwsza mi podeszla bo ma odpowiadający mi styl: Unieruchomić i zabić szybko wrogie zgrupowanie/jednostki.
Jednkaże opcja druga jest też ciekawa choćby przez fakt jednostek Szmaragdowych Rycerzy którzy mogą być ciekawą elitą. Oczywiście mój głos może się zmienić np jeśli by Limbic/Ubi pokazali arty nowych jednostek lub choćby jednego przedstawiciela core/elite/champ wtedy My fani mielibyśmy przegląd sytuacji.


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #427 : 14 Września 2014, 13:19:45 »
Cahan... na HC zostało potwierdzone, że smoki nie będą latać, a więc dostaniemy jedynie kolejnego tanka, a ja nie chcę wybierać pomiędzy tankiem, a tankiem... to jest głupi pomysł.
O wiele bardziej chciałbym mieć w armii i drzewce i smoki (bądź feniksy), bo co jak co, będę miał już wtedy jednego tanka w drużynie i to za o wiele mniej zasobów i złota niż gdyby był czempionem.


IP: Zapisane
Vusapion

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #428 : 14 Września 2014, 13:42:42 »
Loczek (super moderator)

Wytłumacz mi czemu nadużyłem koloru w poprzednim poście, bo porównanie statystyki, żeby była bardziej przejrzysta jest uzasadnione, a jeżeli widziałeś moje wcześniejsze komentarze to powinieneś wiedzieć, że kolorów z pewnością nie nadużywam. Jednak skoro nadużyłem to wytłumacz mi po co jest opcja zmiany koloru, żeby zmienić sobie jedną literę w tekście, bo poza statystyką tekst był pisany standardowym kolorem.

Jeżeli ktoś ma nadzieję, że Szmaragdowe smoki będą latać, to koniec marzeń oficjalnie wiadomo, że będą to kroczące niczym godzilla stwory. Czemu feniksy nie pasują do Sylwanu? Występują wraz z nim w Herosie 1,2 i 4 więc jest to jednostka z Sylwanu, a jako żywiołak występuje w Akademii, ale są to osobne byty. Jeśli ktoś nie chce dwóch feniksów, bo uważa, że jest to pomysł nieodpowiedni to niech pomyśli tak samo o smokach, czy tylko jedna frakcja ma mieć smoki żeby było dobrze?
Osobiście bardziej podoba mi się taktyka ofensywna Sylwanu z drugiej strony jeżeli nie ma być tam ani jednej jednostki latającej, (pomijam driady i rusałki)  to nie będzie to dla mnie Sylwan i Ent jako jednostka legendarna to chyba nie jest najlepszy pomysł. Żałuje tylko jelonków, które mają mieć kilka ciekawych umiejętności i zadawać obrażenia podobne do jednorożców.
Podsumowując Sylwan ma jednostki w swoich szeregach wybitnie ofensywne jak Łowczynie, ale też mega defensywne jak Enty i potrzeba czempiona z prawdziwego zdarzenia latającego jak feniks, żeby zapewnić Doskonałą równowagę ziemii.


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #429 : 14 Września 2014, 15:01:03 »
Czemu feniksy nie pasują do Sylwanu? Występują wraz z nim w Herosie 1,2 i 4 więc jest to jednostka z Sylwanu, a jako żywiołak występuje w Akademii, ale są to osobne byty. Jeśli ktoś nie chce dwóch feniksów, bo uważa, że jest to pomysł nieodpowiedni to niech pomyśli tak samo o smokach, czy tylko jedna frakcja ma mieć smoki żeby było dobrze?

Porównanie, wybacz, ale z dupy wzięte. To, że Feniksy występują w Sylvanie w 1,2 i 4 nie oznacza, że muszą do niego pasować. Dla mnie np. Feniksy jako stwory płonące, te klasyczne kompletnie nie pasują. Tzw. Moonixy czyli Feniksy Księżycowe, niebieskawe, takie jak w H6 już zniosę bardziej, jednak nadal mam pewne 'ale'.

Jeżeli zaś sprawa ma się co do smoków, to mój drogi przesadziłeś. Wymień mi coś Fenikso-podobnego poza Feniksem ognistym i Księżycowym z Universum Herków, to przyznam poniekąd rację, ale ja wtedy wymienię rodzaje smoków, biorąc pod uwagę jednostki i bóstwa. Gatunków smoków jest o wiele więcej niż gatunków Feniksów. Feniksy mieliśmy ogniste i 'księżycowe'.

Po prostu ciężko jest sobie wyobrazić coś co nazywa się Feniks i jest czymś zupełnie innym niż te 2 wymienione wyżej. Niektórzy (jak ja np.) mają taką blokadę umysłową i nie wybiorą Feniksa za żadne skarby, albo wybiorą bardzo niechętnie. I tak, o wiele bardziej wolę wybór między Entem, a Smokiem, ponieważ wiem, że zgodnie z daną taktyką wybiorę raz tego, a raz tego drugiego.


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #430 : 14 Września 2014, 15:47:59 »
Cytuj
Loczek (super moderator)

Wytłumacz mi czemu nadużyłem koloru w poprzednim poście, bo porównanie statystyki, żeby była bardziej przejrzysta jest uzasadnione, a jeżeli widziałeś moje wcześniejsze komentarze to powinieneś wiedzieć, że kolorów z pewnością nie nadużywam. Jednak skoro nadużyłem to wytłumacz mi po co jest opcja zmiany koloru, żeby zmienić sobie jedną literę w tekście, bo poza statystyką tekst był pisany standardowym kolorem.
Możliwe że źle dobrałem słowo więc sprostuję to i powiem inaczej; Na przyszłość nie rób w poście palety kolorów bo przez to był mało czytelny. A wystarczyło użyć np 2 kolorów, pogrubienia/kursywy i lekko czcionkę powiększyć. Right?

EoT.



IP: Zapisane
Vusapion

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #431 : 14 Września 2014, 15:53:48 »
Hunter

Uniwersum Herosów ma pewne ramy, ale przede wszystkim jest to świat otwarty na nowe pomysły. Skoro nie pasują ci Feniksy do Sylwanu, to czy pasują do Akademii? Trudno wyobrażasz sobie wielkie ptaki w innym znaczeniu niż płonące, to zawsze można zaczerpnąć z azjatyckiej mitologii feniksy, które z pewnością nie są płomienne. Podobnie jak wiele stworzeń w świecie Heroes można wymyślić feniksy lodowe, bądź wodne i nie kierować się tylko utartymi schematami.

Sprawa ze smokami ma się nieco inaczej faktycznie, ale czy Smocze Bóstwa muszą mieć swoje odzwierciedlenia w słabszych wersjach (dzieciach)? Tak zostało zrobione, ale nie musiało to tak wyglądać.

Ja jak już wcześniej pisałem mam nadzieję, że feniksy w wariancie równowagi wygrają głosowanie i jest to najlepsza opcja.

Loczek

Jeśli był post przez to mniej przejrzysty to przyznaje ci rację, bo muszę przyznać, że po napisaniu tego nie sprawdziłem jak to wygląda, a chciałem na odwrót.


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #432 : 14 Września 2014, 16:25:34 »
Możliwe że źle dobrałem słowo więc sprostuję to i powiem inaczej; Na przyszłość nie rób w poście palety kolorów bo przez to był mało czytelny. A wystarczyło użyć np 2 kolorów, pogrubienia/kursywy i lekko czcionkę powiększyć. Right?

EoT.
Tak się składa, że było całkiem dobrze i czytelnie, ale pokasowałeś (nie wiem po co, szczególnie, że nic potem nie poprawiłeś - żadnego pogrubienia, niczego) i teraz nic nie widać :) Miałem już o tym na RC napisać, ale odpuściłem. Bez przesady, kolory miały tam jak najbardziej sens.

Co do Smoków - jeśli Zielony nie będzie latał, to wyjdzie jednostka całkiem podobna do Demosmoka z H4. Dla mnie "ok", niech będzie jakaś odmiana. Zresztą, sprawa może być bardzo podobna do tej z H4 - duet czempionów Smok + Feniks z czego 99% osób nie wybierało tego drugiego, bo był znacznie słabszy. Liczę też na Kościanego Smoka w Nekro, Behemota/ Ptaka Gromu w Twierdzy, Czarnego Smoka/ Hydrę w ewentualnym Lochu i Diabła w ewentualnym Inferno. W każdym razie, bardzo podoba mi się pomysł dwóch czempionów, będzie szansa na ponowne spotkanie wielu lubianych jednostek ze starszych części.


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #433 : 14 Września 2014, 16:51:03 »
Hunter

Uniwersum Herosów ma pewne ramy, ale przede wszystkim jest to świat otwarty na nowe pomysły. Skoro nie pasują ci Feniksy do Sylwanu, to czy pasują do Akademii?

Oczywiście, że mi pasują, a do wrót żywiołów to już w ogóle idealnie.
Sprawa ze smokami ma się nieco inaczej faktycznie, ale czy Smocze Bóstwa muszą mieć swoje odzwierciedlenia w słabszych wersjach (dzieciach)? Tak zostało zrobione, ale nie musiało to tak wyglądać.

Nie musiało, ale wygląda.

Podobnie jak wiele stworzeń w świecie Heroes można wymyślić feniksy lodowe, bądź wodne i nie kierować się tylko utartymi schematami.

I tu właśnie ukazuje się granica między fantazją, a pomysłami twórców z Ubissoftu, ja się martwię o to co zrobią twórcy, a nie o to co zrobić można.


IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #434 : 14 Września 2014, 17:01:40 »
No ale serio ludzie, czemu Feniksy nie pasują wam do Sylvanu, który w tej grze jest miastem natury? Zwłaszcza, że te ptaszki symbolizują długie życie i odrodzenie.
Jeżeli ktoś zacznie mi mówić, że nie nadają się do leśnej frakcji, bo są to płonące ptaszki to się wkurzę...
Co z tego, że płoną skoro wedle swojej symboliki świetnie pasują do tego miasta, zwłaszcza jeśli przyjmiemy, że to z czego są "zrobione" to nie powszechnie przyjmowany ogień, a magia, bądź energia? W końcu stworzyła je Asha, więc czemu miałyby one niszczyć świat?
Według mnie świetnie się nadają, zwłaszcza, że chcę mieć w Sylvanie jakąś jednostkę latającą. :D



IP: Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 28 [29] 30 31 32 ... 109    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry