Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Polski rynek gier komputerowych (Czytany 5099 razy)
Razenroth

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 84


Zobacz profil
« : 06 Sierpnia 2009, 13:25:38 »
No właśnie, jak sądzicie,mimo iż Polacy nie sa jakimś olbrzymim rynkiem, tworzącym setki tytułów i osiągającym sprzedaż na poziomie milionów dolarów. Ale wydaje mi się że nie mamy się czego wstydzić. Kilka Polskich tytułów naprawdę zdołało przebić się za granicę, sięgająć nawet za ocean. Mimo iż dopiero 3 Polskie gry osiągneły znaczący sukces( Earth 2150, Painkiller i Wiedzmiń) To dobrych Polskich tytułów była jeszcze conajmniej kilka- czy ktoś z was pamięta takie gry jak Polanie, Crime Cities, Książe i Tchórz, Reflux, Gorki 17, Clash? Były to naprawdę dobre gry. Tak szczrze to wydaje mi się, że biorąc pod uwagę fakt, iż Polski rynek gier komputerowych jest zdominowany przez pirackie kopie. Powinniśmy naprawdę mieć podziw, iż komuś jeszcze chce się robić gry, skoro i tak więszkość rodaków po prostu sciągnie ją za free z netu(piszę to z perspektywy producenta).Moim zdaniem nie jest źle, a może być jeszcze lepiej, potrzeba jednak czasu. A wy jak to widzicie


« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2010, 17:43:43 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Nie gram by grać, gram by wygrywać
Lupus

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 4


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09 Listopada 2009, 21:53:48 »
jednak i tak jak się porównuje ilość produkowanych gier w Polsce do innych krajów,to jest bardzo mało.Głównie w Polsce są produkowane gry "gazetkowe",bardzo mało jest takich rozbudowanych :-\


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 09 Listopada 2009, 22:04:50 »
czy ktoś z was pamięta takie gry jak Polanie, Crime Cities, Książe i Tchórz, Reflux, Gorki 17, Clash?

Pierwsze gry gazetkowe z czasopisma "Komputer Świat GRY''? Oj żebyś wiedział że pamiętam za tamtych czasów ciupałem w nie ile wlezie , do teraz mam coverki z tymi grami , ale już boje się odpalać , bo moja reakcja może być zaskakująco negatywna.  :P


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Fergard

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 224


Uncle Hells' faithful sidekick

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12 Stycznia 2010, 21:52:13 »
Painkiller, Clash - I wszystko jasne.

Painkiller - Klasyczny przykład koncepcji "Prosty pomysł, świetne wykonanie". Któż nie pamięta tych kolosów, z którymi musieliśmy się mierzyć w tej świetnej grze?

Clash - Gra roku '97. I znów wszystko jasne. Zapewne wypowiadałbym się w samych superlatywach, ale odpalony w DosBoxie nie robi takiego wrażenia :P


IP: Zapisane
Panzers roll forward and The Reaper follows them

Leaving tracks of blood, Panzers roll again

Your fate shows itself in shrapnel, smoke and tears

Who can stop these beasts, the source of all your fears?!
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12 Stycznia 2010, 22:24:49 »
Największa sławę jeśli chodzi o branżę gier komputerowych to bez zwątpienia przyniósł Wiedźmin.To jeden z najlepszych RPG jakie kiedykolwiek grałem bardzo ładna grafika,ciekawa fabuła oraz wpadająca w ucho muzyka nic dziwnego że Polska jest znana z tej gry.

Painkiller też był fajny tylko że Czesi jak stworzyli Painkiller Overdose to był przeciętniak nie to samo co poprzedni.


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 20 Stycznia 2010, 22:06:12 »
Fajnie a o Call Of Jurez nie wspomniał nikt :P . Więzy krwi to świetna gra , cudna grafa , cholernie dobry FPS na dzikim zachodzi na razie najlepszy na świecie ale nadchodzi Red Dead : Tempation ... .

Co do Wiedźmina to fajny ale 10 na 10 bym jej nie dał ... .

w serię EARTH nie grałem więc sie nie wypowiem .

City Interactive tworzy bardzo dobre przygodówki które są coraz lepsze , FPS-y też robią ale słabe choć ostatnie bardzo dobre im wyszło Cod of Honor 3 i  dobre Wolwenschaze 2 .

Ogólnie Techland niedługo może się wbić do czołówki światowej względem gier Akcji i Fps-ów a  City Interactive do czołówki światowej pod względem gier przygodowych .


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Vovlin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 21 Stycznia 2010, 07:59:14 »
od kiedy wiedźmin jest polski??:O ja myślałem że poprostu jak miałem orginałke wszystko mi spolszczylixD


IP: Zapisane
Gra, to tylko dodatek do życia. Nie zapominaj o tym...
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 21 Stycznia 2010, 11:46:29 »
od kiedy wiedźmin jest polski??:O ja myślałem że poprostu jak miałem orginałke wszystko mi spolszczylixD

LOL FAIL, EPIC FAIL!!! Wiedźmin zawsze był polski napisany przez polskiego autora Andrzeja Spakowskiego. Niedługo zapewne wyjdzie 2.
I chyba mi sie wydaje, że to on stworzył postać Wiedźmina.


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 21 Stycznia 2010, 15:18:06 »
od kiedy wiedźmin jest polski??:O ja myślałem że poprostu jak miałem orginałke wszystko mi spolszczylixD

 :haha: No bez jaj...

A polskie dobre gry, znane mi to:

* Two Worlds (Reality Pump), RPG (a raczej hack n slash) w bardzo duzym świecie, niezła gra, choć mocno kontrowersyjna (jeden serwis dał mu 2/10, były oceny średnie i niskie, ale przeważał te dobre)
Produkowana jest druga część  :)

* Call of Juarez 1 & Call of Juarez:Więzy Krwi (Techland)
Oj, ta gra zdobyła spore uznanie wśród raczy i mnóstwo dobrych ocen.  :) Ofc grałem. Jest to świetna gra w westernowych klimatach (Dziki Zachód) z naprawdę zaskakującą i niebanalną fabułą (oj nie jest to kolejny pościg za przestępcą...), spora liczba ciekawych rozwiązań
i ultra przyjemne strzelanie.  ;>
Część druga jeszcze lepsza. Ponoć sprzedano ponad milion kopii gry.

* Wiedźmin. Osobiście nie grałem, ale wiele o niej czytałem. Same świetne oceny (CDA 9+/10, Click 5+/6 i wile innych) ponad 1,5 mln sprzedano. Wkrótce druga część.

* Xpand Rally. Zaskoczeni? Z rankingu polskich gier w CDA wynikało, że ta wyscigówka miała średnią ocen powyżej 90% i świetnie się sprzedała za granicą.

* Przygodówki City Interactive (firma która niegdyś robiła same gnioty, ostatnie jej strzelanki są coraz lepsze choć wciąż kosztują ok. 30-40 zł :).)

Oraz Polanie i inne gry, które takimi sukcesami nie były ;p.

Edit
A no tak, Painkiller.  ;) Zawsze wkurzała mnie ta gra, ale potrafię zrozumieć że się podoba ;)


 


« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2010, 18:07:18 wysłane przez KamcioKowal » IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 21 Stycznia 2010, 16:00:43 »
Czy tylko mnie irytuje jak jakiś 'znaffca' swoją wielką wiedzę nt. 'profesjonalności' gier czerpie z CDA?

Hej, u nich Fallout 3 dostał 9+, Divinity 2 - 3+ a Mass Effect - 10/10, za 'świetne erpegowe pokłady w grze'. Fail.
Cytuj
[ale przeważał te dobre- 8/10 w CDA.]

[Osobiście nie grałem, ale wiele o niej czytałem. Same świetne oceny (CDA 9+/10)]

[Z rankingu polskich gier w CDA wynikało]

[ale z CDA wynika że]
...stary, zagraj, poczuj, skumaj czaczę, a potem udawaj recenzenta. Poważnie!



IP: Zapisane
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 21 Stycznia 2010, 18:05:11 »
Czy tylko mnie irytuje jak jakiś 'znaffca' swoją wielką wiedzę nt. 'profesjonalności' gier czerpie z CDA?

Boże, zawsze starałem się nie być "aroganckim znawcą" ale to chyba każdego w necie spotyka.:P

Hej, u nich Fallout 3 dostał 9+, Divinity 2 - 3+ a Mass Effect - 10/10, za 'świetne erpegowe pokłady w grze'. Fail.

Czytywałem inne czasopisma & strony o grach i akurat w CDA/ Clicku nie jest z ocenami tak źle. ;p Wejdź sobie na Imperium Gier, tam to można znaleźć absurdy.
Fallout akurat w wielu recenzjach dostawał wysokie noty, z Divinity 2 rzeczywiście dziwna sprawa, a w recenzji ME2 nie było słowa o "świetnych pokładach erpegowych" (gra dostała dychę za fabułę, grywalność, grafikę, dialogi itp.)



[ale przeważał te dobre- 8/10 w CDA.]

[Osobiście nie grałem, ale wiele o niej czytałem. Same świetne oceny (CDA 9+/10)]

[Z rankingu polskich gier w CDA wynikało]

[ale z CDA wynika że]

...stary, zagraj, poczuj, skumaj czaczę, a potem udawaj recenzenta. Poważnie!

Hmm, w sumie to spodziewałem się żę ktoś na mnie wjedzie za to ciągłe ubóstwianie CDA. A recenzje ww. gier czytałem w rozmaitych innych miejscach.

W CoJ grałem, a co do Wiedźmina i Xpand Rally- podaję tylko oceny z sieci/innych źródeł. Gdzie tu widzisz udawanie recenzenta?
Podają wszyscy znane polskie gry, to i ja dorzuciłem swoje trzy grosze.

Edit
Usunąłem kilka wpisów związanych z CDA. :P


« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2010, 18:09:46 wysłane przez KamcioKowal » IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 21 Stycznia 2010, 18:23:52 »
Nie tak dawno grałem w fajną grę : Mortyr 3 : Akcje Dywersyjne . Jesteś Partyzantem a akcja dzieje się w wojennej Polsce , fajna gra ode mnie ma 7 . Bo jednak do tej najwyższej półki jej brakuje ... .

Co do dyskusji o ME2 dla mnie cała ta seria to syf i nie dał bym jej więcej niż 4/10


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 21 Stycznia 2010, 19:15:39 »
@kamcio:

Tak naprawdę to lepiej nie czytać ani CDA ani Clicka ani Imperium Gier czy czegokolwiek tego typu. Tzn. jeżeli chodzi o czytanie to jestem na tak, ale ubóstwianie i twierdzenie "...że ta gra to kilometrowy koks bo kolejny bezmózgi redaktor w kolejnym sztucznym piśmie dla ułomów, którzy nie trawią recenzji bez oceny końcowej, tabelki z plusami i tony spoilerów wystawił jej 10.2+/10" - to nie. Odmóżdżasz się tym. Nie umiesz budować własnej opinii, która by była CAŁKOWICIE niezależna od kretyńskiego środowiska.

I gadanie, że jesteś fajny i obiektywny bo jednak czytałeś recenzje danych gier w innych pismach - fail.

...i błagam, nie wypowiadaj się, że taka a taka gra jest fajna bo dużo takich a takich ocen było w sieci (a ty w nią nie grałeś). Weź coś pomyśl sam.

Cytuj
W CoJ grałem, a co do Wiedźmina i Xpand Rally- podaję tylko oceny z sieci/innych źródeł. Gdzie tu widzisz udawanie recenzenta?
Twoje usunięte teksty były przejawem 'udawania recenzenta'. Coś w stylu:
"W CDA/gdziekolwiek ta gra dostała 9+/10, więc jest bardzo fajna, dobrze się sprzedała i co najważniejsze - ma dobrą fabułę, fajnie się strzela i jest bardzo dynamiczna i fajna ;DDD"

Skąd możesz wiedzieć chociażby czy gra ma dobrą fabułę/fajne strzelanie, jak w nią nie grałeś? Smuggler ci powiedział? Sorry, mate, ale tak swoją drogą, nie można określić w grach fabuły czy czegokolwiek mianem: fajna, głupia, trochę głupia czy troszkę głupsza niż mądra.
Zagraj -> przemyśl -> rozmawiaj i głoś teorie z kosmosu ;')


IP: Zapisane
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21 Stycznia 2010, 20:33:42 »
@kamcio:

Tak naprawdę to lepiej nie czytać ani CDA ani Clicka ani Imperium Gier czy czegokolwiek tego typu. Tzn. jeżeli chodzi o czytanie to jestem na tak, ale ubóstwianie i twierdzenie "...że ta gra to kilometrowy koks bo kolejny bezmózgi redaktor w kolejnym sztucznym piśmie dla ułomów, którzy nie trawią recenzji bez oceny końcowej, tabelki z plusami i tony spoilerów wystawił jej 10.2+/10" - to nie. Odmóżdżasz się tym. Nie umiesz budować własnej opinii, która by była CAŁKOWICIE niezależna od kretyńskiego środowiska.

Pogubiłem się. To warto czytać czy nie?

że ta gra to kilometrowy koks bo kolejny bezmózgi redaktor w kolejnym sztucznym piśmie dla ułomów, którzy nie trawią recenzji bez oceny końcowej, tabelki z plusami i tony spoilerów wystawił jej 10.2+/10"[/i] - to nie.

Czy ty trochę nie przesadzasz? :P Ocena to dla mnie ogólna informacja- jeśli w recenzjach gra ma 4/10, 5/10 itp. no to raczej jest przeciętna. Jeśli ma zaś 8/10 i tym podobne oceny, to widać jest przynajmniej OK. Tabelka z plusami to cechy gry w skrócie.
A spoilerów od dawna nie widziałem w żadnej recenzji.  :P

Kretyńskie środowisko...Nie będę fanatycznie bronił Świętego CDA, ale obiektywnie rzecz biorąc jestem nastolatkiem i z grami mam kontakt od kilku lat (kilkudziesięciu gier), a zazwyczaj fachowcy mimo wszystko są dorosłymi ludźmi siedzącymi od dawna w branży i znającymi się na rzeczy.

Recenzja ma mi opisać grę, przedstawić ogólny obraz rozgrywki i SUBIEKTYWNE uczucia recenzenta oraz jego spostrzeżenia.
Mogę kierować się recenzją przy wyborze gry, bo na pewno to lepsze niż kupowanie w ciemno.
A opinię własną mam (chociażby taka gra Bayonetta recenzowana w nowym numerze- dostałą 9/10 a osobiście uważam to za szit  :P)

Z pewnością nie będę kupował gry z gatunku którego nie lubię tylko dlatego bo ma 9,3478846/10,001.  :P

]I gadanie, że jesteś fajny i obiektywny bo jednak czytałeś recenzje danych gier w innych pismach - fail.

No nie no, to przerabianie mojej wypowiedzi. Fajny? Obiektywny? Gdzie ja tak pisałem? Napisałem ot tak o kilku polskich grach które dostały wysokie oceny w sieci, nieco zbyt często pisząc o CDA  :P.

]...i błagam, nie wypowiadaj się, że taka a taka gra jest fajna bo dużo takich a takich ocen było w sieci (a ty w nią nie grałeś). Weź coś pomyśl sam.

No ale patrz z drugiej strony: czy to by było OK gdybym bestsellerową wyścigową grę (którą wszyscy fani kochają) nazywał najgorszą na świecie tylko dlatego bo mi osobiście jakiś szczegół w niej nie pasuje?
Może mi się ona nie podobać, ale to nie znaczy że mam mówić "To jest DNO i nikt nie powinien w to grać bo JA tak uważam!"

Wiem, że powinienem sam się przekonać jaka ta gra jest. Ale wypisałem kilka gier które mają rzesze fanów, dużą sprzedaż, dobre opinie i "dobrą reputację", i które mogą być nazwane Dobrymi Polskimi Grami.

Gdybym napisał ze "najlepsza polska gra to np. "Maluch Racer" bo mi się podoba zaj**** muzyka!!!!" to byłbyś usatysfakcjonowany?  :P

[b
]Twoje usunięte teksty były przejawem 'udawania recenzenta'. Coś w stylu:
"W CDA/gdziekolwiek ta gra dostała 9+/10, więc jest bardzo fajna, dobrze się sprzedała i co najważniejsze - ma dobrą fabułę, fajnie się strzela i jest bardzo dynamiczna i fajna ;DDD"

To jest akurat naiwna wiara w kompetencje recenzenta a nie udawanie go  ;D

]Skąd możesz wiedzieć chociażby czy gra ma dobrą fabułę/fajne strzelanie, jak w nią nie grałeś? Smuggler ci powiedział? Sorry, mate, ale tak swoją drogą, nie można określić w grach fabuły czy czegokolwiek mianem: fajna, głupia, trochę głupia czy troszkę głupsza niż mądra.
Zagraj -> przemyśl -> rozmawiaj i głoś teorie z kosmosu ;')

Boże, skoro gra dostaje same wysokie oceny w recenzjach to mam prawo sądzić że- w miarę obiektywnie rzecz biorąc- jest dobra.
Przypominam, że to nie jest temat "Wasze ukochane gry" tylko "Polskie gry".
Gdybym wypisywał jako swoje ulubione produkcje w które nie grałem -> miałbyś rację. Ale my tu chyba mówimy o  polskich grach które odniosły sukces. Ja w te gry nie grałem, ale słyszę że ponoć są dobre i różni ludzie pozytywnie się o nich wypowiadają -> Więc to obiektywnie patrząc są najlepsze polskie gry które odniosły sukces

BTW
Jak dotąd decyzję o kupnie gry opierałem głównie po przeczytaniu wielu recenzji- i prawie zawsze moje oczekiwania się zgadzały z rozgrywką.  ;)

Loool...To jeden z moich najdłuższych postów w karierze  ^_^.


« Ostatnia zmiana: 21 Stycznia 2010, 20:36:08 wysłane przez KamcioKowal » IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 21 Stycznia 2010, 21:41:13 »
Ja wam powiem tak, nie czytajcie CD Action, bo oni są ''poprawni polityczni'' i gadają głupoty. Chodzi o to, że oni wszystkim nowym,popularnym drogim grom wstawiają oceny od 7+/10. Nigdy poniżej, a jak dają niskie oceny to musi być shit absolutny. Np. Harry Potter i bleble dostał 5. Ja takiemu dziadostwu dałbym najwyżej 3. Drugi przykład Mass Effect dla mnie pseudo RPG, zwykła strzelanka z jakimis tam elementami RPG, i co? 10/10! No bo to tworzyło Bioware, więc nazwa studia podwyższa ocenę. Śmiem nawet twierdzić, że do gry producenci dorzucają kopertę.


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry