Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Kto jest dla was lepszy:Archanioł czy Czarny smok?  (Głosowanie skończone: 30 Lipca 2011, 14:50:08)
Archanioł - 28 (5%)
Czarny smok - 15 (2.7%)
Głosów w sumie: 19

Strony: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes III - ogólna dyskusja (Czytany 69641 razy)
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : 28 Lipca 2010, 17:26:41 »
E... może dlatego, że SoD opowiada historie kontynentu gdzie leży Erathia, jeszcze sprzed wydarzen z herosa I i II.
:huh: Akcja SoD dzieje się PO wydarzeniach z HI i HII. Mówi to na początku swojej kampanii Gem.

Nie wiemy ile lat minęło od pokonania Sandro do zatrucia króla Gryphoenhearta przez lorda Haarta na usługach Sandro
Lat minęło niewiele, gdyż ostatnie kampania SoD opowiada m.in. o tym jak Sandro wręcza Haartowi truciznę i nakazuje otruć króla Gryphoenhearta.

ale z drugiej strony w herosie I i II Sandro jakby zaczynał jako rycerz i zamienił się w nekromantę. Ale też to mozna wytłumaczyc, że jako inteligetny geniusz złą działał w kilku miejscach, w końcu znał magie, nie?
Proponuje zapoznać się z historią Sandro. ;)
http://www.tawerna.biz/viewpage.php?page_id=553

@radanat: Może dlatego można grać nieumarłym Lordem Haartem, gdyż SoD był wydawany na końcu. Albo tylko u ciebie tak jest, bo u mnie nie. Zresztą pojedyncze scenariusze niewiele mają wspólnego z fabułą gry, prawda? Spójrz na scenariusz "Huzia na wikinga". Ale o ile dobrze pamiętam jest taka jedna mapa, która nazywa się "Bohaterowie miecza bez magii". Tam masz dostępnych Lorda Haarta (truposza), Katarzynę, Rolanda, Mutare, księcia Boragusa i Kilgora.


IP: Zapisane
Paladyn97
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 25


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : 05 Listopada 2010, 20:17:29 »
1.Mądrość - można używać lepszych czarów.
2.Logistyka - większa prędkość na mapie, bardzo pomocne.
3.Dowodzenie - dodaje morale.
W Nekropolii oczywiście nekromancja najlepsza.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : 05 Listopada 2010, 21:44:10 »
1.Mądrość- za czary
2.Machiny oblężnicze- jaki dmg wtedy dają
3.Morale- nie ma to jak dwa razy ubić przeciwnika


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Loynis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : 29 Stycznia 2011, 21:33:22 »
Ze mną było tak...

Kiedyś gdy byłem mały,mój brat z kolegą grali w trójkę,oglądałem i chciałem grać jak oni(wtedy na skorpenę mówiłem tytan).Kiedy mój brat zainstalował heroesa III(moją ulubioną część),zacząłem grać,łatwo nie było,ciągle zwiedzałem teren,kupowałem co popadło i ciągle zabierali mi zamki.Mój brat mówił - "Nie wychodź tak często".Przesadziłem,ciągle siedziałem w zamku,pewnego razu miałem 71 tytanów,2000 gremlinów,i wiele,wiele nag.Gdy zachwycałem się swą armią,zaatakował mnie czerwony.Szans nie miałem,70 archów,czarnych smoków,behemotów i feniksów i...przegrałem :(

Ale szlifowałem swe umiejętności,dostałem wiele lekcji,wyciągałem nauki z mojej beznadziejnej gry i wyuczyłem w sobie grę,teraz gra mi się dobrze i cieszę się że mogę grać w tę klasykę,to mnie satysfakcjonuję :)


IP: Zapisane
Loynis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : 29 Stycznia 2011, 21:55:16 »
Myślę że już dawno taki temat powinien być założony  :huh: ale skoro nikt nie założył,to ja założę.

Mi najbardziej w heroesie podoba się klimat,czuję że heroes do mnie pasuję.Lubię takie gry jak heroes,bo są fantasyczne(lubię fantasy :ok:),trochę trzeba pomyśleć...uczy przegrywać i wygrywać z klasą i to jest właśnie urok HoMM III  :).


« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2011, 11:17:23 wysłane przez Loynis » IP: Zapisane
Loynis
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : 30 Stycznia 2011, 11:52:27 »
Chciałbym żebyście mi powiedzieli,jaką stworzyliście/stworzyli byście mapę w H III.

Właśnie pracuję nad mapą,która będzie tajemnicza,ciekawa,dość duża i będzie w niej wiele szczegółów,wątków,które będą potrzebne do ukończenia misji.

Scenariusz będzie musiał wprowadzić gracza w rozgrywkę tak żeby zrozumiał co ma robić,wiedział gdzie się znajduję i w jaki "wdepnął" konflikt.

Scenariusz:
Gali Oddon IV Crowfist(Roland),jeden z generałów armii alteriańskiej,za rozkazem króla,musi uzbierać armię i wyruszyć w niebezpieczną misję(jak można uzbierać armię?:po całym kontynencie - Rothenland,są wioski inne niż Alteria,można do nich wyruszyć i być może ktoś dołączy się do armii).Po tym trzeba wyruszyć do Waterlandu(krainy magów wody)i tam trzeba przyjąć ten kontynent(szybciej niż Seragon :diabelek:[Finneas],nasz wróg[czerwony]).Seragon po kolei chcę przejąć cały świat i go sobie podporządkować,a więc trzeba się spieszyć.Następnie najedź Ancient Island(krainę magów ziemii i starożytnych behemotów),teren już pod władzą Seragona,a więc będzie trudniej.Oczywiście poleca się byś przesyłał(innym herosem),wojska.Później już(jak się chcę)przejmuj tereny w imię Rothenlandu i patrona miasta(pierwszego Boga Światło - Rothena).Lecz gdy będziesz najeżdżać Archapagon(główny kontynent w którym panuję Seragon),obmyśl dobrą taktykę.Uwaga!!!Prawdziwym celem tej gry jest pokonanie Seragona.

Podoba wam się? :niepewny:

Założyłem ten temat,ponieważ chciałbym żebyśmy użyli trochę wyobraźni i podzielili się nią na forum :D.


IP: Zapisane
kostuch

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 69

Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : 26 Kwietnia 2011, 09:15:48 »
Ja sie cały czas zastanawiam dlaczego autorzy "hirołsów" zrobili dodatki do h5 a z h3 nic.Według mnie powinni zrobić nowy dodatek który Miał wy w sobie troche nowości i świeżości,Ale nie zbyt wiele bo chodzi tu o h3 nie h5 ;o.Po wyjściu h6 pewnie będą do niego robić dodatki głównie dla kasy a mogli by sie troszke wysilić i zrobić parenaście map i jakis nowy zamek do h3.Z pewnością taki dodatek byłby milewidziany wśród tych graczy którzy są "hirołsomaniakami" :p


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #142 : 26 Kwietnia 2011, 09:23:37 »
@kostuch
Nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Przecież tak samo jak do "piątki", wyszły dodatki do "trójki". I to oficjalnie rozszerzenia, dostępne w normalnej dystrybucji. Mowa tu o :Armageddon's Blade & The Shadow of Death. ;)


IP: Zapisane

Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : 26 Kwietnia 2011, 10:39:43 »
Kostuchowi raczej chodziło o to by do H3 zostały zrobione nowe dodatki do tego co każdy fan Antagarichu ma.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Weneda

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


Gardzi nekromantami

Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : 26 Kwietnia 2011, 14:39:54 »
Twórcy HMM sporo by zarobili na dobrym dodatku do H3.
Stawiając na nowe miasta niżeli nowe scenariusze z tego względu że mapy można robić samemu a w internecie jest sporo dobrych map, zaś z miastami nie jest taka prosta sprawa, prawda?
Było by wspaniale gdyby w nowym dodatku była krótsza niż poprzednie kampania, byle były co najmniej trzy nowe miasta. Każde inne, każde dające powiew świeżości i coś innowacyjnego. Możność sterowania lub walki przeciwko zróżnicowanym wrogom daje grze więcej możliwości mi. taktycznych co uczyniło by grę świeżą i zaciągnęła bym przed ekran starych wyjadaczy, mimo swojego wieku.

Mogę teraz rzucić kilka wolnych pomysłów na temat nowych miast.
W grze mamy 9 nacji, 3 dobre, 3 złe i 3 neutralne tak więc prostym pomysłem było by dorzucić do każdej ze stron po jednej nowej frakcji.

Obok zamku, bastionu i fortecy-krasnoludy. Mimo iż w bastionie mamy jedną taką jednostkę to nie widzę problemu by było przy tym całe miasto poświęcone karłom. Naturalnie nacja wyspecjalizowana w defensywie i skutecznemu wydobywaniu surowców.

Obok nekropoli, inferno i lochom-władcy zarazy. Pomysł zaczerpnięty z jakieś gry której nie pamiętam. Chodzi mi to ostatnio pogłowie ale nie myślałem nad szczegółami. Mogli by to byś bagienni czarownicy.
Jedynym pomysłem na ich atrybut jest to że werbowanie przez nich obcych jednostek nie działało by negatywnie, w prost przeciwnie.

Po stronie neutralnej zaś, czyli twierdzy, cytadeli oraz wrót żywiołów postawił bym jakąś bardziej rozwiniętą cywilizacyjnie nację niż barbarzyńcy czy "bagienni barbarzyńcy".
Może inna nacja ludzi która miała by inny, swój dobry klimat na którego brak wielu narzeka. Jestem ciekaw waszych pomysłów!  ;>





IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #145 : 26 Kwietnia 2011, 16:06:22 »
Cytuj
Kostuchowi raczej chodziło o to by do H3 zostały zrobione nowe dodatki do tego co każdy fan Antagarichu ma.
Dziękować:)

Cytuj
Twórcy HMM sporo by zarobili na dobrym dodatku do H3
Myślę, że Twórcy zarobili by na dodatku do H3 wydanym teraz marne grosze. Gra jest na tyle stara, ze naprawdę nie wyobrażam sobie w jakiej cenie miałby być sprzedawany taki dodatek? 20zł?30zł? Mało kto by kupił, większość by ściągnęła dla przetestowania i tyle. Po drugie kto by się zgodził na dystrybucję tego i zrobienie polonizacji, wiedząc ze cała serie jest już o "Trzy" numerki dalej i taki dodatek marnie by się sprzedawał. Już prędzej widziałbym wykonanie dodatku ale za darmo, ewentualnie za symboliczną, niską opłatą drogą elektroniczną.


« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2011, 16:13:09 wysłane przez Adaskop » IP: Zapisane

Weneda

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


Gardzi nekromantami

Zobacz profil
« Odpowiedz #146 : 26 Kwietnia 2011, 18:17:07 »
Cytuj
Myślę, że Twórcy zarobili by na dodatku do H3 wydanym teraz marne grosze. Gra jest na tyle stara, ze naprawdę nie wyobrażam sobie w jakiej cenie miałby być sprzedawany taki dodatek? 20zł?30zł? Mało kto by kupił, większość by ściągnęła dla przetestowania i tyle. Po drugie kto by się zgodził na dystrybucję tego i zrobienie polonizacji, wiedząc ze cała serie jest już o "Trzy" numerki dalej i taki dodatek marnie by się sprzedawał. Już prędzej widziałbym wykonanie dodatku ale za darmo, ewentualnie za symboliczną, niską opłatą drogą elektroniczną.
Uważam że były by rzesze ludzi którzy zapłacili by za to żeby dodatek mieć na półce po za tym piątka miała być trójką w nowej oprawię po czym stwierdzono że to nieudolne naśladownictwo głównie przez to że klimat się zupełnie różni. Teraz wychodzi szóstka i już wiem że jest dużo innowacji i będzie trochę inna gra która, nie wiemy jak się przyjmie. Prócz tego tym zauważ aktywność fanów, niektórzy odwalają sporo pracy nad popularnymi modami to co by było z oficjalnym dodatkiem.
Gra HMM3 jest moim zdaniem ciągle popularna i ciągle mam nadze jeż że wyjdzie dodatek.
 :)


IP: Zapisane
Bloodwayne
Użytkownik jest zbanowany i nie może wysyłać wiadomości Wyciszony
**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : 26 Kwietnia 2011, 19:07:00 »
Innowacje nie zawsze dobre, jak było z V, chłodne przyjęcie przez większość fanów serii za zepsucie klimatu
Nie mówię jak zresztą było z innowacjami IV...


IP: Zapisane
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #148 : 26 Kwietnia 2011, 19:42:29 »
@Weneda
Ależ absolutnie masz rację i popierasz moje stanowisko i punkt widzenia i z tego się ciesze ;). Według mnie też piątka jest troszeczkę takim "nieudolnym" naśladownictwem, ale mimo wszystko trójka jest zbyt stara żeby wydawać dodatek. Zazwyczaj twórcy starają się iść za ciosem, wydawać dodatki do aktualnej części sagi. A teraz pracują nad szóstką. Może i trójka jest jak dotąd najlepsza, przynajmniej takie jest moje zdanie ale w porównaniu ze współczesnymi dużymi produkcjami popularność jest bardzo niska. Myślę, że jeśli ten dodatek wydany by miał być w wersji pudełkowej i o dziwo znalazł by się ktoś kto to wyda na szeroką skalę i np. u nas w kraju wyda wersje Polską to kto to kupi. Ja,Ty inni fani... I Koniec. Ta gra ma o ile dobrze licze już 12 lat zaraz...


IP: Zapisane

kostuch

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 69

Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : 26 Kwietnia 2011, 21:34:35 »
Tak,źle się wyraziłem bo przecież są dodatki do h3, ale mi chodziło o nowe.Fakt może było by to opłacalne może nie.Ja nie jestem autorem i nie wiem co dla nich bardziej sie liczy odnowienie popularnosci h3 wprowadzeniem dodatku czy kasa.Tak tak wiem tera pracują nad h6 a później pewnie nad dodatkami do h6.Ale ja i tak bym chciał nie ważne kiedy.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry