Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Co bardziej lubisz?
Kino - 7 (53.8%)
Teatr - 6 (46.2%)
Głosów w sumie: 13

Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Teatr, kino (Czytany 2416 razy)
Desmond
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« : 07 Marca 2013, 13:17:36 »
Oprócz naszych głosach w ankiecie rozmawiamy tu też o tym, na jakim spektaklu ostatnio byliśmy/jakim filmie? Po prostu pogadajmy o teatrze i o kinie.

Kino - osobiście wolę kino. Może i nie jest film na żywo, ale w teatrze nie damy efektów specjalnych. Ostatnio byłem na Hobbicie, film bardzo fajny... A w końcu opinię o nim wyraziłem tu http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,9036.45.html

Teatr - mimo iż, wolę kino, teatr też mi się podoba im mam dla niego duży szacunek. Czasem fajnie obejrzeć przedstawienie na żywo. Ostatnio byłem na Ani z Zielonego Wzgórza. Niezbyt mi się podobało. Jedyne co mi się podobało (sorry, za powtórzenie) to aktorzy (a dokładnie aktorki (a dokładnie aktorka)) - niezła laska grała Dajanę ;D

Miłej pogaduchy! ;)


« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2013, 13:24:00 wysłane przez Desmond » IP: Zapisane
sygnatura za duża/Martin
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07 Marca 2013, 19:51:13 »
Ja wolę Teart :)


No, a tak na poważnie to kino. Mają ciekawszy repertuar oraz "teatr jest dla mnie trochę sztuczny"


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10 Marca 2013, 17:14:04 »
Nie będę orginalna, bo też wolę kino. Teatru zaś nie lubię. Jest on bowiem dla mnie po prostu nudny, mało realny, brak efektów specjalnych, mniej widać niż w filmie. Scenografia, nawet najlepsza nie odda np. mrocznego lasu.
Kino ma więcej efektów specjalnych, więcej akcji, zazwyczaj ciekawszą fabułę. Często oferuje też ładne widoki.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10 Marca 2013, 17:55:47 »
Teatr ma swój niepowtarzalny urok i jak dla mnie jest bardziej atrakcyjny.

Cytuj
Kino ma więcej efektów specjalnych, więcej akcji, zazwyczaj ciekawszą fabułę. Często oferuje też ładne widoki.

Efektów specjalnych za wiele w Teatrze [no takim zwykłym] nie uraczymy, ale osobiście nie uważam tego za zbytnią przewagę kina [a może bardziej filmów...], z tego względu iż ostatnimi czasy są używane bez umiaru i [zazwyczaj] większego sensu. Są bo są, bo zajekiwi jest reklamować najnowszą super śmieszną komedię w CZYDE.

Filmy przeładowane efektami specjalnymi i akcjąąąąą z ,,fajnymi" aktoreczkami - jak chociażby Sucker Punch - są jak hamburger.

Idzie to zeżreć, najeść się i fajnie, ale wykwintnym daniem bym tego nie nazwał. Z teatrem jest inaczej. Towarzyszy nam minimalnie dłużej, niżeli filmy i również z tego [ale nie tylko z tego...] względu jest dla mnie czymś "o klasę" wyżej.

Filmy są spoko. Ba! Są też filmy-perełki, które również mogą wywołać katharsis, niczym dobra sztuka teatralna. Tylko kiedy ostatnio taka perła była grana w jakimś Cinema Town, czy innym cosiu? Ludzie idą tam rozłożyć się na półtorej godzinki w wygodnym fotelu, zapchać popcornem i wyłączyć na trochę mózg. To ma swój urok.

Tym niemniej teatr > kino.

Tak btw: dla mnie to porównanie [kino/teatr] wygląda jak przyrównywanie książek do gier komputerowych. Te ostatnie przecież mają dużo lepsze efekty, są lepiej zrealizowane, mają lepszą fabułę <---- tutaj taka ironia, serio. Tak wiecie, na żarty to napisałem ----> i w ogóle to...








« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2013, 17:59:50 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10 Marca 2013, 20:27:30 »
W zwykłym teatrze zazwyczaj nie ma zbyt rozbudowanych dekoracji... Ale jako że Pączek mieszka sobie pod Stolycą, i jego klasa jest najlepszą w dzielnicy, to dostaliśmy bilety na "odchamienie" się w Teatrze Wielkim/Operze Narodowej... Powiem szczerze i cytując polski film... "Mają rozmach, ...". No właśnie. Byłem tam na dwóch przedstawieniach, pardon operach. Zwykle mnie nudzą, ale bardzo pięknie je zrealizowali, choć jak inne osoby mówiły, akurat do Carmen złą kobietę wzięli, mimo że śpiewała... No nie mam na to określenia, to nie pasowała do roli młodej i gorącokrwistej hiszpanki. Ale piętrowe ruchome dekoracje i kilkumetrowy mechaniczny byk robi wrażenie. Na czym ostatnio? Spektakl "Mejdej" w dzielnicowym teatrze na ochocie... Zabawna komedia, facet prowadzi podwójne życie, znaczy ma 2 żony, ale nawet się nie bawi w kilka tożsamości, tylko u jednej spędza wieczór, u drugiej ranki. Problem się zaczyna gdy zostaje pobity, i odwieziony do jednego z domów wbrew "harmonogramowi". No i jak zwykle Barciś świetnie zagrał rolę sąsiada (pamięta ktoś Norka z Miodowych Lat? Dla niekumatych to ten sam aktor :) ).


Edit: Tak przy okazji popraw nazwę tematu. Nie "teart".


« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2013, 14:27:26 wysłane przez Sojlex » IP: Zapisane
Desmond
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11 Marca 2013, 13:23:24 »
Łojć! Już poprawiam. Szybko pisałem.


IP: Zapisane
sygnatura za duża/Martin
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11 Marca 2013, 14:24:53 »
Nie ma sprawy, tak tylko zwracam uwagę :)

Teatr był, pora aby Pączek się przerzucił na srebrny ekran. Ostatnio nie bywam często w kinie. Cóż bywam tam tylko jak mam kupony na darmowy lub mocno obniżony bilet, bo rzadko mam kasę i mi zwyczajnie szkoda. A jeśli jestem to zazwyczaj sam, bo brat ma lenia i nie chce mu się ze mną jechać, nawet jeśli sam ma ochotę film obejrzeć, tak jak to było w przypadku Avengers. Wróćmy jednak do tematu. Pod koniec roku byłem na jednym filmie z koleżanką, który był zrobiony... Jakbym to określił, na "odchamienie się". Wychodzi niedługo, o ile jeszcze nie wyszedł, na DVD a mowa o Atlasie Chmur.

Film jak się okazuje w ciągu pierwszych 10 minut, przedstawia kilka różnych historii, w różnych czasach. Później dopiero wychodzą powiązania między nimi. Brakuje często chronologii w przeskokach między historiami, więc trybiki w głowie muszą pracować, aby obejrzeć film i coś z niego wyciągnąć. Główni bohaterowie każdej z historii też są ze sobą powiązani, noszą bowiem to samo znamię. Atlas Chmur miał pokazać coś w stylu reinkarnacji, że historia jednej osoby, może się powtórzyć u innej. Moim zdaniem piękny film, nie tylko fabularnie, ale i wizualnie. Epoka Futurystyczna zrobiona świetnie, specjaliści od efektów się spisali moim zdaniem. Co uważniejsi zaobserwują też fakt, że aktorzy z poszczególnych historyjek się powtarzają. Wydaje mi się że nie było to podyktowane oszczędnością na kadrze, a przynajmniej nie był to główny powód. Co mógłbym jeszcze dodać? Nie chcę psuć filmu potencjalnym widzom. Naprawdę, jest to jeden z nielicznych filmów amerykańskich, które poleciłbym właśnie ze względu na ciekawą fabułę, a nie na efekty specjalne czy duże zagęszczenie akcji. Myślę że film spodoba się tym którzy lubią nie tylko oglądać mordobicie w kinie.
Miłego oglądania :)

Filmy są spoko. Ba! Są też filmy-perełki, które również mogą wywołać katharsis, niczym dobra sztuka teatralna. Tylko kiedy ostatnio taka perła była grana w jakimś Cinema Town, czy innym cosiu? Ludzie idą tam rozłożyć się na półtorej godzinki w wygodnym fotelu, zapchać popcornem i wyłączyć na trochę mózg. To ma swój urok.

I właśnie Tobie Fast, mógłbym polecić ten film na pierwszy ogień. Myślę że by Ci się spodobał, jak wielu ludziom, którzy doceniają teatr.


« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2013, 14:31:29 wysłane przez Sojlex » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry