Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Czy wziąłbyś udział w unikalnej, trójfrakcyjnej, III Edycji Hellscreamowej?
HELLS YEAH! - 13 (37.1%)
Czemu nie, można spróbować. - 14 (40%)
Nie, lepiej grajmy normalnie (...picza!) - 2 (5.7%)
W ogóle nie zamierzam grać, Hells to wredny MG - 6 (17.1%)
Głosów w sumie: 35

Strony: 1 ... 57 58 59 [60] 61 62 63 ... 80    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa Mafia- Zasady, Zgłoszenia, Pytania (Czytany 216207 razy)
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #885 : 15 Lutego 2014, 17:31:00 »
Cytuj
niech nie będzie zwykłych miastowych, tylko niech każdy ma jakąś małą funkcje, tak samo niech nie będzie OC i zwykłych mafiozów tylko każdy niech ma w tym wszystkim jakieś zadanie
Nie, wtedy byłoby tego zbyt dużo, powstałoby zamieszanie, które czasem pojawia się nawet w "typowych"  mafiach. Trochę mnie razi brak historyjek, pamiętam pierwsze edycje gdzie stanowiły sporą część gry, ale to da się przeżyć.


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #886 : 15 Lutego 2014, 17:36:41 »
Tak szczerze?

Pomysł genialny!
Jest to idealny sposób na zerwanie z rutyną, która powoli się wkrada, jak i mesjaszowaniem i królowaniem (Cahan ;)). Może skłoniłoby to także niektórych graczy do powrotu, a innych może i nawet do wzięcia udziału.
Popieram Thundera w sprawie nicków. Powinien być całkowity zakaz ujawnienia swojej tożsamości. Co poniektórzy słabsi gracze (w tym na pewno ja :P) mogliby się skusić i wyłączyć myślenie zaraz po dowiedzeniu się o tożsamości chociażby jednej osoby, a coś takiego nie wyszłoby nikomu na dobre :P

Ogólnie pomsył idealny!!!


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #887 : 15 Lutego 2014, 18:17:05 »
Sądzę, że i tak można byłoby łatwo rozpoznać kto jest kto, bo każdy ma wyrobiony jakiś tam styl pisania. No chyba, że nastąpi jakaś drastyczna zmiana wśród graczy.

Tak czy owak jak najbardziej za, bo Revold pozamiatał.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #888 : 15 Lutego 2014, 18:29:09 »
Jak zwykle jestem sceptycznie nastawiony :rolleyes:

1.Może coś da, że nie będziemy się znali co i tak nie jest pewne, ponieważ jedni mają mniej lub bardziej charakterystyczny styl pisania (np.: ja). Nie wierzę za bardzo, że zmieni to sytuację, dalej będą gracze, którzy piszą ścianę tekstu i ci, którzy piszą linijkę, dwie wypowiedzi (co ułatwia rozpoznanie części osób).

2. Uważasz, że ci lepsi gracze będą mieli lepiej bo tak giną od razu, może i racja, da im to spokojniejszy początek, jednak - po ścianie tekstu wiadomo, że to ci lepsi gracze, więc mafia będzie celowała w nich i tak (tylko, że troszkę później), albo w cichaczy co piszą krótko i/lub są mało aktywni, albo losowo, itd. Gracze w zmienionej sytuacji, gdy nie będzie wiadomo kto jest kto będą zwracali i tak na to kto najwięcej napisał - przynajmniej ja tak robię :rolleyes:

3.Nie rozumiem co złego w historyjkach, wprowadzają dodatkowe urozmaicenia do rozgrywki.

4.Zakaz samobójstw mnie szczególnie rozbawił (głównie dlatego, że dotyczy mnie ;D ), zmienia to tylko, że zamiast ktoś odpaść od razu, opadnie po 2 dniach.

5.Powodzenia z 2 postami na dzień, posypią się punkty karne, ojj mocno się posypią.... ogółem dobry pomysł ;)

6.A to już masakra:
Cytuj
- W przypadku zlamania co wazniejszych punktow Regulaminu ban na kolejna Edycje/x kolejnych Edycji (gdzie x jest uzaleznione od wagi 'zbrodni')
- Zakaz udzialu w kolejnej Edycji FM w przypadku odpadniecia za punkty karne
Wykluczysz wtedy przynajmniej 1/3 graczy i może to zniechęcić do dalszej rozgrywki innych, tym bardziej jak tak rzadko będą się odbywały FM/

To na tyle moich uwag. Myślę, że warto spróbować na innym forum. Tylko nie wyobrażam sobie, że dopiero w lato! Tak późno!?




IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #889 : 15 Lutego 2014, 18:29:16 »
W pełni zgadzam się z moim poprzednikiem. Rozpoznanie poszczególnych użytkowników, na podstawie ich postów i chociażby przybranych avatarów, nie powinno stanowić dużego wyzwania dla wytrawnego gracza.

Pozdrawiam - Kapitan Melon.




Aha. Spoko patent.

EDIT:

Cytuj
Wykluczysz wtedy przynajmniej 1/3 graczy i może to zniechęcić do dalszej rozgrywki innych, tym bardziej jak tak rzadko będą się odbywały FM/

Yebać ich.




IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #890 : 15 Lutego 2014, 18:32:32 »
Rozpoznanie poszczególnych użytkowników, na podstawie chociażby przybranych avatarów, nie powinno stanowić dużego wyzwania dla wytrawnego gracza.
Jak byśmy mieli te same lub wybrane przez MG co za problem?



IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #891 : 15 Lutego 2014, 18:34:27 »
Bo to będzie tak, że mafia pomyśli, że to ten ktoś.

Albo mafia pomyśli, że ten ktoś tak pomyślał i będą wiedzieć, że to nie on.

Albo mafia pomyśli, że już ten ktoś tak pomyślał i pomyślą, żeby i tak go zabić.

Albo ten gościu pomyślał tak jak mafia, ale sam się zabije, bo nie będzie pisał postów.

Genialne!


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #892 : 15 Lutego 2014, 18:36:13 »
Nie lepiej, Forum bez Avatarów, tylko bardzo duży nick, może kolory inne, żeby łatwiej można było rozpoznać.
Wydaje mi się, że Ci którzy piszą najwięcej bo są tymi lepszymi graczami, żeby dłużej pożyć, będą celowo starali się zmienić swój styl pisania, żeby nie zostać, a inni, tacy jak ja słabi "niedzielni" gracze i tak nikogo nie obchodzą xD


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #893 : 15 Lutego 2014, 18:37:56 »
Oj Hadi... po co tyle sceptyzmu? Daj się porwać fali i skocz na wysoką wodę!! Popłyń z prądem!! (Za dużo czasu z wodnymi pokami...)

Daj szansę pomysłowi i zobacz rezultaty, a później się oceni efekt. :)

Co do historyjek, to Sojlex w tej edycji z lekka udowodnił, że taka Cahan ma dosyć charakterystyczny styl ich pisania i próbując ją podrobić, z lekka namieszał.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #894 : 15 Lutego 2014, 18:41:25 »
Właśnie Hadi coco jambo i do przodu!
Życie to wielka impreza, zrób wszystko żeby nie być na niej kelnerem!


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #895 : 15 Lutego 2014, 18:55:25 »
Revciu propsy dla Ciebie 8)

Pomysł bardzo dobry, ba idealny bo mogący dawać szansę takiemu Revoldowi, Hellsowi, Sylowi, Mi ale i wielu innym graczom szansę przeżycia w grze i przedniej zabawy.
Cytuj
1.Może coś da, że nie będziemy się znali co i tak nie jest pewne, ponieważ jedni mają mniej lub bardziej charakterystyczny styl pisania (np.: ja). Nie wierzę za bardzo, że zmieni to sytuację, dalej będą gracze, którzy piszą ścianę tekstu i ci, którzy piszą linijkę, dwie wypowiedzi (co ułatwia rozpoznanie części osób).
Styl pisania można zmienić tylko będzie to wymagało więcej czasu poświęconego na jego napisanie i zmianę stylistki tak by nie został rozpoznany.
Obawiacie się też analiz bo mogą kogoś wkopać. Błąd! Właśnie że pokażą że ktoś stara się myśleć i pokazać że ma pomysł jak rozgryźć mafię bądź oszukać miasto. Ciekawe czy rozróżnicie post-analizę Niedziela i Sonica? Napiszą prawie takim samym stylem tekst i co? Będziecie spekulować? To tym sami się wkopiecie i zostaniecie rozpoznani.


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #896 : 15 Lutego 2014, 18:56:26 »
Mam ambiwalentne odczucia.

Z jednej strony lubię bardzo techniczne, strategiczne podejście do tej gry i sam chętnie po prostu pośmigałbym w Epicmafię z jej nomenklaturą i technikami.

Z drugiej strony, no właśnie. Nie po to się organizowało tę forumową mafię, żeby po prostu grać w EM na wielu graczy i z dużym czasem reakcji. Znaczy inaczej, mi by to pasowało. Ale wiele osób grało dla historyjek, dla prania się ze znajomymi i tak dalej. Nawet na Epicmafii anonimowość jest tylko opcjonalna, bo oryginalna gra w kółku na żywo na to nie pozwalała.

Nie ma nic złego w tym, że raz czy za każdą koleją Revolda pojawi się coś takiego, bo w sumie rzeczywiście da to inny dech grze... Ale czy nie lepiej po prostu umawiać się na EM i tam sobie śmigać ze strategią i wypracowanymi zagraniami? Cóż, możliwe że nie... Jednak gra forumowa z rozległymi analizami linczy itp. to coś, czego w owej gierce się nie zorganizuje.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #897 : 15 Lutego 2014, 19:10:37 »
A może po prostu ktoś zrobi ankietę? Nie będzie 10 stron tekstu do przeczytania z bredniami w stylu "genialny pomysł, super sprawa, jestem za, Revold na prezydenta".


IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #898 : 15 Lutego 2014, 20:10:11 »
6.A to już masakra:
Cytuj
- W przypadku zlamania co wazniejszych punktow Regulaminu ban na kolejna Edycje/x kolejnych Edycji (gdzie x jest uzaleznione od wagi 'zbrodni')
- Zakaz udzialu w kolejnej Edycji FM w przypadku odpadniecia za punkty karne
Wykluczysz wtedy przynajmniej 1/3 graczy i może to zniechęcić do dalszej rozgrywki innych, tym bardziej jak tak rzadko będą się odbywały FM/

Taaa 1/3 osób odpadnie za karniaki za nie napisanie dwóch postów w okresie wakacyjnym?

Revcio - pomysł b. dobry, tylko myślę jednak, że zakaz samobójstw jest taki jakby to ująć, nieprzemyślany. Co się stanie jeśli osoba przez przypadek losowy, będzie musiała wyjechać i zgłosi ten fakt 1-2 dni przed samym wyjazdem w czasie gry (tak ja mam często - nierozgarnięty jestem).

A może po prostu ktoś zrobi ankietę? Nie będzie 10 stron tekstu do przeczytania z bredniami w stylu "genialny pomysł, super sprawa, jestem za, Revold na prezydenta".
Popieram, chyba że ktoś lubi czytać reakcje i odczucia innych graczy na temat FM...

Tak więc - z tym że się zgłaszam - na razie się wstrzymuje. Nie mam pojęcia czy będę gdzieś wyjeżdżał (a znając mnie 1/3 wakacji na pewno będzie poza domem). Myślę że gdzieś środek sierpnia mi spokojnie by odpowiadał.


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #899 : 15 Lutego 2014, 20:19:09 »
Revold, genialny plan :)

Ale, proponuję oprócz tego, założyć temat tu na forum, tak żeby podawać statystyki - np. odpadł Sojlex - 5 głosów - bez nicków. Po prostu sucha informacja. Raczej symbolicznie, że to FM z tawerny :)



Oczywiście gram :)


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 57 58 59 [60] 61 62 63 ... 80    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 25 zapytaniami.
                              Do góry