Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Programy do grafiki komputerowej (Czytany 6622 razy)
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« : 14 Października 2007, 19:59:27 »
W tym temacie każdy może napisać jakich programów graficznych używa, jakie są jego ulubione programy, a których wprost nie cierpi. Ja obecnie używam Adobe Photoshop CS3, Irfan View, ArtWeaver. Używałam też Corel Paintera IX ale to naprawdę rzadko. Do moich ulubionych należą pierwsze dwa powyżej wymienione, zaś tym najgorszym jest właśnie Corel. Zapraszam do dyskusji :)


« Ostatnia zmiana: 14 Października 2007, 20:18:01 wysłane przez oliwsen7 » IP: Zapisane
mejdej

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115


Inquisitor

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14 Października 2007, 20:48:46 »
Używam Adobe Photoshop CS2 i tak już chyba zostanie, no chyba, że w ręce wpadnie mi CS3. Myślę, że jest to jeden z najlepszych programów graficznych, o ile nie najlepszych. Bardzo fajnie się w nim pracuje. Poza tym zdarza mi się także używać ImageReady i Irfan View. Jeżeli chodzi o program, który mi się nie spodobał to Corel. Jakoś nigdy nie lubiłem z niego korzystać i raczej nigdy nie będę.


IP: Zapisane

"Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"
Edmund Burke
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 15 Października 2007, 16:05:00 »
lubie gimpa, pracowalem w ps'ie dopoki mi sie nie sklekocil ;[ teraz tylko gimp. corel nawet spoko tylko ze to taki program niezbyt do grafiki takiej jak sygny userbary itp.


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 15 Października 2007, 17:04:30 »
Na początku był Paint :) 0,1 wieku temu od tego właśnie zaczynałem, malując przeróżne pierdoły. Potem był Corel 9 trochę go używałem, głównie do przerabiania zdjęć. Kiedy zaczęła sie moda na userbary postanowiłem samemu coś klecić ale nie specjalnie to wychodziło. Wtedy sobie przypomniałem, że gdzieś na półce był PS 6. I tak to się zaczęło :) Corel poleciał w niebyt i teraz ciągle jechałem na PS ostatnio z updatem na CS2. I tak już zostało. Do animacji jeszcze używam ImageReady, prostota i efektowność w jednym, ale Flasha niestety nie przebije:). Z GIMPEM nigdy nie miałem przyjemności pracować, bo po prostu nie było okazji i potrzeby ale kto wie może kiedyś go zainstaluje kto to wie...


IP: Zapisane
Kapitan Jack Sparrow

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 413


"...Pewnego dnia, pewnego dnia pękło niebo..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15 Października 2007, 19:19:24 »
Sami zawodowcy ;) A ja po amatorsku (hmm... to dzieki temu Forum sie zaczelo) czasami cos zrobie w gimpie (jak dla mnie jest ok, ale nie innych nie znam...). No i w paintcie tez daaawno temu sie bawilem ;).


IP: Zapisane
Pięćdziesięcioro chłopa przy skrzyni umarlaka.
Joł-ho-ho i buteleczkę rumu.
Pojawił się czart i skończył za resztę.
Joł-ho-ho i buteleczkę rumu.




Żywa Legenda:
http://www.ksu.of.pl/

Czekam na:
2008-07-26 - USTRZYKI DOLNE.   KONCERT JUBILEUSZOWY NA XXX-LECIE KSU.
Johny_Szalony

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


ADHD

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16 Października 2007, 09:50:09 »
Na początku był Paint :) 0,1 wieku temu od tego właśnie zaczynałem, malując przeróżne pierdoły
Grafiką się nie interesuje ale co do Painta... obadajcie to: http://www.youtube.com/watch?v=ElrldD02if0


IP: Zapisane
Wróciłem właśnie z tej acid cave (…) Ogólnie legowisko trolli i zbiegów z zakładu gnieźnieńskiego. Polecam omijać. - Luk
Przy sprawdzaniu niektórych artów dostałbym krwotoku – Dabu
wyzywają i każą se lody robić...  polecam iść do sklepu po Algidę..   - Laxx
-Dabu: Darciuchy. xP Phi, gardzę metalem. x)
-Luk **A zjadł Ci ktoś kiedyś kota?**
Nikt nie powiedział, że jesteśmy kompetentni;p- Martin
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 16 Października 2007, 16:13:17 »
ano widziałem, pogratulować wytrwałości w PSie jest łatwiej i lepiej :P

http://www.youtube.com/watch?v=8K_NQe57C-k


IP: Zapisane
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 16 Października 2007, 20:51:26 »
Nie tylko łatwiej i lepiej ale też dokładniej i prawdziwie wygląda malunek. :o Chciałabym chociaż w 1/4 namalować coś takiego w PS :P


IP: Zapisane
soth

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 20 Października 2007, 21:41:30 »
heh ja bawiłem sie w PS CS2 ale to tylko zdjęcie przerabiałem ;).. natomiast podoba mi sie naprawdę cieżko dostępny program Corel Painer X (bo IX mi jakoś nie podeszła) miałem go przez jakiś czas na kompie ale były z nim problemy w związku z tym że wersja piracka i musiałem sie go pozbyć.. no i teraz znaleźć niemoge :( dla rekomendacji powiem że w tym programie robili prawie wszystkie szkice do Gwiezdnych Wojen (tych nowych) ) i moim zdaniem oferuje szeroki wachlarz możliwości ( 27 różnych rodzajów pędzli + do każdego rodzaju sporo "podkategorii" można się pogubić ) pozatym chyba wsyztkie mozliwe techniki rysowania/szkicowania/malowania mozna nawet kartke kwasem pochlapać :D
ale ciężko go zdobyć a kosztuje koło 400 zł legalnie :/ heh


IP: Zapisane
HoMM5.info - Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic V, IV, III, II i I[/center]
mejdej

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115


Inquisitor

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 20 Października 2007, 22:13:38 »
Cytuj
kosztuje koło 400 zł legalnie :/ heh
Wiesz, jeżeli chodzi o ceny to jest to pikuś w porównaniu do Adobe Photoshop CS3, który kosztuje 3 449 zł ;]. A jeżeli chodzi o pędzle, to w PS masz ich po prostu mnóstwo (plus możliwość tworzenia swoich). Co do painta, to myślę, że nie jeden zaczynał właśnie z tym programem... ja również.



IP: Zapisane

"Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"
Edmund Burke
Oliwsen
Ale jak to

*

Punkty uznania(?): 30
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


Cichojcie

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 20 Października 2007, 22:25:18 »
Zgadzam się z mejdejem, Corel Painter może i ma od groma pędzli, które dają różnoraki efekt ale PS ma ich jeszcze więcej. Należy tu też wyliczyć sposoby przekształcania obrazów i zdjęć, które po takiej obróbce mają niesamowity wygląd. To właśnie czyni go takim wyjątkowym programem.


IP: Zapisane
soth

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 21 Października 2007, 10:53:08 »
co do obróbki zdjęć to się zgodze że lepszy jest PS ale przy tworzeniu od zera bardziej mi podchodzi CP X ... wydaje mi się jakoś bardziej przejrzysty, ale tak naprawdę to i tak preferuje kartke i ołówek ;) i raczej nie miałem okazjii do rozpracowania tych obu programów tak jak bym chciał ( i z miejsca zauważyłem że potrzebny będzie rysik cyfrowy na którego niemam kasy ... ) zreszta podobieństwo obu tych programów jest wielkie :) ale aktualnie i tak juz się na muzyke przerzuciłem :P i siedzie sobie w E-JAy i FL Studio 6 ;)


IP: Zapisane
HoMM5.info - Tawerna - 100% Heroes of Might and Magic V, IV, III, II i I[/center]
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 21 Października 2007, 11:51:57 »
Do PSa pędzli od nówki dużo nie ma, ale wystarczy 10 min w necie i można mieć ich i kilka tysięcy. CP chyba od nówki miał ich dużo. Ja już się na dobre do PSa przerzuciłem i nieprędko to zmienię. Tym bardziej, że rysować nie umiem więc nawet jeśli CP jest lepszy to i tak na nic mi sie to nie przyda. Pomijając już to że do rysowania lepszy byłby tablet niż myszka.

A co do muzyki to jak tworzę tylko na Guitar Pro5 ;) No pomijając EmpMeg'a Fingertip'a i Laney'a LG35R. Niedługo jeszcze będę miał efekt ZOOM G1.U1 więc w ogóle będzie git :) Pozostaje tylko coś lepszego do nagrywania kupić.


IP: Zapisane
Goldeneye

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 27


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 25 Lutego 2008, 17:26:27 »
Ja uzywam od niedawna Photoshopa 7.0 CE , a Gimpa uzywam dluzej ale PS jest najlepszy najbardziej nie lubie Userbar generator bo tylko mozna userbery w nim robic i do tego takie prymitywne :D


IP: Zapisane

Dabu
Forumowy krzykacz

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 764


Pan wszystkich panów

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #14 : 25 Lutego 2008, 17:52:01 »
Ja od niedawna używam Gimp'a. : P Całkiem przyjemny programik. ; ) Z Photoshop'em się nie zetknąłem osobiście, choć widziałem, że da się robić tym cudne rzeczy. xD Pożyjemy, zobaczymy... : )


IP: Zapisane
Strony: [1] 2    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry