Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Wasze ulubione gatunki filmów?
Komedia - 11 (19.3%)
Horror - 6 (10.5%)
Akcja - 4 (7%)
S-F - 5 (8.8%)
Anime - 4 (7%)
Historyczne - 5 (8.8%)
Katastroficzne - 1 (1.8%)
Wojenne - 3 (5.3%)
Western - 1 (1.8%)
Fantasy - 16 (28.1%)
Inne - 1 (1.8%)
Nie mam ulubionego - 0 (0%)
Głosów w sumie: 21

Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Gatunki filmów (Czytany 2248 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« : 18 Sierpnia 2011, 09:16:27 »
Jaki jest wasz ulubiony gatunek filmów i dlaczego on? Ja uwielbiam fantasy, historyczne oraz komedie. Fantasy za zobrazowanie mi książki co moim zdaniem pomaga w czytaniu dzieła (ciekawe jest znajdowanie różnic, pomiędzy książką, a filmem). Komedia, gdyż lubię się pośmiać, szkoda tylko że wiele jest na siłę. Historyczne, bo uwielbiam historię, a zobrazowanie mi jej to także pomoc w jej zrozumieniu.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18 Sierpnia 2011, 10:54:35 »
@Hadrian widzę ,że mamy podobne zainteresowania filmowe.
Nie wiem czy mogę napisać coś więcej niż Hadrian ,ale jak coś wymyślę to tu napiszę.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18 Sierpnia 2011, 11:00:24 »
Ja lubię fantasy, historyczne (czy może bardziej oparte na historii) i anime. Pierwsze za przywracanie starych, wręcz średniowiecznych wartości, obrazowanie książek (najpierw czytam, potem oglądam- by wtedy mieć obiektywne porównanie). Historyczne zaś pokazują życie kiedyś, wydarzenia, ludzi którzy byli równie fascynujący i przełomowi co dzisiaj. Anime- ten gatunek pozwala na większą swobodę, dzięki kilku kreskom można zrobić rzeczy takie, jakie by nigdy nie wyszły efektami specjalnymi z żywymi aktorami, np: Bleacha- większość scen nijak się da zrobić za pomocą żywych aktorów i efektów specjalnych- nawet tych najlepszych. Ten tani i raczej prymitywny sposób daje więcej możliwości niż najlepsza technika. Fabuła też nie jest oklepana (np: Ghost in the shell), a zły nie zawsze jest sztampowym złym bez powodu.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Finarfin

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 18 Sierpnia 2013, 14:28:43 »
Fantasy, s-f i horror - te zaznaczyłem. Poza tym lubię komedie, choć głównie ich specyficzne podgatunki - slapstick i parodię, najlepiej razem wzięte. Zawsze uwielbiałem filmy z braćmi Marx, Peterem Sellersem i Lesliem Nielsenem. Śmiech to zdrowie, a dobry humor i dystans do świata i do tego, co się ludziom podsuwa, jest zaletą godną docenienia.

Lubię fantasy, bo jest dla twórców polem do popisu w aspekcie scenografii, charakteryzacji, efektów specjalnych, kostiumów, scen walk, bitew, pojedynków, wszystkiego co dobre. Generalnie: widowiskowości i spektakularności. A także muzyki - czymże byłyby "Gwiezdne Wojny", "Władca Pierścieni" czy "Willow" bez ścieżek dźwiękowych?

S-f jest również dobrym materiałem na spektakularne i widowiskowe filmy pełne dobrych scen akcji, efektów specjalnych i ciekawych historii.

Horrory - lubię filmy, które umiejętnie budują napięcie i tworzą straszną atmosferę i nastrój.


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry