Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 78 79 80 [81] 82 83 84 ... 109    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes VII - Aktualności - Dyskusja (Czytany 431881 razy)
adrian12543

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #1200 : 28 Lutego 2015, 12:34:39 »
No tak, wampir z IV mógłby wyglądem nie pasować.
Ale niektóre elementy można zaczerpnąć. Mnie na przykład irytuje ten wielki miecz, który nosi ten nowy. Nijak to nie pasuje do mojego wyobrażenia wampira. Wampir mógłby atakować bez pomocy żadnego miecza, tylko wysysać życie tak jak "czwórkowy". Ten z "trójki" też miał bardziej przemyślany atak.
Te wampiry z Ashan zostały sprowadzone do roli zwykłego nieumarłego wojownika z mieczem.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #1201 : 28 Lutego 2015, 12:57:19 »
Nie zapominajcie, że teraz wraz z liszem są w trakcie poprawy. Oficjalnie przyjęli nasze uwagi i poprawią te dwie jednostki. Liczę, że wysłuchają uwag i nie będą tak bardzo podobne do tych z szóstki. Liczę, że jakoś połączą te z szóstki z ich odpowiednikami w piątce i będzie całkiem spójna kompozycja.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1202 : 28 Lutego 2015, 13:35:39 »
BTW. Nie sądzicie, że te niektóre jednostki są trochę mangowe? Mam tu na myśli bronie wielkości ich posiadaczy (miecze wampira, kostury licza).

No i swoją drogą - licz wygląda bardzo biednie. Już np. ten z heroes V był bardziej badassowy. Z założonymi rękoma wyglądał na hurr groźnego durr.


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1203 : 28 Lutego 2015, 23:59:34 »
BTW. Nie sądzicie, że te niektóre jednostki są trochę mangowe? Mam tu na myśli bronie wielkości ich posiadaczy (miecze wampira, kostury licza).

Miecz wampira może być co najwyżej za szeroki, ale nie jest za duży jeśli chodzi o wysokość. Proponuję popatrzeć sobie na wysokości claymorów lub innych dwuręcznych mieczy. Osiągają nawet 180 cm... tylko są dużo węższe.

No ale fakt faktem to własnie szerokość robi animowatość... plus teksturki na pewno dodają jeszcze swoje. Takie... czyste i barwne.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1204 : 01 Marca 2015, 01:04:30 »
Proponuję nie patrzeć na claymory (które zwykle zamykały się w 140 cm :P A wynalazki typu 1,8 metrowy Espadon były dobre, ale do walki z pikinierami, idąc za przykładem cioci wiki), tylko jeszcze raz zerknąć na miecz tego wampira.

Co on jest ku***, Podbipięta?

Już pomijam, że wampir jest po prostu brzydki, ale ten miecz naprawdę upodabnia go do postaci z chińskich bajek. Albo Final Fantasy.
Chmurek byłby dumny:


Zresztą - tak btw - japońskie Zanbato miało i 2.5 metra :P A ja dalej uważam, że miecz wampira jest wujowy.


« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2015, 01:09:49 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #1205 : 01 Marca 2015, 08:36:38 »
... Ale zanbato, podobnie jak ninjato, to wymysły mangi/Hollywood/wybierz sobie. x] Zanbato najprawdopodobniej zostało zainspirowane japońskim (n)odachi, które mierzyło właśnie te 160-180cm i było mieczem kawaleryjskim.

Zresztą samuraje to głównie kawaleria/konni łucznicy.

M&A&H kłamią. ;c


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1206 : 01 Marca 2015, 10:51:42 »
No to mnie ciocia wiki w wuja zrobiła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zanbat%C5%8D

Ale i tak mógłbym się posiłkować przykładem największego, wykutego o-dachi mierzącego 3,7 metra. Tylko po co komu takie miecze?

No-dachi było fajne, ale znacznie lepiej sprawdzały się te japońskie pseudo-włócznie. Hellzu wiesz o co chodzi.
Cytuj
(n)odachi, które mierzyło właśnie te 160-180cm i było mieczem kawaleryjskim.
O-dachi i no-dachi to dwa różne miecze (a w zasadzie no-dachi to rodzaj o-dachi). No-dachi używano przez piechotę i do walki w polu, a często przeciwko kawalerii.

EDIT: I jeszcze Sephiroth walczył no-dachi :D




« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2015, 10:57:43 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Hex

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396


Zobacz profil
« Odpowiedz #1207 : 01 Marca 2015, 11:20:39 »
Pozwolę sobie przekierować temat z mieczy na muzykę. ;)
Paul Anthony Romero zaprezentował na koncercie w Monachium nowy utwór z H7. Temat nosi tytuł Ahab Minor i przypuszczam, że jest to motyw z Twierdzy. Zaczyna się ok. 5:48.
https://soundcloud.com/paul-anthony-romero/paul-anthony-romero-solo-piano-concert-live-in-munich-germany
Jako że jest to koncert fortepianowy może nie być łatwe rozpoznanie przynależności tego tematu muzycznego, ale z głównego, dość ciężkiego motywu wnioskuję, że jest to właśnie Twierdza, aczkolwiek mogę się mylić. Na utwór w pełnym instrumentarium przyjdzie nam pewnie poczekać do aktualizacji strony Twierdzy na oficjalnym blogu.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #1208 : 01 Marca 2015, 13:23:26 »
Ale przecież wielkie miecze dwuręczne dwa razy większe niż osoba nimi władająca są powszechnie używane w dzisiejszych grach. Bez względu na to czym się wzorowali, w co drugiej grze fantasy miecznik/rycerz/.../wojownik nawala kawałem żelaza jakby to było piórko.  Tak to już jest, że w dzisiejszych czasach im większa broń tym gracze bardziej się jarają jej używając ;P

Co do utworu to bardzo możliwe iż to twierdza. W sumie we wszystkich zamkach jak narazie motywy były dosyć oryginalne. Trzeba poczekać na premierę twierdzy na blogu ;P Chociaż nie wiem czy to przez instrument ale strasznie mi się motyw kojarzył z oprawą muzyczną kilku gier na pegasusa ;D


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Karti

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82

Zobacz profil
« Odpowiedz #1209 : 01 Marca 2015, 19:04:11 »
W innych grach są używane miecze większe od swoich właścicieli, tak więc to nie jest nic nowego.

Co do utworu muzycznego, imo za wcześnie na jakiekolwiek przypuszczenia, bo ciężkie także mogłoby należeć do czegoś innego, np walki, a wykonanie fortepianowe tym bardziej nie daje możliwości takiej jednoznacznej oceny. Odczekajmy ;)

Żeby jednak kontynuować wątek muzyczny, utwory przystani, akademii i sylvanu przypadły mi do gustu i podobają mi się, szczególnie akademii (chociaż nie przebije tych z H4 i H5). Najgorzej za to wypadła nekropolia, która początek ma jeszcze w porządku, ale operowa część kompletnie nie pasuje tam i psuje efekt tego soundtracku.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #1210 : 01 Marca 2015, 21:33:39 »
Tylko, że w innych grach nie wygląda to tak beznadziejnie ;]

Nie sądziłem, że przyjdzie mi kiedykolwiek tłumaczyć coś tak banalnego... Tym niemniej - szczypta soli potrafi jedną potrawę napisać na nowo, a inną kompletnie spieprzyć.

Utwory niezłe. Tj. oprócz nekropolii, która zgodnie z założeniem twórców zdaje się, ma być spieprzona po całości x] 


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1211 : 01 Marca 2015, 22:05:02 »
No to mnie ciocia wiki w wuja zrobiła:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zanbat%C5%8D

Anom proponuję zaglądać na angielksą wersję...
http://en.wikipedia.org/wiki/Zanbat%C5%8D
----------------------------------------------------
Romero gra ładnie... cokolwiek tam nie gra.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #1212 : 01 Marca 2015, 23:58:34 »
Oj są gry w których wygląda to jeszcze gorzej.
chocby w GW2 niektóre skórki dwuręcznych mieczy albo strzelb wyglądają cudacznie. Są nieraz ze 3-4 razy większe niż postać co przy większych postaciach wygląda jeszcze gorzej. Drugą grą gdzie bronie są często za duże to LastChaos. Tez MMO ale nie chce mi sie dalej w pamięci grzebać.
Zaś mój komentarz nie tyczył sie tego jak to wygląda w H7 ale tego, ze narzekacie na sam pomysł wielkich mieczy w grze co jest teraz dosyć powszechne. To tak jak z narzekaniem na efekty specjalne w filmach akcji/fantasy.

I gdzie znajduje się motyw sylwanu? Nie widziałem nigdzie informacji o tym, że takowy się ukazał.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #1213 : 02 Marca 2015, 00:18:44 »
To tak jak z narzekaniem na efekty specjalne w filmach akcji/fantasy.
To jest akurat dosyć powszechne przy filmach autorstwa Michaela Bay'a. :D


I gdzie znajduje się motyw sylwanu? Nie widziałem nigdzie informacji o tym, że takowy się ukazał.

Oj dawno to było, jeszcze w zeszłym roku, chociaż nie jestem pewien, w którym miesiącu. :P
Możesz go odsłuchać tutaj:
https://soundcloud.com/might_and_magic/heroes-vii-the-elven-coronation-sylvan-faction-theme


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #1214 : 02 Marca 2015, 20:17:09 »
No nie tylko jego filmach ale mimo iż wszędzie są używane to ludzie linczują twórcę filmu za to, że ich użył :P

A motyw mi się kojarzy z fuzją czwórkowego leśnego zamku i avatara :P
Początek właśnie z miastem natury z czwórki strasznie podobnie brzmi. Zaś końcówka taka avatarowa z tymi chórkami i w ogóle.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Strony: 1 ... 78 79 80 [81] 82 83 84 ... 109    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry