Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 4 5 6 [7]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Świat Superbohaterów (Czytany 24851 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : 06 Sierpnia 2015, 16:18:46 »
W końcu trailer Deadpoola, wygląda dobrze, jestem pozytywnie nastawiony do tego filmu.
https://www.youtube.com/watch?v=CnLGJHtdH1w
Nigdy nie byłem zaś dobrze nastawiony do nowej Fantastycznej Czwórki, która według jednego z moich ulubionych recenzentów jest totalną klapą (wymagany "bardzo" skomplikowany english, więc uwaga :>):
https://www.youtube.com/watch?v=Wo5NETEV0S0


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #91 : 06 Sierpnia 2015, 16:46:09 »
Co do FF to słyszałem i nie powiem żebym się dziwił. Ci bohaterowie w wykonaniu FOXa nigdy nie mieli dobrego filmu. We wszystkich tych adaptacjach zawsze pokazywano ich z głupiej strony. Po klapie tego filmu wystarczy trochę poczekać na to by FOX odsprzedał prawa Marvelowi i mieć nadzieję, że oni nakręcą coś porządnego.
I ja także mam recenzję owego filmu od mojego ulubionego recenzenta (chyba :P) https://www.youtube.com/watch?v=WjsgDTbEF9g

Natomiast co do Deadpoola (a.k.a. najlepszego filmu nakręconego na podstawie komiksu) to mogę powiedzieć tylko jedno "I'm touching myself tonight ;)".
Ten film zapowiada się niesamowicie. Wszystkie żarty i sceny akcji są wspaniałe. Postacie są takie jakie powinny być. Najbardziej cieszę się, że Blind Al jest taka jak w komiksach i pomimo swojej sytuacji dalej nie boi się dogryźć Wade'owi. <3

Tutaj daję właściwy, oficjalny zwiastun: https://youtu.be/FyKWUTwSYAs
Normalnie nie rozumiem jak ktoś mógł obejrzeć to co wstawił Reuel... :P

Jeśli ktoś jest żądny szczegółów to zamieszczam także link do analizy owego zwiastuna i to w pięknym stylu, który posiada jedynie James :3
https://www.youtube.com/watch?v=Rafvs2Kf36A

EDIT:
Zapomniałem zamieścić również kilku informacji.
http://www.empireonline.com/features/deadpool-trailer-breakdown
Tim Miller opowiada tam o kilku ciekawych faktach z filmu, czyli UWAGA SPOILER!!!
Najciekawszą informacją jest jednak jego wypowiedź świadcząca o tym, że w sequelu zobaczymy postać Cable'a! Oznacza to, że najlepszy bromance w historii komiksów powróci!!!
Przy okazji reżyser rozwiewa również wątpliwości ludzi dotyczące wzmianki słowa "superhero" w trailerze, więc nie ma się co martwić, Wade nie będzie żadnym superbohaterem ratującym kotki z drzew za darmo, będzie to robił za grubą kasę. ;)


« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2015, 17:01:37 wysłane przez Hadras » IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : 11 Kwietnia 2016, 13:29:53 »
Odkopuję, bo mam powód :)

Problem Batman v Superman i dlaczego słabo się przyjął i nie spodobał krytyce.
Batman v Superman osobiście moim zdaniem jest filmem dobrym.
Ma on lekkie problemy z montażem, zamiast „płynąć” tak trochę przeskakuje bez ładu i składu, ale poza tym ( i tymi snami w śnie) jest fajny. Widać, że miało być więcej scen i zostało wyciętych, ale bez nich też daje rady. Klimat jest ciężki i mroczny (i jeśli to dla kogoś problem, to niech  idzie nie wiem na księgę dżungli). Aby cieszyć się z seansu należy mieć też minimum wiedzy na temat uniwersum DC, co może być blokadą dla niedzielnego widza, ale powiedzmy sobie szczerze, kto nie oglądał za młodu ligi sprawiedliwych, czy Batman TAS? A jeśli idzie się na to bo: „to Batman i Superman pewnie będą się bili i będzie fajnie” – no to niech idzie na marvela, serio. Zwłaszcza na avengers. Tak- przy całym szacunku dla Marvela, bo lubię jego produkcje, DC (a może Warner? Who cares) poszli w inną stronę, chcieli ukazać ciężki klimat, pokazać co mogłoby się stać gdyby rzeczywiście istniała taka persona jak Superman – człowiek niezniszczalny, i po prostu idealny. No i tak, jest tutaj czerpanie garściami z różnorakich komiksów, ale mi się to podoba! Jest oczywiście mnóstwo rzeczy z „The Dark Knight Returns” Millera, są również rzeczy związane z (SPOILER) Injustice!, czy też Darkseidem(postać, nie konkretny komiks).
Teraz co mi się nie podobało/podobało średnio. Poza montażem- postać Lexa Luthora. To niezły przeciwnik, ale to nie jest LL kropka. Słyszałem takie opinie, że z początku to miał być duet Joker-Luthor no i to by mi pasowało IDEALNIE, wszystko byłoby uzasadnione, nawet jeśli pokazywaliby głównie Luthora to i tak byłoby świetnie (tym bardziej, że w samym filmie nawiązań do jokera jest trochę, no i wiemy, że taka postać istnieje). Było też kilka innych słabszych momentów, czy niedopowiedzeń np.: SPOILER jak super-man słyszy Lois z połowy świata, ale nie może znaleźć matki w mieście obok.Ale ogólnie nie było aż tak tragicznie, jak prezentują to inni.
SPOILER: Postacie, cyborga, flasha, aquamana i scena z nimi.  Zdaniem niektórych powinna być umieszczona po napisach, ale mi się podobało, że idą inną ścieżką niż marvel i nie wstawiają scen po napisach, tylko prezentują to normalnie, w filmie i miało to też uzasadnienie, gdy zarówno Batman jak i WW wiedzą pod koniec, kogo mają znaleźć. PS: origins cyborga fajny, ten aquamana trochę wtf, a flash na początku mi się nie podobał, ale można się do niego przyzwyczaić.
MEGA-GIGA-SPOILER: Śmierć super-mana, moim zdaniem został uśmiercony za wcześnie (mógłby w następnym filmie), ale widać, że producenci chcą trochę nadgonić za Marvelem i wpakowali wiele ważnych wydarzeń do tego filmu. No nie tędy droga, a poza tym to chyba wiadome, że śmierć supa jest sfingowana i tak naprawdę to on będzie czuwał gdzieś w galaktyce, aż przybędzie Darkseid ( w Lidze Sprawiedliwych) tak, jak to było w komiksach.
Przejdźmy do konkluzji: Nie spodobał się krytyce z powodu niedomówień, ciężkiego klimatu i dość słabego montażu. Poza tym w filmie było kilka dziur i kilka drewnianych dialogów. Ale ja nie skazuję go na porażkę, dla mnie to solidne 8/10 (mocno podbiła to walka supa z batem :) ).



IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #93 : 18 Kwietnia 2016, 22:46:08 »
Powiem tak, moja ocena dla BvS to 6,5/10.
Jest to głównie spowodowane sporymi lukami fabularnymi, które wynikają głównie z pocięcia filmu w sposób godny pożałowania oraz zmontowania go tak, że wiele wątków po prostu się z sobą nie klei. Brak tutaj jakiejkolwiek ciągłości wydarzeń, przez co widz ma wrażenie, że ogląda dwa filmy równocześnie, a przynajmniej takie było moje odczucie. Oczywiście wiem, że te błędy wynikają głównie z tego, iż film trwający ponad 4h został na siłę skrócony do niecałych 2,5h, dzięki czemu mógł też otrzymać kategorię wiekową PG-13, przez co chciano zachęcić większą liczbę osób do oglądnięcia rzeczonego filmu. Niestety nie wyszło, a szkoda, bo film miał potencjał.

To co najbardziej mnie zawiodło:
- Lex Luthor, w wykonaniu Jesse'iego Eisenberga, który to, pomimo kilku świetnych momentów ukazujących nam jak cudownie maniakalną jest postacią, wyszedł naprawdę bardzo przeciętnie. I na dodatek nie mogłem się dopatrzeć żadnych motywów jego działań, chociaż może to wynikać z mojej ignorancji, więc jak co to proszę o ewentualną korektę.
- Troszeczkę za dużo Batmana w filmie będącym bezpośrednią kontynuacją MoS, który miał mieć tytuł MoS2, co oznacza, że powinien skupiać się głównie na Supermanie.
- Zbyt dużo treści upchnięte w jeden film. Moim zdaniem można by to wszystko spokojnie rozdzielić na dwa osobne filmy i byłoby o niebo lepiej.
- DD został pokonany zbyt szybko, oczekiwałem, że ta walka będzie trwała chociaż te 15min.

To co mi się podobało:
- Ben Affleck jako Batman! Muszę przyznać, że pomimo mojego sceptyzmu i braku wiary w tego aktora po jego wyczynach jako Daredevil, Batfleck zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Tak ciekawa i mroczna wersja Batmana jest bardzo intrygująca i gdy tylko jest na ekranie i ROBI COŚ CO POMAGA W WALCE, A NIE PAŁĘTA SIĘ POD NOGAMI to skupia na sobie całą uwagę. Szkoda tylko, że jego "kryptonitem" jest imię Martha... :P
- Pokazanie nam skrawków życia codziennego Clarka Kenta, a nie jedynie Supermana, co pomaga się bardziej zżyć z postacią.
- Wonder Woman, która wypadała naprawdę świetnie. Nie mam jej nic do zarzucenia.

Reszta:
- CGI, głównie pod koniec filmu, bardzo rzucało się w oczy przez co walka z DD wyglądała naprawdę sztucznie
- Aquaman nie wyciągnął włóczni z wody, chociaż to był idealny moment by się pokazał... serio, zmarnowana taka okazja... -.-
- za dużo Lois Lane, która była tutaj głównie damą w opałach i na dodatek zrobiła sporo głupich rzeczy...
- świetne przedstawienie nam stworzenia Cyborga
- MARTHA!!!!!!

Najlepsze i zarazem najgorsze jest to, że wiele z tych bijących w oczy błędów może zostać naprawione, jeżeli do kin zostanie wypuszczona wersja pełna tego filmu (4h+), w wersji "R", czyli w Polsce od lat 16. :D


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : 21 Maja 2016, 18:21:33 »
http://www.filmweb.pl/news/Blanchett%2C+Goldblum+i+Urban+w+%22Thorze+3%22-117646
Choć ludzie pewnie Thora 3 będą traktować drugorzędnie, to ja nastawiam się na ten film bardziej, niż na Civil War. Inna sprawa, że Civil War był świetny i moim zdaniem wypadł zdecydowanie lepiej od BvS (co oczywiście nie oznacza, że dołączam się tego całego hejtu recenzentów, którzy okropnie przesadzili).

Przy okazji jak jesteśmy przy DC, to ciekawy jestem jak wam się podoba zwiastun animacji na podstawie komiksu The Killing Joke:
https://www.youtube.com/watch?v=SnTSqgJPVl8


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #95 : 25 Listopada 2016, 12:28:13 »
Elo, wygrywam złotego szpadla?
Ktoś tutaj jeszcze zbiera komiksy? Ja zacząłem (fizyczne) miesiąc temu, własnie przyszła mi kolejna partia i stwierdziłem, że się pochwalę :P

Wszystkie komiksy są po polsku, cyfrowo czytam w oryginale, ale w papierze postanowiłem wspierać Polski Rynek Komiksowy, aby się rozwijał.


nie mogę się też doczekać na to tomiszcze:
http://marvel.com/comics/collection/60472/spider-gwen_vol_1_hardcover
I już pomalutku odkładam na nie pieniążki :P (ale to jeszcze wiele wody upłynie zanim to wyjdzie ;/)

Wklejajcie swoje kolekcje! ( o ile nie są cyfrowe i wiecie, no yarr)


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : 30 Listopada 2016, 18:47:39 »
Obiecałem to i skomentuję. :P

Co prawda nie czytałem żadnego z posiadanych przez Ciebie komiksów, ale wiem jedno - jeżeli maczał w nich palce Bendis to namieszał. Jest to taki typ człowieka, który nie ma poszanowania dla ustalonego status quo i zwykle ignoruje wszelkie zmiany w uniwersum zachodzące w czasie pisanej przez niego historii... Nie zmienia to jednak faktu, że ci "wczorajsi X-meni" okazali się wyjątkowo dobrym pomysłem, ale znowu... teraz są z nimi kłopoty. :P
Co do Thora to nie wiem. Co prawda słyszałem, że ta historia jest całkiem spoko, ale więcej powiedzieć nie mogę.

A co do zbierania komiksów to w najbliższym czasie nie planuję, gdyż krucho z pieniędzmi, a poza tym polskie wydania mnie przerażają... i zwykle tracą względem oryginału na humorze, zabawach słownych, czy też po prostu samym nazewnictwie, które niejednokrotnie brzmi w naszym języku po prostu sztucznie.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #97 : 15 Lutego 2017, 14:00:28 »
hyhyhy

TeamStark czy TeamCap?

Swoją drogą powiedzcie mi - jak to tam w komiksach jest, że Avengersi się ponownie zbierają w kupę? W ogóle Civil War i te inne są w miarę wiernie komiksom?




IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #98 : 15 Lutego 2017, 16:05:12 »
Civil war w komiksach był ogromnym eventem i brało tam udział wiele wiele więcej postaci.
Ogólnie filmowe uniwersum marvela jest raczej luźno powiązane z komiksowym i to nie jest tak, że przekłada się historię 1:1 tylko bierze się jakieś elementy z tego komiksu jakieś z tamtego i to wszystko się później dostosowuje, aby wyglądało w miarę realnie i składa do kupy.

Co do Avengersów, no to zależy o jaki okres czasu Ci chodzi, z tego co się orientuję, to teraz po civil war 2 avengersi się rozbili, ale teraz znowu zebrali bo Amerykę atakują jakieś wielkie potwory i ogólnie jest ich kilka grup: Avengers ( nie wiem kto jest w składzie teraz), U.S.Avengrs, Uncanny Avengers (zmieszana grupa avengerów i x-menów) i Champions - czyli tacy młodzi avengersi.
Akurat w Avengersach w tej chwili nie siedzę i mówie tylko to co wiem "ze słyszenia"


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #99 : 15 Lutego 2017, 16:35:48 »
Ten moment gdy uni jest tak potężne, że nawet nie chce ci się za to zabierać...

No to czekam do 2018 na Infinity.
Ale dziękuję za odzew, nie spodziewałem sie tak szybkiej odpowiedzi na tym forum  :lol:


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 [7]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry