Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 14    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
System gry poszczególnymi rasami (Czytany 80280 razy)
Kierstaad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : 23 Stycznia 2009, 23:11:12 »
Co byście uznali za lepsze chodzić jednym napakowanym bohaterem po mapie. Czy wyszkolić kilku
(od  2  do 4) bohaterów równocześnie i przydzielać im armie według uznania i jej siły. Chodzenie jednym bohaterem jest dość czasochłonne, ale za to może pokonać każdego przeciwnika. Niestety nie może być wszędzie. Za to jeśli mamy kilku podobnych do siebie bohaterów to możemy kontrolować większy obszar mapy. Jednak jeśli wyskoczy nam napakowany demon to dostaniemy łupnia nie zabijając wielu z nich.
Tu chciałbym poznać wasz osąd jak łatwiej jest wygrywać. Zwłaszcza w Kampanii, gdy musimy mieć pod ochroną tego jednego lub ewentualnie w niektórych misjach więcej bohaterów. Jaką tu obrać taktykę??


« Ostatnia zmiana: 30 Stycznia 2009, 23:51:53 wysłane przez Kierstaad » IP: Zapisane
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Fehu
Pożeracz Kamieni

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 489


To tylko sen. Nikt nam go nie odbierze...

Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : 24 Stycznia 2009, 09:15:55 »
Gra jednym bohaterem jest dobra na kampanie i grę z przygłupim komputerem, jednak w potyczkach z doświadczonymi graczami gra jednym bohaterem kompletnie się nie sprawdza, ponieważ nie można być jednym bohaterem w kilku miejscach, a tak właśnie najczęściej podchodzi się przeciwnika.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #137 : 24 Stycznia 2009, 10:08:14 »
Jest pewna możliwość robienia silnych wysoko poziomowych bohaterów a umiejętnością to tego potrzebną jest Mentor( o ile bohater który ją ma ma przynajmniej 28-30lvl)to wtedy możemy tak grać ale z kompem, gorzej jest z myślącym przeciwnikiem ale to wtedy musi być mapa XL alb L żeby to zadziałało.


IP: Zapisane
Kierstaad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : 24 Stycznia 2009, 10:29:03 »
Jednak tak jak sobie grałem na poziomie Heroicznym to komputer jednak pakuje więcej jak w jednego bohatera.

Mam jeszcze jedno pytanie: w późniejszej fazie rozgrywki, gdy przejmiemy neutralne miasto co tam budować. Jeżeli wybudujemy szybko tylko pierwsze 4 jednostki to podleci komputer i zdobędzie nasz zamek. Jednak jeśli nawet tam zaczniemy budować wszystkie budynki to nie starczy nam surowców na nasz główny zamek czy osłabimy siłę głównego bohatera. A i tak będziemy mieli po zaledwie 1-20 jednostki(ek) z każdego rodzaju co raczej nie będzie stanowiło wyzwania komputerowi.

Albo czy bronić swoich terenów i po trochu przesuwać się na tereny komputera czy zostawić to co mamy i zaatakować komputera nie bacząc na to co nam odbija na naszych terenach i jaki tam robi syf.


IP: Zapisane
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : 24 Stycznia 2009, 10:35:17 »
JA zawsze jak zajmuję neutralne miasto bohaterem to tylko rozbudowuję do Ratusza bo wtedy mam przepływ 2000sztuk złota dziennie a rozbudowywać taki zamek polecam wtedy gdy mam pewność że wroga armia go nie zajmie np. Obstawiamy garnizon albo patroluję okolicę 2 albo 3 bohaterem.


IP: Zapisane
Agrael-Raelag

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : 25 Stycznia 2009, 12:24:45 »
Ja lubię mieć dwóch(na heroicznym trzech) bohaterów dwoma patroluję okolicę zamku a trzecim staram się podbijać.


IP: Zapisane
Nieszczęśliwie zakochany
Johny_Szalony

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


ADHD

Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : 27 Stycznia 2009, 00:11:35 »
Zwykle od pierwszego do trzeciego tygodnia plansze zamiatam jednym bohaterem, drugi natomiast robi za posłańca (donosi wojsko). Dalej względnie od mapy, tudzież sytuacji finansowej- w czwartym tygodniu kupuję jeszcze jednego bohatera (i mam trzech na jeden zamek przy dużej mapie). Na mniejszych mapach, kiedy szybko dochodzi do konfrontacji z wrogim bohaterem, zostaję przy dwóch bohaterach- jednego szkolę konkretnie, a drugiego tylko przy okazji.


IP: Zapisane
Wróciłem właśnie z tej acid cave (…) Ogólnie legowisko trolli i zbiegów z zakładu gnieźnieńskiego. Polecam omijać. - Luk
Przy sprawdzaniu niektórych artów dostałbym krwotoku – Dabu
wyzywają i każą se lody robić...  polecam iść do sklepu po Algidę..   - Laxx
-Dabu: Darciuchy. xP Phi, gardzę metalem. x)
-Luk **A zjadł Ci ktoś kiedyś kota?**
Nikt nie powiedział, że jesteśmy kompetentni;p- Martin
Kierstaad

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : 27 Stycznia 2009, 15:33:46 »
Ale jak dajecie sobie radę na poziomie Heroicznym np. w 5 misji Przystani, gdy nawet wykupując wszystkie jednostki z Łzą Ashy to przeciwnik zawsze podjeżdża z przeważającą armią. W jeden tydzień przyjedzie z 10 Arcydiabłów w następny już 40 Czarci Lordów a ja ledwo mam 3 Archanioły na tydzień  i trudno powstrzymywać takie cotygodniowe szturmy. A nie chcę od razu atakować komputera, ponieważ chcę zdobyć jak największy poziom przed dalszą przygodą. Trochę to nie na temat, ale nie warto zakładać nowego.


IP: Zapisane
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź, więc tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci, nawet bowiem najmądrzejszy nie wszystko wie.
Diraen

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


No ja myślę, że nie myślę...

Zobacz profil
« Odpowiedz #143 : 06 Lutego 2009, 15:42:15 »
Ja zawsze gram jednym podstawowym bohaterem. Wiadomo, napakowany, doświadczony, ogólnie OK. Jak zdobywam drugi (może być inny) zamek, to szkole od razu herosa z tego miasta i nim zaczynam funkcjonować. No chyba, że na mapie jest kilka miast... wtedy gram jednym :)


IP: Zapisane
Nie każdy może, nie każdy umie, nie każdy chce. Ale można umieć, wystarczy chcieć. Można chcieć, lub umieć chcieć. I można chcieć wszystkiego...
Markal Wielki
Rysownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 248


Nie, nie wróciłem xD Ale se tu czasem zaglądnę ;>

Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : 07 Lutego 2009, 18:40:07 »
Ja podobnie jak Diraen, wybieram grę jednym bohaterem. Wiadomo że to czasem sprawia problemy, bo przeciwnik ma 3, 4, a czasem 5 bohaterów, których głównym celem jest zdobycie mojego miasta.
Jednak ja umiejętnie biegam po mapce tak aby czasem skosić od razu 3 bohaterów zbliżających się do mojego miasta ;P Chociaż, również rekrutuję zawsze drugiego herosa, w miare silnego aby zdobywać zasoby, albo chociażby osłabić armię wroga z najbardziej upierdliwych jednostek gdy przychodzi co do czego, próbuję wtedy mieć nim chociaż jakąś magię poziomu 3, bo na tym poziomie są dobre czary(kula ognia, widmowe zastępy, teleportacja).
Mój główny hero może sie wtedy spokojnie przedzierać na tereny wroga i zajmować miasta i kopalnie. Zwykle przy takiej dość niestosownej taktyce wygrywam scenariusze ;]


IP: Zapisane
Banan wszyscy!
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : 07 Lutego 2009, 20:16:33 »
 Zawsze gram jednym bohaterem. Powody są proste - nie jestem w stanie koordynować ruchów kilku bohaterów naraz, nigdy nie byłam, ani tym bardziej ich wszystkich rozwijać. Ekspercka logistyka połączona ze znajdowaniem drogi, które to zawsze wybieram, pozwala mi jednak zajmować coraz to większe obszary mapy. Nie przejmuję się odległością od zamku, rozbudowuję gildię magów przed wypuszczeniem bohatera w świat a potem rzucam Przywołanie Istot po każdej wizycie w źródle eldritha czy studzience many.


IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Kuba8

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 34

Zobacz profil
« Odpowiedz #146 : 07 Marca 2009, 09:48:37 »
Ja zawsze gram jednym bohatrem (nigdy nie grałem na multiplayerze), ewentualnie na trudniejszych mapkach robie jednego zwiadowcę prawie bez wojska który zbiera surowce i jednego dostarczyciela jednostek. Tylko czasami używam magii podróży.


IP: Zapisane
Cepek
Tamer spamer soul

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 399


Moja psina

Zobacz profil
« Odpowiedz #147 : 07 Marca 2009, 12:35:49 »
Taktyka dosyć standardowa , początek gry niezależnie od poziomu kupuję dwóch bohaterów jednego zostawiam z armią jednej jednostki pierwszego poziomu , drugi bierze całą resztę. Od samego początku dążę do jak najszybszej budowy kapitolu , jako  że różni się to trochę od H3 to mogę sobie pozwolić na zakup różno poziomowych jednostek , lecz w granicach rozsądku , potem wszystko już zależy od scenariusza , taktyki w każdym się różnią ale zawsze staram się mieć tego jednego potężnego a reszta patrol, zwiad i obrona zamku oraz dobrobytów


IP: Zapisane
Life is short ,so play Heroes of Might and Magic or die.




Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #148 : 07 Marca 2009, 19:23:09 »
Cytuj
No chyba, że na mapie jest kilka miast... wtedy gram jednym Wesoły

Czemu? Przecież masz dodatkowe dochody z innych zamków i możesz rozwijać bohatera z tej nacji i jest luz.

Ale z resztą zgadzam się z tobą. Najlepiej jeden bohater, a jak zdobędzie się zamek to drugi z jednostkami z tego zamku.


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
ani101

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 83


Zobacz profil
« Odpowiedz #149 : 26 Kwietnia 2009, 12:50:59 »
Ja wybieram grę jednym bohaterem :P w 4 tygodnie podbijam kopalnie, zbieram surowce, koszę neutralne jednostki i wrogich bohaterów. Jak zajmę kolejny zamek, kupuję dwóch nowych herosów, drugiego jako dostawcę wojsk pierwszemu bohaterowi. No i tak dalej, kolejne zamki, kolejni bohaterowie :P i zawsze mam jednego herosa który ma wszystkie dziedziny magii i jednego z kawalerią ;P


IP: Zapisane

Nie ma mnie, umrzyłam. Produkuję temperadełka na Malcie.
Strony: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 14    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry