Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 22 23 24 [25] 26 27 28 ... 32    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Jakiej muzy słuchacie? (Czytany 143073 razy)
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #360 : 07 Sierpnia 2010, 07:25:37 »

Last but not least - Amon Amarth. Bla mnie król melodic death metalu - śpiewają o nordyckiej mitologii, a wokalista to wiking. Słowa tego nei opiszą, trzeba posłuchać.
O mitologii? Hmm, muszę spróbować :)

Co do Lordi to tylko tyle kawałeczków Hellciu?... a Would you love a monsterman polecam gorąco, ale tą najnowszą wersję, z Lady Avą ;) Choć stara też niezła ;) Oto jedna ze starszych wersji: http://www.youtube.com/watch?v=im8LmoxP33Q
No i Get heavy u mnie też stoi wysoko...
Jedyne czego nie rozumiem w tekście "Devila" to zwrot: "I Gene Simons depczący ci po ogonie." Kto to? Wie ktoś? xD

http://www.youtube.com/watch?v=7eooG_4T42c
Chcę żeby to grali na moim pogrzebie! <ekstaza>
Tylko, że nie rozumiem ani słowa z tego co on ryczy ;) Tylko słowa tytułowe i tyle ;) ;D


« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2010, 08:30:58 wysłane przez Laxx » IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #361 : 08 Sierpnia 2010, 22:37:34 »
Skoro jesteśmy przy zespołach grających melodeath to polecam szwedzką grupę Scar Symmetry. Goście wydali od 2004 roku 4 albumy i każdy powala zarówno warstwą techniczną, rozmachem utworów jak i różnorodnością tekstów (więcej w Wiki ;), jest tam coś naskrobane). Swoim stylem mieszają brutalne wstawki (z mocnym growlem) z bardziej melodycznymi, wzniosłymi. I dają tym niezłego kopa.

Z kawałków, jakie mogę polecić będzie to z pewnością Chaosweaver, Holographic Universe, Ghost Prototype II - Deus Ex Machina, bądź The Illusionist. Zachęcam również do ich najnowszej płyty (nagranej z udziałem innych wokalistów, aczkolwiek nadal trzyma poziom).

Co do Amon Amarth też uważam ze to kawał dobrej muzyki, szczególnie kawałki z przedostatniej płyty (With Oden on Our Side). Jeden z pierwszych zespołów death metalowych z jakimi się oswoiłem. Oczywiście jednego z prekursorów tego gatunku, Death nie trzeba chyba przedstawiać :D

Co do thrash metalu, każdemu wyjadaczowi polecam ostatnio przeze mnie przesłuchane niemieckie kapele - Holy Moses, Exumer, Protector. Ten ostatni zwłaszcza jeśli chodzi o debiutancką płytę (Golem '88). W tym właśnie kraju gra się najszybciej i najkonkretniej - jeśli kogoś nie zadowalają zespoły zza oceanu zawsze może znaleźć coś na rodzimym starym kontynencie. A najlepiej to w samej Polsce. Ostatnio zasłuchiwałem się w kawałki Monolitu (występowali ostatnio przed Exodusem!), Świniopasa (grupa ze Śląska, z zabójczymi tekstami), Terrordome, a także weteranów - Wilczy Pająk, Egzekuthor.

Poza tym pozostaje jeszcze bardzo powolny i ponury doom metal (moje ostatnie odkrycie to fiński Swallow The Sun), dobry do cichego słuchania w samotności, oraz nieco folku (Ensiferum, Alestorm). Ogólnie jest co poznawać w samym obrębie heavy metalu, a dopiero jak się zapuścisz w szersze kręgi (punk, rock) : )

Pozdrawiam


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #362 : 17 Września 2010, 13:55:53 »
Ostatnio strasznie wpadła mi ta piosenka do głowy :D
http://www.youtube.com/watch?v=y7N3waFi4FA
"Gdzie jesteś Zdziś...?" :D

Poza tym czasem w ramach odetchnięcia od porządnego grzmocenia lubię posłuchać Kombii :)
Zarówno stare jak i nowe piosenki mają super.
A najlepszym ich teledyskiem (moim zdaniem) jest Black & White - chyba temu, że Machulski go reżyserował :D
http://www.youtube.com/watch?v=Z5KeQdSfTKs
Ta panna młoda to ja :>


IP: Zapisane
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #363 : 17 Września 2010, 14:16:03 »
Ja kombi nie trawie. Mogę posłuchać/wyłapać tylko dla zwały ;]

Ciekawsze rzeczy można odkryć dzięki southparkowi. Dobrze że już dawno umarłem.

http://www.youtube.com/watch?v=fbGkxcY7YFU


IP: Zapisane
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #364 : 17 Września 2010, 14:57:35 »
Popieram cię Luk, ja dzięki muzyce mam się zrelaksować, a rap i hip hop mnie odprężają. Ogólnie nie jestem fanem polskiej muzyki, bo wiem co znaczą słowa i to mnie często odrzuca. Nie głowiąc się nad tekstem w zagranicznych utworach mogę się rozluźnić, a wsłuchując się w słowa coś nie daje mi spokoju... Polskie słowa oczywiście


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #365 : 17 Września 2010, 15:20:53 »
Mnie odpręża właśnie muzyka celtycka, ERY. Country, hip-hop i rap mnie drażnią.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #366 : 17 Września 2010, 19:33:39 »
Wiesz, to kwestia w jakim otoczeniu się dorastało, albo po prostu wieku... Nie wnikam ile jesteś ode mnie starszy czy młodszy. Ja po prostu dorastałem w rytmach Polskiego Hip-Hopu, ale 3 lata temu przerzuciłem się na czarny rap i Eminema. Mnie country w ogóle nie wzrusza, a nawet okrutnie uważam, że jest nudna. Poza tym nacisk rówieśników zmusił mnie do polubienia hip-hopu.


« Ostatnia zmiana: 18 Września 2010, 07:15:36 wysłane przez Tazol111 » IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #367 : 18 Września 2010, 08:39:54 »
U mnie podobnie.... ale się nie dałem, byle kto nie będzie mi wmawiał czego mam słuchać, jak chcę posłuchać o przeklinaniu to pójdę na bloki lub do szkoły, a jesli chce słuchać o wiadomo czym to........ tak, disco- polo też nie cierpię. Mimo to na dyskotekach jest naokoło i niestety słowa same się zapamietują.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #368 : 18 Września 2010, 08:47:45 »
Ja w sumie polubiłem tę muzykę. Żeby nie było, że słucham rapu, bo oni słuchają rapu... broń boże! Zresztą gdyby mi to nie przypadło do gustu, to raczej bym tego nie słuchał dla "szpanu". Moi rodzice uważają Hip-Hop za muzykę do kitu, do bani, do du**, beznadziejną i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, ale nie będę się rozpisywał. I w sumie ich rozumiem. Tylko kilka wyjątkowych polskich kawałków można ew. posłuchać.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #369 : 18 Września 2010, 08:51:25 »
Bo hip-hop i rap są do bani. Mają rację. Nie widzę tam nic super oprócz ogólnegosłownegozapieprzuinawalaniailefabrykadała :P



IP: Zapisane
Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #370 : 18 Września 2010, 10:05:51 »
Punk, post-punk, Nowa Fala. Muzyka oszczędna, minimalistyczna, bez żadnych popisowych solóweczek, psychodeliczna, ponura. Świetne teksty, nierzadko wokaliści byli również poetami.

Moje ulubione zespoły to Cocteau Twins, Joy Division, Velvet Underground, The Cure, The Doors. Opróćz tego bardzo lubię Nico, Lou Reeda, Tuxedomoon, Kult, Kobranockę, Voo Voo, Variete, Lecha Janerkę, Nicka Cave'a, The Birthday Party. Długo można by jeszcze wyliczać.

Oprócz tego lubię rock, najlepiej psychodeliczny. Czasami słucham też metalu, ale rzadko. Irytują mnie solówki na gitarze, które służą jedynie popisywaniu się.

Nie trawię popu, disco polo i techno. Uważam, iż ta muzyka nie ma żadnej wartości. Co do rapu i hip-hopu, większość to zwykłe badziewie, ale na przykład taki Eminem nie jest zły, choć osobiście nie przepadam za taką muzyką  ^_^


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #371 : 18 Września 2010, 10:11:25 »
Ohoho. Gdyby Eminem czytał to co piszesz, to zjadłby ekran własnego komputera. On nie życzy sobie, żeby Polacy słuchali jego muzyki - well, ja takich "twórców" przez małe "t" mam w głębokim poważaniu.


IP: Zapisane
Neader

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 118


Zobacz profil
« Odpowiedz #372 : 18 Września 2010, 10:17:42 »
Też ich nie lubię, nie napisałem, że jest dobry, tylko że nie jest zły  ^_^


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #373 : 18 Września 2010, 10:40:10 »
Ohoho. Gdyby Eminem czytał to co piszesz, to zjadłby ekran własnego komputera. On nie życzy sobie, żeby Polacy słuchali jego muzyki - well, ja takich "twórców" przez małe "t" mam w głębokim poważaniu.
FACEPALM
On wypowiadał się o WYPUCOWANYCH (polished) a nie o POLAKACH.
Z tymi wypucowanymi to była jakaś przenośnia na jakąś bandę kretynów.
Do Polaków nic nie ma.
I swoją drogą, Eminem o ile się nie mylę tępi techno.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Finarfin

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #374 : 27 Września 2010, 00:19:46 »
Słucham głównie metalu i muzyki filmowej. Lubię Iron Maiden, Dream Theater, HammerFall, Children of Bodom, Paradise Lost, Lacuna Coil, Epidemię, Ardę, Acid Drinkers, Kelthuzzar oraz część twórczości KAT-a i Behemotha. Z kompozytorów uwielbiam Howarda Shore'a, Jamesa Hornera, Johna Williamsa, Ennio Morricone, Hansa Zimmera, Tana Duna i Krzesimira Dębskiego.

Poza tym trochę celtyku (Clannad, Enya, Carrantuohill), punku (Kult, Big Cyc), soulu (Sade), jazzu (Stan Getz, Nat King Cole, Natalie Cole), funku i disco (Barry White, Donna Summer, Gloria Gaynor), goa trance'u (Juno Reactor) i techno (Carl Craig, Jeff Mills, Derrick May, Keith Tucker, Underground Resistance).


« Ostatnia zmiana: 27 Września 2010, 00:25:52 wysłane przez Finarfin » IP: Zapisane
Strony: 1 ... 22 23 24 [25] 26 27 28 ... 32    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry