Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 [3] 4 5 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Multiplayer w HVI - problemy, pytania, dyskusja (Czytany 38322 razy)
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 05 Grudnia 2011, 01:19:22 »
Zapraszam na duele ze mną - nick ten sam. Zdarza mi się grać rasami uznawanymi za przegięte tj. Nerkopolis, Przystanią i Sanktuarium, lecz zdziwicie się pewnie, że potrafię wygrać nie jeden pojedynek grając Infernem. Przeciw dobrym graczom Twierdzą wygrać się chyba nie da... a szkoda :)

Na pełną grę rzadko kiedy znajdę czas, ale może kiedyś... zapraszam.


IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Fleszu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 145


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 05 Grudnia 2011, 09:10:13 »
W związku z tym iż ciężko zagrać z kimś co nie ucieka utworze listę graczy którzy to zrobili, a więc:
- remik2122
- Heikerl
- bassinax
c.d.
- dominwar
- meduza1707
- andras19820311


w miarę możliwości będę aktualizował  :P
pozdr

Dobra sprawa:) Warto wiedzieć z kim nie tracić czasu:)


IP: Zapisane
Darkarchangel27

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 06 Grudnia 2011, 15:09:58 »
Witam. 5 nowych mapek jest do pobrania z heroesmaps. Problem w tym że nie ma foldera w plikach gry do którego sugerują je wkleić a stworzenie tego katalogu nic nie daje bo nie mogę zlokalizować map w plikach gry.


IP: Zapisane
eviltiger

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 06 Grudnia 2011, 21:12:13 »
Musisz wejść w moje dokumenty, tam w folder MMH6 i mapy wkleić do folderu Scenario.


IP: Zapisane
Darkarchangel27

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17

Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 09 Grudnia 2011, 18:18:42 »
Nie ma takiego folderu, należy go stworzyć.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 09 Grudnia 2011, 18:40:33 »
Nie ma takiego folderu, należy go stworzyć.
Jest, źle szukałeś.
Co do map... próbowałem zagrać w te 5 "map", ale bieda z nędzą.. słabe i mało dopracowane. Gdybym tylko potrafił robić mapki, to takie rzeczy by powstawały..


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Matello

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 09 Grudnia 2011, 19:17:22 »
Ktoś chętny na grę w najbliższym czasie? Najbardziej pasuje mi gra tak od 17 do ~20, chodzi o zwykły pojedynek. Gram Nekropolią i oczekuję przeciwnika z innej frakcji (po prostu mało klimatyczne są dla mnie pojedynki tzw. "mirror'ów").


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 09 Grudnia 2011, 19:37:26 »
Nick: Cyrmas
Czas: Tak koło 19-21


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Matello

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 09 Grudnia 2011, 21:05:29 »
Zagrałem pojedynek w multi i wygrałem go, jednak nie zaliczyło mi go do statystyk dynastii (w profilu). Mam rozumieć, że to się musi zaktualizować i później mi go wliczy normalnie?


IP: Zapisane
Fleszu

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 145


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 11 Grudnia 2011, 13:33:54 »
Moim zdaniem te statystyki nie do końca dobrze działają. A po każdym patchu kasują mi się.


IP: Zapisane
Rafmat13

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 11 Grudnia 2011, 18:04:32 »
Zagrałem pojedynek w multi i wygrałem go, jednak nie zaliczyło mi go do statystyk dynastii (w profilu). Mam rozumieć, że to się musi zaktualizować i później mi go wliczy normalnie?
http://forum.freeware.info.pl/gry/heroes.html


yy to chyba w ogóle nie działa. Mi żadnej gry nie zapisało. Jak na początku było tak jest 0/0 :D


« Ostatnia zmiana: 20 Sierpnia 2018, 13:15:49 wysłane przez Rafmat13 » IP: Zapisane
Jedrek134

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18

Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 11 Grudnia 2011, 19:43:17 »
Mnie zaliczyło jedynie pojedynek rozegrany w trybie oblężeń.


IP: Zapisane
sabeek22

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 12 Grudnia 2011, 14:08:39 »
Witam. Kolego mam ten sam problem jeśli możesz to bardzo prosze podziel sie informacją jak sobie poradziłeś.
 


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 12 Grudnia 2011, 15:24:40 »
Postanowiłem założyć ten temat, gdyż znudziło mnie ciągłe odpowiadanie na ciągle zadawane pytania na temat błędów w różnych miejscach w różnych działach Heroesa. Na stan obecny spisałem sześć często powtarzających się błędów które już były opisywane kilka razy.

1. W mieście pokazuje się populacja jednostek na minusie.
Czasem pojawiający się błąd, często zadawany na tym forum. Są dwa wyjścia, aby ominąć ten błąd. Pierwszym jest wczytanie dowolnego zapisu gry sprzed tygodnia - wówczas, gdy rozpocznie się nowy tydzień, populacja - tak jak powinna - wzrośnie zamiast zmaleć. Drugi sposób to odczekać tyle tygodni, aby populacja się wyzerowała. Jednak zawsze ten błąd pokazuje naprawdę horrendalne liczby na minusie (w przypadku stworzeń legendarnych może sięgnąć kilka tysięcy a u stworzeń podstawowych nawet kilkanaście tysięcy). Dlatego też najlepiej wczytać zapis z końca poprzedniego tygodnia.

2. Kasujące się bronie rodowe.
Najczęściej błąd ten pojawia się wtedy, kiedy od momentu zdobycia broni do czasu wyłączenia gry nie użyjemy tej broni ani razu. Co więc warto zrobić? Gdy zdobędziemy nową broń rodową i nie zamierzamy jej używać, dobrze by było kupić dodatkowego bohatera i to właśnie mu wręczyć broń. Na wszelki wypadek lepiej zapisać grę i trzymać ją. Należy pamiętać, iż nigdy nie zniknie broń używana przez jakiegoś bohatera.
Tu jeszcze zaznaczę sprawę innej broni, a mianowicie Miecza Zabójcy. Jeszcze nikt nie omawiał sprawy tego miecza, ale już na wszelki wypadek opiszę to, co mnie spotkało z tą bronią. Otóż, po kupieniu jej na Ołtarzu Życzeń nie pojawiała mi się jako dostępna broń - za to mogłem wręczyć ją jakiemuś herosowi z mojego rodu. Na stałe Miecz Zabójcy pojawił się dopiero wtedy, gdy zagrałem moim bohaterem dzierżącym ten artefakt w trybie pojedynku. Od tego czasu mogę już go używać także w kampaniach i scenariuszach.

3. Pikowanie Cesarskich Gryfów nie działa.
Niestety, ten błąd jeszcze nie został rozwiązany przez twórców. Zapewne zostanie poprawiony w jakiejś łatce, ale jak na razie pikowanie działa tylko u gryfów nieulepszonych.
EDIT: Błąd ten został naprawiony w najnowszym patchu.

4. W drugiej misji Twierdzy w pewnym momencie pojawia się komunikat, którego nie da się usunąć.
Pojawia się on wówczas, kiedy grając Sandorem na Drodze Łez wykonamy zadanie Terra Firma. Wówczas w zamierzeniu mamy dostać dwa zadania - albo uwolnimy niewolników albo zgładzimy buntowników. I o ile grając na drodze Krwi po prostu zablokuje się nam możliwość uwolnienia więźniów, to na drodze Łez pojawia się ten oto komunikat. Co więc trzeba zrobić? Jeśli chcemy grać na drodze Łez, wystarczy, że do tego momentu zachowamy neutralność w reputacji. Możemy zbierać tyle Łez, ile chcemy, wystarczy, że nie damy opcji awansowania na klasę Ziemidara/Wodza. Dopiero po wykonaniu misji Łez - czyli uwolnieniu więźniów i zgładzeniu barbarzyńcy o imieniu Ira - awansujemy na klasę Wodza bądź Ziemidara i będziemy mogli zwyczajnie grać.
A jeśli obierzemy drogę Krwi, wszystko robimy normalnie. Nie wyskoczy żaden komunikat, gra się nie zablokuje. Po prostu nie będzie się dało więźniów uwolnić.

5. Dostawy zasobów są dziwnie modyfikowano - czasem wzrastają lub maleją o połowę lub nawet dwukrotnie.
Ten błąd jest o tyle dziwny, że czasem można go usunąć a czasem nie. Polega on na tym, że drastycznie może się zmienić ilość zdobywanych przez nas surowców - czasem nagle złota dostajemy dwa razy więcej niż zwykle choć żadnego szczególnego tygodnia nie ma, czasem nagle kryształów nie da się wydobyć mimo posiadania kilku kopalni. W przypadku tego błędu ciężko pomóc. Mi osobiście dwa razy się zdarzył - raz mimo zdobycia fortu wraz z kopalnią rudy, kryształów i tartaku dalej nie wydobywałem żadnego z tych surowców. Wówczas wystarczyło wczytanie zapisu zanim zdobyłem ten fort, a ponowne jego przejęcie zlikwidowało ten błąd. Innym razem - w czwartej misji Twierdzy - nagle ilość wydobywanego złota zmalała o połowę (i np. z kapitolu zarabiałem 2250 zamiast 4500). Wówczas próbowałem coś z tym zrobić, jednak nadaremno - nic się nie zmieniło. I mając o połowę mniejsze wydobycie dotrwałem do końca.
Tak więc, jeśli pojawi się ten błąd, warto spróbować coś pokombinować - kilka razy wczytać grę i na nowo zdobywać kopalnię, wczytywać save'y sprzed wystąpienia błędu, a nawet rozpocząć na nowo grę od początku.

6. W trzeciej misji Przystani po dotarciu do Flammschrein ukazuje się brama, przy której przechodzi Kensei. Po tym gra się zawiesza.
Ten błąd spowodowany jest tym, że Kensei (czyli bohater zwany Mukao) powinien przejść przez bramę do miasta Flammschrein. Czasem się zdarza jednak tak, że w bramie stoi ktoś inny blokuje drogę, przez co Mukao nie może przejść.
Niestety, ciężko dać jednoznaczną radę. Różnie się ją przechodzi - niektórym pomaga zdobycie pozostałych miast nagów, w innych przypadkach (np. gdy ja się z tym błędem borykałem) pomogło odnalezienie Łzy Ashy. Trzeba samemu pokombinować z tym problemem. Polecam za to zbudować kilka Monumentów Objawienia i co tydzień odkrywać kilka fragmentów mapy koło Flammschrein. Wówczas możemy natrafić i odkryć tę bramę. Błąd się nie pojawi, póki ktoś tam nie podejdzie, więc można monitorować, kiedy ów bohater opuści bramę i pozwoli Mukao przejść.



« Ostatnia zmiana: 21 Grudnia 2011, 02:50:01 wysłane przez Kokoju » IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
JackWolfsong

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 193

Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 18 Grudnia 2011, 16:02:04 »
Mnie natomiast zastanawia w jakich trybach gry można ulepszyć i korzystać z broni dynastii, gdyż jak dotąd korzystałem z nich tylko w pojedynkach, lecz używanie ich tam nie wzmacnia ich - nie daje expa. Czy mogę ich używać w klasycznym multi?


IP: Zapisane
Dawny nick: Rozk*rwiciel
Strony: 1 2 [3] 4 5 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry