Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 30 31 32 [33] 34 35 36 ... 109    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes VII - Aktualności - Dyskusja (Czytany 431404 razy)
Karti

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82

Zobacz profil
« Odpowiedz #480 : 17 Września 2014, 18:35:22 »
W ogóle te wszystkie 3 theme mają dosyć podobne brzmienia do siebie, tak jakby były oparte na 1 schemacie z kilkoma różnicami. Są dosyć spokojne i tajemnicze, porównując do poprzednich części, gdzie były różne wariacje w 1 soundtracku (raz spokojnie, raz mocno i wyraziście np. akademia lub przystań z heroes 5).


IP: Zapisane
Vusapion

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


Zobacz profil
« Odpowiedz #481 : 18 Września 2014, 00:06:10 »

Dzień IX    Godzina    Siła Lasu    Równowaga Ziemii    Furia Sylanny

    13          13.00          38%                36%                   26%

    14          00.00          34%                37%                   29%

    15          00.00          28%                36%                   36%

    16          00.00          25%                39%                   36%

    17          00.00          24%                39%                   37%

    18          00.00          22%                40%                   38%

    19          00.00          21%                40%                   39%

    20          00.00          22%                38%                   40%

    21          00.00          24%                36%                   40%


Na półmetku głosowania Siła Lasu odpada definitywnie z gry, a walka pomiędzy Doskonałą Równowagą Ziemii, a Furią Sylanny zapowiada się bardzo ciekawie i zapewne będzie trwała do samego końca. Przy takim układzie decydujące słowo będą mieli jak na ironię ci, którzy już przegrali, czyli głosujący początkowo na Siłę Lasu.

Furię Sylanny zasiliła grupa z Siły Lasu, ale to wciąż nie wystarcza żeby zrównać się z Równowagą Ziemii. Mimo to mam nadzieję, że więcej osób z Siły Lasu przeniesie głos na Równowagę, która daje największe możliwości Elfom.

Pierwszy raz Furia Sylanny ma przewagę nad Równowagą Ziemii. Nieoczekiwanie zyskała także Siła Lasu. Czyżby nowe arty miały wpływ na utratę prowadzenia przez Równowagę Ziemii?

Jeżeli tendencja z ostatnich dwóch dni będzie się utrzymywać, to sądzę, że jeśli zostaną 3 dni do końca głosowania to niestety przewaga 7-8% prawdopodobnie wystarczy do zwycięstwa, więc kolejne dwa dni mogą być kluczowe.


« Ostatnia zmiana: 21 Września 2014, 00:10:23 wysłane przez Vusapion » IP: Zapisane
Karti

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82

Zobacz profil
« Odpowiedz #482 : 18 Września 2014, 03:05:17 »
Mam nadzieję, że Równowaga Ziemi wygra. Zapewnia lepsze taktyczne zdolności i rozwiązania niż Furia Sylanny + ma lepszą współpracę jednostek ze sobą, a to jest bardzo ważne.

Nie potrafię też uwierzyć w niektóre argumentowania ludzi ze stronki z głosowaniem - feniksy spalą las lub też ogólne ich zaistnienie w armii sylvanu, furia jest bardziej ofensywna = lepsza, nudny skład armii równowagi itp. Tam chyba głównie głosują jakieś dzieciaki, które nie mają zielonego pojęcia o strategii i synergii jednostek, a oceniają tylko po stereotypach (jak właśnie np. feniks to tylko akademia lub conflux :P).

@Edit
To mnie chyba najbardziej rozbawiło:


sqrjames September 18, 2014 00:39:02

Come on, Phoenix AND a Dragon as champion units. That would be awful, two very similar units. The Treant should be a champion!


denisa016 September 18, 2014 02:49:03

Dragons = fire
Phoenix = fire
Easy

Tiaaa... Z takimi argumentami to rzeczywiście nie ma co walczyć  :-/


« Ostatnia zmiana: 18 Września 2014, 04:00:36 wysłane przez Karti » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #483 : 18 Września 2014, 06:54:07 »
Cytuj
Nie potrafię też uwierzyć w niektóre argumentowania ludzi ze stronki z głosowaniem - feniksy spalą las lub też ogólne ich zaistnienie w armii sylvanu, furia jest bardziej ofensywna = lepsza, nudny skład armii równowagi itp. Tam chyba głównie głosują jakieś dzieciaki, które nie mają zielonego pojęcia o strategii i synergii jednostek, a oceniają tylko po stereotypach (jak właśnie np. feniks to tylko akademia lub conflux :P).

Raczej trudno tu mówić o jakimś stereotypie, bo Feniks był u elfów w H1, H2 i H4, więc w połowie gier z serii. Raz był w Confluxie, i ani razu w Akademii :P W Akademii Feniks miał swój występ jedynie w Clash of Heroes. A raczej nie jest to tak popularna gra, by miała kreślić stereotypy.


Ja, jako fan osłabionej już Siły Lasu, uważam po prostu, że dobrze wyszedł feniks niestereotypowy, płonący niebieskim ogniem z H6 lub Duel of Champions. A tam był on powiązany z Ashą i księżycem aniżeli z pospolitym ogniem; bliżej mu było do magii pierwotnej niż ognia.

Dlatego moim zdaniem w Sylwanie znaleźć się nie powinien, bo raz, że elfy na magii pierwotnej skupione raczej nie są, a dwa, że już mamy stworzonego z magii pierwotnej ptaka - to Arkaniczny Ptak czyli czempion Akademii. Powyższy Feniks niewiele by się od niego różnił.

Natomiast znudziłby mnie kolejny wygląd typowego ognistego feniksa.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Japko

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 220


.

Zobacz profil
« Odpowiedz #484 : 18 Września 2014, 17:55:56 »
Ja liczę, że wygra Balans Ziemi, ponieważ:
- Siła lasu nie ma już szans  :(
- W Furii Sylanny nie podoba mi się pomysł z dwiema Driadami. ( chodzi o driady i te drugie ( które uważam za lepsze  :) )
A tak poza tym to moim zdaniem rycerz mężczyzna jest lepszy. Kobieta też jest bardzo fajna, ale ( zawsze znajdę jakieś ale  ;) ) jest zbyt "bajkowa". Moim zdaniem wykracza poza schemat sylwanu, ponieważ miasto elfów jest zielone, drzewne itp, ale nie aż tak, żeby elfy wyglądały jak ludzie-pawie ( tak mi się kojarzy) . I te włosy- zbyt rozczochrane i długie  :). Wyobraźcie sobie, że na polu bitwy chodzi kobieta, która ciągnie za sobą ścieżkę włosów.  :)

PS. Gdzie jest utwór Akademii?


IP: Zapisane
Travis
(Hydromax)

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 194


Zobacz profil
« Odpowiedz #485 : 19 Września 2014, 17:27:25 »
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/creatures-of-irollan-part-2
Druga część dotycząca jednostek :)

I dla porównania
https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/140919_Sylvan_Lineup2/Sylvan_Phoenix.jpg - Feniks
https://static14.cdn.ubi.com/mmh7/prod/images/units/academy/PIC_creature_academy_magicbird_large.jpg - Magiczny Ptak z Akademii

Patrząc na te dwa arty ptaki są bardzo, ale to bardzo podobne.. Wiem, że jest to wstępny art Feniksa, no ale, wątpię, żeby się dużo miało zmienić..


IP: Zapisane
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #486 : 19 Września 2014, 18:46:21 »
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/creatures-of-irollan-part-2
Jeśli tak to będzie wyglądać, to czuję się zawiedziony... liczyłem na pełnokrwistego, klasycznego, płonącego żywym płomieniem Feniksa rodem z H1, H2, H4. Ten zbyt przypomina neutrala z H6 i rzeczywiście, jest nieco podobny do jednej z jednostek Akademii. Mam nadzieję, że twórcy jednak zdecydują się na ognisty wariant.

Tymczasem Siła Lasu z 20% chyba ostatecznie odpada z rozgrywki, a ostateczna bitwa zostanie stoczona między Równowagą, a Furią - obie opcje mają po 40%.

EDIT: Dzięki Hells, trzeba zacząć czytać, a nie tylko obrazki oglądać :P
 
Jeszcze jedno spostrzeżenie - Jednorożce wyglądają całkiem "ok", ale równie dobrze mogłaby to być jednostka... Akademii - pasuje stylistycznie.


« Ostatnia zmiana: 19 Września 2014, 18:55:05 wysłane przez Grownock » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #487 : 19 Września 2014, 18:50:25 »
Cytuj
However, as it grows older and more powerful, the sacred bird loses its silver feathers and grows a golden and blazing plumage.

Nie trać nadziei, Gro. x] Co do tzw. Moonixa - Marzhin pisał o nim na HC już kilka dni temu.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #488 : 19 Września 2014, 21:27:00 »
Ładne te jednostki - szczególnie trenty, druid i jednorożec.

Tancerze ostrzy brali za dużo sterydów :P


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #489 : 20 Września 2014, 00:33:04 »
Śliczne arty, a szczególnie jednorożec, który jest wierzchowcem elfów w h5 :D

Łowca jest chyba artem z Might and Magic X a nasz druid do przepiękny art przedstawiający Sylannę w elfiej formie stworzony na rzecz herosów 5 przez Oliviera Ledroida, którego wielką fanką jest z resztą nasza kochana Oliwsen.

Co do feniksa to wygląda pewnie tak mizernie bo jego ulepszeniem ma być ten feniks jakże wszystkim nam dobrze znany...

[EDIT] Uch doczytałam co należy, ale tego pana bardzo łatwo przerobić na świecącego na pomarańczowo :P


Tancerz ostrzy zaś jest chyba dzieła tej samej osoby co zrobiła szmaragdowego wojownika. Bardzo podobają mi się te arty.

Tym razem nie będę bawić się w ocenianie tego co widzieliśmy wcześniej. Na oryginalne arty poczekam.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #490 : 20 Września 2014, 12:49:37 »
Czyżby odkryto Core jednostek Nekro i Twierdzy?
http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=40444&pagenumber=111
Cóż klasyką jest mięśniak u Orków ale ten drugi kolega ciekawie wygląda niczym Nomad bo Nekrosy to już standard - Szkielet.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #491 : 20 Września 2014, 12:55:39 »
Oceniając ten obrazek, to jest ucięte zdjęcie z jakiegoś pokazu (spójrzcie w lewy dolny róg), a te jednostki na 100% referencyjne pokazówki, zapewne wzięte z DoCa.


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #492 : 20 Września 2014, 13:43:35 »
Widać jak przeglądacie strony od herosów XD

Pierwszy to art bohatera przystani. Jest na oficjalnej stronie h7 pod zakładką haven. To samo z drugim gostkiem, tyle że z akademii. Pozostała dwójka jeśli się nie mylę to szkielet z h6 (chyba podrasowany, ale poza ta sama) i ork z duel of champions. Z tym drugim to przypuszczenie, bo nie grałam i nie znam artów z kart. Możliwe, że to oficjalny art orków, ale nie przedstawiony nam jeszcze. Zakładka orków na h7 wciąż jest niedostępna.

Swoją drogą nie sądzicie, że to zabawne? Orkowie jako jedyni są pokazywani w różnych odsłonach kulturowych. W h5 kojarzyli się z Indianami i Mongołami trochę (wiem rozstrzał), w h6 są zrobieni na majów, a teraz mają być bardziej jak nomadzi. Mnie się taki motyw bardzo podoba i z chęcią bym zobaczyła podobne wariacje u innych frakcji.

Oczywiście zdaje sobie sprawę, że niestety nie u wszystkich tak się da, ale na przykład przystań została pokazana tym razem od strony księstwa wilka, co jak można zauważyć zostało odebrane w pozytywny sposób.

Można by było dorzucić do tego jeszcze nekropolis... ale jakoś dla większości pomyłką było zrobienie ich na konwencji egipsko-persko-majowej... Czy jakoś tak, bo mieszanka była iście wybuchowa i ostatecznie nie bardzo mi się z czymkolwiek kojarzyła. Jednak to była tylko konwencja, odświeżenie spojrzenia na to samo, a nie inny odłam nekropolis.

Szkoda, że Elfy z Irolan są głównyn trzonem siły tej rasy i chyba jedynym, który stać na większy udział w historii. Z krasnoludami jest podobnie, mrocznymi elfami i akademią. Sanktuarium mogło by mieć swoje inne spojrzenie, ale chyba nikt nie czeka na ich powrót.


« Ostatnia zmiana: 20 Września 2014, 13:45:39 wysłane przez Asderuki » IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #493 : 21 Września 2014, 09:33:00 »
Niespodziewany zwrot akcji mamy, Furia Sylanny prowadzi różnicą 4% względem Balansu Ziemi. Jak widać mamy bardzo zmienne nastroje graczy i ich wybory są wielką loterią.
Jak według was zakończy się to głosowanie w tym tygodniu? Ja liczę cicho że wygra jednak drobną różnicą Balans.
Dla tych co nie chcą się logować:
*Siła Lasu - 24%
*Idealny Balans Ziemi - 36%
*Furia Sylanny - 40%

https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/creatures-of-irollan-part-2


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #494 : 21 Września 2014, 11:52:23 »
YES YES YES YES!!!
Oto chodziło, tak jest!, na złość wszystkim zwolennikom Balansu cieszę się niezmiernie! :D
 Wydaje mi się, a raczej jestem niemal pewny, że nagła zmiana statystyk spowodowana jest artem Feniksów. Tak jak niektórzy się obawiali - są zbyt podobne do Magicznych Ptaków. No cóż, ja się cieszę i trzymam kciuki za Furię, jeszcze 4 dni, zobaczymy! :)



IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Strony: 1 ... 30 31 32 [33] 34 35 36 ... 109    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry