Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Koniec świata - kiedy nadejdzie? (Czytany 4662 razy)
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« : 08 Listopada 2008, 12:55:39 »
Hm... jakby tu zacząć...

Do założenia tego tematu zainspirował mnie niezwykle podpis naszego redkatora Khazia - zaczerpnął wiele cytatów; w tym z "Dziadów" cz. III.

Ja np. słyszałam o tym, że po papieżu polaku ma być papież murzyn a po nim koniec świata w 2012 roku. Wynik: sprawdza się. Ratzinger w herbie kardynalskim (? chyba tak się to nazywa ?) ma murzyna. Ekstra...

Z drugiej strony rodzice opowiadali mi kiedyś pewną historię: W roku 1984 miał myć rzekomy koniec świata. Pewna grupa religijna "Świadkowie Jehowy" (zwana u nas potocznie "kociorzami" czyli w tłum. na polski - sekciarze) wyszła na Grojec (taka góra), ubrali się w białe prześcieradła i czekali na tej górze na koniec świata. Cóż, koniec nie nadszedł. Skończyło się tak, że przyszedł przymrozek, Świadkowie trafili do szpitala bo dostali porządnych powikłań od przeziębienia :D

P.S: nie chciałam obrazić nikogo i jego uczuć religijnych. Z góry przepraszam!!!


Mam także starą księgę "Przepowiednie Królowej Saby" a w niej także pisze coś o III Wojnie Światowej, która ma nadejść. Czytałam także wiele komentarzy co do wyboru Obamy na prezydenta i pisało w nich z kolei, że Obama doprowadzi do tego, że Rosja zaatakuje Polskę i kraje bałtyckie i dopiero się zacznie.... a to wszystko przez tarczę antyrakietową!



Cóż, to tylko spekulacje ale niestety składają mi się one w pewną logiczną całość. Pod koniec świata mają być wojny, kataklizmy i inne gorsze rzeczy. Wojny wprawdzie zawsze były i są ale jakiś poważny konflikt wisi w powietrzu.

A co Wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji...


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 08 Listopada 2008, 13:04:02 »
Świat już upadł, widać to po tym temacie -.-
Nie macie o czym gadać? Ważne jest to, żeby nabijać sobie posty (nawet jeśli się nie naliczają -.-) na temat, który aktualnie jest modny? Obama został wybrany, więc świat jutro wybuchnie? Majom nie chciało się robić więcej kalendarza, to tam gdzie się kończy jest koniec świata? Chwileczkę...
*pada na ziemię w konwulsjach. Po chwili wstaje i zaczyna mówić chrapliwym głosem, jakby był medium*
Koniec świata nadejdzie, jeśli nikt nie skasuje tego idiotycznego tematu, który nic nie wnosi do forum...


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08 Listopada 2008, 13:06:02 »
Jeżeli poprzez 'koniec świata' rozumieć 'zniknięcie/zniszczenie wszystkiego, nawet nicości', to koniec świata nie nadejdzie...
Jednakże, jeśli za 'koniec świata' uznać moment śmierci ostatniego człowieka, to z pewnością coś takiego nastąpi, prędzej czy później. Ludzie będą za pewne starali się tę chwilę odwlekać jak najdłużej, jednak ja osobiście przypuszczam, że ów dzień nastąpi jeszcze przed wygaśnięciem Słońca...


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08 Listopada 2008, 13:18:03 »
No ja też tak myślę. Może nie skonkretyzowałam o co mi chodzi. Fakt... Ptakuba nie czytał nigdy Apokalipsy bo chyba odpowiedniego poziomu nie reprezentuje :/ Więc nawet nie wie co ma sie wydarzyć ;P


IP: Zapisane
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08 Listopada 2008, 13:26:08 »
Apokalipsa to nie koniec świata...


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08 Listopada 2008, 13:30:54 »
Nie? Ach, to tylko zagłada. Czytaliście to w ogóle? :P Chyba nie. Trudno, z nikim se tu nie pogadam. Zamykam ;P
EDIT: Otwieram dla Khazia :D


« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2008, 13:39:40 wysłane przez Laxx » IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 08 Listopada 2008, 14:58:57 »
No o co wam chodzi? Dla mnie spoko temat :D. Czytałem Apokalipsę i nie jest zbyt "milusia"... Wydaję mi się, że jak już takie CUŚ miałoby nastapić to zaczęłoby się od jakichś strasznych epidemii itp. Jak jeden z jeźdźców....



« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2008, 15:01:49 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Wukashi

***

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 623


Androgyne man... Naga Cesarska

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 08 Listopada 2008, 15:08:50 »
Ja słyszałem, że w 2012 roku ma być zmiana biegunów i wszystko szlaczek turystyczny trafi. Ale co z tego... I tak kiedyś pomżemy. Co za różnica kiedy, a tak przynajmniej w moją 18 zobaczę fajerwerki. XD
A dla ciebie pierzaku end niebawem nadejdzie, bo trafisz na kogoś kto nie lubi niewyparzonych jęzorów. :P


IP: Zapisane
Jedyne co jest pewne to śmierć, więc zamiast się bać, staw jej czoło.
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 08 Listopada 2008, 15:12:55 »
Też slyszalem o czymś takim, ale wkrótc okaże się, że jednak jakoś nie :P Zwykle tak jest z tymi przepowiedniami (przepowiednie czyli te różne wizje itd. - pomijając Apokalipsę Św. Jana). Tak jak kiedyś w ziemię miała uderzyć asteroida a jakoś przeleciała obok :P


IP: Zapisane
Markal Wielki
Rysownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 248


Nie, nie wróciłem xD Ale se tu czasem zaglądnę ;>

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 08 Listopada 2008, 15:41:20 »
To chyba było w filmie "Armageddon" :D z tą asteroidą.
Ja tam nie wierzę w koniec świata. Wszystkie te chędożone wróżki i wróżbici sie mylą, no ale co do tego globalnego ocieplenia to chyba raczej tego nie unikniemy.


IP: Zapisane
Banan wszyscy!
Ashia
Aenigma

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 372


"sztuko z fantazji i kamienia..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 08 Listopada 2008, 15:54:31 »
Ja niewierzę w różne takie durnowate przepowiednie o końcu świata, aczkolwiek kiedyś nadejdzie ów koniec, ale jak on będzie wyglądał i kiedy to będzie nikt tego nie wie.  Oczywiście są różne domysły i wizje (np.Apokalipsa św. Jana
), ale nie wiadomo czysię sprawdzi.

*Co do Apokalipsy to II wojna światowa nazywana jest "Apokalipsą spełnioną", a dlaczego, każdy sam musi sobie odpowiedzieć.


IP: Zapisane


„I gdzie ty widzieć będziesz,
gdy zamieszkamy w powidoku słońca
malowanym na powietrzu jak na szkle nieważkim,
jak nasze oczy przepełnione blaskiem
nieśmiertelnieją w pędzie
wzwyż, w ponad –

Tworząca,
Koniecznie wolna,
patrz! Dożyj siebie ze światła!”
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 08 Listopada 2008, 16:29:00 »
Mam lepsze zajęcia niż zastanawianie się kiedy wszyscy zginiemy.
Nie znacie dnia ani godziny. Jak lubicie gadać o końcu świata to zostańcie wymienionymi już w pierwszym poście Świadkami Jehowy. Co nam da gadanie "a według mnie jutro meteoryt spadnie"? Nie doda nam to ani mądrości, nie będzie to też żadna sensowna wymiana poglądów, nie pomoże też nikomu w niczym.
Nie ma sensu patrzeć na przepowiednie sprzed mileniów, bo jeśli nie są prawdziwe, to tracimy czas. Jeśli są prawdziwe, to i tak patrzenie na nie nie ma sensu, bo w takim razie niczemu nie zapobiegniemy. Proste.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08 Listopada 2008, 16:35:25 »
A ja słyszałem że koniec świata będzie 8 Grudnia 2012 roku . Tak twierdzili już starożytni inkowie czy aztecy . Gdy na lekcji historii tak nam oświadczyła nauczycielka , to dziewczyny się przeraziły [nic miłego gdy w klasie piszczy jakieś ... 21 dziewczyn] , a my , to znaczy chłopaki żartowaliśmy sobie że przynajmniej Euro 2012 zdążymy zorganizować  ;D


IP: Zapisane
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 08 Listopada 2008, 16:56:48 »
23 grudnia, to raz, a dwa - tak przepowiedzieli Majowie ;]


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 08 Listopada 2008, 17:03:00 »
Powiedz to naszej babce od historii , a co do majów , to możliwe że sie pomyliłem ...


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry