Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Lektura fantasy (Czytany 60042 razy)
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : 16 Lutego 2011, 22:51:31 »
"Dzieci Hurina" to poważniejsza lektura i nie wiem, czy nie powinno się wpierw poczytac "Silmarilliona", zwłaszcza o początkach rodu Hurina.

Hmm uważam, że nie trzeba. Ja najpierw kupiłem sobie nieświadomie "Dzieci Hurina", i była to bardzo fajna książka w sumie jak osobna historia nic nie powiązana z "Sillimarilionem", dopóki nie poznasz losów od początku do końca. Ja się zaczytałem i przeczytałem w 2 - 3 dni.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : 16 Lutego 2011, 23:18:36 »
Niby tak, ale skąd wiesz czemu Morgoth uwziął się na Hurina i jego rodzinę, czemu znienawidził rodzaj ludzki. Skąd pochodzi Glaurung, i tym podobne?
"Dzieci Hurina" to rozszerzona opowieśc jednego z pobocznych wątków dawnych czasów Śródziemia.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : 16 Lutego 2011, 23:25:25 »
Niby tak, ale skąd wiesz czemu Morgoth uwziął się na Hurina i jego rodzinę, czemu znienawidził rodzaj ludzki. Skąd pochodzi Glaurung, i tym podobne?
"Dzieci Hurina" to rozszerzona opowieśc jednego z pobocznych wątków dawnych czasów Śródziemia.

Dzięki Sillimarilionowi dowiesz się całego zarysu 1, 2, 3, 4 ery i innych. Beleriand cały poznasz i główne bitwy ale... Nie poznasz historii Berena i Luthien ( również w Dzieciach hurina nie poznasz) - poznasz w Zaginionych opowieściach. O Tuorze i przybyciu do Gondolinu też się nie dowiesz, tylko dowiesz się z " Niedokończonych Opowieści". Wniosek musi przeczytać wszystkie, gdyż uzupełniają się nawzajem. Dzięki temu poznajesz każdy szczegół i zarys każdej epoki wraz z historiami, legendami. Dzieci Hurina są trochę inne. Wspomniana jest Ninareth Arnodain, Mim, Glaurund, Narghtrong ale głównie jesteśmy na szlaku Turina.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : 20 Lutego 2011, 01:25:14 »
Wtrącę swoje trzy grosze. Jako, że posiadam Silmarillion oraz Dzieci Hurina mogę co nieco powiedzieć. Według mnie lepiej zacząć od Silmarillionu, po prostu będziemy wprowadzeni w temat i łatwiej przyjdzie nam zrozumieć "Dzieci". Z drugiej strony będziemy znali już całą historię Turina i czytanie książki nas nie zaskoczy, a przybliży tylko trochę szczegółów. Więc można zacząć też czytać najpierw historię Turambara, ale ja osobiście jednak jestem zadowolony z tego, że zacząłem od Silmarillionu, mimo, że Dzieci Hurina nie dostarczyły mi już takiej przyjemności podczas czytania.
A tak na marginesie w Silmarillionie jest opisana historia Berena i Luthien, co prawda powierzchownie i bez szczegółów jak historia Turina, ale jest :) O Tuorze też jest, bez szczegółów, ale mi to wystarczy.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : 20 Lutego 2011, 11:56:10 »
Zawsze można sięgnąć do "Niedokończonych opowieści". Tolkien miał jeden problem- nie potrafił wszystko naraz umiescić w jednym dziele- dla mnie super, bo zbyt wielowątkowośc utrudniłaby czytanie mniej ogarniętym czytelnikom oraz zekranizowanie go. Do dziś nie ma nikogo kto by zdołał zekrranizować "Silmarillionu".


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : 20 Lutego 2011, 14:41:58 »
Bo nie da się zekranizować Silmarillionu. Już sama historia Turina starczy na całkiem długi film, a jeśli dołożyć do tego inne...
Filmowy Silmarillion musiałby być strasznie okrojony, nie pokazywałby nawet ćwierć tego co zostało opisane się w książce, a nawet to co by było pokazane byłoby w skrócie i bez szczegółów.

Ale jeśli już mówimy o ekranizowaniu dzieł Tolkiena to na marginesie dodam, że w tym roku ma się ukazać filmowa wersja Hobbita w reżyserii oczywiście Petera Jacksona. Gandalfa ponownie zagra Ian McKellen. Film zostanie podzielony na dwa party, co trochę mi się nie podoba, bo spokojnie mogliby zmieścić wszystko w jednym, a tak to jest zwykła maszynka do zbijania kasy. Ale jako fan oczywiście idę.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : 27 Lutego 2011, 10:33:10 »
Film podzielony na party może być lepszy.Może zawierać w sobie więcej treści z książki. Jeżeli film bedzie dobry to i tak go obejzysz.Sam z chęcią zobacze impreze u bilba,śmierć smauga czy usłysze rozmowe gandalfa z trolami.


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : 27 Lutego 2011, 11:45:11 »
JA polecam sage ZWIADOWCY wybitnego autora JOHNA FLANAGANA
przyjemnie sie czyta jest w niej dużo wymyślonych przez autora besti i narodów (szkoda że niema takich besti w HEROES)
 ;D


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : 27 Lutego 2011, 11:47:20 »
Hobbit jest krótki jak na powieść Tolkiena, więc nie ma problemu, inaczej jest z Silmarillionem. Złożonością przoduje nad pozostałymi dziełami przez co jest taki trudny, najlepiej byłoby go zrobić w postaci serialu.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : 27 Lutego 2011, 11:57:21 »
Nie, nie, nie. Serial wyszedłby beznadziejny. Nie ma ani dobrych reżyserów serialowych, a filmowi nie zgodziliby się zająć serialem. Seriale mają mają niski budżet, a nie chcielibyśmy jako orka człowieka w plastikowej masce. I nie ma dobrych aktorów, którzy zgodziliby się zagrać w serialu, przynajmniej w USA :P Wyszłaby chała i tyle.
A co do Hobbita to spokojnie mogliby wszystko zmieścić w jednym filmie, musiałby być tylko troszkę dłuższy. Dzielenie na dwa party to zwykłe zbijanie kasy.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : 27 Lutego 2011, 12:13:49 »
Oj tam.... nie w Ameryce- tam głównie kicz i ściąganie jak nie z Japonii to z Brazylii lub W. Brytanii. Jeśli serial- to brytyjski. Oni potrafią robić porządne rzeczy, np: Primeval, poza tym rola seriali rośnie i coraz większy budżet się na to daje.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #146 : 28 Lutego 2011, 17:13:33 »
Nie mówcie o ekranizacjii Silmarilionu prosze was. Musiał by on byc najmniej w 8 czy 9 częściach robiony z tego co sobie przypominam.\

A juz na pewno 3 główne Historie musiały my być oddzielone.

Kiedyś nawet nad tym myślałem, tak mnij wiecej z pamieci napisze co wymyślilem.

1. Powstanie świata, wojny z Melkorem, narodziny elfów i ich podróż do Valinoru. Poprzez zniszczenie światła juz wtóre, i przysięge Feanora oraz rzeż na Alqualonde, oraz zdrade na przeprawie do śmierci Feanora i pierwszego obleżenia Angbadu

2. Powstanie Doriathu (czas równoległy) lądowanie noldorów (ze strony sindarów), potem historia ludzi (ogólniejsza częsc wątki inne powiedziane pobocznie) Historia wszystkich bitew do Wojny gniewu.

3. Numenor od wyboru Elronda i  Elros (Tar-Minyatura) po upadek z powodu dupka Farazona i Saurona.

4. Wojny i podzielenie sie Numenoryjczyków, Królestwo Arnoru i Gondoru, Ostatnie przymierze elfów i ludzi, wojny w Angmarze, i Dol Doldur kres królestwa pónocnego, strata pierśćienia.(moze podzieone na 2)

5 (moze z powyższym) Eregion Khazad-Dum i Lothlorien.

i oczywiście 3 główne

6. Beren i Luthien oraz odzyskanie Silmarilów

7. Dzieci Hurina, Turin Turambar alias Momergil, zniszczenie Nartothrondu etc.

8. Ukryte któlestwo Turgona -Gondolin i jego upadek(zdrada Maeglina)

wybaczcie za błedy i brak pewnej chronologii (czasem zamierzonej czase nie) spieszyło mi sie ;p


OBY NIE SERIAL !!!!                      żeby tylko nie SERIAL !!!
Co do kolejnosci czytania i czy lepiej dzieci Hurina czy Silmarillion pewnie że Silmarillion ale to jest bezpodstawna rozmowa, kazdy moze miec racje bo każdy ma własne zdanie.


« Ostatnia zmiana: 28 Lutego 2011, 17:37:41 wysłane przez Nimrod » IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Vulwsztyn

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


Jam jest Kruk.

Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : 12 Marca 2011, 20:38:21 »
Książki Tolkiena:
 Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia ^
 Władca Pierścieni: Dwie Wieże ^
 Władca Pierścieni: Powrót Króla ^
 Hobbit, czyli tam i z powrotem ^
 Silmarillion
 Dzieci Hurina
 Przygody Toma Bombadila
 Niedokończone opowieści - tom 1 
 Niedokończone opowieści - tom 2   
 Niedokończone opowieści - tom 3 
 Rudy Dżil i jego pies. Kowal z Podlesia Większego ^ 
 Drzewo i Liść. Mythopoeia 
 Łazikanty   
 Cuivienyarna - Legenda o Przebudzeniu Quendich
 Opowieść o Tinuviel (z Księgi Zaginionych Opowieści)
 Turambar i Foalóke (z Księgi Zaginionych Opowieści)

Sapkowskiego:
 Wiedźmin (7 tomów) ^
 Trylogia Husycka
 Żmija (sensacyjna)

Glen Cook:
 Kroniki Czarnej Kompanii
  1 tom - Kroniki Czarnej Kompanii ^
   Czarna Kompania ^
   Cień w Ukryciu ^
   Biała Róża ^
  2 tom - Księgi Południa ^
   Srebrny Grot (spoza cyklu) ^
   Gry Cienia ^
   Sny o Stali ^
  3 tom - Powrót Czarnej Kompanii ^
   Ponure Lata ^
   A Imię Jej Ciemność ^
  4 tom - Zagłada Czarnej Kompanii
   Woda śpi
   Żołnierze Żyją
  (Ostatnie 2 tomy znane są tez jako Lśniący Kamień)
 
Patrycja Ann McKillip:
 Mistrz Zagadek z Hed ^
  Mistrz Zagadek z Hed ^
  Dziedziczka Ognia i Morza ^
  Harfista na Wietrze ^

Polecam także, aczkolwiek nie czytałem książki Anny Brzezińskiej.
Przeczytane przeze mnie oznaczyłam (^)


IP: Zapisane

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."
https://www.youtube.com/watch?v=t8wu6reHpnY&feature=BFa&list=PLL54LUyvrkjbiPBIlR80lP70CPfA5luza
Nimrod
Super Ślunzok

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 388

I'am the One who knows path through the Darkness

Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : 12 Marca 2011, 20:47:58 »
Wszystko z tego
Mój kolego
Już wchłonęły me Neurony
Bo gdyż będąc nieuczonym
Tak czytałem sobie z nudów
Dzieje zapomnianych ludów

2 ostatnie rymy to częstochową zajeżdżają, tak jak kuter jedzie rybą, ale co zrobić.

Nie czytałem tylko Mistrza zagadek lecz od kumpla słyszałem same pochlebne O'pinie w ilości: jedna. (bo po co więcej od jednego człowieka?)

ps. wybaczcie mi dzisiaj moje wybryki na forum(np w dziale oceny avatarów ;d),  ale mam taka zajawke i no nie zakuje sie do ściany jak Maedhros został zakuty, no to łapy latają po klawiaturze.



« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2011, 20:51:24 wysłane przez Nimrod » IP: Zapisane
"TAWERNO WALCZ!"
"Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To od dawki zależy, pamiętaj wiec gdy czytasz i masz dość, możesz zawsze skończyć i wyjść, bo zamiast Cie *uleczyć*...  Zabije"
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : 12 Lipca 2011, 10:17:36 »
Ja czytam Władcę Pierścieni i jakoś mi to nie idzie, nudzi mnie.. może to dlatego, że znam dobrze większość książki z filmu, albo trafiłem na jakiś nudny moment (skończyłem na pościgu za Merrym i Pippinem oraz spotkaniem jeźdźców z Rohanu). Po przeczytaniu tego (najprawdopodobniej po wakacjach, albo i później, bo czytam jeszcze dodatkowo 2 książki o historii Brazylii i Francji, z czego tą pierwszą kończę, tą drugą zaczynam) chyba kupię Silmarillion lub Hobbita, chociaż chyba fantastykę sobie na razie odpuszczę i zagłębie się w czytaniu książek historycznych.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry