Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Temat z moimi jakże "radosnymi" wierszykami. (Czytany 37259 razy)
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 20 Grudnia 2007, 18:50:15 »
Jak zwykle dziękuję za korekty :) Zastanawiałem się czy wstawić w tych wersach wstawić of czy from.

2) I can not throw you out of my heart - I can not throw out you...




IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 20 Grudnia 2007, 19:27:05 »
Oba pasują ;)

PS: Nie poprawiłeś tego zacytowanego błędu... xD


IP: Zapisane
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 28 Grudnia 2007, 21:54:42 »
Oto następny. Może nie najwyższego lotu, ale daję pod ocenę.

Pokochałem Cię mimo wszystko,
Mimo odległości,
Mimo losu przeciwności.
Jednak nie wytrzymałaś próby tej
Za słabą miłość
w tobie zaszczepiłem.
Teraz cierpię w samotności
Powoli usychając
Ze smutku i tęsknoty




IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Johny_Szalony

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


ADHD

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 29 Grudnia 2007, 08:34:42 »
No kurcze nie wytrzymię... Jak czytam te wiersze to przypominają mi się czasy 3 lata wstecz... Na szczęście "tego Kwiatu jest pół światu", czas leczy rany i jeśli "coś" się kończy to jedynie po to by zaczęło się "coś" ;) A wtedy nagle ironia losu pokazuje skąd się wzieło twierdzenie "stara miłość nie rdzewieje"... Ehh życie... patrząc na to z tej perspektywy wręcz nie da się powiedzieć że jest nudne ;)
Super wiersze Smith  :)



« Ostatnia zmiana: 29 Grudnia 2007, 08:43:55 wysłane przez Johny_Szalony » IP: Zapisane
Wróciłem właśnie z tej acid cave (…) Ogólnie legowisko trolli i zbiegów z zakładu gnieźnieńskiego. Polecam omijać. - Luk
Przy sprawdzaniu niektórych artów dostałbym krwotoku – Dabu
wyzywają i każą se lody robić...  polecam iść do sklepu po Algidę..   - Laxx
-Dabu: Darciuchy. xP Phi, gardzę metalem. x)
-Luk **A zjadł Ci ktoś kiedyś kota?**
Nikt nie powiedział, że jesteśmy kompetentni;p- Martin
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 29 Grudnia 2007, 12:08:29 »
Na szczęście "tego Kwiatu jest pół światu", czas leczy rany i jeśli "coś" się kończy to jedynie po to by zaczęło się "coś" ;)

Z tym stwierdzeniem po części się zgadzam, a po części nie. Owszem czas leczy rany, ale po dużym jego upływie.

A wtedy nagle ironia losu pokazuje skąd się wzieło twierdzenie "stara miłość nie rdzewieje".

Z tym akurat się nie zgodzę. Miłość albo jest odwzajemniona i szczęśliwa, albo samotna i cierpiąca. Innych według mnie możliwości nie ma.

Ehh życie... patrząc na to z tej perspektywy wręcz nie da się powiedzieć że jest nudne ;)


Och tak... Życie, przynajmniej w moim przypadku, nigdy nudne nie było. Zawsze coś się działo..


Super wiersze Smith  :)


Dziękuję.


IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 31 Grudnia 2007, 10:35:24 »
Patrząc przez okno
Widzę jedynie wyblakłe postacie.
Krzątające się swoimi sprawami.
Nikt nikogo o nic nie pyta.
Nikt na nikogo nie patrzy.
Przepychają się w ciszy za swoimi sprawami.
Pośrodku- zagubione dziecko.
Nikt  nie zwraca uwagi.
Szlochem rozdziera głuchą ciszę.
Czy nikt nie pomoże?
Nie...
Pędzą za swoimi sprawami.
Dziecko powoli umiera,
Z bólu, cierpienia, tęskny za matką.



IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Tobiasz

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 334

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 31 Grudnia 2007, 12:33:01 »
Nawet ładne. Smith, nie wiedziałem, że jesteś wszechstronnie uzdolniony. XD
O tym talencie mi nie wspominałeś. :P


IP: Zapisane
Kapitan Jack Sparrow

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 413


"...Pewnego dnia, pewnego dnia pękło niebo..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 31 Grudnia 2007, 19:34:08 »
Bardzo mi się podoba. Pokazuję prawdę o 99% ludzi  ;) Naprawdę spoko. Jak tylko będziesz miał chęci i czas to wrzucaj następne  ;D


IP: Zapisane
Pięćdziesięcioro chłopa przy skrzyni umarlaka.
Joł-ho-ho i buteleczkę rumu.
Pojawił się czart i skończył za resztę.
Joł-ho-ho i buteleczkę rumu.




Żywa Legenda:
http://www.ksu.of.pl/

Czekam na:
2008-07-26 - USTRZYKI DOLNE.   KONCERT JUBILEUSZOWY NA XXX-LECIE KSU.
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 02 Stycznia 2008, 21:41:37 »
Na samym początku chciałbym podziękować Kapitanowi i Tobiaszowi za takie miłe wypowiedzi. Tobiaszu jakbyś na ludzi patrzył w sposób równy, a nie pod kątem ten jest zły bo mi pisze: asd? albo tamten jest bee, bo mi powiedział, że robię źle, jestem pewny, iż wiele byś zauważył. Nie piszę tego, żeby w jakiś sposób tobie dociąć. Ostatnio nawet w sposób normalny na ShoutBox'ie spamowaliśmy :P.*

Oto kolejny wiersz:

Jak mam przeżyć dni kolejne?
Kiedy ciebie brak.
Jak cieszyć oczy codziennością?
Kiedy ciebie brak.
Jak kochać?
Kiedy serce rozdarte.
Jak żyć?
Kiedy brak ochoty.
Jak być?
Kiedy wokół cisza.



*
Zapewne teraz Tobiasz mnie zjedzie :P Ciekawe w jakim stylu?


IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #54 : 02 Stycznia 2008, 22:00:52 »
Ja tam nie wiem jak się można zakochać w człowieku :P Jest zmienny, stronniczy, tendencyjny i zdradliwy. Fakt nie od razu do tego doszedłem, trzeba było na własnej skórze się przekonać i to boleśnie. Też miałem taki okres ale z niego wyszedłem bo czas wziąć za przeproszeniem dupe w garść i przestać to wszystko rozpamiętywać. Żyć przeszłością dalej a można skończyć jak Ci co czytali w pierwszej fali "Cierpienia Młodego Wertera" Goethego. (Nie przepadam za romantyzmem przepraszam :P) Poza tym nie jestem od kochania, prędzej od zabijania, podoba mi się przed ostatni. Szkoda, że tylko wycelowany w obojętność ale można resztę wykorzystywać w kolejnych wierszach tematu Ci nie zabraknie.

Ostatni subiektywnie mi się nie bardzo podoba, obiektywnie całkiem nieźle, ciekawa struktura.

Sie rozpisałem jak krytyk a literatura to nie moja broszka .....:P


IP: Zapisane
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 02 Stycznia 2008, 22:22:11 »
Ja tam nie wiem jak się można zakochać w człowieku :P Jest zmienny, stronniczy, tendencyjny i zdradliwy. Fakt nie od razu do tego doszedłem, trzeba było na własnej skórze się przekonać i to boleśnie.

Uwierz mi, że można i to bardzo głęboko. Czujesz, że ta druga osoba jest dla ciebie wszystkim, ufasz, przy niej rozkwitasz, a potem, jak już napisałeś, zdradza i daje ból. Mimo to myślę, że jest to człowiekowi potrzebne, aby na własnej skórze poczuł radość, smutek i cierpienie.

Też miałem taki okres ale z niego wyszedłem bo czas wziąć za przeproszeniem dupe w garść i przestać to wszystko rozpamiętywać. Żyć przeszłością dalej a można skończyć jak Ci co czytali w pierwszej fali "Cierpienia Młodego Wertera" Goethego.

rozpamiętywać owszem, ale te pozytywne chwile z drugą osobą. Te gorsze też się czasem przypominają i wtedy jest gorzej.

Poza tym nie jestem od kochania, prędzej od zabijania

Ha hah. Niezła sentencja. Podoba mi się.  Ale co ma wspólnego kochanie z zabijaniem? To właśnie, że ranisz ludzi w ten sam sposób, z tą różnica, iż zabijanie oprócz obrażeń fizycznych zadaje rany w psychice twojej i bliskich ofiary. Drugą cechą wspólną jest rodzenie nienawiści między ludźmi.

podoba mi się przed ostatni. Szkoda, że tylko wycelowany w obojętność ale można resztę wykorzystywać w kolejnych wierszach tematu Ci nie zabraknie.

Ostatni subiektywnie mi się nie bardzo podoba, obiektywnie całkiem nieźle, ciekawa struktura.

Sie rozpisałem jak krytyk a literatura to nie moja broszka .....:P

Dzięki za szczerą wypowiedź :)

______________
Heh. Piszę odpowiedzi na posta Luka jak stary dziad :P


IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #56 : 02 Stycznia 2008, 22:47:15 »
Cytuj
Ha hah. Niezła sentencja. Podoba mi się.  Ale co ma wspólnego kochanie z zabijaniem? To właśnie, że ranisz ludzi w ten sam sposób, z tą różnica, iż zabijanie oprócz obrażeń fizycznych zadaje rany w psychice twojej i bliskich ofiary. Drugą cechą wspólną jest rodzenie nienawiści między ludźmi.

Ale hola hola. Zgadzać się zgadzam ale jest tu trochę pomieszania. Miłość z założenia jest wspaniała, zbliża, jest cudownie i cukierki. To co jest potem/nieszczęśliwa/nieodwzajemniona/jakkolwiek to inaczej nie nazwać miłość to już jest co innego, że cierpisz, że mają wszyscy skazy w psychice itp.

A nienawiść ludzi dookoła to już zawiść ludzka do tego też trzeba przywyknąć. Co innego jest jak ty się w kimś podkochujesz a twój kumpel bez większych skrupułów "zajmuje" twoje miejsce. To jest nic innego jak zwyczajne chamstwo.

A zabijania nie miałem na myśli zabijania fizycznego. Przy mnie wszyscy się smucą, świetnie niszczę relację miedzy ludźmi itp... pracuje nad tym.  znaczy na lepsze :P


« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2008, 22:51:16 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
smith

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 404


Natural Born Killer

Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 02 Stycznia 2008, 23:10:36 »

Ale hola hola. Zgadzać się zgadzam ale jest tu trochę pomieszania. Miłość z założenia jest wspaniała, zbliża, jest cudownie i cukierki. To co jest potem/nieszczęśliwa/nieodwzajemniona/jakkolwiek to inaczej nie nazwać miłość to już jest co innego, że cierpisz, że mają wszyscy skazy w psychice itp.


Miłość pozostaje w człowieku. Nie kończy się wraz ze słowami: "Wiesz, lepiej jak damy sobie z tym spokój" albo "Zbyt duża odległość nasz dzieli". To trwa w człowieku i męczy go.


A nienawiść ludzi dookoła to już zawiść ludzka do tego też trzeba przywyknąć. Co innego jest jak ty się w kimś podkochujesz a twój kumpel bez większych skrupułów "zajmuje" twoje miejsce. To jest nic innego jak zwyczajne chamstwo.


Nienawiść, a chamstwo to dwie różne rzeczy. Owszem łączą się w pewien sposób ze sobą, ale nie można ich razem utożsamiać. Zawsze musi być powód zawiści. A chamstwo rodzi się samo z siebie. Przetoczony przez ciebie przykład nie mówi tyle o chamstwie, lecz zwykłej perfidnej bezczelności.

A zabijania nie miałem na myśli zabijania fizycznego. Przy mnie wszyscy się smucą, świetnie niszczę relację miedzy ludźmi itp... pracuje nad tym.  znaczy na lepsze :P

W takim razie mamy jakąś cechę wspólną. Popatrz też na to z innej strony. Ludzie smucą się, ponieważ mówisz im opinię realistyczną, obiektywną, a właśnie to najbardziej ich boli.


IP: Zapisane



:* dla żony Klusi :) żeby się jej nie nudziło kiedy mnie nie ma :)
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #58 : 02 Stycznia 2008, 23:28:18 »
Cytuj
Miłość pozostaje w człowieku. Nie kończy się wraz ze słowami: "Wiesz, lepiej jak damy sobie z tym spokój" albo "Zbyt duża odległość nasz dzieli". To trwa w człowieku i męczy go.

Pozostaje mi przytaknąć. Nigdy się nie zakochałem, nikt się we mnie nie zakochał i na to się nie zanosi. Nie wiem jak to jest. Jak świetnym obserwatorem bym nie był to akurat tego zaobserwować aby zrozumieć się nie da. 

Cytuj
Przetoczony przez ciebie przykład nie mówi tyle o chamstwie, lecz zwykłej perfidnej bezczelności.

To dobrze bo myślałem że mnie ponosi i przesadzam. Tylko wtedy nie wiej jak nazwać to, że na drugi dzień podchodzi, uśmiecha się i podaje rękę mówiąc "cześć".

Cytuj
W takim razie mamy jakąś cechę wspólną. Popatrz też na to z innej strony. Ludzie smucą się, ponieważ mówisz im opinię realistyczną, obiektywną, a właśnie to najbardziej ich boli.

Wiem, wiem... staram się pozbyć tylko tej złej aury bo obiektywizm to rzecz jak dla mnie święta. Będąc obiektywnym widzę, że świat się stacza i żałość aż bierze i to chcąc nie chcąc dołuje. Tego zdołowania staram się wyzbyć, jak na razie, chyba mi się udaje choć łatwe i proste to to nie było wręcz przeciwnie.


IP: Zapisane
Johny_Szalony

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


ADHD

Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 03 Stycznia 2008, 09:09:43 »
Ja tam nie wiem jak się można zakochać w człowieku :P Jest zmienny, stronniczy, tendencyjny i zdradliwy
offtop:
To jest chemia po prostu która potrafi obrócić poglądy każdego człowieka o 180 stopni i nie żebym Ci źle życzył, broń Boże, ale Ciebie też to w końcu dopadnie... z nienacka.
bój się...
  ;)


IP: Zapisane
Wróciłem właśnie z tej acid cave (…) Ogólnie legowisko trolli i zbiegów z zakładu gnieźnieńskiego. Polecam omijać. - Luk
Przy sprawdzaniu niektórych artów dostałbym krwotoku – Dabu
wyzywają i każą se lody robić...  polecam iść do sklepu po Algidę..   - Laxx
-Dabu: Darciuchy. xP Phi, gardzę metalem. x)
-Luk **A zjadł Ci ktoś kiedyś kota?**
Nikt nie powiedział, że jesteśmy kompetentni;p- Martin
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry