Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Windows XP VS. Windows Vista (Czytany 7638 razy)
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 29 Grudnia 2007, 20:21:45 »
A właśnie. Jak działają na Viście najnowsze gry i programy? Vista ma zerżnięty wygląd z Mac OS X.


« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2007, 20:38:27 wysłane przez Tobiasz » IP: Zapisane
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 29 Grudnia 2007, 20:49:11 »
mhm o programach nic nie słyszałem ale gry takie na przykład jak Cod 4 czy Crysis 4 i Gears of aar wyglądają cudnie  :D


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 30 Grudnia 2007, 20:59:02 »
mhm o programach nic nie słyszałem ale gry takie na przykład jak Cod 4 czy Crysis 4 i Gears of aar wyglądają cudnie  :D
Na XP też by cudnie wyglądały.


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #18 : 02 Marca 2008, 14:08:35 »
Ja nie mam ŻADNYCH zastrzeżeń do Windows'a XP.
A zainstalowałeś go?
Cytat: JareQ
Fakt, że <Vista> wygląda jak wygląda,
Vista Inspirat 2 + Object Dock + DreamScene i to samo na XP masz ;)
Cytuj
A właśnie. Jak działają na Viście najnowsze gry i programy?
Raz, że działają tylko najnowsze, dwa że duuuużo gorzej. Czemu? A to parę linijek niżej wyjaśnię...
mhm o programach nic nie słyszałem ale gry takie na przykład jak Cod 4 czy Crysis 4 i Gears of aar wyglądają cudnie  :D
Ale jesteś zabawny... piszesz to bo Bill ci kazał? Prawda jest taka że na XPku wszytko chodzi lepiej, bo:
1. Vista podbija wymagania sprzętowe i tak Crysis potrzebuje 3,5GHz i 2GB Ram na Viscie, a na XP 2GHz i 1GB. Tak więc jeżeli masz nawet konfig kompa za 10 000zł na XP będzie działać lepiej
2. DX10 jest dostępny również pod XP jakby ktoś się zastanawiał, a nawet jeżeli nie korzystasz z najnowszych bibliotek MS i tak prawie nic nie tracisz, bo różnica pomiędzy 9.0c a 10 / 10.a to... lepsza jakość cieni. Fest :/
3.Arantir nie wypowiadaj się skoro masz małe pojęcie w temacie...




IP: Zapisane
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 02 Marca 2008, 17:09:24 »
co do visty to teraz nie jest za wypasiona. ale przypomnijcie sobie jak to z xp było.... też było szajsem. gry nie działały. w vistą jest tak samo ale to sie zmieni. ale ma być Windows X w 2009 więc może sie coś zmieni.


IP: Zapisane
Rangordin

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 29 Sierpnia 2008, 22:06:36 »
przemo pokazałeś smutna prawdę trochę zbyt drastycznie ^_^

Niestety Vista ma więkrze wymagania sprzętowe i choć servise pack 1 lekko to poprawił to tylko lekko.  :/

Całą Prawdę o Dx10 powiedział Przemo lecz nie zgodzę sie że Dx10 wprowadza TYLKO leprze cienie

Vista do niedawna miała mnóstwo problemów z sterownikami i różnorakimi błędami ale odkąd mam servise packa 1 nic złego się nie wydażyło

Teraz zalety: Vista kilka przydatnych programów i funkcji :np wyszukiwanie (choć czasami zawadza) oraz orginalny piękny wygląd (wedłóg mnie nie ściągnięty z MAC OSów). szkoda że to aż tak dużo kosztuje (nie mówię o pieniądzach).

Co do gier i programów nie zgodzę się z przemo. Zamiast powiedziedzeić "NA viście chodzą tylko najnowsze " powiem "Na Viście nie chodzą tylko najstarsze "

Zapytacie czymu nie przeniosę mojego biednego laptopa na XP. Cóż przyzwyczaiłem się.
(Billy pewie sie cieszy...) . Ale prawdziwy problem jest w tym że by zmienić system. trzeba przebrnąć przez szereg trudności (legalność, sterowniki itd). A ja nie uważam się za tak zaawansowanego użydkownika by coś takiego zrobić.

Czekamy na Windows X lub 10.... ....może Vista to coś takiego jak Windows ME przed XP

Ach, jednak drugi raz cię przyłapałem na tej samej zbrodni. Radzę przeczytać punkt dziewiąty paragrafy drugiego w regulaminie forum. - Fehu
 Odpowiadanie w nietykanych od miesięcy wątkach.



« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2008, 00:27:17 wysłane przez Fehu » IP: Zapisane
grav7

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


Najleprzą obroną jest atak.

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 29 Sierpnia 2008, 23:02:13 »
ja wolę XP bo ma mniejsze wymagania  prawie wszystkie gry na nim działają a vista może ma niezły wygląd i grafiką ale mnie to nie podnieca  :/
 


IP: Zapisane
Gierzyn

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 30 Sierpnia 2008, 00:16:14 »
Też wole XP po co komu DX10 jak na Viscie działają tylko najnowsze gry...

Wypowiedź wielce profesjonalna i racjonalna. Racja ! Po co komu nowe gry ? Grajmy w stare ! I nie chodzi mi o to, że nowe=lepsze, ale o to, że ta wypowiedź wskazuje, iż na XP działają tylko stare gry. Ciekawe.....

1. Vista podbija wymagania sprzętowe i tak Crysis potrzebuje 3,5GHz i 2GB Ram na Viscie, a na XP 2GHz i 1GB. Tak więc jeżeli masz nawet konfig kompa za 10 000zł na XP będzie działać lepiej

To żart ?? Ja mam konfiguracje za około 3500,- i śmiało mogę powiedzieć, że u mnie będzie lepiej działać niż na XP.

A wracając do tematu to ja osobiście posiadam Viste. I nie uważam by była lepsza od XP, ale zdecydowanie nie jest też od niego gorsza.... jeżeli ma się najnowsze aktualizacje ;P DX10 na XP nie ma takiej mocy jak ten na Viście. U mnie śmiga Crysis, GoW i CoD4 na najwyższych detalach. I wierzcie lub nie, ale w przypadku tej pierwszej gry różnica między DX9, a 10 jest olbrzymia. A co do opinii, że Vista nie obsługuje nowych gier to ściema. Wystarczą odpowiednie patche, a i tak u mnie większość starszych gierek działa ;P I nie wymyślam bo wiem to wszystko z autopsji ;)



IP: Zapisane
"In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen."

Hellsing Organization
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry