Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Szczęśliwe Sylvan (Czytany 49458 razy)
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 25 Stycznia 2010, 21:08:01 »
Sylvan rzeczywiście jest bardzo dobrym miastem ze względu na to że ta rasa może mieć najlepsze szczęście ale mnie wkurza w tej rasie że smok zielony i jego ulepszenia mają tyle samo hp i z demonami sylvan nie radzi sobie najlepiej jak i również z nekromantami.


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
lawojtek

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64


Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 26 Stycznia 2010, 08:59:35 »
Może z demonami i nekromantami nie ale z innymi ^_^


IP: Zapisane
Im awesome!!!
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 26 Stycznia 2010, 10:48:44 »
To nie zależy od rasy tylko od gracza. Ja gdy gram Lochem to niemal zawsze wygrywam z Sylvanem. I na odwrót.Cała potęga Sylvanu jest oparta na Szczęściu, bez niego bardzo trudno jest wygrać. Najsłabszą stroną Sylvanu są czary-moim zdaniem dla nich nadaje się co najwyżej Magia Światła. Albo Przywołania, pod warunkiem, że mamy silnego bohatera.
Jednostki wybieram tak:
1lvl-Rusałka, dopóki nie mamy drzewców.
2lvl-Zdecydowanie Tancerz Wiatru, znacznie lepsze statystyki. Zazwyczaj tancerz Wojny nawet nie dochodzi do wrogiej armii (albo dochodzi w szczątkowej ilości), więc jego zdolność nie jest za bardzo przydatna.
3lvl-Tu trudno się zdecydować. Na dużą odległość lepsi są Mistyczni Łucznicy. Ale gdy przeciwnik podejdzie bliżej, to Wielcy Łowczy zadają dwa razy większe obrażenia. I mogą mieć dwa razy pod rząd Szczęście. Na dłuższą metę zwykłe ulepszenie będzie lepsze ;)
4lvl-Tutaj na pewno Wielcy Druidzi. Ich Błyskawica jest bezcennym czarem.
5lvl-Białe Jednorożce. Szczególnie gdy mamy Magię Światła na wysokim poziomie.
5lvl-Zazwyczaj wybieram zwykłe ulepszenie. Ale to nie jest twarda zasada.
6lvl-Szmaragdowe Smoki. Ta zdolność Tęczowy Oddech u Kryształowych nie zawsze wypala.


« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2010, 15:12:26 wysłane przez Ireth » IP: Zapisane
Vovlin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 26 Stycznia 2010, 14:58:04 »
Cytat: Ireth
1lvl-Nimfa, dopóki nie mamy drzewców.

błąd się chyba wkradł;p

na ogół... zamek dobry;) wystarczy dobra taktyka oraz dobry bohater i co najważniejsze szczęście:)

Cytat: Ireth
5lvl-Białe Jednorożce. Szczególnie gdy mamy Magię Światła na wysokim poziomie.

o w tym miejscu to się z tobą nie zgadzam. ... właśnie jak się magię światła na wysokim poziomie to jest badziewne... chyba że źle zrozumiałem... bo ta umiejętność działa tak że jak się użyje jakiejś magii światła na tej istocie(oprócz tych które zadają obrażenia) to wtedy jest tak jakby rzucał ją ekspert... ale jak bohater ma ekspercką magię światła to co to niby daje??:O

Cytat: Ireth
3lvl-Tu trudno się zdecydować. Na dużą odległość lepsi są Mistyczni Łucznicy. Ale gdy przeciwnik podejdzie bliżej, to Wielcy Łowczy zadają dwa razy większe obrażenia. I mogą mieć dwa razy pod rząd Szczęście. Na dłuższą metę zwykłe ulepszenie będzie lepsze ;)

mistyczni lepszi ponieważ posiadają strzałę mocy... mają lepsze obrażenia, pełną skut. w walce na dystans, oraz strzałę mocy która ignoruje 50% obrony... ale nie jestem pewien czy ta strzała zawsze wchodzi czy nie...;>



IP: Zapisane
Gra, to tylko dodatek do życia. Nie zapominaj o tym...
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 26 Stycznia 2010, 15:34:01 »
błąd się chyba wkradł;p
Poprawiony.

o w tym miejscu to się z tobą nie zgadzam. ... właśnie jak się magię światła na wysokim poziomie to jest badziewne... chyba że źle zrozumiałem... bo ta umiejętność działa tak że jak się użyje jakiejś magii światła na tej istocie(oprócz tych które zadają obrażenia) to wtedy jest tak jakby rzucał ją ekspert... ale jak bohater ma ekspercką magię światła to co to niby daje??:O
Ale gdy rzucasz czar z Magii Światła na sojuszniczą jednostkę, to również zostaje on rzucony na Jednorożca.

mistyczni lepszi ponieważ posiadają strzałę mocy... mają lepsze obrażenia, pełną skut. w walce na dystans, oraz strzałę mocy która ignoruje 50% obrony... ale nie jestem pewien czy ta strzała zawsze wchodzi czy nie...;>
Raczej nie zawsze. Z auważ, że gdy przeciwnik podejdzie, to Wielcy Łowczy też będą mieli pełną skuteczność i do tego strzelą dwa razy. I bardziej opłacalne jest wzięcie normalnego ulepszenia, jeśli masz Łucznictwo.
Ja się kieruję zasadą: im lepszy bohater, tym lepiej jest wybrać Łowczych.


IP: Zapisane
Vovlin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 26 Stycznia 2010, 15:45:42 »
Cytat: Ireth
Ale gdy rzucasz czar z Magii Światła na sojuszniczą jednostkę, to również zostaje on rzucony na Jednorożca.

aa to nie wiedziałem bo nie było w opisie stworzenia.;)

Cytat: Ireth
Raczej nie zawsze. Z auważ, że gdy przeciwnik podejdzie, to Wielcy Łowczy też będą mieli pełną skuteczność i do tego strzelą dwa razy. I bardziej opłacalne jest wzięcie normalnego ulepszenia, jeśli masz Łucznictwo.
Ja się kieruję zasadą: im lepszy bohater, tym lepiej jest wybrać Łowczych.

właśnie, gdy podejdzie... a w walkach z neutralnymi oddziałami różnie to bywa;) chyba że ma się łuk z rogu jednorożca to także bym wziął łowczego... lecz jeżeli się dąży do zdobycia szczęścia natury potrzebne jest szczęścię żołnierza które zwiększa szansę na zdolności jednostek(właśnie typu strzała mocy) chodź i tak nie zawsze jest;p łowczy jest lepszy na ostateczne walki ale na neutrale bym wziął mistyka;p chyba że tak jak powiedziałem, ma się łuk z rogu jednorożca.



IP: Zapisane
Gra, to tylko dodatek do życia. Nie zapominaj o tym...
Mohikanin

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 701


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 26 Stycznia 2010, 18:22:36 »
Wielki łowczy jest lepszy tylko w sytuacji, kiedy możemy mieć łuk z rogu jednorożca. Jeśli przeciwnik nie będzie miał zbyt dużej obrony (inferno, loch), to też można, ale nie jest to pewna inwestycja.

Większa inicjatywa, obrażenia i niwelowanie 50% obrony przeciwnika - statystyki przemawiają na korzyść mistycznego łucznika. Poza tym przy 2 strzałach, a bez wozu, amunicja łowczemu szybciej się wyczerpie. Niby niewiele, ale kto wie, może to kiedyś przesądzi o wyniku bitwy.

Co do smoków i druidów - polecam alternatywne ulepszenia (jak i w całej reszcie jednostek sylvanu). Smok oczywiście nie zawsze musi trafić tęczowym oddechem, ale jeśli już trafi, to taki cios po kilku jednostkach dajmy na to ze szczęściem czy w ulubionych wrogów często przesądza o wyniku bitwy już na jej początku. Arcydruid to przydatna jednostka nawet, kiedy nie ma się bohaterem magii (choć to chyba rzadkość) - przeciwnik powinien i zapewne będzie dążył do jak najszybszego wyeliminowania tej jednostki. Zagrożenie płynące ze zwiększonej mocy jest na tyle duże, że atak przynajmniej łuczników początkowo skupi się na druidach.


« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2010, 18:26:32 wysłane przez Mohikanin » IP: Zapisane

Vovlin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 28 Stycznia 2010, 13:52:16 »
a teraz mam pytanie co do szczęścia natury oraz tej obrony elfów(wszystkie zwykłe ataki są pechowe a szczęśliwe normalne) i tam było napisane w krasnoludach że jeżeli wrogi bohater posiada szczęście natury to oba efekty się na siebie schodzą. o co z tym chodzi?


IP: Zapisane
Gra, to tylko dodatek do życia. Nie zapominaj o tym...
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #98 : 28 Stycznia 2010, 14:01:24 »
Absolutne szczęście Eflów polega na tym, że każdy atak tej jednostki (tego bohatera)jest szczęśliwy. A u krasnali Aosolutna ochrona sprawia, że szystkie zwykłe ataki są pechowe a szczęśliwe normalne więc się one negują...

Przecież to logiczne...

To są jakby 2 przeciwstawne umiejętności...

Wiadomość doklejona: 28 Stycznia 2010, 14:03:16
Nie potrafię ci tego prościej wytłumaczyć MYŚL TO NIE BOLI!


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 28 Stycznia 2010, 15:30:33 »
W razie wątpliwości można zawsze sprawdzić wszystko na skillwheel'u który można pobrać z naszego działu Download.

A tak poza tym Sylvan jest jednym z 2-3 zamków które może pokonać Fortece i jej "Żelazną Defensywe" która jest na wysokim lvl'u bohatera nie do zadrapania wraz z runami.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #100 : 28 Stycznia 2010, 19:27:14 »
W razie wątpliwości można zawsze sprawdzić wszystko na skillwheel'u który można pobrać z naszego działu Download.

A tak poza tym Sylvan jest jednym z 2-3 zamków które może pokonać Fortece i jej "Żelazną Defensywe" która jest na wysokim lvl'u bohatera nie do zadrapania wraz z runami.

Loczek chciałbym kiedyś z tobą zagrać Krasnale (Ja) vs. Elfy (Ty) z max surowcami ;) myślę, że to by była interesująca gra ;)

Ale musiał być się nieźle powysilać by zabić moich krasnoludzkich obrońców których potrafię podpakować do okołu 20 PW :D


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Vovlin

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 70


Zobacz profil
« Odpowiedz #101 : 28 Stycznia 2010, 21:19:00 »
@Loczek

mam skillwheela ale tam nic o tym dokładnie nie ma.. pisze tylko ze dwa efekty się na siebie schodzą... ale o co chodzi? to jest tak, że schodzą się na siebię i ani to ani to nie działa (czyli wszystkie ataki są normalne)? lecz pozostaje jeszcze kwestia zwykłego szczęścia... zastanawiałem się, czy nie jest tak że poprostu ataki są normalne.... mogą być szczęśliwe a mogą być zwykłe w zależności od swojego szczęścia... to jest tak?


IP: Zapisane
Gra, to tylko dodatek do życia. Nie zapominaj o tym...
Asir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718


God Killing Spear

Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : 29 Stycznia 2010, 09:30:49 »
Może i Sylvan jest w stanie pokonać Fortecę ale jeśli chodzi o główną batalię jakby się odgrywała w czasie jak Sylvan zaatakuje miasto Fortecy to nie ma raczej szans na wygranie.


IP: Zapisane
Fan anime Bleach.
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #103 : 29 Stycznia 2010, 18:47:41 »
Cóż powiem wam że Magia Światła dla Sylvanu potrafi zdziałać cuda, same wzmocnienia jak i bardzo dobre zaklęcie(mano żerne) Boska Zemsta.
Ale też można zastosować Taktykę z Impregnum czyli umiejętność Machiny wojenne z rozwinięciem na Baliste z Impregnowanymi strzałami i Magią Zniszczenia które działa wraz ze skillem Deszcz Strzał.

Edit:Jeśli chodzi o oblężenie Forty to szansa na pozytywny wynik zależy przede wszystkim od graczy.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #104 : 30 Stycznia 2010, 10:52:11 »
Pamiętaj, że katapultę da się zniszczyć.. kilka razy mnie to uratowało ^^
Nie zapominaj o secie(artefakty) krasnoludów on też działa cuda i o Helmarze :D

Aha i jeszcze jedno... chcę się upewnić czy jak nałożę np. czar strzałki na atak łowcy a potem użyję deszczu strzał to czy czary zostaną rzucone na ulubionych przeciwników czy nie?

Wiesz o co mi chodzi Loczek?


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Strony: 1 ... 4 5 6 [7] 8 9    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry