Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Lektura fantasy (Czytany 60037 razy)
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #120 : 29 Września 2010, 16:05:07 »
To jest właśnie ból większości bibliotek! Publicznych nie stać często nawet na odpowiednie ogrzewanie w zimie a co dopiero na kilkanaście tomów nowości. Szkolne natomiast zanim zdecydują się na zakup księgozbioru to zostanie on wcześniej gruntownie przeanalizowany( czyt. ocenzurowany), nawet jeśli książka przejdzie ten etap to i  tak już potem nie jest nowością a każdy fan sam ją już sobie zafundował...
Swoją drogą dyskusja w tym temacie jest dosyć bezwładna. Chyba 3 raz z rzędu już widzę te same argumenty ( nie mówię że teraz ale przeglądając wątek) :P


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #121 : 29 Września 2010, 16:11:10 »
Niekoniecznie! Ja korzystam z zasobów swojej starej biblioteki w gimnazjum "zaciągając" książki na kartę kuzynki ,która jest uczennicą. I jest tam Sapkowski, oraz inne książki w których są motywy brutalne, przeklinanie itd.itp. po prostu +18. Jak i również pani Bibliotekarka kupuje przynajmniej raz w półroczu nowości, niejednokrotnie biorąc na zakupy 1-2 uczniów, by wybrali coś ciekawego i dzięki temu w tej szkole jest ciekawy i bogaty księgozbiór, z czego połowę ciekawych i fajnych książek już dawno przeczytalem.


IP: Zapisane
Reynevan de Bielau

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 54


Szczęśliwy ten, kto zna swoje miejsce w szeregu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : 29 Września 2010, 19:31:43 »
Ha, to gratuluję podejścia do sprawy bibliotekarki  ^_^ niestety nie wszędzie są ludzie tak wyrozumiali... 


IP: Zapisane
Rabbi? Ty? Wziąłeś na wóz... Hmm... Kurtyzanę?
-Wziąłem. Toć, proszę ja młodego pana, na strasznego wyszedłbym ciula, gdybym nie wziął.
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #123 : 29 Września 2010, 20:34:29 »
No ale dziwisz się gdy ja w gimnazjum miałem jedną dziwaczkę i jedną strasznie nerwicową, przewrażliwioną, choć co prawda patrząc po niektórych to ją rozumiałem.


IP: Zapisane
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #124 : 30 Września 2010, 17:30:28 »
Ja też nie wiem co wy narzekacie tak na te biblioteki... ja raczej nie narzekam można powiedzieć że w 90% dostaję to czego potrzebuję i szukam. A nawet często muszę trochę poczekać bo jest masa ludzi którzy też chcą je przeczytać.

PS. Arivald był fajny nie znasz się za mało przeczytałeś... Mordimier rządzi szczególnie pierwsza część Sługo Boży  ;] miodzio :D


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
Kha-Beleth

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 35


Władca Sheogh

Zobacz profil
« Odpowiedz #125 : 01 Grudnia 2010, 11:29:36 »
Ja czytałem Władce pierścieni, Harrego Pottera, Opowieści z Narni(wszystkie tomy), Silmarilion, Hobbita i Ani słowa Prawdy


IP: Zapisane
Świat będzie mój! mój! mój! ciastko! mój!
-Słyszałeś to? Słyszałeś ciastko? Chyba echo mi się zepsuło.

Zbieram 1000 wyświetleń, pomóżcie : http://www.youtube.com/watch?v=JCdzV9bEgik
 
Polecam: http://www.wichrowy_czubek.republika.pl
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #126 : 03 Stycznia 2011, 21:23:57 »
Kończę czytać sagę o wiedźminie , cały Harry Potter , cała Narnia , Zadanie Goblina , Hobbit i niedługo zaczynam Dzieci Hurina


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #127 : 04 Stycznia 2011, 17:05:11 »
To Serafin polecam jeszcze Silmarillion i Niedokończone Opowieści.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #128 : 04 Stycznia 2011, 19:56:42 »
Sorry za offtop, ale źle zrozumiałem komentarz Łowcy Dusz i się zbulwersowałem niepotrzebnie, dlatego usunąłem poprzedni. Był zbyt ostry i beznadziejny. Polecam "Wielką Księgę Opowieści O Czarodziejach"- dal fanó mieszanego Sci-fi z Fantastyką. A z Tolkiena jest jeszcze fajny oprócz Dzieci Hurina, Sillimarilionu i N.O, "Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa".


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #129 : 04 Stycznia 2011, 23:09:18 »
Jak wiemy horror to jest w zasadzie thriller fantasy, w którym zagrożenia wynikają ze źródeł nadnaturalnych...Tak więc polecam każdemu książkę "To" autorstwa Stephena Kinga. Świetnie napisane, grube tomiszcze opowiadające o pierwotnym, bezimiennym źle, które zalęgło się w zapomnianej przez Boga dziurze w Stanach.
Cheers.


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #130 : 06 Lutego 2011, 12:13:22 »
Trafiłem na pewien trop... Słyszeliście o takim zbiorze książek genialnych jak: "The History Of Middle Earth" - 12 tomów, strasznie ciekawych. Można je kupić i wyczaiłem, gdzie a szukałem długo...

http://www.empik.com/the-treason-of-isengard-the-history-of-the-lord-of-the-rings-part-two-tolkien-j-r-r-tolkien-christopher,1475429,ksiazka-p?utm_content=1475429&utm_source=dataforce

A tu macie tak poza tym, zbiór wszystkich tajnych książek, niektóre po Ang niestety bez przekładu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/John_Ronald_Reuel_Tolkien


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #131 : 06 Lutego 2011, 22:47:01 »
Ciekawe czy jest wersja internetowa. Byłoby bardzo fajnie, wystarczy przepuścić linki przez tłumacza i już. Chodź to nie będzie tekst wysokich lotów, ale zawsze jakiś.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #132 : 07 Lutego 2011, 17:04:34 »
Cytuj
Ciekawe czy jest wersja internetowa. Byłoby bardzo fajnie, wystarczy przepuścić linki przez tłumacza i już. Chodź to nie będzie tekst wysokich lotów, ale zawsze jakiś.

Raczej nie znajdziesz... Chociaż może w języku angielskim jakbyś poszperał, ale to tylko dla tych co znają zaawansowanie ANG. Zdecydowanie polecam przeczytać te wszystkie tomy, wiele ciekawostek i nowości, o których nawet nie słyszeliście. Właśnie dzierżę w dłoni jedną z nich a mianowicie: "The treason of Isengard". Poza tym po co ci tłumacz jak wszystko będzie nie logicznie?. Np: I ujrzeli dużo cegła z marmur, albo Dzisiaj jesteśmy na siłownia i będziemy trenować bajcepsa! :D. Już lepiej jak się komuś nie chce zobaczyć czy audiobook jest.


« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2011, 17:07:06 wysłane przez Psychol55 » IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #133 : 16 Lutego 2011, 14:03:22 »
Wypożyczyłam dziś "Dzieci Hurina" Tolkiena. Cóż, za książkę zabiorę się dziś wieczorem :) Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu :) Tak jak "Hobbit".


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #134 : 16 Lutego 2011, 21:08:56 »
"Dzieci Hurina" to poważniejsza lektura i nie wiem, czy nie powinno się wpierw poczytac "Silmarilliona", zwłaszcza o początkach rodu Hurina.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Strony: 1 ... 6 7 8 [9] 10 11 12 ... 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry