Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 398 399 400 [401] 402 403 404 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2037777 razy)
Dharak

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


Shadow Dragon

Zobacz profil
« Odpowiedz #6000 : 07 Września 2011, 20:28:31 »
Cena jest naprawdę zawrotna - 1000 PLN  :co: Mogliby chociaż grę dodać, bo samo figurka jest warta o wiele, wiele mniej... .

Ja to trochę rozumiem. Figurka jest idealnie wykonana i jest warta jakiejś dużej ceny, ale 1000 zł? Ja bym dał najwyżej 900, ale 1000? Mogliby chociaż dodać grę za 100 zł (tak, jak ty już napisałeś).


IP: Zapisane
Unfortunately, life is nothing but trouble and worry.
Martin
"Król Multikont"

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 397


Nobody expects the Spanish Inquisition!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6001 : 07 Września 2011, 21:19:50 »
Normalna cena unikatowych figurek. Tyle się za to płaci i im lepiej wykonana i unikatowa tym większa cena. Dla kolekcjonerów cena praktycznie nie gra roli i są że że tych 500 szybko się rozejdzie.
http://www.aliensgroup.pl/ - zobaczcie jakie ceny osiągają niektóre figurki.
Inna sprawa, że kurs euro też nie sprzyja kupującym.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #6002 : 07 Września 2011, 23:45:49 »
No cóż, Ubi na pewno na tym zarobi. Może i dobrze, że tak jest, wyobraźcie sobie jak droga byłaby edycja kolekcjonerska, gdyby była z figurką Michała. Od razu bym się przerzucił na wersję podstawową. Jestem wielce zadowolony że coś ruszyło z newsami, od ostatniego patchu Ubi w ogóle nie dało jakichś istotnych newsów, a o screenach nie powiem. Został niewiele ponad miesiąc, ciekawe czy w tym tygodniu powiedzą, że przerzucą premierę na grudzień, czy w przyszłym. Często się zdarzało, że miesiąc przed premierą oznajmiano, że z przyczyn takich i owakich trzeba przesunąć datę premiery.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #6003 : 11 Września 2011, 08:21:46 »
Już myślałem, że na tawernie nie będzie kolejnych, nowych newsów. W końcu jeden przyszedł, o figurce Michała :D . Niestety jest strasznie droga  :( aż 1000 zł  :P .

Ciekawe czy w tym tygodniu powiedzą, że przerzucą premierę na grudzień, czy w przyszłym. Często się zdarzało, że miesiąc przed premierą oznajmiano, że z przyczyn takich i owakich trzeba przesunąć datę premiery.

Może i tak będzie, ale z Grudnia, to raczej nie przesuną, bo ta gra miała mieć premierę (chyba w marcu) 2011 roku. Premiera przesuwała się pół roku, aż do października. To było wkurzające  >:( .


IP: Zapisane
sylvio

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 8

Zobacz profil
« Odpowiedz #6004 : 11 Września 2011, 18:05:34 »
Normalna cena unikatowych figurek. Tyle się za to płaci i im lepiej wykonana i unikatowa tym większa cena. Dla kolekcjonerów cena praktycznie nie gra roli i są że że tych 500 szybko się rozejdzie.
http://www.aliensgroup.pl/ - zobaczcie jakie ceny osiągają niektóre figurki.
Inna sprawa, że kurs euro też nie sprzyja kupującym.

Figurka Neytiri (postać z AVATARA) kosztuje bagatela 6 tys zl! ;O Ale jako fan tego filmu, chciałbym mieć taką w domu. ;D ;D

http://www.aliensgroup.pl/3457_Fantasy_Avatar_AVATAR_NEYTIRI_MAQUETTE__.html


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6005 : 13 Września 2011, 18:55:09 »
Dla tych co jeszcze nie zauważyli zaczął się tydzień bohaterów "pożyczonych" z heroes3. Są to bohaterowie mocy i jest już dwóch, Maximus i Nymus. Podejrzewam, że oprócz wyglądu z oryginalnymi bohaterami nie mają wiele wspólnego. Trochę ciężko przetłumaczyć jest wprost angielską nazwę tygodnia. Legacy oznacza spadek, także najlepiej będzie powiedzieć, że jest to tydzień spadku po heroes 3... ale brzmi to beznadziejnie. Proponuję więc zapożyczeni bohaterzy.
Za chwilę spróbuję przetłumaczyć ich biografię.




IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #6006 : 13 Września 2011, 19:08:23 »
A może spuścizna po HoMM3?:P
Pewnie następny tydzień to będą artefakty lub coś w tym stylu.


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6007 : 13 Września 2011, 19:33:29 »
Dobra chciałam tłumaczyć to zdanie po zdaniu, ale wydaje się to absolutnie bez sensu. Tak więc ogólnikowe przetłumaczenie.
Maximus:
Nietypowy rycerz Imperium. Jego dziadek był władcą niewolników, służył Imperium, odmówił Kunyakowi brania udziału w krucjacie orków. Ten uszanował jego zdanie, lecz połamał mu nogi. Rodzina Maximusa miała niski status wśród Orków, więc postanowił on znaleźć swoje miejsce w Imperium. Najpierw jako niewolnik, a później jako pan włości. Jakiś mądry rycerz go docenił...

:UP: też może być, czasem zapominam to takich słówkach.

Wiadomość doklejona: 13 Września 2011, 19:52:57
Nymus:
By przyzwać demona trzeba znać jego imię. Demony zmęczone intrygami miernych magów, przybierają zwyczaj fałszywych tożsamości. Nymus oznacza "brak imienia", jest najpowszechniejszą fałszywą tożsamością. Nymus nie przepada za przemocą. Jest znana w Sheogh jako mistrz trenowania (trener?), szanowana nawet przez zatwardziałych w boju władców piekieł (pit lord), którzy odkryli, że oni także mogą się czegoś od niej nauczyć.
Najsłabsza część: Numus posiada także wielkie poczucie honoru, zawsze spłaca swoje długi, uwiarygodnia teorię o tym, że za życia mieszkała w Imperium Lotosu.

Demon z poczuciem honoru... Gdzie te wredne sukuby, które snuły tysiące spisków i intryg? Ten świat schodzi na cerbery...


« Ostatnia zmiana: 13 Września 2011, 19:52:57 wysłane przez Adseruki » IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #6008 : 13 Września 2011, 20:13:36 »
Z tą Nymus to chyba chcieli pokazać, ze demony to przeobrażone istoty innych ras. Zresztą to już w opisach jednostek nawet jest.

Co do tłumaczenia to nigdy nie tłumacz dosłownie bo wyjdzie kiepsko :P


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6009 : 13 Września 2011, 20:20:35 »
Wiem, że nie jest to szczyt przekładu, to co zrobiłam, ale nie miałam siły silić się na te piękniejsze słówka. A co do tłumaczenia wprost, to tak wiem, że wychodzi beznadziejnie. Na początku chciałam po prostu postarać się i tłumaczyć każde zdanie z osobna, tak by zachować jak największą wierność oryginałowi, a później mi się odechciało XD

Rozumiem, że chcieli pokazać, że demon ma pozostałości po tym kim był zanim został demonem, ale jakoś honorowy demon mi nie pasuje do tej dzikiej armii jaką mamy do dyspozycji. Poza tym takie przypadki jak Agrael/Raelag powinny się zdarzać raz na 1000 lat, a nie jak każda zła naga umrze :/


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #6010 : 13 Września 2011, 21:08:21 »
A może ona to specjalnie robi :P Naściemniała, że nagą była i teraz próbuje to udowodnić :P

Tylko po co miałaby to robić? To trochę dziwne, żeby udowadniać, że jest się nagą...


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6011 : 13 Września 2011, 22:32:34 »
Powiem wam, że "mądry rycerz" również pachnie ściemą.
-OH! Mój Orczy niewolnik jest niezwykle zdolny, nadam mu ziemie!-
Czy coś... swoją drogą postanowiłam poszukać Maximusa wśród bohaterów z 3 i nie mogę go znaleźć, chyba, że był we wcześniejszych grach.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #6012 : 13 Września 2011, 23:30:29 »
Cytuj
Tylko po co miałaby to robić? To trochę dziwne, żeby udowadniać, że jest się nagą...

Może coś knuje ;P

Cytuj
Powiem wam, że "mądry rycerz" również pachnie ściemą.
-OH! Mój Orczy niewolnik jest niezwykle zdolny, nadam mu ziemie!-
Czy coś... swoją drogą postanowiłam poszukać Maximusa wśród bohaterów z 3 i nie mogę go znaleźć, chyba, że był we wcześniejszych grach.

Kraal został zbrojmistrzem Slavy jeśli dobrze pamiętam. Tylko tamci inaczej znajomość zaczęli :P Wszystko jest możliwe ;) Maximus w HoMM I i II oraz jakimś M&M był.




IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Hex

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396


Zobacz profil
« Odpowiedz #6013 : 14 Września 2011, 19:02:33 »
Kolejny "heros dziedzic" do dyskusji. Tym razem jest to przedstawiciel Sanktuarium:
http://might-and-magic.ubi.com/heroes-6/en-GB/news/details.aspx?c=tcm:21-24368&ct=tcm:6-231-32
Twórcy zasypują nas dziś ciekawostkami - zaprezentowali wideo Q&A z Gamescom 2011. Podali też co dokładnie znajduje się w tymże Q&A wraz z ramami czasowymi:
- Gamescom 2010 vs. Gamescom 2011 >> (0:42)
- Game support >> (03:14)
- Random map generator >> (05:59)
- On-line vs. Off-line >> (06:35)
- Resources >> (08:34)
- Towntrees >> (11:11)
- Art design >> (13:56)
- Reputation system >> (16:32)
- AI issues >> (18:04)
- What's about patches? >> (18:35)
- "Is Ashan and so-called "old universe" part of comprehensive whole?" >> (21:00)
- Difficulty level >> (23:10)
Tu wspomniany wyżej filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=Yl9xSk6EFWc&feature=player_embedded#
No i jeszcze wpis Ubi_Iriny w komentarzach na facebooku zapowiadający, że już wkrótce dowiemy się czegoś o (nowych) ekranach miast:
"Might & Magic Hello @Giorgio Spiliopoulos: we will communicate about townscreens very shortly!"
Edit: Jeśli komuś nie chce się oglądać tego dość długiego wideo to tu jest cała jego zawartość w pigułce:
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1449
Edit 2: Powaliła mnie odpowiedź Erwana na pytanie dlaczego żywiołak wody i światła maja te same modele co duszek rzeki i promienista chwała. Powiedział, że... mają niewystarczający budżet na zrobienie im nowych modeli.  :blazen: Jest to raczej zwykłe lenistwo jak powiedział jeden z fanów, który zadał to pytanie.


« Ostatnia zmiana: 14 Września 2011, 20:08:55 wysłane przez Hex » IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #6014 : 14 Września 2011, 20:13:14 »
Edit 2: Powaliła mnie odpowiedź Erwana na pytanie dlaczego żywiołak wody i światła maja te same modele co duszek rzeki i promienista chwała. Powiedział, że... mają niewystarczający budżet na zrobienie im nowych modeli.  :blazen: Jest to raczej zwykłe lenistwo jak powiedział jeden z fanów, który zadał to pytanie.

Więc ubisofta nie stać na nowe modele  :P Za dużo pewnie wydają kasy na Heroes VI.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 398 399 400 [401] 402 403 404 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry