Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Misja III (Czytany 33420 razy)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 05 Lutego 2013, 14:44:50 »
Shadya lepszym pomysłem. ToE nie jest modem lecz oficjalnym, smodzielnym dodatkiem. Wiem, że na nim nie grasz, bo robisz kampanię z podstawki. Naprawdę nie wiem co to zmienia :P.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 05 Lutego 2013, 15:00:01 »
Jest mod kampanie do ToE, dodaje kampanie z podstawki do Dzikich Hord. Ja gram na podstawce - a tam nie ma takich bajerów jak Magiczny Kryształ albo Bariera Miecza!


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 05 Lutego 2013, 15:05:51 »
Jest- szkoła magii przywoływania  :rolleyes:


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 05 Lutego 2013, 15:25:34 »
Błąd! Te zaklęcia dochodzą dopiero w ToE. W podstawce nie ma ich więc Hayven ma rację. Odnośnie tej misji na heroiku to trzeba równomiernie wyexpić Raelaga i Shadye, Rael w destro a ona w Mrok. Hmm a próbowałeś Talent Magiczny dodać z Tajemnym Treningiem? A poza tym kupujesz jakieś arty?


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 05 Lutego 2013, 15:47:33 »
Arty - na przykład Czterolistną Koniczynę, albo któryś do żywiołów jak się trafi, to tak. Expię równomiernie w drugiej misji kampanii. Shadyę w dwóch szkołach magii, czasem idę w oświecenie. Co do Tajemnego Treningu, to na 18. poziomie już nie ma raczej większego znaczenia (110 MP).

... a jednak ma. W nowym buildzie zabrakło Talentu Magicznego, a szkoda. Po raz trzeci spróbuję przejść pierwsze dwie (albo tylko drugą) misje kampanii, żeby podreperować Raelaga.


« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2013, 16:33:46 wysłane przez Hayven » IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 02 Kwietnia 2013, 15:52:57 »
Jeśli kogoś nadal interesuje jak przejść ta misję na heroicznym to budowa Raelaga:
- oświecenie: inteligencja
- ekspercka magia światła
- ekspercka magia przywołania
- talent magiczny: tajemny trening, regeneracja many, kapryśna mana
W obronie czyli umiejętności bazowej Raelaga możemy dodać ochronę, która zmniejsza obrażenia magiczne. Konieczne będą zaklęcia przywołania feniksa (bez problemu w którymś  mieście w 2 misji) i wskrzeszenie (smocza utopia w 2 misji), dlatego konieczna jest ekspercka magia przywołania i światła. Oswiecenie i talent magiczny na czym wyzszy poziomie tym lepiej. Taktyka w bitwach to przywołanie feniksa, a pod koniec wskrzeszanie naszych martwych jednostek, dzięki temu wygrywamy większość bitew bez strat. Co do gry na mapie to jest podobna jak w każdej innej misji na poziomie heroicznym, czym szybciej zajmiemy miasta wroga tym lepiej.


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 03 Kwietnia 2013, 13:51:32 »
Ja mam inny kłopot. Nigdzie na początku nie zauważyłem Tartaków ani Kopalni rudy...
PS: Raelagowi zostawić wojska na początku czy dać trochę Shaydzie? Ile powinno mieć się miast w 1 tygodniu?


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 03 Kwietnia 2013, 15:36:57 »
Ja mam inny kłopot. Nigdzie na początku nie zauważyłem Tartaków ani Kopalni rudy...
PS: Raelagowi zostawić wojska na początku czy dać trochę Shaydzie? Ile powinno mieć się miast w 1 tygodniu?
Wszystko dla Raelaga (Shadya startuje odrazu z magią mroku, która jest bezużyteczna w tej misji), a miasta te 2 pierwsze zdobyć i bronić aż skończa do nas przyjeżdzać bohaterowie z 20-23 lvlem. Miasto, które podbijemy jako drugie zostanie zaatakowane przez demony i możliwe jest, że nie da rady go obronić, więc lepiej jako pierwsze zająć te bardziej na zachód od startu, bo miasto te pasywnie daje dodatkowe 250 sztuk złota na dzień.


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 03 Kwietnia 2013, 17:00:13 »
Czyli szybki szturm na 1 miasto, potem ew. zająć 2 i Realagiem atak na zachód?
A, i na starcie 50 Krwawych Furii chce się dołączyć za 20k. Zgodzić się, czy to będzie za duża strata?


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 03 Kwietnia 2013, 17:22:49 »
Czyli szybki szturm na 1 miasto, potem ew. zająć 2 i Realagiem atak na zachód?
A, i na starcie 50 Krwawych Furii chce się dołączyć za 20k. Zgodzić się, czy to będzie za duża strata?
Zdobyć te 2 miasta i jeśli nie grasz na heroicznym to bez problemu je obronisz oba, co do furii to raczej się nie opłaca, bo przeciwni bohaterowie w czasie bitwy będą je atakować jako pierwsze swoimi silnymi czarami (300-400 obrażeń). Dużo lepiej w tej misji jako mięso armatnie spisują się minotaury. Dwa pierwsze miasta powinieneś zdobyć w ciągu pierwszych 3-4 dni, potem odbić ich kontratak, a następnie zależnie na jakim poziomie grasz powinieneś albo jechać podbijać ich kolejne miasta, albo możesz sobie podbić kopalnie dookoła tych 2 miast, jeśli to poziom łatwy lub normalny. Co do kopalni rudy i tartaku, one są na południe od miasta, które jest nieco na zachód od miejsca startu (tego co pasywnie daje 250szt złota na dzień).


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 03 Kwietnia 2013, 17:30:41 »
Kolejne pytanie. Opłaca się dążyć do ultimatum Gniew Żywiołów?
Shaydą atakować jakieś neutrale czy do garnizonu?


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 03 Kwietnia 2013, 17:40:31 »
Kolejne pytanie. Opłaca się dążyć do ultimatum Gniew Żywiołów?
Shaydą atakować jakieś neutrale czy do garnizonu?
Nie opłaca się, w tej kampanii logistyka, szczęście i machiny wojenne nie są dobre (a są konieczne do ultimatum). Wyżej podałem świetny build Raelaga, w następnej misji miałem już feniksa, który bez szczęścia zadaje prawie 2000 obrażeń. Co do gry Shayda to już powinieneś sam ogarnąć, najpierw zabijasz wysoko lvlowych silnych wrogich bohaterów, potem podbijasz im 6 miast i zostawiasz ostatnie, i eksplorujesz mapkę oboma bohaterami zdobywając doświadczenie i punkty statystyk.


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 03 Kwietnia 2013, 18:24:25 »
Raelag bez nastawienia na destro? :( Spróbuję z takim buildem choć może wystarczyłoby Szczęście Wojownika, Eksperckie Oświecenie, Ekspercka Magia Zniszczenia z Mistrzem Lodu i Talent Magiczny z Tajemnym Treningiem?


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Brovan

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 03 Kwietnia 2013, 18:33:08 »
Jeśli chcesz przejść 3 misję na heroiku to z destro nie da rady. Nic nam nie da wybijanie, bo przeciwnicy też dysponują podobnymi jak nie silniejszymi czarami i mają 6-7 x większą armię niż nasza i jeszcze dostają posiłki demonów. Po za tym feniks to jest dopiero potęga, żaden czar z magii zniszczenia nie zada takich obrażeń jak on (no może jakaś kula ognia w 5 ze szczęściem, ale rzadko kiedy się trafi żeby przeciwnik ustawił jednostki obok siebie, zazwyczaj rozstawia jak najbardziej).


IP: Zapisane
piotr0905

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 31


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 03 Kwietnia 2013, 20:59:36 »
Ech, znowu jestem zmuszony pospamować...
Czekam 2 tygodnie w początkowych terenach na przeciwników, ale niestety nikt nie przychodzi. No to atakuje Raelagiem 3 miasto (70 Zabójców, 100 Minotaurów Strażników, 20 Jaszczurów, 20 Hydr z Głebin). Zdobywam to miasto, ale trochę jednak tracę. I wtedy chyba cała armia się na mnie rzuca, a ja Realagiem nie jestem w stanie się obronić. Restart misji czy liczyć, że Raelag będzie miał farta przy Implozji i Gradzie Meteorów?


IP: Zapisane

Na serwerach HoMM V: Dzikie Hordy i HoMM VI również jako Vengeant0905
Strony: 1 2 3 [4] 5 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry