Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Polski rynek gier komputerowych (Czytany 5098 razy)
KamcioKowal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 102


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 22 Stycznia 2010, 16:43:26 »
Ja wam powiem tak, nie czytajcie CD Action, bo oni są ''poprawni polityczni'' i gadają głupoty. Chodzi o to, że oni wszystkim nowym,popularnym drogim grom wstawiają oceny od 7+/10. Nigdy poniżej, a jak dają niskie oceny to musi być shit absolutny. Np. Harry Potter i bleble dostał 5. Ja takiemu dziadostwu dałbym najwyżej 3. Drugi przykład Mass Effect dla mnie pseudo RPG, zwykła strzelanka z jakimis tam elementami RPG, i co? 10/10! No bo to tworzyło Bioware, więc nazwa studia podwyższa ocenę. Śmiem nawet twierdzić, że do gry producenci dorzucają kopertę.

Wielkim fanem CDA nie jestem, ale i tak mocno mnie wkurzyłeś tym postem.  ;p

Poprawni polityczni? Co ma polityka do CDA? Akurat oni tej poprawności się czepiają często.

"Oni wszystkim nowym, popularnym grom wystawiają oceny od 7+/10.

Bo zazwyczaj te gry są warte tej oceny. Zresztą,
sam pisałeś że oceny w skali 1/10 są głupim pomysłem a teraz czepiasz się owych ocen. Głupotą jest oskarżanie czasopisma o nieobiektywne oceny, gdy nawet się nie wie nic o ocenianych grach.

Tytuły znane i wysokobudżetowe często dostają 7/10, ale to nie znaczy że recenzent jest szczególnie tymi grami usatysfakcjonowany.
7/10 to gra "dobra". A często ludzie oczekują gry ŚWIETNEJ a nie tylko dobrej. Taki CoD:MW2 dostał 9/10, recenzent pisał że gra świetna i godna polecenia, ale nie robi na nim aż takiego wrażenia jak MW1 (poprzednia część zmiażdżyła wszystkich).

"Nigdy poniżej, a jak dają niskie oceny to musi być shit absolutny. Np. Harry Potter i bleble dostał 5. Ja takiemu dziadostwu dałbym najwyżej 3."

Skoro tak doskonale znasz się na grach, graczach i ich gustach to załóż swój magazyn.  :P A ja Harry'ego Pottera nie cierpię i W OGÓLE nie chcę widzieć tej gry. Czy to znaczy że mam jej wstawiać 1/10?

"Drugi przykład Mass Effect dla mnie pseudo RPG, zwykła strzelanka z jakimis tam elementami RPG, i co? 10/10! No bo to tworzyło Bioware, więc nazwa studia podwyższa ocenę."

Mój mistrzu, sam pisałeś do mnie że jeśli nie grałem w grę to żebym się nie wypowiadał.
No i co z tego że strzelanka? A może to świetna strzelanka? Może ma niezłą fabułę & dialogi? Może ma fajnie zaimplementowane te elementy RPG? Może ma szałową oprawę audiowizualną, która choć najważniejsza nie jest to dorzuca trzy grosze do wrażeń?
Może ma niepowtarzalny klimat? Może jest urozmaicona?
Zwykła strzelanka to np. Wolfschanze 2 o którym zapewne czytałeś w najnowszym numerze CDA, którego tak nie cierpisz.  ;D ;D
Znajdź drugą taktyczną strzelankę z dodatkiem RPG, dialogami przedmiotami i handlem w kosmosie. Zgoda, szczyt oryginalnosci to nie jest, ale ME2 i tak wybija się z tłumu "szczelanek z fajnymi spluwami i mutantami!!!11".

 "Śmiem nawet twierdzić, że do gry producenci dorzucają kopertę."

Ach, kocham wielbicieli teorii spiskowych, którzy do wszystkiego dopisują gorszące i sensacyjne historie. Gdyby producent do każdej gry dorzucał kopertę to z pewnością ocen 10/10 było by wiecej w roku,
Modern Warfare 2 by zostało okrzyknięte najlepszym tytułem dziesięciolecia i mielibyśmy kilka lepszych przykładów łapówkarstwa.

Zresztą, tak się składa że ostatnio czytałem w CDA felieton o...łapówkarstwie. Cytuje fragmenty.

"Ostatnio dużo huku w branży narobiła skarga redakcji pewnego dużego niemieckiego czasopisma o grach. Narzeka ona, że twórcy Assasins Creed 2 nie chcieli im udostępnić przedpremierowo egzemplarza gry do recenzji bez wcześniejszej obietnicy, że zostanie ona dobrze oceniona. Ręce opadają...(...)

Chcę oświadczyć że nigdy w historii CDA nie weszliśmy w taki układ i wejść nie zamierzamy. Jeśli zawieramy czasem jakieś OFICJALNE umowy typu "Dostaniecie grę pierwsi w Polsce/Europie/Świecie" to NIGDY kwestia ocen i tonu recenzji nie jest brana pod uwagę.(...)
Wrażenia z gry i końcowa ocena są tylko i wyłącznie naszą sprawą."(...)

Naturalnie wiem, że >>tropicieli teorii spiskowych<< i tak nie przekonam (wedle zasady:"jak nie mówią że tak robią to znaczy że robią, a jak mówią że tak nie robią to...tylko winny się tłumaczy").


Ale nie do nich ten tekst kieruję. Wytrwaliśmy na tym rynku blisko 14 lat dlatego że poważnie traktujemy czytelników."

Swoją drogą nr 1- tak nie lubisz CDA a podajesz dokładne oceny z konkretnych recenzji zawartych w piśmie... :)

Swoją drogą nr 2- gra Dragon Age też od BioWare dostała ocenę 8+ ale zdaniem redakcji "oczekiwali na coś więcej", i pismo zamieściło niedawno akurat artykuł o kontrowersyjności ocen które DragonAge
otrzymywało.

Czekam na kolejny argument  :) Ciekawa taka dyskusja :)

PS
Boję się że któryś admin czepi się Off-Topu. Ale szczerze mówiąc, wolę lekko offtopową dyskusję o wiarygodności recenzji niż ciągłe wypisywanie tych samych polskich gier- bo to chyba nie jest zbyt obszerny temat  :P. Ew. można zmienić nazwę tematu.

/zmieniłem nazwę na obszerniejszą ; ) Luk


« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2010, 17:45:50 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Wszyscy patrioci mówią o umieraniu za ojczyznę, ale nikt nie mówi o zabijaniu dla ojczyzny.
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry