Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes V - Tribes of the East - Poradnik do kampanii II "Cześć ojcom" (Czytany 58908 razy)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 22 Kwietnia 2011, 09:57:22 »
Pierwsze pytanie na jakim poziomie grasz bo to jest ważne? Następnie pozajmuj kopanie i pozbieraj co się da, ja max do 1 tygodnia lub w 2 buduję Kapitol więc spokojnie mi wystarcza złota, najważniejsze byś miała sporo Oprawców oraz Podżegaczy, wtedy wystarczy że podejdziesz pd garnizon lub jego obszar i sprowokujesz Lazurowego by gonił za tobą do miasta i wtedy go pokonasz a jeśli to nie da rady to w polu go spróbuj, i nie warto czekać na te 20 Pao-kai gdyż wtedy Lazurowy umacnia swą armię.


IP: Zapisane
piotrekfire

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 10

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 27 Kwietnia 2011, 16:27:40 »
Ok, dzięki, misje zrobiłem :)


IP: Zapisane
atroph

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 13


Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 28 Kwietnia 2011, 21:55:03 »
No tak ,z tego co czytam większość ma problem z 2  misją i nie dziwię się :):):) też zalazła mi za skórę.Zaczynałem ją chyba 10 razy,ale do rzeczy...
Lazurowy jest bardzo w...cy nawet po "spatch`owaniu" gry a udało  mi się go przechytrzyć chociaż nie do końca w ten oto sposób.Pierwszy atak przyjąłem i wygrałem.Gdy pojawił się po raz drugi stanąłem w zamku brązowego z dosyć dużą armią / na ile duża może ona  być na tym etapie/.Czekałem i rozbudowywałem ten zamek oraz swój macierzysty z którego otrzymywalem posilki :):):).Lazurowy podreptał przy portalu i stanął [sic!].Ja oczywiście powiększałem armię i kiedy stwierdziłem że "raz kozie śmierć ruszyłem na.....piratów którzy w międzyczasie stanęli na mojej plaży :):). Rozbiłem ich w pył i ruszyłem w morze.A propos morza -warto wypuścić wcześniej na nie swojego człowieka -można złapać sporo zlota .
Doplynąłem do 3 zamku zrobilem krwawą rzeż trzeciemu z piratów.A lazurowy? Lazurowy oczywiście wykorzystal moją nieobecność i zajął mi drugi zamek potem nawet pierwszy tylko tak naprawę nie ma to już znaczenia,bowiem w zamku 3 dokupisz sobie wojska i bez problemu złoisz zamek lazurowego [nr4] dopływając tam.
Powodzenia....
P.S. ale mnie wnerwiala ta misja :):):) ;>


IP: Zapisane
Kapłan Alaryk

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 11 Czerwca 2011, 18:51:57 »
witam mam problem z 5 misją 2 kampani otóż w poradniku piszę żeby jako premię startową wybrać cyklopy robię to i zwiedzam zgodnie z poradnikiem ale ciągle moją twierdzę ktoś atakuje najbardziej dokucza mi gracz pomarańczowy Magowie gram na normalnym poż trudności i ciągle przegrywam bo nie mam czasu się rozbudować prosiłbym o pomoc bo męczy mnie już powtarzanie tej misji po 50 razy co powinienem zrobić żeby rekrutować i jednocześnie się bronić bez przegrywania.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 11 Czerwca 2011, 23:14:48 »
Na początek gry od razu zalecam podbój drugiej twierdzy- dzięki temu zbierzesz dwa razy więcej jednostek, a to pomoże w walce z czarodziejem. Gracz pomarańczowy nie jest również zbyt agresywny, wystarczy że zdobędzie jedno z twoich miast, dlatego warto szybko się poruszać i podbijać.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Kapłan Alaryk

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 13 Czerwca 2011, 19:10:07 »
dziękuję to pomogło ale mam teraz inny problem po pokonaniu ostatniego czarodzieja na mojej mapie aktualizuje się zadanie i pojawia się Alaryk chodzi mi od miasta do miasta i podbija je a ja mam niemal zdziesiątkowaną armię po walce z ostatnim magiem który napsuł mi sporo krwi i nie mam dosyć dużej armii żeby pobić alaryka  jak go podświetlam to piszę mi poż zagrożenia wysoki a on bezkarnie atakuje moje miasta i je podbija co powinienem zrobić próbować uciekać i rekrutować z miast co mi pozostały ?.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 13 Czerwca 2011, 19:28:55 »
Możesz spróbować, ale ja polecam bardziej po prostu przygotowanie się, stwórz nowego bohatera, któremu wbij jak największy poziom, daj mu silną armię z Twierdz, stwórz jeszcze jednego, który z akademii, by zebrał (najlepiej gdyby to był czarodziej) i wtedy nie powinieneś mieć żadnych problemów z Alarykiem. Szybko zbierzesz armię, gdy znajdziesz łzę ashy, która jest za jedną z akademii (tą najbliżej twoich Twierdz, tą pomiędzy przystanią, a nekropolis).


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 14 Czerwca 2011, 12:42:10 »
Kolego jeżli wyświetla Ci
Cytuj
jak go podświetlam to piszę mi poziom zagrożenia wysokie
to prawdopodobnie masz szanse pokonać Alaryka, trochę wiary we własne umiejętności dowodzenia, gdyż możliwe  dasz radę go pokonać taką armią jaką posiadasz, kwestia poziomu Gotaia i jego umiejętności oraz artefaktów.


IP: Zapisane
jacok15

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 30 Stycznia 2012, 18:13:19 »
misja 2 duży problem... jestem przy 1 mieście mam około 28 pao kai i z 8 krwawych cyklopów a tutaj mi wychodzi lazurowy z portalu daje mi po pysku jakimiś 200 podżegaczy czy tam rębaczy pół stówy oprawców dużo szamanek i jeszcze mnóstwo jadowitych wiwern nie ma szans na ogarnięcie nie wiem czy to przez to że mam orginalną wersję czy coś proszę o rady  :-/


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 30 Stycznia 2012, 18:51:20 »
Za długo bawiłeś się na kontynencie i dlatego Lazurowy ma takowa armię, musisz po prostu szybko zając brązowego lub bronić się w mieście. A pytanie przy okazji jak rozwijasz Kujin?


IP: Zapisane
Nebirios7

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33


Zwycięstwo albo Śmierć

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 24 Marca 2012, 18:21:25 »
W poradniku pisze , że w 2 misji trzeba walczyć z Grokiem. Tym bohaterem, co był w 3 zamku wypłynąłem w morze do zamku nr. 4 i jak podszedłem do Groka to Kujin się teleportowała pod 4 zamek, była scena jak rozmawiają ale walki nie było  :rolleyes:


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 24 Marca 2012, 22:11:30 »
Wszyscy marudzicie na misję 2 i gracza lazurowego . To nie jest błąd , że wpada po około 2 miesiącach ze sporą armią , a po pokonaniu mu tego bohatera za około tydzień wpada ponownie . Ja miałem tak samo i zastosowałem taki myk . Żeby on zadziałał trzeba postępować następująco :
- w pierwszym tygodniu trzeba podbić jak najwięcej kopalń przed garnizonem
- jak najszybciej ( coś koło 2 /3 tygodnia ) dojść do kapitolu
- już w pierwszym tygodniu pozajmować wszystkie siedliska przed garnizonem (to jest najważniejsze , kopalnie mogą zaczekać )
- trzeba uzyskać okrzyk "Gniew Hordy"
- staramy się w 3 tydzień mieć już zamek
Gdy dochodzi 2 miesiąc powinniśmy mieć coś koło 30 paokai (pamiętajmy o tym by karawanami wysyłać jednostki z siedlisk ) , 200 centaurów itd , wtedy nadejdzie lazurowy z armią liczącą 30 jadowitych , 50 oprawców itp . Są wtedy dwie opcje :

pierwsza przejdzie przez garnizon , zajmie bliższe siedlisko i kopalnie i dalej wróci się za garnizon ( po odczekaniu 2/3 dni puszczamy 2 bohatera by je odbił ) , wtedy czekamy do końca tygodnia po przyrost i ruszamy na garnizon i bohatera lazurowego ;

druga jest taka że ruszy na nasz zamek , wtedy 2 bohaterem uciekamy gdzieś (przyda się później ) , a kujin przyjmujemy agresora w zamku
Tak czy tak dochodzi do walki .Bohaterka ta ma masę szczęścia  i morali , więc dobrze jest odwiedzić wszystkie świątynie itp , lub uderzyć w tydzień gdy nie istnieje efekt szczęścia i morali ) . Staramy się skupić na jednej jednostce i jak najszybciej wyeliminować wiwerny i centaury (na wiwerny rzucamy córy ziemi i paokai  , a na centaury swoje przyśpieszone centaury ) , dobrze by było gdyby wrodzy oprawcy uderzyli w naszych podżegaczy  . Pamiętamy o używaniu okrzyków (Gniew Hordy działa cuda ) . 

Po pokonaniu lazurowego bohatera podbijamy 2 zamek i zaczynamy go rozbudowywać. Zbieramy armię i czekamy na kolejny najazd lazurowego . Gdy zobaczymy że ma on dla nas średni poziom trudności , podchodzimy pod portal którego on używa i stajemy tak by mógł iść jedynie w dół . Powoli zmierzamy za nim w dół , gdy dojdzie on do drzewców sylanny stajemy za nim tak by go nie zaatakować , a tak by on nie mógł przejść . Brawo lazurowy nie stanowi już problemu .

W dwóch zamkach zbieramy armię i dajemy ją 2 bohaterowi , którego podmieniamy z blokującą lazurowego kujin  (ważne musi mieć on troszkę większą armie niż kujin bo ma on mniejszy poziom)

Wystarczy teraz zebrać armię i ruszyć na morze . Pamiętajcie by skosić pływających piratów , bo mogą wam wpaść i podbić zamki .

PORADA DZIAŁA NA PEWNO NA POZIOMIE ŁATWYM , PONIEWAŻ TAM KOMPUTER REKRUTUJE LICZBĘ BOHATERÓW RÓWNĄ LICZBIE (JEGO) MIAST * 2 + 1 . NA WYŻSZYCH POZIOMACH MOŻE ON WYNAJĄĆ DODATKOWYCH BOHATERÓW , WIĘC WTEDY JEST ICH LEPIEJ BLOKOWAĆ W PORTALU .


« Ostatnia zmiana: 26 Marca 2012, 16:04:38 wysłane przez Fenir » IP: Zapisane
Stela

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 24 Maja 2013, 21:37:48 »
Też mam problem.
Nie chodzę po mapie  w misji 2, aż po raz któryś podjeżdża do mnie gracz lazurowy i mnie cały czas pokonuje. A nie chodzę po mapie, tylko czekam.
Mam wersję oryginalną jak coś.
Bardzo proszę o pomoc :D


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 24 Maja 2013, 21:42:41 »
Co to znaczy, że czekasz? Rozwijaj prężnie swoje dwa miasta, podbijaj kopalnie i zdobywaj doświadczenie ;). No i mógłbyś napisać coś więcej, co konkretnie robisz i jak wygląda twoja sytuacja.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Stela

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 24 Maja 2013, 21:45:58 »
Jestem dziewczyną :p
Czekam czyli, nie chodzę po mapie, aż tu wpada lazurowy,ale chyba już mam odp. staram się grać za na to schematycznie i przyzwyczaiłam się do nekromanty, więc gram pewnie jak nim...


IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.13 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry