Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 [3] 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
nasza mitologia (Czytany 15324 razy)
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 13 Marca 2009, 13:57:14 »
To by można było przenieść do Humoru lub Pogaduch i zrobić z tego drugie "Oceń Poprzednika" - z tym, że przedstawialibyśmy go/oceniali w bosko/mitologiczno/założenia tego tematu świetle. Co wy na to?
Pozdrawiam


IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #31 : 13 Marca 2009, 14:02:53 »
Jestem za. Czyli możecie już przesuwać.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 13 Marca 2009, 18:05:14 »
Słuchajcie jak już macie taką wenę to piszcie w tym temacie
http://www.homm5.info/forum/index.php?topic=3961.0
Wystarczy odrobinę wolnego czasu i waszej weny twórczej i voula!prosta historia gotowa :)


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 13 Marca 2009, 18:54:22 »
Wszyscy macie bardzo ciekawe pomysły :) Tamet jest dość ciekawy, za chwilę będzie, że Tawerna albo jareQ wykluł(a) się z kosmicznego jajka niczym smoki Ashan :-D

Pozdro :)


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 14 Marca 2009, 10:58:39 »
Spróbuję swych sił...

Nightin - bóstwo spokoju absolutnego. Nikt go nie widział z dużym uśmiechem czy w stanie rozdrażnienia. Przybył prawdopodobnie z wymiaru zwanego Hobbiton. Jego przydomek to Hobbit Tawernowy.

Laxx - demoniczny lord płci pięknej. Bogini...e...no...tego...pesymizmu? Bo mimo, że wszyscy na około jej mówią, jakim to pięknym i dobrym succubusem jest, to ona dalej swoje "jestem brydka"...Ostatnio zyskała nowego padawana, a właściwie padawankę - Sapphire.

Lazor - cerber, któremu jego "wróg rasowy" - Dabu - uciął kiedyś dwa pozostałe łby. Przez jednych brany za boską inkarnację głupoty, przez innych za inkarnację humoru. Niegdyś udawał troglodytę. Jego zawołonie bojowe to "Za Łofftop!"

Egzequ - założyciel Bractwa Nicków z Małej Litery. Bóg złego języka i narowistej młodości. Odnotowano raptem jedną próbę "uspokojenia" go, w innym wymiarze zwanym rpg.laa. Bóg gnolli Genn nie dał sobie jednak z nim rady, zaś egzeq zwiał z ww. wymiaru.

Dabu aka Melman - nie wiemy, czy jest melomanem. Jest złym bogiem tego panteonu i posiada własną religię - Dabuizm. Mimo wszystko, ma raptem jednego wyznawcę - Ethernitha - który nazywa go Dabu the Great lub po prostu "Yes Master". Cokolwiek to znaczy...

Ethernith - dabuista, półbóg, zwierzątko Dabu groźniejsze od Zwierzątka Lorda Xeen (porównaj MM 5). Ponoć też jego prawnik. Nazywa swojego boga "Yes Master" albo Dabu the Great.

Fehu - papug Tawerny, bóg uchodźca. Ostatnio wrócił jako jakaś tam Żelazowa Pannica...a może to była Dziewica? No mniejsza, jego zawołaniem bojowym jest "MWAH!". Pisze długie niczym powieści biografie różnych znanych ludzi i nazywa je Kartami Postaci.

Hellscream - bóg, którego wenę właśnie szlag trafił...

Pozdrawiam


IP: Zapisane
likop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 21 Marca 2009, 10:21:02 »
powiem krótko:
HAIL GURWA! AVE CUP!! NIECH ŻYJE PRECEL!!!!


Wtajemnicczeni wiedzą :).
 Spam, zlekceważenie poprzedniego upomnienia.



IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #36 : 21 Marca 2009, 11:54:00 »
To przesuwacie to czy nie?

Likop - wiem ocb ale to nie tpl więc daj spokój


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #37 : 17 Kwietnia 2009, 21:30:07 »
Po prostu likop wypowiedział się źle, ale ja wiem o co chodziło i rozwinę myśl.
Na początku był Precel - wspaniałe astralne ciało o kształcie znanego i lubianego wyrobu piekarskiego. Nudziło mu się, więc stworzył Gurwę. Czteroręka bogini wzięła do swej ręki :cup:a i w nim stworzyła wszechświat jaki znamy. Za każdym razem gdy Gurwa podniesie i opuści do pozycji wyjściowej :cup: mija cykl świata. Takie coś stanie się właśnie w grudniu 2012. Nie będzie końca świata, po prostu Gurwa znów zacznie podnosić wszechświat.
Istnieje jeszcze parę bóstw (Galaktyczna Galareta i Chinchilla With A Monocle na przykład), ale tu ich nie wymienię.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #38 : 17 Kwietnia 2009, 21:56:47 »
Pierzaku, jakbyś chciał wiedzieć na blogach była rozmowa o tym. Gurwizm i Preclizm się nie łączą. W jednej religii to Gurwa/Precel stworzył/a Precla/Gurwe który był po prostu oddzielny.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Szałas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 525


Cień tego co było i mrok tego co będzie

Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 18 Kwietnia 2009, 23:27:57 »
Oki to moja kolej...

Wśród całego panteonu Bogów, Półbogów i istot magicznych istniał Bóg bez wyznawców. Zapomniany i nie czczony. osłabiony przez brak wyznawców nie mógł walczyć wraz i przeciwko innym bustwom. Był skazany na wieczną niemoc. Jak wiadomo bóg w którego nie wierzą nie istnieje. Nie mogąc ingerować w najmniejszy choćby aspekt ni boskiego świata ni  świata ludzi skupił się na tym co jest po za.
Marzenia... Ludzie, elfy a nawet orkowie mają marzenia, nadzieje w które wierzą i ta szczypta wiary stała się pożywką Niebieskiego Boga, Shalas-a... Boga niespełninych marzeń, nadziei i snów.
Stworzył on miejsce gdzie korzystając ze snów i legend śmiertelnych tworzy swą armie by dołączyć do zmagań na arenach Panteonu. Wkrótce nastąpi wielkie przebudzenie. Shalas przypomni o swym istenieniu i jego eteryczny miecz znów wbije się w serca jego wrogów. Ziemia zadrży gdy ujrzy oddziały sennyego koszmaru... Czas zmieszchu nadejdzie.
"Nieumarli wstaną z grobów, mrok spowije glob, Koszmary zgniotą sady i lasy i pszeszyją świat strachem. Gwiazdy spłowieją a bogowie zastygną w bezruchu zdumienia. Czas Nadejdzie gdy dwie dwójki staną po przeciwnych stronach. Módl się i nie mniej nadziei... To go tylko wzmocni"


IP: Zapisane
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #40 : 19 Kwietnia 2009, 18:59:54 »
Szałasie ja wiem że to nasza mitologia ale jak chcesz powiedzieć że wyobrażasz sobie że stworzyłeś tawerne to rotflaughing


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 19 Kwietnia 2009, 21:30:13 »
Heheh. Dobra robota hellscream. Też chciałbym się znaleźć w takim panteonie bogów  tawerny  ;>


IP: Zapisane
Szałas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 525


Cień tego co było i mrok tego co będzie

Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 19 Kwietnia 2009, 21:55:22 »
Nie stworzyłem tawerny... wczytaj się... ja znaczy SHALAS ma zamiar was wszystkich zdominować... Bo do tej pory był zapomniany i bierny


IP: Zapisane
Fergard

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 224


Uncle Hells' faithful sidekick

Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 14 Sierpnia 2009, 00:27:42 »
Khem, khem... A więc czas na twórcze zobrazowanie tutejszego panteonu wg Fergarda "JG" Stratoavisa:


Hellscream - Zwany także Gromem ork. Prawdopodobnie jeden z najsympatyczniejszych mieszkańców Tawernianego Olimpu(Jest orkiem - Jego uprzejmość to ewenement). Niedawno mianowany do rangi Przyjaciela - Słusznie: Grommash Hellscream, zwany także Mannorothomon, Genn Szara Grzywa bądź "Moją wenę szlag trafił" jest opoką dla wszystkich uciśnionych i potrzebujących - Gdziekolwiek są.

Kluseczka - Bogini Jednoskrzydłych Popa... Aniołów oraz zapalczywego czytania FF-ów. Wesoła, sympatyczna, potrafiąca dogadać się z każdym.

Laxx - Demoniczna istota wyniesiona do rangi bóstwa. Mimo ewidentnego pochodzenia od sukkuba, nie jest typem femme fatale. Czasami zdarza jej się jednak pofolgować swoim... Hmm, pragnieniom(A widzimy to na załączonym do podpisu obrazku).

Lazor - Istota wygnana, bezkompromisowa i akuratnie przywrócona do panteonu bóstw. Namiętnie wytwarzająca potężne artefakty zwane także "Niezbalansowanymi kartami do Yu-Gi-Oh". Obdarzona prostolinijnością - Jak ma kogoś opieprzyć,  to opieprzy.

Dabu - Jedno z kilku złych bóstw w panteonie. Wygnane(I póki co nie wróciło). Obdarzone niewysłowionymi pokładami ironii, chamstwa i złośliwości.

Fehu - Intrygująca półboska istota również wygnana z panteonu. Manifestuje się pod postacią papugi.

Ptakuba - Inaczej Saeros Surion, pierzasty elf, który zrzekł się boskości z nieznanych przyczyn.

Dartmoor - Inaczej zwany także "Strzałką z Moor", dziwaczna, wielbiąca Smoczych Bogów istota, niecierpliwa i dociekliwa najskrytszych sekretów.

Khaziu, Loczek - Boscy Porządkowi pilnujący, by żaden spaczony element nie dostał się do Tawerny.

Fergard - Jedna z niewielu istot, która jest w panteonie i w której nie ma ani śladu boskości. Zazwyczaj przesiaduje na boskiej werandzie, pisuje opowiadania i pogania pozostałych do ich komentowania.


IP: Zapisane
Panzers roll forward and The Reaper follows them

Leaving tracks of blood, Panzers roll again

Your fate shows itself in shrapnel, smoke and tears

Who can stop these beasts, the source of all your fears?!
alesha_queen dancer

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 7


Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 01 Czerwca 2010, 13:48:26 »
Ja mam tak:
- Alesha Mizaret: półelf i pół człowiek , córka i tancerka Królowej Izabeli. Jako jedna z 6 dziewczyn ocalała z bitwy o Nalyę- oddzielone terytorium Imperium Gryfa (zajęta południowa część)
-Cassandre: mroczna mistyczka z Nalyi południowej.Zdradziła demonom, skąd czerpie się moce elementarne.
i Shey-Lung : twórczyni kultu Tancerzy, matka Elgera, ojca Aleshy.
te dwie ostatnie sama wymyśliłam, więc się nie czepiać.


IP: Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry