Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Trudny wybór (Czytany 3310 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« : 23 Stycznia 2011, 18:55:28 »
Przejdę od razu do rzeczy: ostatnio nudzą mi się stare gry, do moich wymarzonych trochę czasu jeszcze zostało, więc coraz częściej myślę o kupieniu jakiejś nowej. Sam nie potrafię znaleźć nic ciekawego, a jak już to nie mam gwarancji. Chciałbym was prosić o pomoc przy znalezieniu czegoś do poklikania przez ten czas. Tylko niech to będą gry naprawdę dobre, w które wy osobiście możecie grać miesiącami, a nawet latami, coś czego tak szybko nie wyżuca się w kąt. Dodam na koniec iż interesują mnie działy gier strategicznych (zwykłe, turowe, jakiekolwiek), RPG, fajnie jeszcze by było gdyby to była gra fantasy choć nie zamierzam wybrzydzać. Mile z waszej strony są równierz komentarze do gier napisanych przez innych, tylko z poszanowaniem zdania drugich. Od razu dziękuje wszystkim za wszelką pomoc :)


« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2011, 19:25:29 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23 Stycznia 2011, 19:09:05 »
Nie wiem czy grałeś w Titan Quest, ale mnie bardzo przyssała xD
W empiku można kupić Złotą Edycję za ok. 25 zł :P
Jest jeszcze gra Spellforce, trochę podobna do Warcrafta albo BFME. Ciekawa fabuła i ładna grafika ;) W empiku jest 1 i 2 część, możliwe, że razem :P




IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 23 Stycznia 2011, 19:10:33 »
Ja osobiście mam 1 typ o bardzo niskiej cenie i bardzo wysokiej grywalności:

Twierdza Krzyżowiec - Prosta, tania strategia osadzona w czasach Krucjat. Grafika jest tam kiepska, ale grywalność jest genialna. Wiele osób potwierdziłoby ten typ. Jesteś zarządcą zamku i masz załatwić inny zamek. Zapewne znasz, ale dodaje, może nie znasz i się skusisz.
Grywałem w to długimi wieczorami i popołudniami przez ok 2 lata.

Oczywiście polecam Spellforce'a, jak i przedmówca.



IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 23 Stycznia 2011, 19:12:52 »
Age of Empires- świetna gra startegiczna, którą można grać długimi godzinami nie nudząc się, łatwy edytor map, mnóstwo cywilizacji, każda o odrębnym drzewku technologicznym.

Dark Messiah- po raz drugi w nia gram, lecz tym razem jako mag. Dużo artefaktów i różnorodne misje, które prowadzą do czterech różnych finałów.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23 Stycznia 2011, 19:24:02 »
Menelag to akurat wiem bo mam ;D Kurde może wypisze jakie gry mam bo będzie mniej problemu:
H5 (razem z dodatkami), H4, Dis 2 i 3, Titan Quest razem z dodatkiem, Dawn of War (razem z dodatkami), Port Royale, Age of Empires 2, Wiedźmin, Diablo 2, Władca Pierścieni: Powrót Króla i to chyba by było na tyle. Przepraszam za niedopatrzenie :) Jeśli chodzi o Twierdzę to widziałem i mimo to nie podoba mi się jej koncepcja jeśli mam być szczery, zaś Spellforce mnie ciekawi, już pare razy się zastanawiałem nad nią ale jakoś nie kupiłem. Co o niej myślicie??


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23 Stycznia 2011, 19:25:06 »
Polecam Civilization 4. Grałem tylko w tą część cyklu (niestety), ale spędziłem przy niej mnóstwo godzin.

Polecam również o wiele mniej znane Battle Realms. RTS fantasy wydany w 2001. Stare, ale jare. Można ściągnąć z neta.
Dalekowschodnie klimaty. Cztery frakcje i wciągająca nieliniowa kampania. Prosta zasada: chłopami zbierasz żywność, rozbudowujesz armie i robisz rozpierduchę.


« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2011, 20:31:00 wysłane przez hamlet » IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23 Stycznia 2011, 20:09:28 »
Mam pewną grę osadzoną w klimatach wojennych wydaną w 2003 roku. Turówka zbiera się oddział specjalny osią lub aliantami, według mnie genialna ponad 500 broni do wyboru gram w nią 3 lata z przerwami


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23 Stycznia 2011, 21:00:07 »
gram głównie w RPG, RTS(nie podawałem bo napisałeś, że nie), FPS więc. Jakby to nie były gry na piecyk, to bym powiedział więcej no ale masz xD:

-Jade Empire(Klimacik dalekiego wschodu RPG)
-Frontlines Fuel of War( bardzo dobra strzelanka)
-Doom 3( dość straszna gra, na razie chyba najstraszniejsza bo DS okazał się lipą)
-Company of Heroes wszystkie dodatki i podstawka.
-Beyond good and evil (Mega gra akcji, naprawdę mocna, do zakupu na allegro bądź jakoś inaczej)
-Cała seria Call Of Duty z naciskiem na Modern Warfare i Black Opsa.
-Dungeon Siege 1 i 2. Absolutne mistrzostwo wciągnęło mnie na dobre. Według mnie najlepsza gra RPG 10/10 w CDA.
-Warcraft 3 + dodatek, nie trzeba pisać czemu...
-Starcraft 2. Mega strategia, ta grafika i grywalność po prostu miodzio.

Więcej grzechów nie pamiętam...jak sobie przypomnę to napomnę.




« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2011, 15:53:39 wysłane przez Psychol55 » IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 23 Stycznia 2011, 21:33:29 »
Menelag to akurat wiem bo mam ;D Kurde może wypisze jakie gry mam bo będzie mniej problemu:
H5 (razem z dodatkami), H4, Dis 2 i 3, Titan Quest razem z dodatkiem, Dawn of War (razem z dodatkami), Port Royale, Age of Empires 2, Wiedźmin, Diablo 2, Władca Pierścieni: Powrót Króla i to chyba by było na tyle. Przepraszam za niedopatrzenie :) Jeśli chodzi o Twierdzę to widziałem i mimo to nie podoba mi się jej koncepcja jeśli mam być szczery, zaś Spellforce mnie ciekawi, już pare razy się zastanawiałem nad nią ale jakoś nie kupiłem. Co o niej myślicie??

Spellforce jest bardzo fajna, ciekawa :P
http://spellforce.jowood.com/
przed kupieniem przeglądałem ta stronke. Osobiście polecam, zwłaszcza 2 część, gdzie masz do wyboru 3 frakcje: Królestwo, Pakt i Klan. Królestwo to połaczone siły ludzi, krasnali i elfów, masz tam typowe jednostki "dobra" takie jak drzewce, magowie na gryfach, elfki, rycerze na koniach. Pakt to po prostu pakt mrocznych elfów i innych "złych" sił, jakieś gargulce, kobiety-pająki, arachnice chyba juz nie pamietam oraz klan, czyli przede wszystkim orkowie ;) oprocz tego jest masa neutralnych istot, pająki, wilki, osy, jakieś harpie :P Tak jak w Gothicu rozwijasz swoja postać, prowadzisz dialogi oraz walczysz i przede wszystkim prowadzisz wielkie armie do zwyciestwa xD
Na poczatku troche mnie irytowała gra, ale potem mnie przyssała do kompa na wiele wiele tygodni xD


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 23 Stycznia 2011, 21:49:01 »
Ja z tego co dobrze znam to polecam ci:
-Gothica- wszystkie części( można kupić bardzo tanio sagę <G1, G2 i G2 Noc Kruka>), jeśli przyjdzie ochota na G3 to ściagnij wszystkie patche do niego, które umilą ci bardzo rozgrywkę.
-Władca Pierścieni Bitwa o Środziemie- zarówno 1 i 2 są dobre, bardziej jednak polecam ci 2 z dodatkiem król nazguli, dużo map, dosyć ciekawe rozwiązanie z tworzeniem bohatera(chociaż mogli dać więcej rodzai wyglądu i klas) no i mody do niego dodające np: nową nację(Rohan i Rhuń) http://www.youtube.com/watch?v=FM6GhW13yTU&feature=related - polecam obejrzeć filmik
EDYT: http://www.youtube.com/watch?v=npw4rJacIsk&feature=fvw - ten także..


« Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2011, 21:51:10 wysłane przez Hadrian » IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
SeRaFiNeK

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 474


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 23 Stycznia 2011, 22:30:51 »
Hmm kilka gier z tego co podałeś mogę polecić ;D
1.Battlefield: Bad Company 2 - Zdecydowanie najlepszy FPS tamtego roku. Mam go od daty premiery i ani przez chwilę nie żałowałem kasy na nią wydaną. Tą grę warto kupić nie tylko dla singla, lecz przede wszystkim dla genialnego multi. W multi od kwietnia spędziłem blisko 200h. Żadna gra mnie nie pochłonęła na tak długo, i nie wygląda, żebym ją porzucił, bo 15 rang jeszcze czeka do nabicia (Łącznie jest 50rang).
Na Allegro keye chodzą za ok.40zł.

2.Mass Effect - Mnie sama gra nie wciągnęła, może dlatego, że nie jestem jakimś wielkim fanem RPG w kosmosie. Za to innych owszem. Obecnie gra kosztuję ok.30zł.

3.Company of Heroes - Jeden z niewielu RTS'ów który mnie przyciągnął na długie godziny. Obecnie z racji ferii zaczynam grę w multi i przechodzenie od nowa Singla ;)
Gra z dodatkami Tales of Valor i Na linii frontu, kosztuje ok. 50-60zł.

4.Zacząć przygodę w multi w H5 - Dzięki temu, że gram w multi H5 ze zmiennym szczęściem H5, może liczyć jeszcze na miejsce na dysku u mnie przez długi czas :P.


IP: Zapisane

"TAWERNO, WALCZ!"
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25 Stycznia 2011, 18:11:04 »
Szczerze SeRaFiNeK jakoś w H5 zupełnie odechciało mi się grać i też po części dlatego poszukuje nowej gry.Potrzebuje lekkiego odpoczynku od całej serii, liczyłem że pomoże przy tym D3 ale sami chyba wiecie jak jest... Słyszałem coś o Mass Effect i sprawdzę co to jest, wiem w bardzo ogónikowym stopniu o co w niej chodzi. Jeśli idzie o Company of Heroes słyszałem ale nigdy nie byłem do gdy przekonany.
Zaś jeśli chodzi o inne gry, które mnie zainteresowały to:
przede wszystkim Spellforce, wcześniej odszedł w zapomnienie lecz teraz to główny kandydat; Gothika-coś mi się pozytywnego obiło o uszy; Call of Duty- wcześniej raczej nie lubiłem strzelanek, teraz także, mimo to może zrobię dla tej jednynej produkcji wyjątek; Civilization-słyszałem o grze dużo dobrego, co prawda raczej tego nie wezmę bo bardziej mam ochotę na wymienione wyżej gry ale też niezła propozycja.
Tak więc skoro mam już listę głównych potentatów, to jeszcze raz dziękuję za pomoc, wszystkie propozycje naprawdę dały mi dużo do myślenia, bez względu na to czy w końcu je wybrałem czy nie :) Proszę też o zamknięcie tematu, bo mniej więcej mam co chciałem ^_^


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 25 Stycznia 2011, 23:35:14 »
A ja jeszcze na koniec się wtrące jako były gracz(teraz tylko hirołsy od czasu do czasu:)).
Zależy czy poszukujesz czegoś na stałe, czy na chwile i przede wszystkim czy to ma być tania pozycja z klasyków czy wielka, nowa, droga produckja. Ale oto moje typy, jako osoby która straciła przy grach naprawdę...sporo godzin:)
Klasyki:

--Gothic seria(wszystkie częsci)-Wspaniała gra. Jeśli chodzi ci o fabułę mistrzostwo. Jak skończyłem część pierwszą było mi poprostu przykro. Przygoda przez naprawdę duże P:) Moja ulubiona gra RPG:). Jak świetna książka, czułem na końcu że przeżyłem wielką,wspaniałą przygodę:)[Wszystkie częsci zakupione]:)

--Warcraft 3+dodatek. Świetan pozycja. Absolutny klasyk.Zakupiłem w 2007 roku w celu lepszego zapoznania się z tym klasykiem. Utknąłem online na dobry rok-dwa:) Klany, pojedynki itd:) Naprawdę moge nazwać to absolutnym arcydziełem. Jak wszystko do Blizzard. 10/10:). Nadal dziesiątki tysięcy graczy w trybie multi.

--The Elder Scrolls III albo IV. Najwiekszę RPG jak dla mnie. Miliony opcji, tysiące modów, piękna grafika. Jak te gry wychodziły, to były na tamte lata wielkim szokiem. Fenomenalne klasyki, absolutne 10/10. RPG:) Każdy szanujący się gracz powinien zagrać:)

Nowsze produkcje:
--Battlefield 2:Bad Company i Seria Call of Duty. Jeśli chcesz coś zupełnie z innego gatunki(jak to mówi mój młodszy brat-"strzelanki onlajn")Obie gry fenomenalne. Oprócz World of Warcraft chyba najpopularniejsze gry na xfire. Napewno top 10:) Zabawa z dziesiątkami tysięcy ludźmi:).Gry na miesiące i lata w trybie multi.

 Mógłbym tu polecać klasyki jak Diablo(ale masz), czy jakieś jeszcze starsze gry, ale myślę, że realnie w ciągu ostatnich lat te gry na dłużej dały mi sporo frajdy. Polecam:) Wiadomo, że ta lista mogłaby być kilkakrotnie dłuższa, ale to takie gry ogólnie dostępne, dośc popularne nadal i napewno które jeszcze nie umarły:)


IP: Zapisane

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 25 Stycznia 2011, 23:42:20 »
Dzięki i tobie za pomoc, napewno pomoże mi jeszcze raz wszystko przeanalizować, bo zdałem sobie sprawę iż nigdy nie myślałem realnie o Gothicu chociaż słyszałem jaka fenomenalna gra, mój kuzyn nawet czasem pogrywał, cóż może jednak zmienię zdanie...generalnie planuje do końca tygodnia dokonać zakupu.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry